Skocz do zawartości

przegrzewający się laptop


So6ieski

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

mam laptopa HP pavilion z vistą, który notorycznie bardzo się nagrzewa. posiadam program SpeedFan, który podaje, że temperatura płyty głównej(temp 1) wynosi 70C, a temperatura rdzenia procesora (core) aż ponad 80.

Problem w tym, że przez większość czasu w ogóle nie słyszę żeby chodził jakikolwiek wentylator, dodatkowo gdy komputer jest nawet skrajnie nagrzany, to sam się nie wyłącza.

Próbowałem znaleźć w Biosie informację na temat tego, przy jakiej tempereaturze laptop sam się ma wyłączyć ale nic nie znalazłem...

 

Ogólnie mam pytanie, czy da się ręcznie, samemu włączyć wentylatory kiedy się chce? albo choć ustawić większą częstotliwość ich włączania?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie podałeś jakie dokładnie oznaczenie ma ten Pavilion co trochę utrudnia pomoc. Znalazłem w necie informacje że w BIOS-ie może być opcja która wymusza ciągłą pracę wentylatorów http://h30434.www3.hp.com/t5/Notebook-Hardware/Pavilion-dm1z-new-BIOS-quot-Fan-always-on-quot/td-p/812135 . Nie zmienia to faktu że laptopa trzeba będzie rozkręcić i wyczyścić żeby zbić temperatury. Operacja może być dość skomplikowana jeżeli nie ma prostego dojścia do wiatraków z dołu laptopa. Jak podasz oznaczenie być może w necie znajdziemy instrukcję rozbierania takiego komputera.

Odnośnik do komentarza

Przy seriach HP Pavilion dv6, dv7, żeby dostać się do wentylatora trzeba go całego rozkręcić i wyjąć płytę główną dopiero można go wyczyścić. Nie ma innej możliwości.

 

EDIT:

Kolego jak chcesz masz tutaj małego tutka

http://www.insidemyl...laptop-guide-3/

 

Tylko będą Ci potrzebne oprócz gwiazdkowych śrubokrętów, torxy, HP jest specyficzne co do tego

Odnośnik do komentarza

Niedawno czyściłem komputer w którym wiatrak nie pracował bo zablokował się kurzem. Wymuszenie obrotów w takim przypadku nie zda się na nic.

Normalnie bym proponował wyciągnięcie kłaków wąska końcówką odkurzacza, oczywiście po zablokowaniu łopatek wykałaczką/szpilką (żeby nie spalić płyty), ale w tym modelu jedyna droga to przez radiator... Zależy co wolisz: czy czekać aż się spali, jednak rozkręcić, czy ryzykować wygięciem blaszek.

 

Post pisany prawdopodobnie chwilę po powrocie z baru. Przepraszam za jego treść.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...