Skocz do zawartości

Problem z utorrentem


Jagla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam trzy komputery, na który rozdzielony jest jeden internet. I od jakiegoś czasu jest tak, że gdy np na dwóch pozostałych komputerach włączony jest utorrent to ping jest strasznie wysoki. Kiedyś tak nie było, ping był zawsze dobry, a z utorrenta w naszym domu korzystamy od zawsze. Czy da się zrobić coś, żeby utorrent nie wpływał na ping ? Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ping jest pewnym pomiarem. Czasu między wysłaniem pakietu, a otrzymaniem odpowiedzi. Jest silnie powiązany z obciążeniem łącza i usługą QoS (tworzenie priorytetów dla poszczególnych transmisji). Nie za bardzo rozumiem, dlaczego chcesz zmniejszać wartość pingów, sam pomiar jest mało warty. Jeśli chodzi o gry multiplayer lub przeglądanie stron WWW, to wystarczy na routerze (o ile obsługuje QoS) przypisać takiemu ruchowi wyższy priorytet, co stanie się oczywiście kosztem uTorrenta.

Odnośnik do komentarza

A na innych komputerach? Zazwyczaj wzrost pingu wiąże się ze wzrostem liczby połączeń oraz wykorzystywanego pasma. Może po prostu trafiłeś na mocnego torrenta, który pozwala na ciągnięcie z pełną wydajnością. Albo router nie radzi sobie z taką ilością połączeń i niektóre muszą trochę poczekać. Nie zawsze protokół ICMP (czyli chociażby ping) ma najwyższy priorytet.

Odnośnik do komentarza

Jednak chyba problem leży gdzię indziej. Kiedyś ten problem nie występował, a zauważyłem też pewną zbieżność, że jak nie było mojego brata przez 3 dni (miał wyłączony wtedy komputer) ping był cały czas dobry. Dopiero teraz zauważyłem, że wymienił on ostatnio komputer więc może problem leży gdzieś tu ? Bo gdyby ściąganie powodowało podwyższenie pingu to ping byłby chyba wysoki cały czas, a nie tak jak jest teraz np 10,10,165,97,12,14,13,160 itd, zgadza się ??

 

Kiedyś nawet sformatowałem komputer, bo byłem pewien, że problem leży gdzieś u mnie, jednak nie przyniosło to żadnych rezultatów.

 

Co może powodować taki stan rzeczy ?

 

 

Znalazłem coś takiego

 

http://forum.dobreprogramy.pl/windows-spowalnia-internet-t372160.html

 

A szybkość internetu to 25 MB/s podzielone na 3 komputery. Dostawca to UPC

Odnośnik do komentarza

O skokach pingu można książkę napisać. Naprawdę.

 

Wykonaj raporty z Net-log z każdego komputera, który korzysta bezprzewodowo z sieci:

https://www.fixitpc.pl/topic/2394-diagnostyka-ogolny-raport-konfiguracji-sieci/

 

Jeszcze na każdym: kliknij Windows + R, wpisz devmgmt.msc i przejdź do karty WiFi. Wejdź w jej Właściwości do zakładki Zaawansowane i spisz wszystkie właściwości wraz z wartościami.

Potem pobierz, zainstaluj i uruchom program inSSIDer i z dowolnego komputera zrób screen listy sieci.

 

Kilka podstawowych przyczyn skoków pingu w sieciach bezprzewodowych:

 

  1. Niepełna obsługa standardu 802.11n przez karty sieciowe.
  2. Tryb mieszany dostępu do sieci (czyli działanie kilku standardów na raz, np. 802.11b/g/n) i jego fatalna implementacja na routerach.
  3. Zakłócenia powodowane przez inne sieci nadające na tym samym paśmie. Mimo iż kanałów na częstotliwości 2,4 GHz jest 11 - 13, to nienakładających się na siebie 3 no... w porywach 4. Tutaj poglądowy rysunek dla technologii 802.11g:
    14118-2.4_ghz_wi_fi_channels__802.11b_g_wlan_.png
  4. Niska moc sygnału.
  5. Kolizje powodowane przez problem tzw. niewidocznego węzła. Objawia się to tym, że na tej samej częstotliwości nadaje jednocześnie dwa lub więcej komputerów, dzięki czemu transmisji nie kończy poprawnie żaden. Nie ma problemu, jeśli są blisko siebie, bo mogą wzajemnie wykryć zakłócenia, ale jeśli są oddalone, np. po przeciwnych stronach routera, to jedyną metodą na uniknięcie kolizji jest włączenie technologi Request-To-Send/Clear-To-Send (RTS/CTS), która nieco zmniejsza wydajność, ale zapobiega zakłóceniom.

 

Co do Forum DP: mam wrażenie, że odpowiadający w tym wątku plączą się w temacie i tak naprawdę nie wiedzą, co zrobić. Czyszczenie systemu CCleanerem i reinstalację zalecić umie każdy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...