Skocz do zawartości

Pionierzy hiphopu w Polsce czyli metalikowcy słuchający rapa


Rekomendowane odpowiedzi

Autentyczny cytat jak chodziłem do szkoły, tak nas nazywano ;-) Wiadomo trochę tego, trochę tamtego plus Stuck Mojo. Ale, mamy na tapecie poważny problem. W dobie komercjalizacji rapu wielu chce uchodzić za ojców polskiej sceny lub co najmniej prekursorów. Moim zdaniem za ojców lub praojców, praszczurów polskiego hiphopa możemy uznać Franka Kimono, Kazika i rzecz jasna Nagły Atak Spawacza ;)

Kto jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Oczywiście : Wzgórze Ya-Pa 3,Kaliber 44 i Liroy...obok NAS...to są prekursorzy Hip-hopu w Polsce.

 

Powstawały jakieś lokalne undergroundowe projekty już w połowie lat 80 ubiegłego wieku...ale do większej liczby odbiorców szeroko pojęty rap dotarł dzięki tej czwórce :thumbsup:

 

Franek Kimono...płyta Piotra Fronczewskiego to był żart,parodia...ale raczej muzyki disco niż hip-hopu...chociaż "King Bruce Lee karate mistrz" jest na prawdę ponad czasowy :cheer:

 

Kazik...jak najbardziej...szczególnie jego pierwsza płyta : "Spalam się"-należy do moich ulubionych pozycji.

 

 

Odnośnik do komentarza

Poza wymienionymi wyzej słuchałem też tych, niektórych częściej, niektórych rzadziej

* 3H (min. tede)

* zip squad

* molesta

* bolec

* omp

* ...

 

W zasadzie wypada wspomnieć o składance "wspólna scena" na której zagościło sporo ówczesnych sław rapa, czy produkcjach dj 600 volt. który bardzo nakręcił całe środowisko hip-hopowe wydając masę dobrych produkcji.

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...