Skocz do zawartości

Zakup laptopa za ~3000


T9K

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję w najbliższym czasie zakupić wszechstronnego (a ze można było też w coś pograć od czasu do czasu) laptopa za około wspomniane w temacie 3000zł, no i trochę mam problem z wyborem...

 

Lapek najchętniej to marki: ASUS, Lenovo, Toshiba lub Dell,

15-16cali ("grzmota" nie chcę),

miał klawiaturę numeryczną (nie musi być oddzielona od reszty klawiszy)

MINIMUM 4xUSB 2.0 (a może 3.0? :rolleyes: )

Czytnik kart - dobrze by był, ale to tylko opcja

-matowy ekran (choć raczej ciężko z tym będzie) oraz matowa powłoka wewnątrz jak i na zewnątrz (oczywiście jakby dało radę, choć się przeżyje i bez)

 

A teraz "środek":

 

Najchętniej to Intel core i5 chociaż czy nie wsiąść czegoś ze starszej generacji (core duo) ? A może coś ze stajni AMD?

Ram - tu nie ma co mówić - standard czyli 4gb ddr3

HDD: 500gb++

Napęd: standardowy dvd-rw

WIFI w standardzie "n" (to już chyba każdy współczesny laptop ma)

Kamera, "egzotyczne" złącza (firewire, etc...) i inne bajery być nie muszą

System: win 7 64bit, chociaż wolałbym BEZ systemu, ew z preinstalowanym linuxem coby móc zaoszczędzić (mam dostęp do msdnaa więc to nie problem)

 

No i dochodzimy do sedna sprawy czyli grafika - Nvidia czy ATI? I jaki model? Bo teraz jest ich 1000000000 i tak naprawdę ciężko mi coś konkretnego wybrać? G230? G3100, G320, HD5145, 5470, GTX 260, etc, etc...

 

(Swego czasu widziałem jakąś tam stronę z porównaniem kart graficznych w laptopach ale nie mogę do niej dojść )

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie będę się rozpisywał , bo czasu teraz nie mam ,ale z tego co napisałeś idealnym rozwiązaniem jest ta TOSHIBA CLICK

ewentualnie to LENOVO CLICK z trochę słabszym prockiem ale z jeszcze mocniejszą kartą (najmocniejszą obecnie w tym przedziale cenowym-każda nowa gierka odpali na full detalach bez AA) tylko nie ma klawiatury numerycznej . GForce-y w tej cenie są zdecydowanie mniej wydajne w grach (GT330 i niżej)

Znalazłem jeszcze Asusa w tej cenie CLICK na procesorze AMD , nie znam wydajności ale jak widać na screenie w 3Dmarku wynik zacny.

Odnośnik do komentarza

Nie będę się rozpisywał , bo czasu teraz nie mam ,ale z tego co napisałeś idealnym rozwiązaniem jest ta TOSHIBA CLICK

ewentualnie to LENOVO CLICK z trochę słabszym prockiem ale z jeszcze mocniejszą kartą (najmocniejszą obecnie w tym przedziale cenowym-każda nowa gierka odpali na full detalach bez AA) tylko nie ma klawiatury numerycznej . GForce-y w tej cenie są zdecydowanie mniej wydajne w grach (GT330 i niżej)

Znalazłem jeszcze Asusa w tej cenie CLICK na procesorze AMD , nie znam wydajności ale jak widać na screenie w 3Dmarku wynik zacny.

 

hmmm... Ta toshiba wypada na tym najlepiej (choć widzę że są te same modele ale mają różne "silniki pod maską"), tylko ciekawi mnie ten port "esata/usb" bo z tego co wyczytałem to jest to zewnętrzne sata wraz z usb (w jednym gnieździe), gdzie port USB dostarcza dodatkowego zasilania do dysku zewnętrznego, ale czy w owy port można podłączać urządzenia czysto usb, np mysz, pendrive, drukarka, etc...? Bo standardowe 2 porty usb to trochę mało...

 

Lenovo odpada - brak numerycznej i jeszcze fatalnie (imo) umieszczony klawisz funkcyjny (lewy dolny róg PRZED ctrl...)

 

Asus - 3gb ramu... trochu lipa, ale poszukam tych modeli z 4gb bo też widzę że mają różne konfiguracje.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...