Skocz do zawartości

Nie mogę przywrócić Vista Home Premium z Recovery


cenart

Rekomendowane odpowiedzi

Kursor mruga.

 

http://img820.imageshack.us/gal.php?g=zdjcie000v.jpg

 

Jedynie sprawdź czy płyta nowa płyta Visty się prawidłowo bootuje aby w razie czego nie było niespodzianek - sugeruję poczekać na nich przynajmniej do jutra - w końcu im też moglo coś wypaść prawda?Jesli się nie zgloszą albo ich metoda zawiedzie bo np. okaze się ze cały system ratunkowy w partycji recovery jest uszkodzony co zaczynam podejrzewać,lub ich "święty Graal" okaze się niewypałem,wtedy zainstalujesz Vistę z płyty na starym kluczu a pozostałe wszystkie partycje w tym partycję Recovery sformatujesz bo nie będziesz już jej więcej potrzebował.

Flavius...no niestety sposobem Rafaela nie dało rady. Ale znalazłem coś takiego tylko nie wiem jak się tym posłużyć i czy to coś da. Mógłbyś się wypowiedzieć w tym temacie?

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1096990.html

 

Moja obecna koncepcja jest taka -> ale nie wiem czy tak da się zrobić: mam bootowalną VISTE z internetu; jest to obaz systemu bez klucza zrobiony 1:1 -> tak przynajmniej napisali; myślę wgrać system na partycję C( tak jak to było zrobione z instalacją XP) z podaniem klucza ze spodu laptopa; następnie jak system wstanie, to przywrócić laptopa do ustawień fabrycznych przez F8 lub drugi sposób podawany przez Toshiba czyli klawisz zero; wykonać dysk/dyski recovery.

Toshiba zwariowała bo znalazłem ich stronę gdzie można zamówić Recovery Disc ale to koszt prawie 35 euro -> pełna szajba( na punkcie zawołali 150 zł) i teraz rozumiem dlaczego tak prosiła mnie siostrzenica o próbę przywrócenia z tego co jest -> jakby potęga Toshiby miała się zachwiać bez tej kasy albo taki to niesamowity majątek do stracenia dać użytkownikowi poprostu płytę z np. VISTA. Paranoja.

Nie wiesz może czy tak da się zrobić i czy dalej będzie to legalny system.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Lubie proste rozwiazania. Twoja koncepcja wydaje mi sie słuszna, ale....

 

następnie jak system wstanie, to przywrócić laptopa do ustawień fabrycznych

No właśnie wszystko zależy, czy system wstanie. Jak nie spróbujesz - nie dowiesz sie czy wstanie.

 

jesli operacja sie powiedzie, nie przywracałbym ustawień fabrycznych. Chyba, że komp jest na gwarancji i nie chcesz stracić praw do tej usługi.

System z Twoim kluczem będzie legalny - nie ma co tej kwestii roztrząsać.

Odnośnik do komentarza

Trudno mi się wypowiadać o wiarygodności bo nie mam niestety dostępu do oryginalnej płytki. Skanowałem Malwarebytes i wyszło czysto więc może będzie Ok.

No dobra bo widzę, że innego sposobu nie ma.....mam nadzieję, że będzie wybór aby pozostawić istniejącą partycję D i WinRe i zainstalować sam system na C....

Odnośnik do komentarza

:D i jednak wyszło, że najprostsze (z przed trzech dni :)) metody są najbardziej skuteczne. Czy brać się za przywracanie systemu z recovery, możesz spróbować póki jeszcze system jest dziewiczy (także przez "0" ) ,sterów szukaj na stronie Toshiby: http://ce.computers.toshiba-europe.com/innovation/download_drivers_bios.jsp?LNG=20&service=CE

Kurede czy to chodzi może o program Recovery Disc Creator?

 

Ale po co ma przetwarzać cały post skoro w viście zapewne po F.. będzie opcja napraw i do tego zapewne z partycji hddrecovery.

no właśnie nie ma tej opcji po F8 a uruchomienie przez zero też nie działa

 

Na twoim miejscu bym tak zostawił i już i dał sobie spokój z tą partycją recovery...no ale jeśli się upierasz to powtarzasz cały post 45 Rafaela tylko tym razem robisz to na Viście.

Achaaaaa No wiesz co chcę spróbować

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czemu masz ten błąd, na spokojnie wieczorem spróbuje to przeanalizować.

 

Teraz mozesz zainstalawac EasyBCD i przypisac rozruch z pliku boot.wim

 

pamietaj ze teraz nic ci nie da klawisz 0 czy F8 poniewaz w bcd nie masz odwolania wiec mozesz o nich zapomniec, chyba ze sobie je przypiszesz :)

 

spróbuj po przypisaniu boot.wim uruchomic ten Toshiba Racovery HDD

ale mi sie wydaje ze pozniej wyskoczy blad , sprobowac mozesz nic cie to nie kosztuje.

 

A co do imagex to zobacze wieczorem dlaczego sapie.

Odnośnik do komentarza

:-)) no moze jestem i desperat i uparty ale myślę sobie, że trzeba zawsze walczyć do końca. Musi być jakiś sposób. Lubię mieć świadomość, że zrobiłem wszystko co się da, co mogę i umiem. Poza tym laptop została zakupiony w legalnym żródle i z legalnym oprogramowaniem więc niech już tak zostanie. Zdanie na temat Toshiby w zakresie kombinacji z systeme wyraziłem wcześniej - to zwykły skandal bo za system już się raz zapłaciło. Tak biedaki muszą oszczędzać, że żal im dupę sciska aby wysłać recovery i ewentualnie niech odbiorca zapłaci. Toshibkę to może sobie i kiedy kupię ale gołą jak święty turecki a systemik sam ale ita się mocno nad ty zastanowię.... OK, do rzeczy.

 

EasyBCD uruchomiłem jak się wydaje to, że mam wybór start windows lub z recovery. Jak dam z recovery to widok mam taki:

http://img843.imageshack.us/gal.php?g=zdjcie005p.jpg Jak tu uruchomię wiersz poleceń to wywala błędy komend podawanych przez Rafaela. A jak zamknę wiersz poleceń to wychodzi do wyboru co ma być zastartowane.

 

Próba z wierszem polecenia z bootowalnej płyty dochodzi dobrze do momentu podania najważniejszej komendy i daje komunikat taki.

http://img842.imageshack.us/gal.php?g=zdjcie010.jpg

 

WAIK już zciągnąłem ale narazie nie wiem jak się nim posłużyć.

Odnośnik do komentarza

WAIK już zciągnąłem ale narazie nie wiem jak się nim posłużyć.

Musisz go zainstalować.Gdy go zainstalujesz wejdź w C:\Program files\Windows AIK\Tools\x86 (lub w samym Tools -dokładnie nie pamiętam) i tam będziesz miał narzędzie imagex

 

 

posługujesz się nim tak samo jak poprzednio,tj musisz wejść do folderu w konsoli gdzie on jest

 

czyli

 

cd /d "C:\Program files\Windows AIK\Tools\x86"

 

i dalej wklepujesz komendy które masz w tym poście 45.

Odnośnik do komentarza

Z fotek wynika ze plik boot.wim na partycji D jest inny niz na partycji ukrytej.

 

No ale to nie zmienia faktu ze cos jest nie tak ze imagex sapie ;/

 

uruchom imagex

cd /d d:imagex

 

i wpisz imagex i daje enter zobaczymy czy pokaze ci sie lista komend do imagex czy dalej ten blad

 

aaa i jak zainstalujesz WAIK to radze program imagex przeniesc na partycje d bo jak sformatujesz partycje c to nie bedziesz mial imagex :D

nie musisz miec imagex w folderze moze byc bez folderu wtedy komenda

cd /d d:

 

aa i instalacja ze zwyklej plyty jest legalna wklepujesz klucz z naklejki i aktywujesz 5 razy przez neta a pozniej tylko tel

no ale jak jest recovery to niech dziala a nie tylko prawie 5gb miejsca na dysku zajmuje ;)

 

 

P.S do Anonim3

Czytej posty ze zrozumieniem po wywaleniu Visty i wgraniu XP rozruch z recovery szlak trafia

czaisz? kminisz? jarzysz?

Odnośnik do komentarza

P.S do Anonim3

Czytej posty ze zrozumieniem po wywaleniu Visty i wgraniu XP rozruch z recovery szlak trafia

czaisz? kminisz? jarzysz?

No i mam się rzucić z mostu? Nie bądź śmieszny panie expert. Chcesz mi udowodnić, że za każdym razem w każdym przypadku kiedy wywalasz vistę instalujesz xp to już po partycji recovery?

 

aa i instalacja ze zwyklej plyty jest legalna wklepujesz klucz z naklejki i aktywujesz 5 razy przez neta a pozniej tylko tel no ale jak jest recovery to niech dziala a nie tylko prawie 5gb miejsca na dysku zajmuje

gwoli ścisłości cofnij się kilkadziesiąt postów wstecz i przeczytaj kto (hehe nie będę się oczywiście chwalił :lol:) poddał pomysł prostego ale jakże skutecznego wyjścia, tak czy siak rozumiem że szukasz zwady, stąd ten PS tak?

 

No i może na koniec może zacznij pisać po polsku, wytłuściłem Ci babole.

Odnośnik do komentarza

Panowie....koledzy...nie spierajcie się. I tak tyle mi pomogliście......Temat jest nadal aktualny ale przynajmniej na 2-3 dni muszę oddać laptopa. Napewno powrócimy.

Stan na teraz jest taki, że instalnąłem wszystko. Sprawdzam czy poprawnie działa....i działa OK ale mam jeden problem:

 

http://img830.imageshack.us/gal.php?g=braksterownika.jpg

 

Za diabła pana nie wiem gdzie znależć sterownik: pomóżcie proszę bo nie wiem co to za urzadzenie. Zciągnąłem wszystkie sterowniki pod Viste jaki wykazuje on-line toshiba dla tego modelu, puszczam w ruch aktualizuj sterownik i nic.

Odnośnik do komentarza

Sprawdź w Windows Update czy nie ma jakiś opcjonalnych sterowników -jesli są to zainstaluj wszystko,wypróbuj także to narzędzie http://www.devicedoctor.com/

a jesli nawet nie uda się znaleźć sterownika to nie przejmuj się tym tak to nie jest nic ważnego.

 

EDIT

 

Sprawdź także ten sterownik http://support1.toshiba-tro.de/tedd-files2/0/spu-20080416143927.zip

Odnośnik do komentarza

Chcesz mi udowodnić, że za każdym razem w każdym przypadku kiedy wywalasz vistę instalujesz xp to już po partycji recovery?

 

gwoli ścisłości cofnij się kilkadziesiąt postów wstecz i przeczytaj kto (hehe nie będę się oczywiście chwalił :lol:) poddał pomysł prostego ale jakże skutecznego wyjścia, tak czy siak rozumiem że szukasz zwady, stąd ten PS tak?

 

No i może na koniec może zacznij pisać po polsku, wytłuściłem Ci babole.

Po 1 podales mu instrukcje w ktorej pisze: wlacz kompa wcisnij F8 wybierz napraw kompa , wybierz recovery

kiedy kolega wczesniej kilka postow pisal ze wcisniecie klawisza F8 czy 0 nic nie daje

 

Po 2 nie ze po partycji tylko po rozruchu z niej i nie w kazdym laptopie np w Samsungu partycja ta jest tak zrobiona ze mbr i bcd dla recovery jest oddzielne i nie ma wplyty ujaki system zainstalujesz zawsze bedzie dzialac no chyba ze partycje usuniesz lub zaczniesz w niej grzebać.

W laptopach HP wystarczy ustawic ukryta partycje na aktywna choc nie zawsze to pomoze

Natomiast w toshibie rozruch robi papa

 

Po 3 nie mowilem ze zainstalowanie ze zwyklej plyty to zly pomysl, kolega nie byl pewny czy to bedzie w 100% legalne.

 

Po 4 jak kolega chce zainstalowac system z recovery to staram sie mu pomóc a nie isc po najmniejszej linii oporu i mu powiedziec nie da sie czy olej to i zainstaluj ze zwyklej plyty.

Zainstalowanie ze zwyklej plyty ma swoje zalety ma okolo 50% mniej smiecia na dysku chodzi mi o badziewne programy od toshiby i inne duperel z plyty jak zainstaluje to mu zajmie jakies 8gb na dysku a jak z recovery to z 15gb.

Moglbym tez mu polecić ze jak w tej chwili jeszcze dorwie ten sterownik co mu brakuje i poinstaluje niezbedne programy to moze zrobic wlasne recovery za free i tez uruchamiane z klawisza F..

przywróci system np w 10min

Ale ze wzgledu ze chce uszanowac jego wole o tym nie wspomnialem.

 

Nie mam pojecia jednek dlaczego imagex sapie, u mnie wpisalem dokladnie to samo to mi wyskoczyl komunikat ze zla scieszka co jest oczywiste bo nie mam tych folderow i plikow swm

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...