Skocz do zawartości

Problem z uruchomieniem systemu na laptopie


reptile

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Temat wydzielony z: https://www.fixitpc.pl/topic/11181-winfile/

 

Otrzymałem już laptopa, ale jak się okazuje jest z nim taki problem, że nie można na nim uruchomić systemu Windows Vista Home Basic. Podczas rozruchu mam do wyboru dwie opcje:

1 - uruchom narzędzie do naprawy systemu Windows podczas uruchomienia

2 - uruchom system Windows normalnie

Gdy wybiorę pierwszą opcję, to wyświetla mi się okno Narzędzi do naprawy systemu podczas uruchomienia z przelatującym paskiem tak długo, aż mi bateria siądzie.

Jeśli wybiorę opcję uruchomienia systemu normalnie, to ukaże mi się ekran z wyświetlonym następującym komunikatem:

 

"Sprawdzanie systemu plików na C:

Typ systemu plików to NTFS.

 

Jeden z dysków wymaga sprawdzenia spójności danych. Możesz

anulować to sprawdzenie, ale zaleca sie jego kontynuowanie.

System Windows sprawdzi teraz dysk.

Nie można otworzyć woluminu do bezpośredniego dostępu.

Nie można uruchomic programu autochk z powodu bledu

spowodowanego przez ostatnio zainstalowany pakiet

oprogramowania.

Uzyj funkcji przywracania systemu dostepnej w panelu

sterowania, aby przywrócic system do punktu

przed ostania instalacja pakietu oprogramowania.

Wystapil nieokreslony blad (766f6c756d652e63 3f1)."

 

Tj. laptop DELL Inspiron 1526 z systemem Windows Vista Home Basic.

Chciałbym na ta chwile zgrać z niego zdjęcia, ale nie mam pojęcia jak się za to zabrać, a następnie co zrobić by system się uruchomił?

 

Dlatego jeśli mogę Ciebie/Was o to prosić i jesteś/-cie w stanie mi pomóc, będę wdzięczny!

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wsadziłem do kieszeni i podpiąłem dysk do stacjonarnego. Wyskoczył mi następujący komunikat: "Plik lub katalog \System Volume Information jest uszkodzony i nie nadaje się do odczytu. Uruchom program CHKDSK."

Czyli jak, mogę teraz w jakiś sposób nie używając laptopa naprawić Ten problem? Jeśli tak, to proszę napiszcie jak. ;)

Wiem, że jest to katalog z atrybutem "ukryty" i jest chronionym katalogiem systemu operacyjnego.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Edytowane

 

Wykonaj to co system proponuje - na lapku z normalnie podłączonym dyskiem.

Start -> Akcesoria -> Wiersz poleceń -> PPM -> Uruchom jako administrator.

 

Zbyt pobieżnie przeczytałem posty.

1. Skoro już podpiąłeś ten dysk do innego kompa to jaki tam jest system?

2. Spróbuj wrócić z dyskiem do lapka i przed uruchomieniem systemu wciskaj F8.

3. Jeżeli pojawi Ci się okno z innymi możliwościami to wybierz Tryb awaryjny z wierszem poleceń i wówczas zrób to co niżej.

 

W oknie wklep chkdsk c: /f /r - Enter + restart systemu.

 

Jeżeli system wogóle nie wystartuje przeczytaj ten tutek - KLIK.

 

Odzyskanie plików z dysku jest możliwe ale to później.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza
Edytowane Wykonaj to co system proponuje - na lapku z normalnie podłączonym dyskiem. Start -> Akcesoria -> Wiersz poleceń -> PPM -> Uruchom jako administrator. Zbyt pobieżnie przeczytałem posty. 1. Skoro już podpiąłeś ten dysk do innego kompa to jaki tam jest system? 2. Spróbuj wrócić z dyskiem do lapka i przed uruchomieniem systemu wciskaj F8. 3. Jeżeli pojawi Ci się okno z innymi możliwościami to wybierz Tryb awaryjny z wierszem poleceń i wówczas zrób to co niżej. W oknie wklep chkdsk c: /f /r - Enter + restart systemu. Jeżeli system wogóle nie wystartuje przeczytaj ten tutek - KLIK. Odzyskanie plików z dysku jest możliwe ale to później.

 

Witam,

dopiero teraz odpowiadam, gdyż w przez ok. 3 dni nie miałem dostępu do internetu.

Aktualnie system w tym laptopie, to Windows 7. Oryginalny system: Windows Vista Home Basic.

Uruchomiłem lapka, wybrałem wg zaleceń Wiersz poleceń, ale do pewnego momentu się uruchamiał, a następnie bateria siadła. Wobec Tego musi mi się naładować do 100%, to spróbuje ponownie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...