Skocz do zawartości

Dziwaczne zachowanie XP - pilne!


peter2012

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka.

 

Od jakiegoś czasu XP zaczął wariować. Bluescreenował przy uruchamianiu Chrome (STOP 7B), startował baardzo długo, aż do dzisiaj. Dzisiaj z niewiadomego powodu dysk F (oddzielny dysk, nie partycja) stał się nie do odczytu. Nie było by w tym problemu gdyby nie to, że tam są wszystkie programy i gry :( System po uruchomieniu się zawiesza.

 

O teraz przy pisaniu posta poszło - chkdsk naprawił.

 

Ale dalej się długo uruchamia - mowa tu o fazie logowania, po kliknięciu konta usera :) Przez dlugi czas widać tylko tapetę, choć explorer jest włączony.

 

Tak samo dalej Chrome morduje dysk. Przy każdym uruchomieniu słychać dysk tak głośno jak nigdy, a za parę sekund BSOD 7B. Podejrzewam że wina dysku....ale wszędzie indziej jest OK.

 

Dlaczego piszę w dziale Windows, a nie HW? Otóż dlatego,że na Win8 RP który miałem pod ręką, śmiga czysto... Dodam że instalowałem go na tym samym dysku co partycja F.

 

Natomiast jest też kwestia HW bezpośrednio. Na felernym dysku 750GB na którym stoi XP, wg. CrystalDiska uwaga jest w polach Niestabilne sektory i Sektory oczekujące na remap :( Jak to naprawić?

 

Proszę o pomoc, i z góry przepraszam za chaotyczną treść posta, ale dopiero wstałem a juz komp nie chodzi jak trzeba...

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...