Skocz do zawartości

Problem z dostępem do sieci wifi


chelseadagger

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Bardzo proszę o pomoc w następującej sprawie:

W moim mieszkaniu całkiem skutecznie prosperuje internet bezprzewodowy i kilka laptopów łączy się z nim be problemu. Niestety mój nowy nabytek napotkał pewne problemy i odwecie zaczął ich przysparzać. Komputer widzi tutejszą sieć, wpisuję hasło, aby się z nią połączyć, ale każdorazowo jest to próba nieudana. Dodatkowo na tym etapie dzieje się rzecz przedziwna, a mianowicie wystarczy, aby mój laptop widział tę sieć (nie musi trwać jeszcze próba połączenia), a każdy inny laptop w mieszkaniu traci dostęp do sieci. Jak tylko wyłączę swój sprzęt, wszystko wraca do normy i na innych stanowiskach można normalnie pracować.

W innych miejscach mój komputer bez problemu łączył się z siecią.

 

Co robić w takiej sytuacji :(?

 

Parametry komputera to:

Windows 7 Home Premium

Procesor Intel® Pentium® CPU B950 @ 2.10GHz 2.10 GHz

RAM 4 GB

64-bitowy system operacyjny

 

 

Results of screen317's Security Check version 0.99.43

Windows 7 Service Pack 1 x64 (UAC is enabled)

Internet Explorer 9

``````````````Antivirus/Firewall Check:``````````````

Norton Internet Security

WMI entry may not exist for antivirus; attempting automatic update.

`````````Anti-malware/Other Utilities Check:`````````

Mozilla Firefox (14.0.1)

````````Process Check: objlist.exe by Laurent````````

Norton ccSvcHst.exe

`````````````````System Health check`````````````````

Total Fragmentation on Drive C:

````````````````````End of Log``````````````````````

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wykonaj log:

https://www.fixitpc.pl/topic/2394-diagnostyka-ogolny-raport-konfiguracji-sieci/

 

Pobierz, zainstaluj i uruchom program inSSIDer. Zrób screen z listy sieci:

http://www.metageek.net/products/inssider/

 

Kliknij Windows+R, wpisz devmgmt.msc i w otwartym oknie Menedżera urządzeń znajdź swoją kartę sieciową. Z menu kontekstowego wybierz Właściwości, potem przejdź do karty Zaawansowane. Spisz każdą właściwość wraz z wartością. Potem przejdź do zakładki Szczegóły, wybierz z listy rozwijanej Identyfikatory sprzętu i przekopiuj zawartość na forum.

Odnośnik do komentarza

Jaki masz router? Masz dostęp do jego konfiguracji? Pierwsza rzecz, jaką trzeba zmienić, to uwierzytelnianie. WEP jest przestarzałe i bardzo łatwe do złamania. Jeśli pozostałe komputery obsługują WPA, to proponuję zmienić wykorzystywaną technologię zabezpieczania dostępu do sieci bezprzewodowej.

 

Pozostałe komputery korzystające z sieci bezprzewodowej znajdują się przeważnie obok tego pechowego, czy dalej (powyżej 10 metrów). Duże rozrzucenie urządzeń w sieci WiFi mogłoby powodować kolizje danych i w konsekwencji zakłócenia.

 

Jeśli to nie jest problem, to proszę o wykonanie instrukcji z postu #2 na pozostałych komputerach w tej sieci. Chcę sprawdzić, jak optymalnie można skonfigurować bezprzewodówkę.

Odnośnik do komentarza

Mój router to Asmax Cablesurfer Wireless BR 704g.

Niestety nie mam dostępu do jego konfiguracji, ponieważ jest własnością dostawcy internetowego.

 

Jak można zmienić technologię szyfrowania? Proszę o instrukcję, ponieważ jestem kompletnie zielona w temacie komputerów :(

 

 

Komputer 1:

 

http://wklejto.pl/130687

http://i48.tinypic.com/zvesy1.jpg

 

Zaawansowane:

802.11b Preamble - Long ans Short

Adhoc 11n - Disable

Network Adress - wartość nieobecna

Receive Buffers - 256

Scan Valid Interval - 60

Transmit Buffers - 512

 

Szczegóły:

PCI\VEN_168C&DEV_002B&SUBSYS_1461103C&REV_01

PCI\VEN_168C&DEV_002B&SUBSYS_1461103C

PCI\VEN_168C&DEV_002B&CC_028000

PCI\VEN_168C&DEV_002B&CC_0280

 

 

 

 

Komputer 2:

 

http://www.wklejto.pl/130688

http://i49.tinypic.com/fu6jwj.jpg

 

Zaawansowane:

Adres MAC zarządzany lokalnie - wartość nieobecna

Afterburner - Wyłączone

Automatyczne rozgłaszanie SSID - Wyłączone

Ethernet Zarządzany WZC - Wyłączone

IBSS dozwolone - wyłączone

Lokalizacja - Domyślne

Minimalny pobór mocy - włączone

Nagłówek BSS PLCP - Automatyczny (krótki/długi)

Napięcie wyjściowe - 100%

Numer kanału WZC IBSS - 11

Obsługa komórek mieszanych - wyłączone

Obsługa priorytetu VLAN - automatyczny

Prędkość - użyj najlepszej prędkości

Próg fragmentacji - 2346

Próg RTS - 2347

Radio wł/wył - włączone

Technologia XPress - wyłączone

Tendencje roamingu - umiarkowany

Tryb IBSS 54g - tylko 802.11b

Tryb kompatybilności AP - wyższa wydajność

Tryb oszczędzania energii - szybki

Tryb zabezpieczenia IBSS 54g -automatyczny

WMM - automatyczny

Wskaźnik połączenia IBSS - domyślne

Współpraca z Bluetooth - wyłącz

Wybór roamingu - domyślne

Wył. podczas poł. przewodowego - wyłączone

Zarządzaj ust. bezprz.- włączone

Zaróżnicowanie anten - automatyczny

 

Szczegóły:

PCI\VEN_14E4&DEV_4311&SUBSYS_04221468&REV_01

PCI\VEN_14E4&DEV_4311&SUBSYS_04221468

PCI\VEN_14E4&DEV_4311&CC_028000

PCI\VEN_14E4&DEV_4311&CC_0280

Odnośnik do komentarza

Mój router to Asmax Cablesurfer Wireless BR 704g.

Niestety nie mam dostępu do jego konfiguracji, ponieważ jest własnością dostawcy internetowego.

 

Jak można zmienić technologię szyfrowania? Proszę o instrukcję, ponieważ jestem kompletnie zielona w temacie komputerów

 

Niestety tylko na routerze.

 

http://192.168.1.1

 

Mamy odpowiedź. Ten komputer, z którego nie możesz połączyć się z siecią (HP Pavilion G6, tak?) błędnie rozpoznaje szyfrowanie sieci jako WEP, chociaż jest to WPA-Personal (TKIP). Prawdopodobna przyczyna to złe sterowniki, jednak wykonaj najpierw to, co podałem.

Odnośnik do komentarza

Pobierz:

http://www.ralinktech.com/en/04_support/license.php?sn=5000#

 

Kliknij Windows+R, wpisz devmgmt.msc i w otwartym oknie Menedżera urządzeń znajdź swoją kartę sieciową. Z menu kontekstowego wybierz Właściwości, potem przejdź do karty Sterownik. Wybierz Odinstaluj sterownik. Przejdź deinstalację i uruchom ponownie komputer.

 

Potem zainstaluj sterowniki z linku na górze.

Odnośnik do komentarza

Ta paczka jest, o dziwo, jeszcze starsza. Zainstaluj ponownie te, które linkowałem jako pierwsze (ze strony HP).

 

Problem nie jest odosobniony, trzeba poczekać na aktualizację sterowników do tej karty albo męczyć dostawcę o umożliwienie dostępu do konfiguracji routera. Wtedy mógłbym skonfigurować sieć w innym standardzie, który ta karta powinna obsługiwać.

Odnośnik do komentarza

Masz dane od dostawcy do konfiguracji połączenia? Ten router obsługuje technologie PPP/PPPoE, które wymagają nazwy użytkownika i hasła do uzyskania połączenia. Jeśli udałoby się posiąść te informacje, to nie powinno być problemu z resetem ustawień routera i jego konfiguracją od nowa, tylko to już musiałabyś zrobić sama, gdyż podczas tej operacji stracisz dostęp do Internetu.

 

Jaki to dostawca? Netia?

Odnośnik do komentarza

Jeżeli uzyskasz informację, że komputer/router podpięty do sieci dostawcy jest identyfikowany tylko po adresie MAC, to postaramy się go na wszelki wypadek odzyskać z routera. Może się to przydać w przypadku, gdy okaże się, że adres MAC był klonowany na router z innego urządzenia (tak się czasami robi, jak jest zmieniane urządzenie, a nikt nie chce czekać, aż dostawca się tym zajmie i zmieni adres MAC w swojej bazie). O klonowaniu MAC więcej tutaj: ftp://ftp.asmax.pl/i...MAC%20clone.pdf

 

Pobierz program Open DHCP Server: http://sourceforge.n...cts/dhcpserver/

 

Uruchom jego instalację na HP 630, który ma kartę sieciową Ethernet (przewodową). Ustaw jakiś normalny język i katalog, w którym program ma być zainstalowany:

 

5861126900_1344626389.png

 

Zaakceptuj umowę licencyjną, potem ustaw start jako usługę:

 

7890286100_1344626389.png

 

Następnie otwórz Notatnikiem plik OpenDHCPServer.ini, który znajduje się w katalogu programu.

 

Znajdź linię: DHCPRange=192.168.0.1-192.168.0.254 i zmień ją na DHCPRange=192.168.10.100-192.168.10.254 (u mnie jest to linia 95.).

 

Kawałek z linii 99.-103.:

 

;SubnetMask=255.255.255.0
;DomainServer=192.168.55.252
;Router=192.168.0.1
#Lease Time can be different for this Range
;AddressTime=360

 

Zmień na:

 

SubnetMask=255.255.255.0
DomainServer=192.168.10.1
Router=192.168.10.1
#Lease Time can be different for this Range
AddressTime=3600

 

Potem zapisz edytowany plik.

 

Potem przejdź do Start -> Programy -> Akcesoria -> prawym na: Wiersz polecenia -> Uruchom jako administrator. W oknie Wiersza poleceń wpisz komendę netsh int ip set addr name=14 source=static 192.168.10.1/24 i zatwierdź ją, przyciskając Enter.

 

Teraz najważniejsza część, podczas której stracisz połączenie z Internetem. Odepnij router od kabla wpiętego do portu WAN (tego od dostawcy). Połącz kartę Ethernet na HP 630 i port WAN routera kablem. Router musi być włączony Przejdź do katalogu z Open DHCP Server i uruchom program RunStandAlone.bat.

 

Powinno pojawić się okienko z takimi zapisami:

 

6124940000_1344627454.png

 

Kiedy pojawią się linie rozpoczynające się od DHCP request i DHCP offer zrób screen i wrzuć na forum. Interesuje mnie adres MAC, który jest podany po słowie Host, w moim przypadku jest to 00:1d:7e:6e:2d:a7.

 

Potem możesz spokojnie zamknąć to okno, odpiąć router, uruchomić ponownie Wiersz poleceń z uprawnieniami admina (Start -> Programy -> Akcesoria -> prawym na: Wiersz polecenia -> Uruchom jako administrator) i wpisać komendę: netsh int ip set addr name=14 source=dhcp i potwierdzić wykonanie komendy.

 

Na koniec połącz router z kablem od dostawcy (do portu WAN). Po chwili powinno wrócić normalne połączenie z Internetem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...