Skocz do zawartości

Instalator Windows 7 zamraża się na starcie


TomecekGD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Kiedyś instalowałem Windowsa 7 (bez najmniejszych problemów). Później przeszedłem na XP i teraz znowu chciałem na Windowsa 7, ale nie mogę go zainstalować. Otóż po uruchomieniu komputera z płytki ładują się pliki instalacyjne, pokazuje się tapeta z kursorem i tyle. Instalator się zamraża i nie kontynuuje pracy. Czekałem z dobre dziesięć minut i nic nie ruszyło.

 

post-600-044021500 1282507642_thumb.jpg

 

Co robiłem?

 

Odłączyłem cały sprzęt od USB zostawiając tylko podstawowe komponenty.

Zaktualizowałem BIOS komputera do najnowszej wersji i zresetowałem ustawienia na domyślne.

Obraz Windowsa był nagrywany dwukrotnie na płytach Verbatim dwoma rożnymi programami (Ashampoo Burning Studio i Burn Aware Free).

Obraz pochodzi z pewnego źródła i był testowany przez setki użytkowników (popularna strona TG)

 

Pomimo wykonania w/w czynności nie jestem w stanie zainstalować Windowsa 7. Windows XP instaluje się bez żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Spróbuj wyzerować MBR jakimś dobrym narzędziem np. spróbuj tego MBRTool http://www.diydatarecovery.nl/mbrtool.htm (nie wszystkie narzędzia skutecznie zerują MBR nawet jeśli producent do deklaruje) a następnie za pomocą jakiegoś menadżera partycji np. Parted Magic utwórz nowe partycje http://partedmagic.com/ i spróbuj jeszcze raz zainstalować

Odnośnik do komentarza

Jak kolega wcześniej zaproponował ale wersja bardziej "ostateczna" - uruchom komputer z jakiegos liveCD linuxa

i wpisz jako root> dd if=/dev/urandom of=/dev/sda <

(o ile Twój dysk to master na pierwszym kontr IDE lub wpięty do portu SATA-0).

 

Nie czekaj do zakończenia tylko po ok minucie wciśnij ctrl+c i uruchom kompa ponownie.

Efektem jest dysk "czysty" (mbr, tablica partycji, oraz dane ukryte za mbrem) .

 

Pozdr

Edytowane przez picasso
16.02.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...