Skocz do zawartości

Live Security Platinum - potrzebna pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

TDSSKiller poprawnie wyleczył plik services.exe, reszta elementów pomyślnie usunięta, zaś dostarczone nowe logi OTL i GMER nie pokazują już żadnych obiektów infekcji.

 

1. W OTL uruchom Sprzątanie. Przez SHIFT+DEL skasuj z dysku folder C:\TDSSKiller_Quarantine.

 

2. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

3. Wykonaj pełne skanowanie w Malwarebytes Anti-Malware. Jeśli coś wykryje, przedstaw raport.

 

 

 


Zostały dwa problemy innego gatunku:

 

1. Bluetooth: ponów próbę usunięcia. Zalecam to ponownie, gdyż przy poprzednim podejściu miałeś prawdopodobnie zainfekowany services.exe i nie wiadomo jaki to mogło mieć impakt na stan rzeczy. Co rozumiem przez "usunięcie": deinstalacja oprogramowania, deinstalacja sterowników oraz urządzeń przez Menedżer urządzeń.

 

2. Windows Update i SFC: Założyłeś zgodnie ze wskazówkami temat w Windows, dane wstępnie już przejrzałam, ale na razie jak mówiłam nie mam pomysłu jak to ugryźć. Jeśli coś mi przyjdzie do głowy, dam znać.

 

.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wyniki PUM.Disabled.SecurityCenter to nic dosłownie groźnego. To tylko konfiguracja powiadomień Centrum zabezpieczeń, MBAM to pokazuje, bo powiadomienia są wyłączone. Deaktywacja tej funkcji może pochodzić z wielu źródeł: działania celowe użytkownika, tweaker, infekcja. MBAM nie wykryje kto / co zrobiło modyfikację, może tylko o niej powiadomić. Usunięcie wpisów równe jest włączeniu powiadomień.

 

Co z Bluetooth? Czy podjąłeś się ponownej próby przeinstalowania wszystkiego?

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Bardzo dziekuje za okazana jak do tej pory pomoc, za szybkie podjecie problemu i blyskawiczne odpowiedzi. To bardzo mile, kiedy w dzisiejszych czasach mozna liczyc na zyczliwosc innych i to jeszcze za posrednictwem internetu! jeszcze raz wielkie dzieki ;)

 

Co do Bluetooth, usunalem oprogramowanie Motorola Bluetooth, jednakze mam pewien problem od momentu kiedy ten wirus sie pojawil, a mianowicie w menadzerze urzadzen praktycznie brak sladu Bluetooth. Wczesniej jeszcze pobralem sterowniki Bluetooth od Lenovo, zainstalowalem Motorola Bluetooth i nadal tak jak gdyby urzadzenie nie istnialo. Probowalem jeszcze z Bluetooth Device, ktore najpierw mialo za zadanie wykryc urzadzenie, jednak to tez nie pomoglo.

Odnośnik do komentarza

Chwileczkę, opcja "utwórz dysk odzyskiwania"? Gdzie sprawdzasz to, czy aby nie spod uruchomionego Windows w programie OneKey? Mnie chodzi o funkcję zrzucenia fabrycznego Windows z dysku twardego, z obrazu który już jest na ukrytej partycji. Podczas startu systemu powinien być wywołany określony klawisz funkcyjny dający dostęp do zrzucania Windows.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Podczas uruchamiania podczas startu OneKey Rescue -> OneKey Recovery mam tylko opcje :

- przywróć z początkowej kopii zapasowej

- przywróć z kopii zapasowej użytkownika

 

Natomiast jeśli uruchamiam program OneKey Recovery z pulpitu, mam tak :

- kopia zapasowa systemu

- przywracanie systemu

- utwórz dysk odzyskiwania ( i w tym : dysk przywracania z istniejącego obrazu kopii zapasowej, dysk przywracania z obecnego systemu, dysk przywracania ustawień fabrycznych)

Odnośnik do komentarza

Wygląda na to, że opcją służącą zrzuceniu na dysk Windows w stanie zaraz po instalacji jest "przywróć z początkowej kopii zapasowej". Przed uruchomieniem tego zgraj sobie ważne dane z dysku, bo zawartość zostanie zastąpiona.

 

 

 

.

Edytowane przez picasso
25.10.2012 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...