Skocz do zawartości

Windows zawiesza się podczas startu...


siwy3461

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak: Jest sobie xp sp2 - świeżo zainstalowana kopia wszystko normalnie działa, a na drugi dzień komputer staje na ekranie bootowania, ostatnia dobra konfiguracja czasem działa czasem nie - loteria.

Próbowałem z trybu awaryjnego uruchamiania diagnostycznego ale to też na nie wiele się zdaje, za pierwszym razem komputer nie wstaje, dopiero za drugim udaje mu się wstać i uruchomić(z klasycznym paskiem) i właśnie wtedy próbowałem wyłączyć wszystkie programy z auto startu, ale to nic nie daje. odinstalowanie dźwięku i grafiki też nic nie daje.

Czasem jest tak, że po nowej instalcji xp wytrzyma tydzień, dwa i nic się nie dzieje.

 

Co do sprzętu:

Wymieniałem pamięć ram, zasilacz, i robiłem chkdsk(coś wykryło ale to nie rozwiązało problemu), wypiąłem wszystkie zbędne napędy, próbowałem z innym kablem sata, wyciągałem bateryjkę - nic to nie daje.

Reszty nie mam jak sprawdzić.

 

ktoś ma jakieś propozycje?

Byłbym wdzięczny za pomoc - moje pomysły już się skończyły:(

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Pomińmy na razie sprawy hardware. W raporcie zauważyłem pewien wpis. Nie wiem czy dobrze interpretuje, ale zrobisz tak.

 

Założysz nowy temat tutaj

https://www.fixitpc.pl/index.php?/forum/38-dzial-pomocy-doraznej/

 

1. Przeczytaj jakie logi należy dołaczyć.

2. Oprogramowanie emulujące napędy - Ciebie nie dotyczy.

3. Jeżeli będą problemy z wykonaniem tego pod windows, to skorzystasz z tego

https://www.fixitpc.pl/topic/4414-diagnostyka-infekcji-na-niestartujacych-windows/

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Ten temat jest kontynuacją tego tematu:

https://www.fixitpc.pl/topic/1132-windows-zawiesza-sie-podczas-startu/page__p__8455#entry8455

Jako, ze ile razy można przywracać i przywracać postanowiłem zgłosić się tu z logami.

Komputer teraz chodzi normalnie(po uprzednim przywróceniu), zrobienie logów poszło bez problemów, nie wiem komputer może odmówić posłuszeństwa.

 

Logi dopiero teraz bo komputer nie mój i teraz znowu dostałem go na zrobienie przywracania, ale jak już pisałem postanowiłem coś w końcu z tym zrobić.

OTL.Txt

Extras.Txt

gmer.txt

checkup.txt

Odnośnik do komentarza

Skany dysku zrobione. Jak pokazują załącznik nic ciekawego nie wykryło, chyba, że czegoś nie wiem.

Tu jest smart dysku: http://www.speedyshare.com/files/25738861/ST3808110AS-5LR0ED42-SMART.mht

Wszystko się świeci na zielono oprócz: "UltraDMA CRC Error Count " to świeci się na żółto.

 

Co do kondensatorów to na pierwszy rzut oka wyglądają normalnie, zaraz się temu dokładniej przyjże.

hdt.txt

Odnośnik do komentarza

próbowałem z innym kablem sata

 

Że tak zacytuje siebie z pierwszego postu, IE jest w wersji 8, a SP3 się właśnie instaluje, chociaż nie wiem co to da po kiedyś też była cały zaktualizowany system a problem i tak się pojawił.

 

Edit:

Po wczorajszym i dzisiejszym obcowaniu z komputerem zauważyłem, że od czasu po prostu potrafi się zawiesić. Np. Teraz po instalacji SP3(instalacja się powiodła) nic nie można było zrobić, pomógł reset. Wczoraj podczas próby wejścia w menedżer urządzeń też się zawiesił.

 

Edit2: Po zainstalowaniu sp3, problem powrócił przełożyłem kabel SATA nic to nie dało, więc wszedłem w tryb awaryjny wyrzuciłem SP3 i system uruchamia się już normalnie, ale Tune UP alarmuje, że niedawno został usunięty folder Prefetch.

 

Edit3: Po wykonaniu 2 resetów problem powrócił:/

Odnośnik do komentarza

Czy miałeś tak na wcześniejszych instalacjach windowsa ?? Jeśli tak, to jest to wina hardware. Napisałeś, że wymieniałeś RAM, czyli wymieniałeś na inne kostki, czy przekładałeś/wyjmowałeś te co masz ? Jeśli wpinałeś inne kostki, to może płyta główna szwankuje. Jeśli tylko przekładałeś swoje kostki, to może sprawdź czy są one "kompatybilne" z Twoją płytą główną (sprawdź listę QVL płyty głównej), bo może być jakiś konflikt.

Odnośnik do komentarza

Krzycho jeszcze nie widziałem producenta płyty który przetestował by wszystkie dostępne moduły będące na rynku, a QVL jest swoistym zaworem bezpieczeństwa dla firmy który w ten to oczywisty sposób może się w każdej chwili wykręcić od braku kompatybilności jakichś modułów. Reasumując listę QVL można sobie poczytać jako bajkę.

Odnośnik do komentarza

To ja jeszcze dodam coś od siebie. Masz 512MB pamięci, to ciut mało, choć XP Home powinien przy takiej ilości pamięci działać w miarę sprawnie, o ile o niego zadbasz.

Kiedyś widziałem podobne problemy, gdy Avast gryzł się z jakimś oprogramowaniem Symanteca. Widzę, że Ty masz zainstalowanego Ghosta, więc warto to sprawdzić. Wywal Avasta i zobacz, czy problem nadal będzie występował.

Odnośnik do komentarza

Komputer musiałem już oddać, komuś się chyba bardzo śpieszyło, ale w każdym bądź razie działa. Z awaryjnego wywaliłem SP2, kabel Sata podłączyłem pod inne gniazdo na płycie i póki co chodzi.

Co do nie kompatybilności programów to problem występował nawet jak nie było ani Symanteca ani avasta. Odkąd pamiętam z tym sprzętem zawsze były jakieś problemy. Kiedyś miał on problem z zasilaczem( to znaczy podczas pracy napędu komputer się czasem wyłączał i wtedy został wymieniony zasilacz na gwarancji.)

Odnośnik do komentarza

Z awaryjnego wywaliłem SP2, kabel Sata podłączyłem pod inne gniazdo na płycie i póki co chodzi.

Czy mam przez to rozumieć, że oddałeś kompa z XP SP1 (?!?)

W ten sposób wsadzasz kogoś na minę.

 

Obecnie brak jakichkolwiek możliwości aktualizacji MS poniżej SP3.

Nie zapominaj, że aktualizacje AV oraz IS również bazują na aktualizacjach systemu.

 

W poście #11 pisałem abyś zainstalował SP3 a następnie zaktualizował system.

Zaktualizował znaczy zainstalował poprawki, które wyszły po SP3 - a jest tego dużo.

A Ty pochopnie wyciąłeś SP3 bo coś tam Ci się nie podobało.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...