Skocz do zawartości

Coś co pokona moją kartę pamięci (format)


siwy3461

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam kartę SDHC marki Pretec o pojemności 16GB. Na co dzień jest ona używana w aparacie, 3 dni aparat po zrobieniu filmu zaczął wariować. Okazało się, że karta się wysypała tzn. Można ją otworzyć ale strasznie zamula, są jakieś błędne dziwne pliki i po pewnym czasie zawiesza eksplorator. Aparat też się zawiesza po jej włożeniu

 

Więc pomyślałem sobie, że ją sformatuje, niestety Windows odpowiada błędem "system Windows nie mógł ukończyć formatowania", programy typu HP USB Disk Storage Format Tool czy SD formater także nie dają rady.

Bootowalny Gparted wyrzuca po kilku chwilach błąd odczytu(w przypadku jakiejkolwiek operacji na tej karcie - format, czy usuwanie partycji).

Testdisk także ma problemy z odczytaniem - widzi ją ale każda próba przeprowadzenia operacji kończy się błędem odczytu.

 

Czy jest coś co jeszcze może pomóc w sformatowaniu tej karty i przywrócenia jej do życia??

 

Dodam, że czytnik kart jest sprawny(jeden i drugi;) ), inne karty czy pamięci przenośne współpracują bez problemu.

PS. Przesuwka na karcie jest w prawidłowej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W aparacie - to magiczne słowo, które nic nie mówi.

To samo dotyczy wszelkiego rodzaju kamer.

Bardzo często producent sprzętu stosuje swój sposób formatowania magazynu danych np tworząc stosowne katalogi i pliki konfiguracyjne linkujące do właściwych katalogów.

Możliwe, że "typowe" formatowanie niczego nie naprawi.

Mam Nikona D80 i aparat sam musi odpowiednio przygotować kartę przez opcję - Formatuj kartę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...