Skocz do zawartości

Ogromny spadek FPS podczas gry.


shadowinkowal

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, temat ten założyłem również na forum "world of tanks" (Link: http://forum.worldof...ps-podczas-gry/ ) a jeden z użytkowników polecił mi to forum, w temacie na forum WoT macie opisane wszystko co żeśmy poczynali aż do teraz gdy piszę do was tutaj... Kopiuję opis problemu i statystyki komputera:

 

Witajcie, otóż mam pewien problem. Problem ten dzieje się głównie w World of Tanks, bo tu jest najbardziej odczuwalny, otóż w innych grach występuje tak samo, bądź ciutkę rzadziej ale i tak nie mogę śmiało w coś pograć bez obaw... Problem ten rozpoczął się podczas spokojnej gdy w Call of Duty 4 bodajże w styczniu/lutym, grałem i tu nagle "Sium" spadek FPS z 120 do 10, nagle wiatraki zaczęły innaczej chodzić, wyraźniejszy i bardziej "skrzeczący dźwięk". Lecz w WoT denerwuje to najbardziej, gram z 30min - 1h i spadek fps... po resecie kompa znów gram tyle samo i spadek fps.... po kolejnym resecie na szczęście problem przestaje dokuczać, ale fakt że resety dla komputera, a tym bardziej dla dysku twardego zdrowe nie są. Temperatura procesora jest w normie, po 40-45 stopni w stanie spoczynku a po 50-55 w grze, co jest w moim przypadku normą. Karta graficzna podczas gry również osiąga zaledwie 40-45 stopni, z czego w stanie spoczynku ma 32-35 max. Podaję teraz specyfikację komputera:

-System oper. - Windows XP Professional 32bit SP3

- Procesor - AMD Athlon 64 X2 Dual Corre Processor 5200++ (WoT działa na nim z 60 FPS na max detalach na spokojnie..)

- Karta Graf. - GIGABYTE NVIDIA GeForce GTX 550 TI 1024mb DDR5

- RAM - 2 GB RAM, kości pamięci od Kingstona

- Płyta Główna - GIGABYTE GA-M61SME-S2

- Zasilacz - MODECOM ATX 12V 2.2 550W

Na prawdę proszę o pomoc, uwielbiam WoTa a nie chcę żebym co chwilę musiał resetować komputer ;/

 

PS. aha, nie wspomniałem że w niektórych grach od tamtego czasu trzeszczy dźwięk, nawet gdy ustawiam na najbardziej wydajne ustawienia, po prostu trzeszczy dźwięk...

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Czy te temperatury mierzyłeś w czasie gry czy kiedy jest komputer w stanie spoczynku? Wyczyść cooler procesora i zmień pastę termoprzewodzącą upewniając się też czy nie ma problemu z jego mocowaniem. Kartę graficzną też przeczyść ale jeszcze jej nie rozbieraj. Czy masz jakieś wiatraczki w obudowie? I spróbuj popracować bez boku obudowy i zobacz czy problem pozostał. Sprawdziłbym też powierzchnię dysku MHDD https://www.fixitpc.pl/topic/141-mhdd-podstawowa-instrukcja-obslugi/ Oprócz tego zasilacz masz do wymiany. Masz fajny komputer więc szkoda by było żeby się spalił.

Odnośnik do komentarza

Heh, zrobiłem wszystko co napisałeś w lipcu, to było zaledwie 25-26. Wymieniłem pasty termo przewodzące na jakąś za 23zł, ponoć podobna do Arctic Silver, wymieniłem w procesorze i karcie graficznej i temperatura znacznie spadła o 5-6 stopni w procesorze i karcie graficznej. Przez 2 dni miałem spokój z problemem aż tu znów, ogromny spadek, 2 resety co jakiś czas i dopiero mogłem spokojnie grać :(... Co do zasilacza...Dokładnie, nie mam chwilowo pieniędzy na wymianę zasilacza a rozmawiać na ten temat z moimi rodzicami to wiedzą wszyscy jak to jest... (Jak przyniesiesz czerwony pasek na koniec roku to ci kupimy to co chcesz - 2 gim..) Więc trzeba sobie chwilowo, dopóty rok się nie zacznie i nie skończy, jakoś poradzić samemu. Ogólnie zdjąłem boki obudowy od razu po wymianie bebechów kompa a było to pod koniec sierpnia 2011 roku, wtedy od razyu pracowałem bez bocznej obudowy po obu stronach bo innaczej procesor piszczał i nie dało się normalnie grać ;/ Wiatraczków nie mam, ale wiem że kiedyś miałem 2 + od karty graf, zasilacza, procesora i dysku twardego, teraz nie mam wiatraka od dysku twardego i tamtych dwóch co były po bokach na obudowie, po prostu wymienili mi na większe na procesorze, karcie graf itp..

 

 

PS. Pamiętam, że zawsze gdy miałem te sterowniki co dostałem wraz z kartą graficzną to jakoś z niczym problemów aż do grudnia nie miałem, gdy dowiedzałem się że istnieje coś takiego jak nowe sterowniki (..... :D) więc jak chcecie to zawsze mogę usunąć te najnowsze, i wstawić na miejsce tych te starsze co były dopasowane do mojej karty graficznej.

Odnośnik do komentarza

Dobra, spróbuję... Jeszcze taki mały szczegół, gram już dziś 5h w Dead Island (Offline, nie lubię grać z lemmingami na multi -.-), i jakoś do tej pory mi fps nie spadły a wiatraki chodzą normalnie cicho... czy to może być wina również gier multiplayer i samego internetu? Gdyż gdy przeglądam internet dość długo, z 2-3h z nudów to wtedy też trochę spada mobilność internetu a gdy wchodzę do byle jakiej gdy multiplayer to są spadki, jak przeciąży się komputer to spróbuję odpalić jakąś grę offline i powiem wam czy w tamtej grze też nastąpił spadek.

Odnośnik do komentarza

Nom, odpaliłem to gdyż teraz po graniu od 9 do 16 dopiero spadły fps, grałem w TF'a 2 dla przykładu że jest to multiplayer, uruchomiłem ten net log, operacja zakończyła się powodzeniem a kod to:

 

net-log.txt

 

Więc?

 

PS. niestety... gdy fps'y spadły w multiplayer, wszedłem sobie w dead island i to samo, również spadek fps... ehh.. Jedyna gra w którą mogę grać bez spadku fps to CS 1.6 ; p tam mi nigdy nie spadają fps;y nawet po graniu przez cały dzień...

Edytowane przez DawidS28
Net-log przeniesiony do załącznika.
Odnośnik do komentarza

Z loga nie wynika nic ciekawego, poza tym fragmentem:

 

PING 127.0.0.1

   Badanie 127.0.0.1 z użyciem 32 bajtów danych:
   Odpowiedź z 127.0.0.1: bajtów=32 czas<1 ms TTL=128
   Odpowiedź z 127.0.0.1: bajtów=32 czas=-3ms TTL=128
   Odpowiedź z 127.0.0.1: bajtów=32 czas<1 ms TTL=128
   Odpowiedź z 127.0.0.1: bajtów=32 czas=3ms TTL=128

   Statystyka badania ping dla 127.0.0.1:
           Pakiety: Wysˆłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0 (0% straty),
   Szacunkowy czas bˆłądzenia pakietów w millisekundach:
           Minimum = 0 ms, Maksimum = -3 ms, Czas średni = 0 ms

 

Chodzi o drugie ICMP Echo Reply. Różnica czasu -3 ms, co jest fizycznie niemożliwe (tak samo jak ujemne przemieszczenie, jeśli rozpatrujemy jedynie wartość, a nie wektor). Sugeruje problemy z protokołem TCP/IP, sterownikami do karty sieciowej lub zegarem systemowym, ewentualnie źródłem czasu systemu. I w to ostatnie jestem najbardziej skłonny uwierzyć.

 

Chociaż... może to błąd w stylu dzielenia przez zero w Intel i486. Trudno powiedzieć.

Odnośnik do komentarza

Czy masz dobrze ustawiony czas sprawdzasz tak że patrzysz na zegarek w prawym dolnym rogu i już wiesz :) A tak na serio to spróbuj przeinstalować sterowniki karty sieciowej. Zrób też tak że odłączysz kompa od neta i zagrasz w jakąś grę w trybie offline np Call of Duty 4 (ewentualnie puść 3D Marka w pętlie - da się to zrobić w wersji 2001 na pewno) i powiedz czy spadki dalej występują.

Odnośnik do komentarza

Czas mam zsynchronizowany (ponoć) z time.windows.com a strefę czasową ustawioną na GMT (+01:00), spróbuję przeinstalować sterowniki do karty sieciowej i zagrać w coś offline, albo walne tego marka niech zapierdziela za mnie :D Jutro ewentualnie dziś w nocy wyedytuję ten post i powiem co tam poradziłem... AHA i taki szczególik, formatowałem dysk C w marcu, i nie miałem wtedy sterowników od karty sieciowej, mój router jest zarazem przenośnym USB, po prostu go wpinam do komputera i intstaluje mi sterownik ;p

Odnośnik do komentarza

A dałoby się to przetłumaczyć na polski? :D Ahaa, teraz pamiętam.. a to źle skoro ten upływ jest -3 ?? Bo zatem nie mam pojęcia o co chodzi, tak jakby co w tych testach panie moderatorze polecam spojrzeć na oba testy procesora, 0 fps... na obu testach, na nie przeciążonym i przeciążonym, dziwne?

 

Nie wiem co re-install sterowników do karty sieciowej ale warto spróbować... Jak coś jeszcze chcecie, jakieś testy itp to dajwajcie linki, zrobie wszystko co potrzebujecie ;d

 

Robię właśnie testy programem OCCT i zaraz zrobię jeszcze innym, podam wam wszystko co wynikło z tych testów ;d

 

PS. a tego HDD coś tam chwilowo nie mogę zrobić, nie mam żadnej płytki a tymbardziej Pendrive, muszę pójść przy pierwszej lepszej okazji do sklepu po płytkę, a takich okazji jest u mnie chwilowo mało...

 

PS. Macie test CPU z OCCT : http://www.sendspace...c7610c89ad3cead

Robię właśnie test GPU 3D, dotknąłem z ciekawości karty graficznej i aż mnie opażyło prawie... nie wiem czy ona tego dożyje :D Nie no nie mogę! musze mieć zminimalizowany ten test bo jak nie mam to temperatura rośnie okrutnie od 50 stopni do 80 zmieniając się o 1 stopnień co 5 sekund ;/

A tu macie test GPU 3D http://www.sendspace.pl/file/888aed577ce6a7936d18b91

Odnośnik do komentarza

1. Temat na nastepnym forum http://forum.pcformat.pl/Przegrzewajacy-sie-komputer-tylko-CO-sie-przegrzewa-t?page=2

2. Cytat z tego wlasnie

Wymieniałem niedawno pastę termoprzewodzącą, kupiłem jakąś na srebrze za 20 złotych i wysmarowałem nią cienką warstwą procesor i rdzeń karty graficznej (ten malutki błyszczący kwadracik pod radiatorem), temperatura spadła o jakieś 5 stopni i tu jeden plus, nie przegrzewało się nic przez 2 dni aż tu znowu zaczęły mi spadać FPS'y....
malutki blyszczacy kwadracik :) . Nie masz pojecia jak to zrobic - ten malutki błyszczący kwadracik pod radiatorem - jaki malutki??

To jest kawal krzemu. Nie sciemniaj , gosciu http://nvision.pl/GeForce-GTX-550-Ti-1024-MB-Nastepca-GTSa-450--Articles-445-ndetails-1.html

Bez umiejetnego poskladania i dobrania odpowiedniej pasty narobiles bigosu. Zbyt mocne skrecenie powoduje wygiecie PCB i klopoty z temperaturami. Mozna tez ukruszyc rdzen.

3. Konfabulujesz juz na kilku forach o temperaturach, a twoje testy z OCCT mozna wsadzic w ..... .

4. To jest zabawne - ale teraz codzienne dokładne czyszczenie nie pomaga. Jedyny sposób to reset komputera 2 razy pod rząd, i wtedy nic się nie przegrzewa i mogę grać do końca ile mi dusza zapragnie, ale dla mnie to nie jest rozwiązanie

5. To rowniez - czujnik temperatury nie jest uszkodzony bo nie dawno mi sprawdzali a radiator jest zawsze chodny i spełnia swoje zadanie, lecz nadaj coś jest nie tak. Nie masz pojecia jak sie mylisz z radiatorem i wnioskiem z tego plynacym.

6. To jest ciekawe - Dobra, dzięki wszystkim za pomoc. (zapomniałem zupełnie o tym temacie) 2 dni po napisaniu ostatniego postu rozkręciłem zasilacz, wyczyściłem go pędzelkiem, odkurzaczem itp, odczepiłem od niego wszystkie kable i podłączyłem od nowa, jeden kabel był zupełnie źle podłączony... podłączyłem go poprawnie, skręciłem zasilacz i uruchomiłem komputer, zostawiłem go włączonego na 12h przy Benchmarku i o dziwo nie było spadku fps ;] do tej pory nie zarejestrowałem więcej takich zdarzeń, dziękuję wszystkim za pomoc i na pewno w niedługim czasie zakupie nowy zasilacz przygotowując się na wymianę procka na 4 rdzeniowego potwora od AMD.

 

Wnioski;

- zasilacz do wymiany natychmiast

- procesor do grafiki pasuje jak .........

- poprawna wymiana i skrecenie chlodzenia na GPU przez kogos bez tendencji do konfabulacji i z odrobina doswiadczenia

- zapis temperatury pod obciazeniem po w/w czynnosciach, a nie takie pierd...nie - Temperatura procesora jest w normie, po 40-45 stopni w stanie spoczynku a po 50-55 w grze, co jest w moim przypadku normą. Karta graficzna podczas gry również osiąga zaledwie 40-45 stopni, z czego w stanie spoczynku ma 32-35 max.

 

Wciskasz na forach kit misiu kolorowy i du..pe zawracasz. Nie jestes pierwszy i nie ostatni, ale nie ze mna te numery Bruner :lol:

Odnośnik do komentarza

Przypomniałeś mi o tym forum, było to po tym jak 4 dni bez przerwy nie było spadku? otóż potem się pojawił a ja miałem już gdzieś tamto forum, a ty jesteś kolejnym który pisze "IDŹ WSZYSTKO WYMIEŃ BO TO TEGO WINA, ZACZNIJ OD ZASILACZA, POTEM PROCESOR ITP ITP", może byś wniósł coś do tematu a nie odkopujesz mi wątku które od dawna dla mnie nie istnieją, nie uzyskałem tam pomocy to dałem sobie z tym spokój, spadku FPS nie było po 12h przy benchmarku gdyż nie miałem wtedy internetu... nie stać mnie na wymianę bebechów. Czujnik temperatury był sprawdzany, działa dobrze. Radiator wiem że powinien być chłodny zgredzie, odkopujesz jakieś moje tematy a nic mi nie doradzisz, patrzałem na youtube jak zmienić pastę termoprzewodzącą i jakoś mi to wyszło, nie nasmarowałem za dużo, tylko cieńką warstwę którą rozprowadziłem kawałkiem karty kredytowej czy tam tekturki, już nie pamiętam. Chcesz jeszcze wyjaśnień zgredzie? -.- chociaż byś pomógł coś w temacie a nie odkopywał mi starocie z PCFORMAT...

 

PS. Zawsze jak tu nic mi nie pomoże to od razu oddam tą głupią puszkę złomu do znajomego informatyka O KTóRYM TAK TAK OCZYWIŚCIE WSPOMINAŁEM NA FORUM PC FORMAT -.- i niech on mi to sprawdzi, może chociaż coś doradzi ewentualnie wymieni...

Odnośnik do komentarza

Misiu kolorowy wszystko juz miales klarowane na kilku forach. Nic do Ciebie nie dociera. Wszystkie znaki na niebie wskazuja na zasilacz. Dodam jeszcze, ze mogles tym badziewiem uszkodzic plyte glowna. Bez sprawdzenia w kolejnosci wszystkich podzespolow do niczego nie dojdziesz. Te [Filtr wulgaryzmów]y ktore wypisujesz swiadcza tylko o twojej indolencji. Nikt nie wymaga od pytajacego wiedzy i doswiadczenia, ale porady - wszystkie nie tylko moje masz w du..pie i to jest problem. Takich pieniaczy jest wielu. Zasiadz zatem na poczesnym miejscu wsrod NICH. Witamy w temacie i klubie (jak spierdzielic sprawy komputer) - pociagniemy to pare tygodni czy wymiekniesz? :lol:

Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem już teraz o co ci chodzi, jak mogłem czymkolwiek zwalić komputer? Był oddawany chyba z 3 razy do informatyka i to chyba ON powinien mnie poinformować o istniejących niedogodnościach... Nie rozumiem również czemu sądzisz że mam to w d**ie. Uzasadniłbyś swe spostrzerzenie? Robię wszystko o co prosicie, może że z opóźnieniem ale robię, nie mam wiele czasu na takie testy, jak siedzę na komputerze to wiem po co to robię i wiem co mam wtedy zrobić, muszę sobie najpierw zaplanować. (a teraz zrobię to, potem tamto i na dzisiaj spokój itp..) Aha i jakie porady mi do tej pory zastosowano po których wykonaniu nie otrzymałem wymarzonego efektu... Jakie?... Czy ktokolwiek jeszcze rozwiązał mój problem i powiedział co mam zrobić aby to rozwiązać? NIE więc dlaczego sądzisz że mam to z głębokim poważaniu? Najlepszym sposobem będzie oddanie tej puszki złomu do znajomego informatyka, niech on da swoją diagnozę a na ewentualne wymiany będzie trzeba było się zastanowić...

Odnośnik do komentarza

Nie masz nawet ochoty na rozwiazanie problemu;

- zasilacz

- nie stabilna karta

- nie stabilny procesor

- sterowniki

- przeinstalowanie gry

- zmiana BIOS-u wzgledem niestabilnosci CPU +RAM (razem lub oddzielnie)

- podciagniecie napiecia na CPU/GPU

- za malo RAM

- + dziesiatki innych potencjalnych problemow

 

 

Nie masz nawet ochoty poczytac jak robia i co robia inni - wpisz ku..wa w wujka google "Ogromny spadek FPS podczas gry" i czytaj

http://www.elektroda...c2144735-0.html http://craftsite.pl/...gly-spadek-fps/ http://forum.pclab.p...

 

Uwazasz, ze majac przed oczami PC bedziesz besztal z blotem kolejne forum i straszyl informatykiem pajacu. Nie pisz do mnie na PW i spadaj na drzewo.

 

Aha i jakie porady mi do tej pory zastosowano po których wykonaniu nie otrzymałem wymarzonego efektu... Jakie?...
srakie :lol: jaka jest logika tego zdania?
Odnośnik do komentarza

-zasilacz - tego nie sprawdzałem ale ponoć jest to produkcja jakiejś fimrmy na V, i te zasilacze powinny ciągnąć wszystko z palcem w d**ie..

- nie stabilna karta - wiem o tym

- nie stabilny procesor - też o tym wiem i wkrótce go wymienię

- sterowniki - wszystkie co mogłem przeinstalowałem, problem nadal występywał nawet po formatowaniu dysku C w marcu

- przinstalowanie gry - nie pomaga

- zmiana BIOS'u wzgledem niestabilnosci CPU +RAM (razem lub oddzielnie) - jak to wykonać?

- podciągnięcie napięcia na CPU/GPU - nic takiego nie było nigdy robione, z tego co pamiętam tylko karta graficzna miała ciutkę regulowany wiatraczek co nie wpływało znacznie na napięcie

- za mało RAM - też o tym wiem, dokupuję niedługo drugą kość pamięci od KINGSTON'a

- + dziesiątki innych potencjalnych problemów - mogłby być to wirusy, miałem problem z zainfekowanym komputerem ale nie myślałem że może to działać szczególnie na te spadki, kasowałem wszyskie Kasperskym 2012 + robiłem skanowanie i naprawianie problemów programem CCleaner ale nie wiem czy to coś wielkiego dało.

 

A po za tym temat uważam za zakmnięty, jak ktoś chce nadal pomóc mimo że jestem rzekomym kanciarzem i oszustem jak i straszykiem informatyków to będzie to mile widziane na PW, teraz te testy co kazaliście mi zrobić mam już gdzieś skoro szanowny pan Marek uważa że to i tak nic nie daje, to jaki jest tego sens skoro również napisał że mam sobie to wsadzić? ...

 

Ps. może jednak spróbuję jeszcze raz reinstall gier, może też pomoże tak jak tamtemu człowiekowi co miał problem z minecraftem ;d|

A ty Marek przestań pi***elić że do mnie nic nie dociera, nie przyjmuję zbytnio faktu że niby "wszystko" wskazuje na zasilacz jak może to być również wina gier online, w które TYLKO gram a gdy grałem wczoraj przez 6h w Dead Island to jakoś nic się nie stało dopóty nie odpaliłem Team Fortress 2, ale gdy spadły po 1h gry w TF'2 to spadły i również w Dead Island.

Odnośnik do komentarza

-zasilacz - tego nie sprawdzałem ale ponoć jest to produkcja jakiejś fimrmy na V, i te zasilacze powinny ciągnąć wszystko z palcem w d**ie..

 

V Power? Wcześniej pisałeś, że Modecom...

Ani tej, ani tej nie polecam.

 

Ps. może jednak spróbuję jeszcze raz reinstall gier, może też pomoże tak jak tamtemu człowiekowi co miał problem z minecraftem ;d

 

Tyle, że tam - jak sam zauważasz - był tylko Minecraft. A tutaj tytułów jest od groma. Poza tym, podawaj, które są multiplayer via Internet, bo nie mam ochoty każdej pozycji sprawdzać.

 

A ty Marek przestań pi***elić że do mnie nic nie dociera, nie przyjmuję zbytnio faktu że niby "wszystko" wskazuje na zasilacz jak może to być również wina gier online, w które TYLKO gram a gdy grałem wczoraj przez 6h w Dead Island to jakoś nic się nie stało dopóty nie odpaliłem Team Fortress 2, ale gdy spadły po 1h gry w TF'2 to spadły i również w Dead Island.

 

Jak jesteś takim specjalistą, to sam sobie komputer napraw, a nam daj spokój. Zaoszczędzisz sobie nerwów, a i my odetchniemy z ulgą.

 

A jeśli nie wierzysz, że zasilacz może powodować cholernie wiele problemów, to zobacz:

http://www.elektroda...pic1983518.html

http://www.elektroda...pic1199271.html (ostatnie trzy zdjęcia to Modecom)

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1871267.html

 

Jestem świadkiem zapalenia się dwóch zasilaczy, naprawdę wiem, co piszę.

 

Dwa tygodnie temu wymieniłem u koleżanki jakiś chiński zasilacz (nie przytoczę nazwy, nie znam tego języka), komputer przestał się zacinać po roku problemów.

Odnośnik do komentarza

Dales scriny z 3DMark-a. Co z nich wynika? Wynika, ze CPU trzyma sie dzielnie z podobna iloscia punktow, a grafika siada. Widzisz to?

Z minidump-ow wynika, ze to wlasnie CPU ma problem. Razem misz masz. Piszesz, ze grzebales w zasilaczu i cos tam naprawiles. Czy ja to wymyslam?

 

Masz linki do podobnych tematow. Tam zalecaja przeprowadzenie testu z obciazeniem czyli uruchamiasz programy zapisujace wykorzystanie CPU i GPU (monitoring ) i obciazasz PC-ta do mometu wystapienia spadku FPS. Sprawdzasz co powoduje bledy.

 

Co jesli zasilacz nie daje w pewnym momecie napiecia? Co jesli np. opcje zasilania gowniano sie sprawuja w OS-ie? Dziesiatki potencjalnych problemow / co najmniej kilka do sprawdzenia czyli zajecie na dlugie wieczory. Naprawde nie kumasz co mowi sie do Ciebie. Nie czytasz podanych linkow? Czego oczekujesz od forum? Ktos ci powie dokladnie co przestawic/ustawic/wymienic. Jest taki jeden pajac S1944 - napisz do niego na PW.

Odnośnik do komentarza

Dobra macie racje... to nie problem spowodowany przez CPU i grafiki, ale z tym zasilaczem to różnie jest.. Raz gram przez cały dzień i nie ma spadku, potem co 1h jest spadek, a np. przez następne 2 dni znów nie ma spadku i tak sporadycznie, zasilacz ciągle coś brzęczy i to mi się nie podoba, choć chwilowo nie widziałem żadnych innych problemów. Przepraszam za strzępienie wam nerwów... Jestem zwykłym zadumasionym zieloniakiem który myśli że wszystko potrafi....

 

@Dawid, chodziło mi o Volcano czy coś, na tym temacie z WoT koleś "long_barrel" coś napisał o tym i myślałem że to może o to chodzi ale ten Modecomm jak widzę to "czarny zasilacz" w sumie to nie głupi pomysł dać z 200-300 zł na nowy który to uciągnie, a niestety na procesor sobie poczekam gdyż bym musiał zmieniać wtedy płytę główną ;/ a to jest koszt 300zł + procesor 400zł.

 

@MarekB, ano widzę teraz po większym przypatrzeniu się na te testy, ale z tym internetem też coś mam nie tak, jutro spróbuję odpalić Dead Island lub 3D Marka na jakieś 8h bez internetu i sprawdzę czy spadek wystąpi (wiem że jestem uparty i że to na pewno zasilacz ale co mi szkodzi? raz się żyje ;p) I napiszę wam wieczorkiem co udało mi się począć.

 

PS. @MarekB, tak w tym zasilaczu taki biały kabel był wsadzony na odwal, ruszał się na wszystkie strony, a gdy go docisnąłem to zniknął problem na 4 dni i potem znów powrócił...Z

 

PS2. Teraz na forum z WoT jeszcze mi coś o dysku piszą że mam go formatować jak zrobiłem to w 100% w marcu i to nic nie dało... Więc panowie krótka piłka, co obstawiacie? Zasilacz? bo jak tak to wtedy napiszę do tamtego kolesia co mi go MarekB poleciłeś i zapytam się go jaki by był odpowiedni do mojego sprzętu.

Odnośnik do komentarza

Przywołany przez pocztę.

Przy posiadanych kwalifikacjach do naprawy komputera pozostaje Ci jedynie wizyta w serwisie. Unikaj natomiast "znajomego informatyka", gdyż jest to prawdopodobnie baran typu mareczka, czyli składak. Zastanawia mnie natomiast Twój brak reakcji na chamstwo przywołanego MarkaD(tfu, B-oczywiście, mareczek pognębił mnie w innym wątku, stąd błędy). Przedstawiając na forum problem nie musisz dysponować wiedzą, to "pomagacz" ma przedstawić co i jak, w sposób zrozumiały dla Ciebie, lub NIE odpowiadać. Mareczek tego pojąć nie potrafi, stąd znacząco odbiega poziomem kultury od pozostałych forumowiczów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...