Skocz do zawartości

Play Online - kilka pytań


ziomus1233454

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka niedawno wziąłem na testy play online .. internet działa nawet dobrze ( sygnał średni ;/ 20-100% HSDPA czasami WCDMA ) lecz na necie na kilku forach wyczytałem że ponoć po okresie testowym internet działa dużo gorzej .. to prawda? bo już nie wiem sam ;/

 

a i jeszcze jedno bo z tym sygnałem to różnie bywa .. mam przedłużacz usb 1.8 m ale na nim ten play raz działa raz nie..

jest na to jakiś sposób ? bo sygnał około 100% mam przy suficie ale na takim kablu komp nie zawsze go widzi ;/

 

a i modem to : Huawei E1750c

oraz nie wiem czy to ma coś do rzeczy ale na mapie zasięgu jest to miejsce gdzie jestem na samiutkim końcu ( chyba ostatni blok który wg nich ma zasięg .. )

 

prędkość jest do 1 mb i jest te 1 mb ale ten sygnał i czy jak umowa będzie już ważna to czy nie padnie lub nie będzie działać gorzej.. ;/

 

używa ktoś tego i wie jak to działa w okresie umowy ?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie uzywam Playa. Mam Iplusa i 100 tysięcy razy wolniejsze łacze od Twojego. Zanik sygnału jest normalna sprawą, spróbuj wystawić modem za okno i zobacz jaki bedzie zasieg. Każda przeszkoda wpływa na siłe sygnału. Rozwiazaniem dla Ciebie bedzie napewno zewnętrzna antena kierunkowa. Natomiast co do tego:

 

mam przedłużacz usb 1.8 m ale na nim ten play raz działa raz nie..

 

Wejdź do menedżera urzadzeń/ znajdź swój modem/ kliknij PPM na urządzenie i w zakładce Zarządzanie energia odznacz opcje Zezwalaj komputerowi na wyłaczanie tego urzadzenia w celu zaoszczedzenia energii.

 

Polecam to forum KLIK , dostaniesz tam fachowe informacje.

Odnośnik do komentarza
a to było odznaczone cały czas więc to nie to.

 

W takim razie zaznacz tą opcje w MU.

 

Nie masz najlepszego modemu, podobno czesto zrywa połaczenie. Poczytaj TO.

 

Czy problem z USB dotyczy tylko tego urządzenia?

 

Osobiscie wymieniłbym ten modem na inny - jeśli jeszcze możesz. Po wymianie możesz sprawdzić, jak będzie zachowywało sie inne urzadzenieą

Odnośnik do komentarza

Modem jest dobry i nie widzę powodu aby go wymieniać.

 

mam przedłużacz usb 1.8 m ale na nim ten play raz działa raz nie..

Ponieważ na kablu też są straty sygnału, czym dłuższy tym gorzej, dodatkowo bardziej konsumuje baterię.

 

Ja również dość często użytkuję internet z Play, powiem ci że często sygnał mam o niebo lepszy w komórce 3G niż na modemie. Jeżeli w przyszłości będziesz kupować modem to kup taki, który będzie miał złącze antenowe, jak będziesz np. w terenie z lapciakiem chodzić i okaże się że sygnał do niczego w razie czego podłączysz przenośną antenę i po krzyku.

Odnośnik do komentarza

to stacjonara wiec raczej nie .. a tego neta dla tego wzielem bo tu gdzie jestem nic nie ma ( ani kablówki ani nic tego typu ) a za neo ( utrzymanie lini tpsa

+ net = 100 zł ) a za play jest 45 zl 5gb w tym 3 mies za 1 zł ..

 

kurde to nic nie zrobie ;/ a musze to gowienko przy suficie miec aby dobrze działało .. a bez takiego kabla to jak..

 

 

a problem usb tak tylko tego urządzenia bo moja mysz bezprzewodowa jakos na nim działa ( nadajnik ten moze byc na tym kablu i jest ok.. )

 

a z modemem różnie bywa..

 

jakieś pomysły macie?

 

a i na 2 kompie chodzi na tym kablu bez problemu .. więc ??

Odnośnik do komentarza
a i na 2 kompie chodzi na tym kablu bez problemu .. więc ??

 

Wiec masz problem z kompem.

 

A to do sprawdzenia z pewnego, dawno zapomnianego postu @picasso:

 

 

 

Start >>> Uruchom >>> devmgmt.msc

 

W menu Widok zaznaczyć Pokaż ukryte i rozwinąć nowo pokazaną szarą listę Niezgodnych z Plug and Play. Ciachnąć zrzutę ekranu z wszystkiego. Może tam jest urządzenie typu "Ghost" (powinno być "zawykrzyknikowane"), które trzeba machnąć. Wątpię ale spróbujmy.

 

Następnie:

 

Start >>> Uruchom >>> C:\WINDOWS\inf

 

Heh i masz sprawdzić wszystkie pliki o schemacie nazwy oem*.inf poprzez otworzenie ich po kolei w Notatniku. A szukasz pliku, który zawiera dane owego "Printera". W twoim przypadku szukasz plików które zawieraja nazwę Huawei (pliki są w środku ładnie opisane i raczej łatwo się zorientujesz który od czego) .... Jeśli wyłowisz plik, zrób mu backup w innym miejscu na dysku, a ten oryginał skasuj (łącznie z korespondującym plikiem oem*.pnf). Reset kompa.

Odnośnik do komentarza

witam! mój 1wszy post . w sprawie przewodu USB , Twoje problemy (że działa na 0,8 a na dłuższym nie), chodzi wyłącznie o jakość tego dłuższego przewodu (powinien być gruby , z pełnym oplotem (pod izolacją). Niektóre przewody sprzedawane jako "USB2.0 certified" są odpowiednie. Pozwalam sobie zabrać głos, gdyż pracuję w firmie sprzedającej pewne urządzenie na usb, i ten temat przerabialiśmy w setkach sztuk (przewód oryginalnie dodawany musieliśmy we własnym zakresie na takiej samej długości ale właśnie "poprawnie" wykonany przez chińczyka). Pozdrawiam <br> <br> PS. co do tego że chodzi na drugim kompie to kwestia losowa ALBO też taki przypadek mielisśmy (komputer ADAXa - ten z wznowionej serii kupiony 1,5 r temu), otóż ten kiepski kabel raz działał a raz nie , tak jakby na styk, i co sie okazało, jak był wetknięty z tyłu w USB (czyli gniazdo bezpośrednio w laminacie, krótkie scieżki było OK, natomiast dwa gniazda z przodu na panelu juz nie (bo zwykłe druty wleczone przez długosc obudowy, nie ekranowane i już sie robiła kicha...)

Odnośnik do komentarza

Wiec masz problem z kompem.

 

A to do sprawdzenia z pewnego, dawno zapomnianego postu @picasso:

 

 

 

Start >>> Uruchom >>> devmgmt.msc

 

W menu Widok zaznaczyć Pokaż ukryte i rozwinąć nowo pokazaną szarą listę Niezgodnych z Plug and Play. Ciachnąć zrzutę ekranu z wszystkiego. Może tam jest urządzenie typu "Ghost" (powinno być "zawykrzyknikowane"), które trzeba machnąć. Wątpię ale spróbujmy.

 

Następnie:

 

Start >>> Uruchom >>> C:\WINDOWS\inf

 

Heh i masz sprawdzić wszystkie pliki o schemacie nazwy oem*.inf poprzez otworzenie ich po kolei w Notatniku. A szukasz pliku, który zawiera dane owego "Printera". W twoim przypadku szukasz plików które zawieraja nazwę Huawei (pliki są w środku ładnie opisane i raczej łatwo się zorientujesz który od czego) .... Jeśli wyłowisz plik, zrób mu backup w innym miejscu na dysku, a ten oryginał skasuj (łącznie z korespondującym plikiem oem*.pnf). Reset kompa.

 

 

 

Ok są 2 urzadzenia z !

 

http://img163.imageshack.us/i/ghfhhgo.jpg/

 

B ) ja tam mam tyle tego szajsu że wiek bym to robił .. ale chyba tam ok bo na krótkim przewodzie albo żadnym jest ok ..

 

@ Grzebacz

 

ten 1.8 m

 

to jest kabel firmy ActiveJet więc kabel chyba dobry

 

Dokladnie co napisane:

 

Activejet

Computer

 

USB 2.0 EXTENSION CABLE

A-A M/F 1.8M

 

z grawancją 3 lata ;x

Odnośnik do komentarza

Jak nie chcesz robic tego, co podałem to chociaż powiedz, czy z innymi urządzeniami, które podpinasz do kompa nie ma problemów?

W sumie to nie ja ma kłopot z wykrywaniem modemu, tylko Ty.

Na marginesie: uwaga kolegi @grzebacz moze byc słuszna i warto sprawdzić jak modem będzie pracował na innym przewodzie. U mnie pracuje z powodzeniem na kablu dł. 5 metrów.

Odnośnik do komentarza

Jak nie chcesz robic tego, co podałem to chociaż powiedz, czy z innymi urządzeniami, które podpinasz do kompa nie ma problemów?

W sumie to nie ja ma kłopot z wykrywaniem modemu, tylko Ty.

Na marginesie: uwaga kolegi @grzebacz moze byc słuszna i warto sprawdzić jak modem będzie pracował na innym przewodzie. U mnie pracuje z powodzeniem na kablu dł. 5 metrów.

 

dobra zaraz poszukam tego ..

 

innnymi ktore podpinam nie ma problemu

Ale tylko na tym kablu

prosto do kompa z modemem też 0 problemow

próbowałem na innym przewodzie 3m to samo..

 

a te inf to zaraz

ok znalazłem zaraz je usunę i kompa resetne i powiem co i jak ;P

 

EDIT: TO samo dalej nie działa...

 

sorka że tak późno ale prądu nie miałem dopiero go włączyli niedawno po tej burzy .

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...