Skocz do zawartości

Wyłączenie cache miniatur thumbs.db


barblask

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem dot. generowania cache miniatur thumbs.db. Mam Windows 7 Home Premium (x64) więc brak dostępu do gpedit. Przy pomocy wpisu w rejestrze zablokowałem tworzenie thumbs'ów w exploratorze, jednak wciąż są zapisywane podczas operacji na dysku przy pomocy photoshopa (CS5 legal - jakby mało to znaczenie). Z problemem w sumie się pogodziłem (raczej odłożyłem na półkę spraw need to by fixed), ale przypominając sobie o tym forum postanowiłem poradzić się ekspertów.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Witam.

Mam problem dot. generowania cache miniatur thumbs.db. Mam Windows 7 Home Premium (x64) więc brak dostępu do gpedit. Przy pomocy wpisu w rejestrze zablokowałem tworzenie thumbs'ów w exploratorze, jednak wciąż są zapisywane podczas operacji na dysku przy pomocy photoshopa (CS5 legal - jakby mało to znaczenie). Z problemem w sumie się pogodziłem (raczej odłożyłem na półkę spraw need to by fixed), ale przypominając sobie o tym forum postanowiłem poradzić się ekspertów.

 

:D .Ja rozumiem że ten wpis do rejestru jest do ozdoby bo cache miniatur w Vista/Win 7 ma zupełnie inne rozwiązanie niż Xp.W najnowszych systemach za cache miniatur są odpowiedzialne 6 plików *.db w folderze C:\Users\<konto>\AppData\Local\Microsoft\Windows\Explorer.

 

Nigdy tego nie robiłem ale zobacz czy to pomoże

 

Panel Sterowania>>opcje folderów>>podgląd>>zaptaszkuj "Zawsze pokazuj ikony a nie miniaturki"

Odnośnik do komentarza

Pierwszy link dodaje klucz do rejestru który już dawno dodałem.

 

Drugiego sposobu nie znalem, a wydaje się dość ciekawy. Pobiegałem trochę przez ps po folderach i na razie jest ok. Zobaczymy za kilka dni przy normalnym użytkowaniu kompa.

 

thx

 

edit.

Po tygodniu pracy śmieciowate thumbs.db przestały się pojawiać dzięki temu drugiemu linkowi. Sposób się sprawdził, efektów ubocznych nie zauważyłem.

Edytowane przez barblask
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Skoro tu się generują pliki thumbs.db (czyli "ikspekowe") to powstaje pytanie czy przypadkiem folder, w których siedzą pliki, nie jest poddawany w jakiś pośredni sposób działaniu starszego systemu operacyjnego np. jakieś współdzielenie sieciowe ze starszym kompem i otwieranie katalogu z poziomu XP z włączonym keszowaniem? Co łączy katalogi, w których się produkują te pliki?

 

PS. Mam Photoshopa i nigdy nie widziałam, by generował takie pliki na moich nowszych systemach ...

Odnośnik do komentarza

Na xp-kach mam powyłączane cache, z resztą po tych folderach nie łazi nikt prócz mnie z tego komputera.

Są to grafiki na różne strony i tyle je łączy. Używam w nich opcji save for web.

Chodzę po niż w/w programami. Wydaje mi się, że to przez PS, ale w sumie już pewności nie mam.

 

Czasem próbuje wymusić zapisanie tmb i nic. Problem niby znika. Później na ftp widzę śmietnik i okazuje się, że pliki dalej się generują.

 

Sama picasso zaszczyciła mnie swoja odpowiedzią. Czuję się zaszczycony ;-]

 

ps. Tak sobie myślę. Może jest jakiś monitor który poinformuje mnie gdy jakiś plik zostanie utworzony w wyznaczonych folderach? Przed chwilą przeleciałem się po nich z explorera, z miniaturami, zapisałem tam coś for web, sprawdziłem podgląd w TC i explorerze pobiegałem browserem z jedita i nic. Kompletnie nic. A dziś kasowałem tmb w folderach które robiłem wczoraj więc 100% się jeszcze tworzą małe syfki, tyle, że nie wiem przez co.

Edytowane przez picasso
16.02.2011 - Temat zostaje zamknięty. Wygasła jego żywotność ustalona zasadami. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...