Skocz do zawartości

Winfast tv 2000 xp expert - Kolejny problem ;(


ziomus1233454

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka mam problem z tym tunerem a dokladniej z obrazem : obraz śnieży jak głupi ;/ dźwięk ok

 

próbowałem kabel nowy , dostajać itp i nic dalej to samo..

na kablu nowym ciutke lepiej ;/

 

Screen:

http://img689.imageshack.us/i/image08161537tv78.jpg/

 

tak jest na programie Winfast PVR i winfast PVR2

 

częstochliwości są napewno ok ( na kartce mam zapisane all i te dałem w karcie.. )

 

już nie wiem co robić...

 

jedne kanały średnie

inne kiepskie

a niektore bardzo słabe ;/

 

nie wiem co robić inny program czy co?

 

na tv kanaly wyglądały wmiare ok..

 

a to może dlatego też ze slaby sygnał ?? mam kablówkę ostrowski zielona gora..

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wejdź w ustawienia programu, wybierz konkretną stację/program i tam popróbuj zmieniać ręcznie częstotliwość. Nie sugeruj się ustawieniami automatycznymi, albo tymi spisanymi z TV. Kliknij w pole Frequency i tam powinien się pojawić jakiś nawigator. Albo spróbuj klawiszami skrótu, chyba CTRL+'-', CTRL+'+' (control szary plus, control szary minus).

Odnośnik do komentarza

a magnetowid to skąd mam wziąć ?

Ale dajesz :D Nie wiem, ukradnij z muzeum?!

Na poważnie - to nie musi być magnetowid. Tu chodzi o to, by sprawdzić czy jak podasz sygnał z zewnętrznego urządzenia będzie obraz taki sam/lepszy.

 

więc z dachu idzie kabel więc to chyba sygnał...

Z dachu? Co to za kablówka, idzie przez jakieś rozgałęźniki,etc?

Odnośnik do komentarza

hmm chyba nic nie mam aby sprawdzic.. ;/

 

na starym telewizorze byl obraz troche lepszy..

zresztą chyba coś pokręciłem ..

 

a czy przez jakieś rozgałęźniki idzie czy coś to nie wiem w domu mam jedynie 3 gniazdka i tyle.. a do innego gniazdka nie mam jak sprawdzić bo z kompem itp się przenosić to ciężko..

 

bynajmniej na cały blok jest kablówka więc nie wiem do końca ... ale chyba z góry idzie..

 

a zresztą w dziedzinie tego typu nie znam się niestety zbytnio ;/

 

może jakiś wzmacniacz kupić ( jak istnieje ;d )

 

no nic poprostu nie wiem co z tym zrobic..

Odnośnik do komentarza

A jak podłaczysz TV, to obraz jest na nim ok?

 

a do innego gniazdka nie mam jak sprawdzić bo z kompem itp się przenosić to ciężko..

Wiesz, z takim podejściem...samo nic się nie zrobi. Jak widzisz w tamtym temacie był problem z gniazdem na karcie, może też być np. problem z wtyczką, a kto wie może i własnie z jednym z gniazd. Także trzeba trochę spraw niestety sprawdzić. Można też kartę sprawdzic u kogoś innego.

Odnośnik do komentarza

obraz lepszy tak

zależy jaki kanał na tv polsat miałem dobry a na tunerze kiepski

 

inne kanały podobnie jak na tv chodza ..

 

jedynie tv TRWAM skacze ale tego i tak nie oglądam ;p

 

a no akurat w srode jade z kompem z jedno miejsce i tam jest inna kablowka itp więc może tam sprawdze..

 

jak tam bedzie obraz dobry no to winna jest u mnie kablowka albo gniazdko..

 

dobra może jutro rano coś pokombinuje i sprawdze w innym gniazdku..

 

a jak na karcie tv to nie wiele zrobie bo kupilem jakiś leżak magazynowy z allegro ( NOWY) więc żadnej gwarancji nie mam

Odnośnik do komentarza

fale ręcznie próbowałem ale one są takie same jak na kartce..

Chcesz powiedzieć, że klikając CTRL+'+'/CTRL+'-' nic się nie dzieje? :) Wg manuala programu PRV2, którego wcześniej linkowałeś, takie dostrajanie kanałów powinno działać tylko w telewizji analogowej. Spotkałem się z przypadkami, że po zmianie kraju na 'China' i zeskanowaniu programów ich dostrojenie dawało pożądane rezultaty.

 

Spróbuj ewentualnie w ustawieniach telewizji analogowej zmienić opcję 'Renderer' (renderowanie?) na 'VMR 9' (domyślną jest Overlay Mixer). Możesz też spróbować włączyć 'Hardware Accelerator' (wspomaganie sprzętowe).

Odnośnik do komentarza

spoko zaraz pokombinuje ;P

 

chodzi mi o to że fale w programie są takie same jak mam zapisane na kartce od kablowki..

 

 

nic z tego !

 

ALE PRZED CHWILA podlaczylem w innym pokoju i obraz był duuuuużo lepszy

 

więc kurde gniazdko od kablówki mam zepsute ! ;/

 

bo skoro w 2 pokoju jest inne gniazdko i tam obraz dobry to...

 

no nic najwyzej zadzwonie do dostawcy kablowki aby naprawili ...

 

kabel chyba to nie jest bo sprawdzilem moj kabel w 2 pokoju na tv i tam obraz ok

 

a na 2 kablu obraz lekko lepszy ( w tym pokoju gdzie komp i karta tv ) ale skoro w 2 pokoju na tym dobrym kablu itp jest dobry obraz na karcie ..

to chyba gniazdko .. ?

Odnośnik do komentarza

ziomus123..., może wyda się głupie, ale sprawdź do którego ,,oczka" w gnieździe wkręcasz przewód antenowy! Radio\telewizja. Czy przewód idący do gniazda jest dobrze osadzony (sprawdź te cieniutkie druciki), zobacz czy gniazdo nie dotyka metalowych elementów (rurka grzejnika, nóżka biurka na komputer) ;)

Edytowane przez picasso
16.02.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...