Skocz do zawartości

Błąd Kernel-Procesor-Power


Promilos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od momentu zainstalowania windows 7 jakiś tydzien temu(xp wcześniej),mam problem z tym błędem.

Komputer sie wyłacza jak zostawie żeby pracował dużej z jakims programem, podczas uruchomienia pojawia sie niebieski ekran.

Zainstalowałem najnowszy bios,aktulizowałem wszystkie sterownik programem uniblue driver scaner,wyczyściłem pozostałości po starych sterownikach programem driver sweeper i nic to nie dało.

Bład wygląda tak i sie często powtarza.

http://screenshooter.net/28056078/kubemim http://screenshooter.net/28056078/iwanuvk

To jest najgorsze bo uniemożliwia zostawienie komputera np. na noc

Oprócz tego powtarzają sie jeszcze 2 błędy

http://screenshooter.net/28056078/hdkmqrt

 

http://screenshooter.net/28056078/xerybfj

Które też bym chciał zlikwidować.

Dane systemu

http://screenshooter.net/28056078/rwcaxck

http://screenshooter.net/28056078/dpxmhrh

Bardzo Proszę o pomoc bo już mi ręce opadają walcze z tym tydzień

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Witam

Od momentu zainstalowania windows 7 jakiś tydzien temu(xp wcześniej),mam problem z tym błędem.

Komputer sie wyłacza jak zostawie żeby pracował dużej z jakims programem, podczas uruchomienia pojawia sie niebieski ekran.

Zainstalowałem najnowszy bios,aktulizowałem wszystkie sterownik programem uniblue driver scaner,wyczyściłem pozostałości po starych sterownikach programem driver sweeper i nic to nie dało.

Bład wygląda tak i sie często powtarza.

http://screenshooter.net/28056078/kubemim http://screenshooter.net/28056078/iwanuvk

To jest najgorsze bo uniemożliwia zostawienie komputera np. na noc

 

wejdź do Control Panel > Power Options >> Change Plan Settings> > Change Advanced Power Settings> > "Processor Power Management" >> System Cooling Policy" > >zmień ustawienia z "active" na "passive" (chwilowo nie mam dostępu do polskiej Win7)

Oprócz tego powtarzają sie jeszcze 2 błędy

http://screenshooter.net/28056078/hdkmqrt

Zainstaluj najnowsze sterowniki do drukarski,jak nie pomaga to dodatkowe linki pomocnicze:

 

http://support.microsoft.com/gp/printing_problems

http://members.shaw.ca/bsanders/CleanPrinterDrivers.htm

Odnośnik do komentarza

wejdź do Control Panel > Power Options >> Change Plan Settings> > Change Advanced Power Settings> > "Processor Power Management" >> System Cooling Policy" > >zmień ustawienia z "active" na "passive" (chwilowo nie mam dostępu do polskiej Win7)

 

Zainstaluj najnowsze sterowniki do drukarski,jak nie pomaga to dodatkowe linki pomocnicze:

 

http://support.microsoft.com/gp/printing_problems

http://members.shaw.ca/bsanders/CleanPrinterDrivers.htm

Niestety cały czas to samo .

Z drukarą jest wporządku już.

Zastanawiam sie czy nie zrobić przywracania systemu do momentu kiedy instalowałem win 7,tylko że to chyba od początku tak było

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam sie czy nie zrobić przywracania systemu do momentu kiedy instalowałem win 7,tylko że to chyba od początku tak było

 

To nic nie da -to problem sprzętowy...moze uda się go w jakiś sposób zneutralizować zmieniając coś w opcjach zasilania ....pogrzębię jeszcze w sieci

 

Jeśli masz niepusty folder C:\windows\Minidump to spakuj go i załaduj na rapidshare.com

Odnośnik do komentarza

To nic nie da -to problem sprzętowy...moze uda się go w jakiś sposób zneutralizować zmieniając coś w opcjach zasilania ....pogrzębię jeszcze w sieci

 

Jeśli masz niepusty folder C:\windows\Minidump to spakuj go i załaduj na rapidshare.com

pusty ten plik.

Jednego nie rozumie jeszcze tydzien temu miałem xp i wszystko było ok przesiadłem sie na windows 7 i sprzet sie mógł uszkodzić?od zmiany systemu??

Wogule to dzieki za Pomoc:)

Odnośnik do komentarza

pusty ten plik.

Jednego nie rozumie jeszcze tydzien temu miałem xp i wszystko było ok przesiadłem sie na windows 7 i sprzet sie mógł uszkodzić?od zmiany systemu??

Tu nie chodzi o fizyczne uszkodzenie ale o kompatbilność systemu ze sprzętem :) ....oczywiście że teoretycznie nie powinno być problemu z Win 7 na twoim sprzęcie...ale tylko teoretycznie...Vista i Win 7 są bardziej zasobożernymi (i prądożernymi) systemami niż XP i dlatego czasami jest jak jest.Postaram się poszukać jakieś sensowne rozwiązanie....

Odnośnik do komentarza

Tu nie chodzi o fizyczne uszkodzenie ale o kompatbilność systemu ze sprzętem :) ....oczywiście że teoretycznie nie powinno być problemu z Win 7 na twoim sprzęcie...ale tylko teoretycznie...Vista i Win 7 są bardziej zasobożernymi (i prądożernymi) systemami niż XP i dlatego czasami jest jak jest.Postaram się poszukać jakieś sensowne rozwiązanie....

A chyba że

Dużo juz kombinowałem żeby to zrobic juz sie wtym pogubiłem w opcjach sieciowych też coś zmieniałem ale dałem na domyślne puzniej.

a i wyłaczałem hibernacje.może w tym jest problem.

Bo zaczeło sie od tego że jak zostawialem kompa na noc to mi go blokowalo i programy sie zatrzymywaly,więc może to przez to

Odnośnik do komentarza

Zobacz do tego linka http://support.microsoft.com/kb/2028504,czytałem w innym temacie że aktualizowałeś BIOSa -OK,sterowniki do chipsetu też możesz zaktualizować

 

Zobacz także czy to pomoga http://www.howtogeek.com/howto/windows-vista/disable-hybrid-sleep-mode/

Witam

Dzieki że starasz mi sie pomóc.

Instalowałęm win 7 chyba 3 razy od nowa ,za ostatnim razem powzoliłem żeby sam pobierał sterowniki ,teraz ten bład wygląda nie co inaczej.

Właściwości Zdarzenia-Zdarzenie 6,Kernel Generator

Operacja WE/WY zainicjowana przez rejestr nie powiodła sie w sposób nie odwracalny.Rejestr nie może opróznić gałęzi(pliku):\??\C:\User\Promil\ntuser.dat.

Czytałem troche w google chciałem cos zrobić ztym plikiem tylko ze on jest nie widoczny albo go nie ma. :rolleyes: .

Co do twoich wskazówek to po angielsku wrzuciłem na google tłumacz stego co zrozumiałem to umnie nie ma takiej opcji.To jest chyba tylko do laptopów i vista.

Ato po polsku to jest czarna magia coś tam próbowałem robic ale nie pisze gdzie mam szukac tych wartości gdzie mam przetaktowac nic ztego nie rozumie.Prosiłbym bym o przetłu,maczenie z języka zaawansowanego na normalny :blink: .

Teraz musze wyjśc jak wróce odkurze kompa,bo też gdzies wyczytałem ze to może pomóc .

Pozdrawiam i prosze o dalszą pomoć .

Odnośnik do komentarza

Operacja WE/WY zainicjowana przez rejestr nie powiodła sie w sposób nie odwracalny.Rejestr nie może opróznić gałęzi(pliku):\??\C:\User\Promil\ntuser.dat.

Czytałem troche w google chciałem cos zrobić ztym plikiem tylko ze on jest nie widoczny albo go nie ma. :rolleyes: .

Plik na pewno jest - bo się logujesz do systemu tylko niewidoczny -nie ruszaj tego pliku

 

Co do twoich wskazówek to po angielsku wrzuciłem na google tłumacz stego co zrozumiałem to umnie nie ma takiej opcji.To jest chyba tylko do laptopów i vista.

jest on i w Windows 7,choć może zaistnieć sytuacja że tej opcji nie ma - to zależy od płyty głównej...

 

uruch cmd.exe w trybie administratora (prawoklik na cmd.exe jako administrator) i wklep

 

powercfg /energy

 

czekaj minutę aż się wygeneruje log i daj go tu

 

inne polecenia które wykonaj to

 

powercfg /requests

 

przy włączonej hibernacji i po ponownej awarii mozesz takze tego spróbować

 

powercfg /lastwake

 

oraz

 

powercfg /devicequery wake_armed

 

zobacz także te poradniki KLIK,KLIK

Odnośnik do komentarza

Raport diagnostyki wydajności zasilania

Nazwa komputera PROMIL-KOMPUTER

Godzina skanowania 2010-08-23T13:59:06Z

Czas skanowania 60 sek.

Producent systemu To Be Filled By O.E.M.

Nazwa produktu systemu To Be Filled By O.E.M.

Data systemu BIOS 01/18/2008

Wersja systemu BIOS P2.10

Numer kompilacji systemu operacyjnego 7600

Rola platformy PlatformRoleDesktop

Podłączone true

Liczba procesów 50

Liczba wątków 649

Identyfikator GUID raportu {42d28772-4446-4cdb-8b9a-417ab8b6294f}

Wyniki analizy

Błędy

Zasady zasilania:Limit czasu uśpienia jest wyłączony (podłączony)

Komputer jest skonfigurowany tak, aby nie przechodził automatycznie w stan uśpienia po okresie braku aktywności.

Zasady zasilania:Tryb ASPM magistrali PCI Express jest wyłączony (podłączony)

W bieżących zasadach zasilania tryb ASPM (Active State Power Management) magistrali PCI Express jest wyłączony.

Wstrzymanie USB:Urządzenie USB nie przechodzi w stan wstrzymania

Urządzenie USB nie przeszło w stan wstrzymania. Zarządzanie zużyciem energii przez procesor może nie działać jeśli urządzenie USB nie wchodzi w stan wstrzymania gdy nie jest używane.

Nazwa urządzenia Urządzenie kompozytowe USB

Identyfikator kontrolera hosta PCI\VEN_8086&DEV_27CC

Lokalizacja kontrolera hosta PCI bus 0, device 29, function 7

Identyfikator urządzenia USB\VID_03F0&PID_5C11

Ścieżka portu 1

Wstrzymanie USB:Urządzenie USB nie przechodzi w stan wstrzymania

Urządzenie USB nie przeszło w stan wstrzymania. Zarządzanie zużyciem energii przez procesor może nie działać jeśli urządzenie USB nie wchodzi w stan wstrzymania gdy nie jest używane.

Nazwa urządzenia Główny koncentrator USB

Identyfikator kontrolera hosta PCI\VEN_8086&DEV_27CC

Lokalizacja kontrolera hosta PCI bus 0, device 29, function 7

Identyfikator urządzenia USB\VID_8086&PID_27CC

Ścieżka portu

Wstrzymanie USB:Urządzenie USB nie przechodzi w stan wstrzymania

Urządzenie USB nie przeszło w stan wstrzymania. Zarządzanie zużyciem energii przez procesor może nie działać jeśli urządzenie USB nie wchodzi w stan wstrzymania gdy nie jest używane.

Nazwa urządzenia Główny koncentrator USB

Identyfikator kontrolera hosta PCI\VEN_8086&DEV_27CA

Lokalizacja kontrolera hosta PCI bus 0, device 29, function 2

Identyfikator urządzenia USB\VID_8086&PID_27CA

Ścieżka portu

Wstrzymanie USB:Urządzenie USB nie przechodzi w stan wstrzymania

Urządzenie USB nie przeszło w stan wstrzymania. Zarządzanie zużyciem energii przez procesor może nie działać jeśli urządzenie USB nie wchodzi w stan wstrzymania gdy nie jest używane.

Nazwa urządzenia Główny koncentrator USB

Identyfikator kontrolera hosta PCI\VEN_8086&DEV_27C8

Lokalizacja kontrolera hosta PCI bus 0, device 29, function 0

Identyfikator urządzenia USB\VID_8086&PID_27C8

Ścieżka portu

Wstrzymanie USB:Urządzenie USB nie przechodzi w stan wstrzymania

Urządzenie USB nie przeszło w stan wstrzymania. Zarządzanie zużyciem energii przez procesor może nie działać jeśli urządzenie USB nie wchodzi w stan wstrzymania gdy nie jest używane.

Nazwa urządzenia Urządzenie pamięci masowej USB

Identyfikator kontrolera hosta PCI\VEN_8086&DEV_27CC

Lokalizacja kontrolera hosta PCI bus 0, device 29, function 7

Identyfikator urządzenia USB\VID_043E&PID_70F1

Ścieżka portu 3

Wstrzymanie USB:Urządzenie USB nie przechodzi w stan wstrzymania

Urządzenie USB nie przeszło w stan wstrzymania. Zarządzanie zużyciem energii przez procesor może nie działać jeśli urządzenie USB nie wchodzi w stan wstrzymania gdy nie jest używane.

Nazwa urządzenia Urządzenie wejściowe USB

Identyfikator kontrolera hosta PCI\VEN_8086&DEV_27C8

Lokalizacja kontrolera hosta PCI bus 0, device 29, function 0

Identyfikator urządzenia USB\VID_09DA&PID_000A

Ścieżka portu 2

Wstrzymanie USB:Urządzenie USB nie przechodzi w stan wstrzymania

Urządzenie USB nie przeszło w stan wstrzymania. Zarządzanie zużyciem energii przez procesor może nie działać jeśli urządzenie USB nie wchodzi w stan wstrzymania gdy nie jest używane.

Nazwa urządzenia Urządzenie wejściowe USB

Identyfikator kontrolera hosta PCI\VEN_8086&DEV_27CA

Lokalizacja kontrolera hosta PCI bus 0, device 29, function 2

Identyfikator urządzenia USB\VID_0810&PID_0001

Ścieżka portu 2

Możliwości platformy dotyczące zarządzania energią:Oprogramowanie układowe systemu (BIOS) nie obsługuje stanu uśpienia S2.

Składniki sprzętowe tego komputera nie obsługują stanu uśpienia S3.

Możliwości platformy dotyczące zarządzania energią:Wyłączono stany wydajności procesora

Stany wydajności procesora zostały automatycznie wyłączone z powodu znanej niezgodności ze składnikami sprzętowymi tego komputera. Zainstalowanie najnowszego oprogramowania układowego systemu (BIOS) może rozwiązać ten problem.

Możliwości platformy dotyczące zarządzania energią:Wyłączono tryb ASPM (Active State Power Management) magistrali PCI Express

Zarządzanie energią stanów aktywnych (ASPM, Active State Power Management) magistrali PCI Express zostało wyłączone z powodu znanej niezgodności ze składnikami sprzętowymi tego komputera.

Ostrzeżenia

Zasady zasilania:Zasady zasilania nadajnika radiowego 802.11 to Maksymalna wydajność (podłączony)

Bieżące zasady zarządzania energią dla kart sieci bezprzewodowych zgodnych ze standardem 802.11 są skonfigurowane tak, aby nie używać trybów oszczędzania energii.

Użycie procesora:Użycie procesora jest umiarkowane

Średnie użycie procesora podczas śledzenia było umiarkowane. System będzie pobierał mniej energii, gdy użycie procesora będzie bardzo małe. Sprawdź użycie procesora przez poszczególne procesy, aby ustalić, które aplikacje i usługi mają największy wpływ na użycie procesora.

Średnie użycie (%) 2.01

Użycie procesora:Poszczególne procesy o znacznym użyciu procesora.

Ten proces ma duży udział w całkowitym użyciu procesora zarejestrowanym podczas śledzenia.

Nazwa procesu firefox.exe

Identyfikator PID 3468

Średnie użycie (%) 0.31

Moduł Średnie użycie modułu (%)

\Device\HarddiskVolume1\Program Files\Mozilla Firefox\xul.dll 0.14

\Device\HarddiskVolume1\Program Files\Mozilla Firefox\js3250.dll 0.05

\SystemRoot\system32\ntoskrnl.exe 0.02

Użycie procesora:Poszczególne procesy o znacznym użyciu procesora.

Ten proces ma duży udział w całkowitym użyciu procesora zarejestrowanym podczas śledzenia.

Nazwa procesu svchost.exe

Identyfikator PID 924

Średnie użycie (%) 0.30

Moduł Średnie użycie modułu (%)

\Device\HarddiskVolume1\Windows\System32\sysmain.dll 0.17

\SystemRoot\system32\ntoskrnl.exe 0.11

\SystemRoot\system32\halmacpi.dll 0.00

Informacje

Rozdzielczość czasomierza platformy:Rozdzielczość czasomierza platformy

Domyślna rozdzielczość czasomierza platformy wynosi 15,6 ms (15625000 ns) i powinno się jej używać zawsze gdy system jest w stanie bezczynności. Jeśli rozdzielczość czasomierza jest większa, technologie zarządzania zasilaniem procesora mogą być nieskuteczne. Rozdzielczość czasomierza może zostać zwiększona na czas odtwarzania plików multimedialnych lub animacji graficznych.

Bieżąca rozdzielczość czasomierza (jednostka 100 ns) 156250

Zasady zasilania:Aktywny plan zasilania

Aktualnie stosowany plan zasilania

Nazwa planu Zrównoważony (OEM)

Identyfikator GUID planu {381b4222-f694-41f0-9685-ff5bb260df2e}

Zasady zasilania:Charakter planu zasilania (podłączony)

Charakter bieżącego planu zasilania, który obowiązuje gdy system jest podłączony do zasilania.

Charakter Zrównoważony

Zasady zasilania:Jakość wideo (podłączony)

Umożliwia optymalizację odtwarzania wideo w programie Windows Media Player z naciskiem na jakość lub oszczędność energii.

Tryb wysokiej jakości Optymalizacja pod kątem jakości wideo

Żądania dostępności systemu:Sukces analizy

Analiza zakończyła się pomyślnie. Nie znaleziono żadnych problemów z wydajnością. Nie zwrócono żadnych informacji.

Bateria:Sukces analizy

Analiza zakończyła się pomyślnie. Nie znaleziono żadnych problemów z wydajnością. Nie zwrócono żadnych informacji.

Możliwości platformy dotyczące zarządzania energią:Obsługiwane stany uśpienia

Stany uśpienia umożliwiają komputerowi przejście w stan ograniczonego zużycia energii po pewnym okresie nieaktywności. Domyślnym stanem uśpienia na platformach Windows jest stan S3. W tym stanie komputer zużywa tylko tyle energii, ile potrzeba na utrzymanie zawartości pamięci, a wznowienie pracy z tego stanu przebiega szybko. Tylko nieliczne platformy obsługują stany uśpienia S1 i S2.

Stan uśpienia S1 jest obsługiwany true

Stan uśpienia S2 jest obsługiwany false

Stan uśpienia S3 jest obsługiwany false

Stan uśpienia S4 jest obsługiwany true

Możliwości platformy dotyczące zarządzania energią:Możliwości zarządzania energią procesora

Skuteczne zarządzanie energią procesora umożliwia automatyczne równoważenie wydajności i zużycia energii.

Grupa 0

Indeks 0

Liczba stanów bezczynności © 1

Liczba stanów wydajności (P) 0

Liczba stanów dławienia (T) 0

Możliwości platformy dotyczące zarządzania energią:Możliwości zarządzania energią procesora

Skuteczne zarządzanie energią procesora umożliwia automatyczne równoważenie wydajności i zużycia energii.

Grupa 0

Indeks 1

Liczba stanów bezczynności © 1

Liczba stanów wydajności (P) 0

Liczba stanów dławienia (T) 0

 

Przy poleceniu powercfg /requests

wyskoczyło to

DISPLAY:Brak

SYSTEM:Brak.

AWAYMODE:Brak.

A ito ja sam wyłaczyłem

Zasady zasilania:Tryb ASPM magistrali PCI Express jest wyłączony (podłączony)

 

Komputer ogólnie w czasie używania jest sprawny tylko jak go zaostawie na noc to sie wyłaczają programy po paru godzinach i sie zawiesza.

Odnośnik do komentarza

W raporcie jest coś takiego:

 

Zasady zasilania:Tryb ASPM magistrali PCI Express jest wyłączony (podłączony)

W bieżących zasadach zasilania tryb ASPM (Active State Power Management) magistrali PCI Express jest wyłączony.

Poszukaj w swoim BIOSie tego PCI Active State Power Management i go włącz

 

a następnie sporządź nowy log z pwercfg /energy

Odnośnik do komentarza

Myślę że tu raczej chodzi na "Przełącz komputer w stan uśpienia" na "nigdy" -to ostateczne rozwiazanie jesli naprawdę nic nie pomaga :lol: -konsekwencje:żadnego oszczędzania enegii gdy zostawiasz na dłużej komputer..

Ja już dawałem na nigdy.A wbiosie nie mie moge tego znaleśc na 99% nie ma tego.

w biosie z power było to

Advanced ACPI SEtting

Suspend to ram Disabled

Restore owac/power loss power off

Ring-in power on disabled

Pci device power on disabled

Ps/2 keyboard Power on Disabled

Ptc alarm power on disabled

ACDI mpet Tabce Disabled

Sory za ewentualne błedy.

 

Jeszcze nie wiem czy nic nie pomogło okaże sie jak zostawie kompa na noc :D

Jak instalowałem nowego biosa wziełem load (stare ustawienia) chyba może zainstalować biosa znów i nic nie zmieniać?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak sprawdzić ten zasilacz.

W biosie u mnie nie ma tego ,albo jest całkowicie inaczej napisane.

Może bios mam za stary ,niby to jest najnowszy do mojej płyty AsRock ConRoe 1333-DVI/H

Ale ma ponad 2 lata.

Nie ma jakiś zamieniników nowych żeby podmienić ten Bios?

Strona producenta

http://www.asrock.com/mb/download.asp?Model=ConRoe1333-DVI/H&o=BIOS

Co do zasilacza to nie wiem gdzie to sprawdzić

Czyli pozostał mi powrót do xp z podkulonym ogonem heh :(?

A jak bym win 7 64 zaistalował albo viste?

Coś by sie zmieniło?

Odnośnik do komentarza

w opcjach zasilania"

"wyłącz dysk twardy po" - ustaw "nigdy"

"ustawienia tła pulpitu" - pokaz slajdów - "wstrzymany"

wydajność karty sieciowej na maksimum

uśpienie - "uśpij po" - wyłącz, "zezwalaj na wznowienie pracy wg czasomierza" - wyłącz

ustawienia USB - wyłączone

"zarządzanie energią procesora" i tu w kolejności 5% - zasady chłodzenia "aktywne" - i 100%

"ustawienia multimedialne" - "podczas udostępniania multimediów" - "zapobiegaj przechodzeniu komputera .............."

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...