Skocz do zawartości

Linux i okolice - Propozycja działu głównego


grzebacz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w głównym dziale FIX PC POMOC TECHN , obok systemów rodziny windows będzie działka dla Linuksa, *BSD, Solaris ?

Kiedyś pamiętam jak genialnym odkryciem był dla mnie art Picasso dt. Wirtualizacji partycji / sandboxów (czyli "niemożność" popsucia komputera przez usera).

Obecnie szukam (naprawde googlowałem) ale nie widze takiego manuala od zera dt "KVM - wirtualizacja jak to uruchomić i poznać", przykłady na najpopularniejszym Ubuntu, lub Knoppix (można w trybie live testowac)

 

Knoppix to materiał na osobny temat, ten prekursor kompresowanych LiveCD ponownie błyszczy, wersja 6.X działa doskonale, zaskakuje szybkością oraz jakością detekcji sprzętu, a najciekawsze że po zainstalowaniu jest zgodny z Debian SID.

 

PS. Tu wspomniany art Picasso w temacie sandboxów dla partycji > http://pokazywarka.pl/it42zd/

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Kwestia Linuksów była już omawiana tutaj - https://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/150-dzialy-do-dodania/

 

Uważam, że obecny podział jest sensowny, a nowy dział może powstanie, kiedy pojawi się zdecydowanie więcej tematów o alternatywnych systemach operacyjnych. Jeśli jesteś zainteresowany rozwijaniem tej tematyki, możesz napisać coś i umieścić to potem w "Tutorialach...".

 

Nawiasem mówiąc, mnie brakuje tutaj bardzo programowania, ale nie narzekam, bo widziałem ten temat tutaj dokładnie 1 (słownie: jeden) raz i na razie nie ma sensu tworzyć niczego nowego.

Odnośnik do komentarza

Czy w głównym dziale FIX PC POMOC TECHN , obok systemów rodziny windows będzie działka dla Linuksa, *BSD, Solaris ?

Piszmy, twórzmy, to może się uda to przeforsować. ;p

Obecnie szukam (naprawde googlowałem) ale nie widze takiego manuala od zera dt "KVM - wirtualizacja jak to uruchomić i poznać", przykłady na najpopularniejszym Ubuntu, lub Knoppix (można w trybie live testowac)

Zerknij tu. Poradnik dla Gentoo, więc bardziej od zera już się nie za bardzo da. Tu tylko uwaga - moduł kvm gryzie się z modułem VirtualBOXa i obydwa te moduły nie mogą być załadowane równocześnie.

a najciekawsze że po zainstalowaniu jest zgodny z Debian SID.

Takie głupie pytanie - co w tym takiego dziwnego? Knoppix od zawsze bazuje na Debianie i był z nim całkowicie zgodny. Ponadto o ile się nie mylę, to od zawsze dał się zainstalować na dysku. W każdym bądź razie to nie jest żadna nowość. Tak samo ze Slaxa można zrobić Slackware a z Sabayona - Gentoo.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...