Skocz do zawartości

Wolny stary pecet


markym

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem logi po łebkach. Jest trochę śmieci po antyvirach i ognistych ścianach, ale co najważniejsze, propo grafiki. Czy zainstalowałeś stery od płyty głównej? Wyczyszczenie slotu grafiki i samej grafiki się przyda, ale stery są równie ważne.

 

PS. Trochę plocze się z pisaniem, ale dopiero wstałem i jeszcze nie myśle :D

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

No stery się zainstalowały, ale dalej nie współpracują z kartą. Zainstaluj detonatory które Ci podałem, może będzie lepiej. A o sterowniki to chodzi mi od płyty głównej. Naprzykład one zawierają wsparcie dla stlotów PCI, AGP, chipsetu itp. Są ważne bo mągą podnieść prace grafiki.

 

Podaj model płyty np. programem CPU-Z

Odnośnik do komentarza

Trochę chyba za dużo o Avast...moim skromnym zdaniem do wywalenia (wyhaczenia na pusto w Autoruns) zaproponowałbym

 

+ "Adobe Photo Downloader" "" "" "File not found: C:\Program Files\Adobe\Photoshop Album Starter Edition\3.0\Apps\apdproxy.exe"

+ "QuickTime Task" "" "Apple Computer, Inc." "c:\program files\quicktime\qttask.exe"

+ "FlashPlayerUpdate" "Adobe® Flash® Player Installer/Uninstaller 10.1 r53" "Adobe Systems, Inc." "c:\windows\system32\macromed\flash\flashutil10h_activex.exe"

+ "Shockwave Updater" "Shockwave Helper" "Adobe Systems, Inc." "c:\windows\system32\adobe\shockwave 11\swhelper_1150596.exe"

+ "&Do osób..." "Znajdowanie osób" "Microsoft Corporation" "c:\program files\outlook express\wabfind.dll"

+ "Adobe PDF Reader Link Helper" "" "" "File not found: C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\ActiveX\AcroIEHelper.dll"

 

Jeśli nie używasz, to wziąłbym pod uwagę

+ "Książka adresowa 6" "Outlook Express Setup Library" "Microsoft Corporation" "c:\program files\outlook express\setup50.exe"

+ "Microsoft Outlook Express 6" "Outlook Express Setup Library" "Microsoft Corporation" "c:\program files\outlook express\setup50.exe"

+ "Windows Messenger" "Windows Messenger" "Microsoft Corporation" "c:\program files\messenger\msmsgs.exe"

 

Zastanowiłbym się czy konieczny jest autostart tych pozycji

+ "DAEMON Tools-1033" "Virtual DAEMON Manager" "DAEMON'S HOME" "c:\program files\d-tools\daemon.exe"

+ "ElbyCheckElbyCDFL" "ElbyCheck" "Elaborate Bytes" "c:\program files\elaborate bytes\clonecd\elbycheck.exe"

 

Usunąłbym całkiem to, bo to narzędzie jednorazowe

+ "gmer" "GMER Driver http://www.gmer.net" "GMER" "c:\windows\system32\drivers\gmer.sys"

 

Zostawił puste pole, ale nie usuwał pozycji (te odwołania mimo braku plików powinny być)

+ "PCIDump" "" "" "File not found: C:\WINDOWS\System32\Drivers\PCIDump.sys"

+ "PDCOMP" "" "" "File not found: C:\WINDOWS\System32\Drivers\PDCOMP.sys"

+ "PDFRAME" "" "" "File not found: C:\WINDOWS\System32\Drivers\PDFRAME.sys"

+ "PDRELI" "" "" "File not found: C:\WINDOWS\System32\Drivers\PDRELI.sys"

+ "PDRFRAME" "" "" "File not found: C:\WINDOWS\System32\Drivers\PDRFRAME.sys"

+ "WDICA" "" "" "File not found: C:\WINDOWS\System32\Drivers\WDICA.sys"

 

Sprawdź czy masz InterVideo, bo za dużo przy nim pozycji "File not found"

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

markym

 

Tak właściwie gdybyś chciał, żeby picasso lub Landuss przejrzeli Twoje logi to prędzej stałoby się to gdybyś założył temat w dziale Diagnostyka malware - Centrum bezpieczeństwa, z uwzględnieniem wymaganych tam logów (patrz przyklejone tam tematy). Gdyby logi nie wykazywały infekcji temat zostałby najprawdopodobniej przerzucony do innego działu, otrzymałbyś wstępne wskazówki... Ale to tak na marginesie.

 

Z Twoich opowiadań wynika, że masz problem z kartą grafiki i dyskiem, a więc problem sprzętowy. Kartę grafiki proponuję na razie zostawić. Poproś nie tylko o przeczyszczenie z kurzu, ale także o profilaktyczną wymianę taśm napędów. Zanim kompa oddasz do serwisu odinstaluj i wyczyść sterownik grafiki używając Driver Sweeper - mam nadzieję, że zapamiętałeś prawidłową kolejność (zwłaszcza ten punkt o trybie awaryjnym)? Wróci komp w serisu, sprawdzisz, potestujesz... dasz znać czy trzeba się temu przyjrzeć.

 

W międzyczasie wykonaj skan + smart dysku z MHDD, co pozowoli ocenić jego stan. Być może z niego będzie wynikać, że taśmy będą do wymiany tak czy siak - ale dobrze byłoby to wiedzieć teraz, żeby nie kręcić się później niepotrzebnie w koło. Być może tak, że dysk będzie do wymiany...

https://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/155-zakladanie-tematu-jakie-informacje-podawac/page__view__findpost__p__844

Profilaktycznie, w menedżerze urządzeń sprawdź w gałęzi 'Kontrolery IDE ATA/ATAPI' każdą z pozycji. PPM na niej, bodajże Właściwości i zerknij w jakim trybie pracuje kontroler (UDMA czy PIO).

 

I zapodaj w końcu ten log sprzętowy. :)

https://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/155-zakladanie-tematu-jakie-informacje-podawac/page__view__findpost__p__796

 

Natomiast spowolnienie kompa to kwestia pozostałych rzeczy, które zostały już wymienione, w tym m.in.

- posprzątanie śmietnika w systemie (np. avast! nadal widać w logu Extras.txt),

- defragmentacja dysku,

- autostart (ooo, widzę że otrzymałeś podpowiedź),

- optymalizacja (chodzi o artykuł picasso).

Odnośnik do komentarza

do qeman

 

 

1 czy te te stery mam odisntalowć przed zainstalowaniem detonatorow ?

 

jesli tak to jak - z managera?

 

--------------------------------------------------------------

 

do ichito

 

1 jak mam wywalić te programy :

 

+ "Adobe Photo Downloader" "" "" "File not found: C:\Program Files\Adobe\Photoshop Album Starter Edition\3.0\Apps\apdproxy.exe"

+ "QuickTime Task" "" "Apple Computer, Inc." "c:\program files\quicktime\qttask.exe"

+ "FlashPlayerUpdate" "Adobe® Flash® Player Installer/Uninstaller 10.1 r53" "Adobe Systems, Inc." "c:\windows\system32\macromed\flash\flashutil10h_activex.exe"

+ "Shockwave Updater" "Shockwave Helper" "Adobe Systems, Inc." "c:\windows\system32\adobe\shockwave 11\swhelper_1150596.exe"

+ "&Do osób..." "Znajdowanie osób" "Microsoft Corporation" "c:\program files\outlook express\wabfind.dll"

+ "Adobe PDF Reader Link Helper" "" "" "File not found: C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\ActiveX\AcroIEHelper.dll"

 

 

rzeczywiście ich nie używam

 

 

 

2 outlooka chciałbym zostawić ale ta książka adresowa i messanger to mogę ich pożegnać tylko jak?

 

 

 

3 autostart tych pozycji

+ "DAEMON Tools-1033" "Virtual DAEMON Manager" "DAEMON'S HOME" "c:\program files\d-tools\daemon.exe"

+ "ElbyCheckElbyCDFL" "ElbyCheck" "Elaborate Bytes" "c:\program files\elaborate bytes\clonecd\elbycheck.exe

 

nie jest potrzebny jak je usunąc z autostartu ? pole autostart w wszystkie programy> autostart mam puste

 

 

 

4 jak to zrobić?

Zostawił puste pole, ale nie usuwał pozycji (te odwołania mimo braku plików powinny być)

+ "PCIDump" "" "" "File not found: C:\WINDOWS\System32\Drivers\PCIDump.sys"

+ "PDCOMP" "" "" "File not found: C:\WINDOWS\System32\Drivers\PDCOMP.sys"

+ "PDFRAME" "" "" "File not found: C:\WINDOWS\System32\Drivers\PDFRAME.sys"

+ "PDRELI" "" "" "File not found: C:\WINDOWS\System32\Drivers\PDRELI.sys"

+ "PDRFRAME" "" "" "File not found: C:\WINDOWS\System32\Drivers\PDRFRAME.sys"

+ "WDICA" "" "" "File not found: C:\WINDOWS\System32\Drivers\WDICA.sys"

 

 

5 inter video - nic mi to nie mówi - jak sie tego pozbyć?

Sprawdź czy masz InterVideo, bo za dużo przy nim pozycji "File not found"

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

do 3oo

 

 

 

1 ty piszesz aby odinstalowć te stery tym sweeperem w trybie awaryjnym ja juz to zrobiłem i zainstalowałem te 66.93 ale raz je wykrywa a raz nie (patrz post 22) a qeman pisze o tych detonatorach co lepsze?

 

 

 

 

2

W międzyczasie wykonaj skan + smart dysku z MHDD
kurde wszedłem w tego linka to brzmi dla mnie jak black magic - te wypalania iso, jakieś zmiany w bios :( itp

 

to są rozumiem dwie odzielne operacje jedna skan a druga smart?

 

nie da się jakiegoś prostszego programu ?

 

 

 

 

3 odnośnie loga sprzętowego to którym z tych programów mam go zrobić?

 

1. PC Wizard

2. SIW

 

1. CPU-Z

2. GPU-Z

 

 

 

 

4 jakimi programami zrobic te rzeczy ?

 

- posprzątanie śmietnika w systemie (np. avast! nadal widać w logu Extras.txt),

- defragmentacja dysku ( rozumiem że defragmentacja w windowsie jest do du..., ale ten Perfect disc jest ok)

Odnośnik do komentarza

1. Tak musisz usunąć te sterowniki przed isnstalacją detonatorów, wystarczy w dodaj/usuń.

 

2. Outlook jest powiązany z książką adresową, ale messangera możesz się pozbyć.

Zrob tak: W katalogu C:\Windows\Inf\ masz plik 'sysoc.inf', otworz go i odnajdz w nim wpis: 'msmsgs=msgrocm.dll,OcEntry,msmsgs.inf,hide,7', usun w nim 'hide'. Teraz zapisz plik i wejdz w 'Dodaj lub Usun programy' i zboku kliknij w dodaj lub usuń składniki windows. Otorzy Ci się okienko i na samym dole będzie messanger możesz potem też usunąć folder z tym programem.

 

3. Usunąć programy startowa możesz w następujący sposób: Start->Uruchom->wpisujesz: msconfig ->i przedostatnia zakładka "uruchamianie" i tam odznacz ptaszki przy DAEMON i tym drugim czymś.

 

Do pkt. 4 i 5 nie pomogę

 

EDI.

W rejestrze i tak coś tam po avaście zostaje, jak już to użyj programu do czyszczenia TEN

Co do dysku to PerfectDisk tutaj trial co prawda, ale styknie

A odnośnie sprzętu to może być np. everest i wrzucisz screeny, program jest tutaj

Odnośnik do komentarza

markym

 

W zasadzie jest mi wszystko jedno którym programem zrobisz raport sprzętowy, byle byś podał wymagane dane. Hmm... Nie prosiłem wcześniej o raport SIW z hardware? :) To chyba najprostsze... all-in-one. Poza tym podaj producenta i model zasilacza, możesz zrobić fotkę jego nalepki. MHDD jest opisane na tyle przyzwoicie i z obrazkami, że nie powinieneś mieć z tym problemów. Ewentualnie na początek tylko s.m.a.r.t. poproszę, jakimś bootowalnym narzędziem - patrz wyszczególnione opracowanie przez Sevarda. Zaś sterowniki grafiki faktycznie zainstalowałeś, ale skoro oddajesz kompa do serwisu to zakładam, że będą je instalować. IMHO lepiej byłoby, gdybyś je wcześniej wyczyścił. Zrobisz jak uważasz.

 

Przez posprzątanie śmietnika w systemie rozumiem to co właściwie robisz czyli poprawną deinstalację programów, usuwanie zbędnych resztek itd., optymalizacja autostartu, aktualizacja sterowników...

Odnośnik do komentarza

do qeman

 

 

u mnie nie ma takiej pozycji jak u ciebie jest tylko ta piętro wyżej z 0,0 MB

 

 

 

 

do marekW

 

 

dziękuję za bardzo cenne i wnikiliwe marytoryczne uwagi będą one dla mnie niezwykle pomocne przy rozwiązywaniu tego problemu

 

mam nadzieję że wszysto jest dla ciebie w życiu tak proste jak czytanie i rozumienie postów na tym forum i że zawsze mierzysz innych ludzi swoją miarą nie tylko w przypadku gdy oceniasz ich wiedzę informatyczną

Odnośnik do komentarza

:lol: no i spłodziłeś kolejny 41 post, który dalej nic a nic w rozwiązaniu, nomen omen Twojego problemu nie pomaga, człeku nie wiem kim jesteś ale miej przynajmniej odrobinę skruchy dla tych co chcą ci w jakiś sposób pomóc. Mój post był o niebo bardziej merytoryczny niźli kilkanaście bezsensownych twoich, miast wymądrzać się,a nie masz czym to zamieść to o co się ciebie od dłuższego już czasu prosi będziesz wtedy merytoryczny.

 

Tak naprawdę to powiewa mi czy twój problem zostanie rozwiązany, ale wiedz, że chętni ją nieść również się zniechęcą jeśli dalej w ten sposób będziesz do ich próśb podchodził.

Odnośnik do komentarza

Marek nie tak drastycznie luz ;)

Owszem męczy troche to, ale znam ludzi którym możesz pokazywaćpalcem na monitorze co mają zrobić, a i tak cięzko im to idzie.

 

Tako:

Musisz mieć pokazane ukryte foldery.

 

 

Odnajdujesz katalog "inf"

477_folder.jpg

 

 

Potem w w/w folderze odnajdujesz plik "sysoc"

395_plik.jpg

 

Otwierasz go dwuklikiem i na górze w menu wybierasz Edycja-> Zamień...

656_plik_wq.jpg

 

i potem w pasku "Znajdź:" wpisujesz: HIDE

a w polu "zamień na" zostawiasz pusto

979_zamie_.jpg

 

 

PS. Jak komp idzie do serwisu, a ty nie ogarniasz za bardzo co mówimy tutaj, to niech w serwisie postawią Ci system na nowo+stery i cacy

Odnośnik do komentarza

tu jest link do SIW (mam nadzieję że dobrze to zrobiłem)

 

http://www.speedyshare.com/files/23896261/siw_init.xml

 

 

a tutaj do smart (crystal disc info) mam nadziejeę że nic nie spierniczyłem

 

http://wklej.org/id/379972/

 

i mam od razu pytanie czemu przy dysku D jest info UWAGA

 

co do tego tego MHDD to już pierwszy krok to blok bo ja nie wiem jak się zmienia kolejność bootowania w BIOS (po prostu nie chcę zrobić czegoś czego nie będę umiał potem odkręcić)

 

 

 

 

do qeman

 

 

zrobiłem wszystko z tym "sysoc" ale potem gdy odptaszkowałem messangera i dałem dalej to chciał płyty z windows xp :( a ja takowej nie posiadam :(

Odnośnik do komentarza

Niestety, zonk.

Ściągnij Everest Ulitmate i zrób w miarę kompletny screen jak na poniższej stronce u dołu (gałąź Computer > Summary, możesz profilaktycznie też gałąź Devices).

http://www.lavalys.com/products/everest-pc-diagnostics

 

Co do kolejności bootowania... Jeśli włożysz np. płytkę z instalką windows to Ci bootuje? Jeśli tak, to nie musisz nic zmieniać. Zrób tylko bootowalną płytę... Albo po prostu sprawdź czy Ci zabootuje. Możesz spróbować ściągnąć wersję na dyskietkę i sprawdzić czy Ci zabootuje.

Odnośnik do komentarza

SIW. Próbowałeś sobie sam otworzyć ten link co zapodałeś?

 

Crystal... szczerze, nie zwróciłem na to uwagi. O jaką uwagę Ci chodzi?

Maxtor czy WDC jest systemowy?

 

Maxtor

C7 199 199 __0 0000000067BE Liczba błędów CRC podczas pracy w trybie Ultra DMA

Co wskazuje na problem z połączeniem na linii płyta główna / dysk. Najprawdopodobniej taśma. Ten atrybut nie zwiększa się po wyeliminowaniu problemu, więc co jakiś czas monitoruj dysk. Profilaktycznie wymień taśmy obu dysków. Zrób sobie jeszcze smart przed oddaniem kompa do serwisu i porównaj ten parametr. To samo zrobisz jak wróci komp...

 

C9 253 220 __0 00790004CB1E Liczba "off track errors"

To raczej wskazywałoby na konieczność zrobienia backupu danych z tego dysku. I najprawdopodobniej to drgania/wibracje tego dysku słyszysz.

 

Z resztą prześpię się później. :)

OK, nie masz instalki ale możesz wypalić płytką bootowalną MHDD lub czegoś innego (np. gparted) i spróbować... Podobnie z dyskietką. Albo MHDD, albo np. Cichy BootDisk. http://www.cichy.net.pl/cichybootdisk.html

Odnośnik do komentarza

tu jest inny link do tego SIW (nie spodziewałem sie że to może być firefox document :) )

 

http://www.speedyshare.com/files/23899510/SIW_FREEWARE_MAREK_20100821_103004.html

 

 

 

systemowy jest maxtor, a na programie crystal pokazuje się na ekranie taka żółta "lampka " i napis status uwaga przy WDC

 

spróbuję z tym cichym

 

sciągnąłem go na dyskietkę włożyc ją przed czy po uruchomieniu kompa a potem ....?

Odnośnik do komentarza

do ichito

 

1 jak mam wywalić te programy :

 

+ "Adobe Photo Downloader" "" "" "File not found: C:\Program Files\Adobe\Photoshop Album Starter Edition\3.0\Apps\apdproxy.exe"

+ "QuickTime Task" "" "Apple Computer, Inc." "c:\program files\quicktime\qttask.exe"

+ "FlashPlayerUpdate" "Adobe® Flash® Player Installer/Uninstaller 10.1 r53" "Adobe Systems, Inc." "c:\windows\system32\macromed\flash\flashutil10h_activex.exe"

+ "Shockwave Updater" "Shockwave Helper" "Adobe Systems, Inc." "c:\windows\system32\adobe\shockwave 11\swhelper_1150596.exe"

+ "&Do osób..." "Znajdowanie osób" "Microsoft Corporation" "c:\program files\outlook express\wabfind.dll"

+ "Adobe PDF Reader Link Helper" "" "" "File not found: C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\ActiveX\AcroIEHelper.dll"

 

rzeczywiście ich nie używam

 

2 outlooka chciałbym zostawić ale ta książka adresowa i messanger to mogę ich pożegnać tylko jak?

 

3 autostart tych pozycji

+ "DAEMON Tools-1033" "Virtual DAEMON Manager" "DAEMON'S HOME" "c:\program files\d-tools\daemon.exe"

+ "ElbyCheckElbyCDFL" "ElbyCheck" "Elaborate Bytes" "c:\program files\elaborate bytes\clonecd\elbycheck.exe

 

nie jest potrzebny jak je usunąc z autostartu ? pole autostart w wszystkie programy> autostart mam puste

 

4 jak to zrobić?

 

5 inter video - nic mi to nie mówi - jak sie tego pozbyć?

 

 

Poczekaj, bo coś nie rozumiem...a nawet nie chcę myśleć, że zwyczajnie nas wszystkich puszczasz w maliny...dałeś log a Autoruns na samym początku - znaczy się masz go na komputerze. Autoruns, to właśnie program, w którym masz wszystko, co ładuje się razem systemem - i na miłość boską nie pisz nawet, że patrzysz tylko na na Autostart w Menu Start! OK?...to teraz uruchom go na zakładce "Everything" - masz więc wszystko na jednej liście. Pozycje, które wymieniłem niekoniecznie są do usunięcia, bo niektóre programy mogą zacząć działać nieprawidłowo - miałem na myśli zostawienie pustego okienka przy nich na liście tak, jak przy niektórych pozycjach na tym obrazku (to tylko fragment mojej całej listy oczywiście).

post-335-090496000 1282400937_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

sprawdzałem z tym inter video - nic takiego komp nie znalazł

Na 100% było pełno wpisów w tym logu z Autoruns...chcę go ponownie otworzyć, ale nie chce się za cholerę wczytać...usunąłeś go? OK...sprawdź więc ponownie w Autoruns wciskając klawiszem Ctrl+F (szukanie) i wpisz "intervideo" - jeśli są te wpisy z dopiskiem "File not found" zostaw przy nich puste pola. Aha...jak już pokaże jakiś wpis, to szukanie następnego jest klawisze F3. A w ogóle, to po tych wszystkich zabiegach przeczyśc koputer CCleanerem i czyms bardziej dokładnym - tu polecam Vit Registry Fix Free - program z Ukrainy co prawda, ale rewelacyjny i bezpieczny. Niczego w nim nie ustawiaj - daj wszystko na domyślnych ustawieniach i przeczyść dysk, rejestr i wszystko co tam masz, ana koniec zrób optymalizację/defragmentację rejestru tym programem.

http://www.vitsoft.o...ry-fix-free.htm

Odnośnik do komentarza

Ech. Odpuść sobie Everesta. Przecież zrobiłeś log sprzętowy z SIW. Mógłbyś za to podać dokładne oznaczenie kompa, które powinno być na jakieś nalepce? Compaq coś tam... I fajnie byłoby, gdybyś zrobił zdjęcie tyłu kompa, tam gdzie masz podpięte wszystkie kable. Coś mi nie pasuje i chciałbym się upewnić, że dobrze myślę. Albo poproś w serwisie, żeby sprawdzili czy kompa ma zintegrowaną grafę i czy jest ona włączona bądź wyłączona w BIOS-ie.

 

BIOS najprawdopodobniej wygląda jak poniżej (gałąź BIOS Setup menu screens):

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=bph07110&dlc=en&lc=en&cc=us#bph07110_Main

W menu Boot > Boot Device priority możesz sprawdzić kolejność bootowania.

Cichy BootDisk też sobie odpuść. Ja tylko proponowałem stworzenie płyty i/lub dyskietki startowej, żeby niejako sprawdzić kolejność bootowania bez wchodzenia do BIOS-u.

 

Co do WDC i owej żółtej lampki, to najprawdopodobniej związane jest to z tym, że ten dysk ma kilka relokowanych/remapowanych sektorów. Poza tym wygląda OK.

Odnośnie Maxtora nie jestem pewien czy dobrze interpretuję niektóre atrybuty s.m.a.r.t.-u, więc zrobisz jeszcze skan z MHDD. Wydaje mi się, że dysk może mieć problemy z powierzchnią dysku i/lub mechaniką.

https://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/141-mhdd/

Taśma bez zmian, czyli do wymiany. Sprawdź też czy dźwięki, o których wspominałeś nie przypominają tych z sekcji Read / Write Head Problems poniższej stronki.

http://www.datadetect.com.au/maxtor_data_recovery.php

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...