Skocz do zawartości

Stare polskie komiksy


Rekomendowane odpowiedzi

Stare polskie komiksy mają wręcz nieziemski klimat. Absurdalnie odjazdowe są oczywiście komiksy T. Baranowskiego (Profesorek Nerwosolek, Lord Hokus- Pokus, Entomologia, Kudłaczek i Bąbelek itd.). W domu mam tez różne z serii danikenowskiej, bodajże Polch rysował. Starsi wrzucą kapitana Żbika, Tytusa i Kajka i Kokosza (Kajtek i Koko), ciut młodsi różne jednoksiążeczkowe opowieści z lat osiemdziesiątych albo tuż przed i po przełomie- Fruwaczki- Jak ciotka Fru- Bęc uratowała świat od zagłady, Szlurp i Burp (magazyn Super Boom) a od ładnych paru lat Jeż Jerzy i historyczne przypominające wątki dziejowe. Czytajac hurtowo Tytusy często się męczyłem, w starszych książeczkach było trochę propagandy. W przypadku Kajka i Kokosza- nigdy. Ostatnio wygrzebałem przygody Jonków i Kleksa. Bardzo przyjemny humor, w ogóle się nie starzeje kreska Szarloty Pawel.

A propos Kajtka i Koko=Pojedynek z Abrą zbliża się do poziomu absurdu Baranowskiego.

Co macie w półkach i na strychach, pochwalcie się ;)

ps. Ostatnio są reedycje staroci- Tytus, Baranowski, Kajko i Kokosz.

post-42-079106800 1282420407_thumb.jpg

post-42-068689100 1282420414_thumb.jpg

post-42-027155400 1282420421_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

U mnie ze strychu w zasadzie już zniknęły Relaxy czy Świat Młodych. Kajko i Kokosz to klasa sama w sobie. Szkoda, że waśnie o film w 3D potoczyły się tak jak się potoczyły... Gucek i Roch miło wspominam (chociaż były tylko dwa komiksy). Zaś najbardziej podobał mi się Thorgal. Ech, gdyby tak zrobili filmową adaptację chociażby w stylu Załogi G alias Wojny Planet.

http://gatchaman--trailer.blogspot.com/ :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

A jak się sprawa przedstawia z komiksami o Thorgalu ? To chyba nie był polski komiks, ale pamiętam że jako dziecko czytałem go po polsku, wydawany był w zeszytach co jakiś czas.

Miałem także komiks ze Smerfami, bardzo sentymentalnie go wspominam. Niestety już dziś nie ma na to czasu, zresztą te komiksy wydawane dla dzieci nie umywają się do starych dobrych pozycji z lat młodości.

Odnośnik do komentarza

W pewnym sensie Thorgal jest polskim komiksem z uwagi na rysownika. Kapitana Klossa mam kilka zeszytów, nieźle zrobione. Z nowszych mam wszystkie Donaldy i ska i parę komiksów- gigantów. Lubiłem też czytać u Luny Kaczora Donalda ale później popsuła się kreska i dowcip. A z takich schyłkowych pamiętacie serię pilot śmigłowca i tajemnicę złotej maczety?

post-42-054314000 1282474089_thumb.jpg

post-42-066622700 1282474094_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

O, Pilot śmigłowca coś mi mówi, trzeba będzie odkurzyć. Choć te pozycje są raczej dla mnie równie abstrakcyjne jak przygody rotmistrza Polonii alias sierżanta/kapitana Polski. :lol: Przypomiało mi się, że były takie tytuły jak Według Ericha von Dänikena i Funky Koval - podpadające pod fantastykę naukową.

 

Z najnowszych nieźle zapowiada się Wyzwolenie? 1945.

http://komiks.polter.pl/Wyzwolenie-1945-n28779

 

A Konusa ktoś pamięta? :)

Zbastuj frajerze, nie lubię jak pchła beka.
Edytowane przez 3oo
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...