Skocz do zawartości

Nie mogę przywrócić Vista Home Premium z Recovery


cenart

Rekomendowane odpowiedzi

Cenart - na przypadłość owego braku sterownika na jednym z forów podają aby zaktualizować bios, skąd ściągnąć dostałeś linka wcześniej, a jak to uczynić to link tutaj: http://aps2.toshiba-...02M10000R01.htm z kolei inne źródła podają jako rozwiązanie zainstalowanie (też ze strony ze sterami) utyla "password utility".

 

rafael22peb - nie wiem po co bijesz dalej pianę, chcesz to sam się możesz kąpać we własnym jadzie, mnie do tego nie wciągaj, tyle w temacie. Każdy popełnia błędy, nawet Ty expercie w tym temacie się ich nie ustrzegłeś i popełniłeś ich też sporo, więc moich mi nie wytykaj, Ty szczególnie. Na przyszłość miej na uwadze że piszesz niejednokrotnie do ludzi, którym pisanie wielokrotne tego samego nie przynosi oczekiwanego skutku, i nie jest to złośliwością.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Cenart - Zdaje sie ze wiem o co kaman z ImageX

 

wyglada na to ze w folderze Imagex na partycji D w srodku nie ma pliku imagex.exe

 

zassaj jeszcze raz tą paczke: http://www.przeklej.pl/plik/imagex-rar-0020094k36jo

 

rozpakuj plik rar

zobacz zawartosc folderu

 

folder ten wstaw na partycje d

 

cd /d d:\imagex

 

(albo skopiuj imagex.exe z WAIKa)

 

jesli dalej bedzie ten blad to zrob tak, skopiuj plik imagex.exe i wstaw go na partycje d ale bez folderu

i wpisz

cd /d d:\

 

a następnie:

imagex /ref d:\toshiba\hddrecovery\swimg\06442XSP*.swm /check /apply d:\toshiba\hddrecovery\swimg\06442XSP.swm 1 c:

 

ma isc nie ma wyjscia :)

 


Poniżej podaje link do finalnej porady: Instalacja windowsa z recovery, kiedy rozruch z recowery został uszkodzony

 

zrezygnowałem z opisu jak przywrócić rozruch z ukrytej partycji, jak przypisać klawisz F.. do rozruchu, przeniesienie plikow rozruchowych na inna partycje itp ponieważ porada wydłużyła by się bardziej a efekt byłby taki ze zamiast z płyty wejsc w wiersz poleceń to by sie weszło z dysku.

https://www.fixitpc.pl/topic/1279-instalacja-windows-z-recovery-kiedy-rozruch-z-recovery-zostal-uszkodzony/

Odnośnik do komentarza

Szkoda, że nie zaglądam do działu Vista na naszym forum częściej bo myślę, że już dawno rozwiązali byśmy twój problem.

Jeżeli nadal chcesz odpalić swoje reco to musimy najpierw stwierdzić jak wygląda twoja konfiguracja.

proszę zapisz poniższy tekst tako plik VBS i wykonaj:

 

If WScript.Arguments.length =0 Then
Set objShell = CreateObject("Shell.Application")
objShell.ShellExecute "wscript.exe", Chr(34) & _
WScript.ScriptFullName & Chr(34) & " uac", "", "runas", 1
Else

On Error Resume Next

Set objShell = CreateObject("WScript.Shell")


objShell.CurrentDirectory = objShell.ExpandEnvironmentStrings("%userprofile%") & "\desktop"

objShell.Run ("%comspec% /c mklink /d c:\tmprecovery \\?\GLOBALROOT\device\harddisk0\partition1\"),0,true


Set fso = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")
Set NewFile = fso.CreateTextFile("FileList.txt", True)
Set folder = fso.GetFolder("c:\tmprecovery")

For Each objSubfolder in Folder.Subfolders
NewFile.WriteLine("\" & objSubfolder.name)
next

NewFile.WriteLine vbcrlf

ShowSubFolders folder, ""

NewFile.WriteLine vbcrlf

For each folderIdx In folder.Files
NewFile.WriteLine("\" & folderIdx.Name)
Next

NewFile.Close


objShell.Run ("%comspec% /c bcdedit /store \\?\GLOBALROOT\device\harddisk0\partition1\boot\bcd /enum all >%userprofile%\desktop\bcd_part1.txt"),0,true
objShell.Run ("%comspec% /c bcdedit /store \\?\GLOBALROOT\device\harddisk0\partition2\boot\bcd /enum all >%userprofile%\desktop\bcd_part2.txt"),0,true

objShell.Run ("%comspec% /c rmdir c:\tmprecovery"),0,true

End If
WScript.quit


Sub ShowSubFolders(folder,nazwa)
For Each Subfolder In Folder.SubFolders
For Each file In SubFolder.Files
NewFile.WriteLine(nazwa & "\" & subfolder.name & "\" & file.Name)
Next
NewFile.WriteLine vbcrlf
ShowSubFolders Subfolder ,nazwa & "\" & Subfolder.name
Next
End Sub
Skrypt wylistuje twoje magazyny BCD - zarówno obecny jak i ten z partycji Recovery oraz wylistuje pliki z tej partycji.

 

Na pulpicie powinny ci się pojawić pliki z ww listingami - wrzuć ich zawartość na wklej.org lub wklej.to

W zależności od zawartości która się pojawi stworzymy skrypt który odbuduje zależności i pozwoli odpalić system z ukrytą partycją.

 

Niestety Toshiba próbuje podpiąć pod recovery własny frontend którego pliki nie koniecznie istnieją więc może być potrzebna edycja jednego pliku zamkniętego w boot.wim ale jak widać na obrazkach w tym temacie przy odrobinie pracy można ten zestaw uruchomić nawet na maszynie wirtualnej:

https://www.fixitpc.pl/topic/596-system-recovery-prawie-profesjonalnie-i-kompleksowo/?do=findComment&comment=9449

 

W tym przypadku pliki konfiguracyjne napisałem od podstaw :)

 

Mała dygresja odnośnie EasyBCD - narzędzie fajne ale nie koniecznie do zabawy w niestandardowe edycje - z góry odwołuje się do systemowego kontenera a wczytanie zewnętrznego pliku kończy się często pojawieniem w nim wpisów które nie koniecznie chcieliśmy w nim widzieć. Do poważnej zabawy polecam raczej bcdedit i ew skrypty.

 

ps. już wiem czym męczył mnie rafael przez kilka dni na GG, niestety niektóre moje porady przekleił zbyt dosłownie przez co niektóre w twoim systemie wręcz nie miały sensu, mając świadomość, że będzie je wstawiał na forum byłbym ostrożniejszy (oczywiście pomijam błedy które mu się wkradły bo literówka rzecz ludzka :))

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

ps. już wiem czym męczył mnie rafael przez kilka dni na GG, niestety niektóre moje porady przekleił zbyt dosłownie przez co niektóre w twoim systemie wręcz nie miały sensu, mając świadomość, że będzie je wstawiał na forum byłbym ostrożniejszy (oczywiście pomijam błedy które mu się wkradły bo literówka rzecz ludzka :))

 

pzdr

MagGreg -

Tam od razu męczyłem :P jak juz to konsultowałem sie ;) no i raczej nie chodziło o ten przypadek, moje pytania to była inna moja fantazja dotycząca oczywiście recovery.

Co do EasyBCD pisalem ze pod XP nic nie da, a ze rozruch z pod visty sie z lekka nie udal to moja wina bo sadziłem ze plik boot.wim znajdujacy sie na partycji D to ten sam co na ukrytej ale sie okazalo ze nie bo sapał o płytę. Wybralem EasyBCD bo juz mialem fotki :) no i mniej tlumaczenia niz polecenia z wierszu polecen i wklepywania w klawiature.

A imagex + wiersz poleceń + pliki swm to powinno przywrócić system w 100% co prawda nie przywróci rozruchu z partycji recovery ale jak sam mowiles trzeba by bylo edytowac plik w boot.wim i w kazdym przypadku wyglada to inaczej. Dlatego też easybcd od porady konkretnej oddzielilem

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...

Witam ponownie.... Na poczatek chce przeprosić za milczenie ale poprostu nie maję wskazanego tytule laptopa więc nie było na czym walczyć...no i poza tym praca, wyjazdy.

Temat oświeżam bo nadal jest aktualny a poza tym nie skończony, etc.

Teraz mam laptopa na jakieś 10 dni więc chciałbym powalczyć.

Co mamy teraz:

- partycja WinRe-> ustawiłem przez GParted na odkrytą

- folder HDDRecovery na dysku D

- zainstalowana Vista Home Premium z kluczem ze spodu laptopa -> bootowalna płyta tej visty jest

- zainstalowane programy Toshiba typu Recovery Disc Creatot, Toshiba Media Creator

- zrobiłem skrypt jak w/w topiku napisał maggreg ale nie mogę go uruchomić a raczej nie wiem jak -> wyrzuca błąd

 

Będę wdzięczny za dalszą pomoc

 

05.05.11

No dobra...udało mi się uruchomić skrypt. Podaję co napisał.

post-486-0-04277600-1304432710_thumb.jpg

FileList.txt

bcd_part1.txt

bcd_part2.txt

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jak chcesz mieć rozruch z pliku WIM to

 

Partycja recovery ma byc ustawiona na aktywna!

 

Nie wiem jaki masz obecnie system czy XP czy Viste

 

Jak XP to najpierw czytasz to:

http://peb.pl/4148397-post36.html

tylko omiń z poczatku z 5 linijek i z 15 od konca

 

Jak masz to zrobione lub masz Viste to czytasz to:

http://peb.pl/4415056-post39.html

 

Poźniej tylko przypisanie klawisza F do rozruchu

jak to zrobic mozna wygrzebac gdzies w polowie porady tu:

http://peb.pl/3631236-post30.html

 

 

Lub olać to i zrobić to inaczej a mianowicie uruchomić kompa z plyty instalacyjnej vista i dac opcje napraw lub WinRE

wybrac wiersz polecen

i albo recznie wpisywac komendy z ImageX

albo polecam nowa nakladke graficzna na ImageX o nazwie : Recovery & Backup ImageX

mojego autorstwa.

Nakladka + imagex + pliki mu potrzebne

http://www.sendspace.com/file/hjl6o6

 

 

W tym przypadku uruchamiasz kompa z plyty, wybierasz wiersz polecen

mozesz wpisac notepad

otworzy sie notatnik, wybierasz typ pliku: wszystkie pliki

odnajdujesz Recovery & Backup ImageX klikasz na niego prawym myszy i dajesz uruchom jako Admin

 

Wchodzisz w zakladke Przywracanie, reszte sie z czaisz chyba :P

 

http://s1.ifotos.pl/img/RB-ImageX_hnqnwsx.jpg

Odnośnik do komentarza

Witaj. Dzięki za ponowne zainteresowanie moim problemem. Partycja WinRe odkryta sposobem tym: http://peb.pl/4341280-post38.html

Niestety nic mi nie wychodzi:

1. wybrałem wskazanym przez ciebie programem plik boot.wim do przywrócenia: tylko taki znajduję w HDDRecovery i zrobiłem przywaracanie -> niestety vista nie bootuje i podaje komunikat brak bootmgr. Oczywiście klawisz F8 nie działa -> tylko piszczy

2. zrobiłem to co opisane tutaj: http://peb.pl/windows/243078-poradnik-komputerowy-dla-kazdego-instalacja-formatowanie-4.html#post3727342 ale niestety ta sama sytuacja

3. próbowałem zrobić to co opisane w tym poradniku: http://peb.pl/4415056-post39.html ale nie przyjmuje komend tam opisanych i podaje komunikat, że polecenie nieznane, etc

 

nie wiem co źle robię.

Odnośnik do komentarza

Po 1 Jak chcesz mieć rozruch z pliku Boot.wim to ustawiasz partycje recovery na aktywena , przypisujesz rozruch do pliku boot.wim ale do tego co jest na partycji recovery a nie do tego co jest na partycji D w folderze HDDRecovery bo to ten ma odwolanie do plyty a nie do dysku, pol roku temu to sprawdziles ;/

 

Po 2 pliku boot.wim nie przywracasz przeciesz on ma okolo 150MB czy Ty myslisz ze tam jest instalka systemu? opanuj sie. WinRE to boot.wim

Pisałem wyraźnie zamiast uzywania wiersza polecen zastosuj nakladki Recovery & Backup ImageX

W poradzie z wierszem polecen widziales zebym pisal zeby tam wklepac przywroc boot.wim? niewydaje mi sie.

 

Zrob tak zapomnij o przypisaniu rozruchu do pliku boot.wim !

 

Robisz tak, odpalasz kompa z plyty instalacyjenej vista lub WinRE

wybierasz wiersz polecen

wpisujesz notepad

otworzy Ci sie notatnik

dajesz Plik > Otwórz

wybierasz typ pliku: wszystkie

 

teraz widzisz wszystkie pliki na partycjach, szukasz Recovery & Backup ImageX.exe

klikasz na niego prawym myszy i dajesz uruchom

 

Wchodzisz do zakladki Przywracanie

 

klikasz na Wybierz plik:

 

wybierasz rodzaj czy .wim czy .swm

 

szukasz obrazu instalki systemu pliku .wim ktory wazy ponad 4GB lub kliku plikow .swm o tej samej nazwie rozniace sie numeracja koncowa i które lacznie maja ponad 4GB

 

żebyś się nie przemęczał to Ci podpowiem że u Ciebie to pliki jak mnie pamieć nie myli .swm w folderze HDDRecovery a tam folder swimg

 

wybierasz pierwszy plik .swm

 

klikasz na wybierz miejsce czyli wybierasz partycje C:\ (choc nie koniecznie musi to byc litera C )

 

nastepnie klikasz na formatuj

czekasz az skonczy formatowac

 

jak skonczy to klikasz

 

Przywróć obraz

 

teraz czekasz z godzine :P

 

jak skonczy to

 

wybierasz Narzedzie do naprawy systemu podczas uruchamiania

tzn to:

 

11816d1299584890-screeny-do-poradnika-ni

 

nastepnie ponownie uruchamiasz kompa

 

teraz odejdz od kompa na 20 min

 

jak wrocisz to wklapiesz nazwe użytkownika itp.

 

I to cala filozofia.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Witaj Rafael22peb... i wszyscy, którzy interesowali się moim problemem. Na początek chcę przeprosić Was wszystkich a szczególnie Rafaela, który tyle wysiłku włożył w poprowadzeniu mnie właściwą ścieżką naprawy: praca i ciągły brak czasu uniemożliwiał mi szybszy kontakt z Wami. Przepraszam.

Ale do rzeczy. Rafael, tak czy inaczej jesteś wielki i strasznie mi pomogłeś -> 2 tyg. temu za Twoją pomocą doprowadziłem laptopa do stanu jak z fabryki czyli to co chciałem. A stało się to tak:

1. użyłem tego co min. opisałeś tak: "Lub olać to i zrobić to inaczej a mianowicie uruchomić kompa z plyty instalacyjnej vista i dac opcje napraw lub WinRE

wybrac wiersz polecen

i albo recznie wpisywac komendy z ImageX

albo polecam nowa nakladke graficzna na ImageX o nazwie : Recovery & Backup ImageX

mojego autorstwa.

Nakladka + imagex + pliki mu potrzebne

http://www.sendspace.com/file/hjl6o6 < - to zastosowałem

2. użyłem Twojej nakładki i na C pojawiło mi się kilka folderów, w tym folder Tools.

3. F8 nie zadziałało więc ponownie odpaliłem WinRe z płyty, z wiersza poleceń uruchomiłem notatnik itd. Zajrzałem do folderu Tools i znalazłem tam narzędzie: Toshiba HDDRecovery. Uruchomiłem to narzędzie z opcji "Uruchom jako administrator" -> zadziałało: zapytał się czy chcę przywrócić , itd. Dałem Ok. ale nie dokończył procesu ponieważ C nie było do wyłącznego użytku bo przecież nie może sformatować sam siebie.

4. skopiowałem pod WinRe folder Tools z tym narzędziem na D.

5. ponownie uruchomiłem to narzędzie Toshiba HDDRecovery.....i pięknie wszystko poszło :-) -> tu uwaga: folder HDDRecovery musiał być odrębnym folderem a nie podfolderem(w innym folderze) na dysku D

6. rozpoczął się proces przywracania stanu fabrycznego -> zakończony sukcesem i po chyba ok. 30 min stanęła w całej krasie fabryczna VISTA z całą resztą

7. reszta to bajka: podociągałem wszelkie aktualizacje Visty+potrzebne oprogramowanie+wykonałem płytę Recovery+optymalizacja Visty i wszystko działa jak trzeba -> swoją nie taka ta VISTA straszna jak ją malują

 

Z Twoją i Waszą pomocą tak się zakończyła moja walka z tym problemem. Nie było nawet kiedy zastosować Twoich porad z ostatniego posta -> w tej sytuacji już nie próbowałem ich zastosować ale masz rację Rafael pisząc parę gorzkich słów w ostatnim poście bo parę byków to napewno popełniłem. No ale udało się przy pomocy Twojego narzędzia.

Krótko mówiąc: posta trza zachować dla potomnych bo walka zakończona sukcesem z Waszą pomocą. Mam nadzieję, że ta wiedza wielu ludziom przyda się w kłopocie.

Z mojej zaś strony jeszcze raz... Rafael i inni koledzy: wielkie, wielkie dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...