Skocz do zawartości

Błąd ZiObO.ExE podczas podłączania dysków


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pracuje w jednej ze szkol w afrykanskiej Gwinei Bissau, od kiedy tutaj przylecialem ciagle zmagam sie z infekcjami komputerow, z jednymi sobie radze inne doprowadzaja do szalu, nie znam sie za dobrze na kompach wiec bardzo prosze o pomoc, infekcja wyglada nastepujaco: podczas podlaczenia jakiego kolwiek dysku przenosnego i checi odpalenia go, widnieje komunikat "Windows cannot find "ZiObO.ExE". Make sure you typed the name correctly, and then try again. The search for a file, click the Start button, and then click Search." komunikat totalnie bezsensowny jak dla mnie. na dyski czy to pen driva moge wejsc jedynie poprzez "explore". Mam najnowszego AVG na dysku uaktualniam go codziennie, jak i skanuje dyski, lecz nic nie znajduje. Problem w obecnej chwili nie dotyczy dysku wewnetrznego na ktorym mam system, jest czysty i odpala sie normalnie. Moze ktos bedzie wiedzial w czym lezy problem i jak sie zabezpieczac na przyszlosc przed takimi infekcjami?:) z gory wielkie dzieki i pozdrowienia z upalnego bissau :)

 

ps. nie moglem zalaczyc wszystkich logow, za mala przestrzen, ponizej linki z wklej.org

 

http://wklej.org/id/340801/ <------ OTL

http://wklej.org/id/340803/ <------ Extras

http://wklej.org/id/340804/ <------ Gmer

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

ponizej log z UsbFix, wczoraj zastosowalem program flash disinfector, pomogl, dysk przenosny otwiera sie prawidlowo, ale wydaje mi sie ze nie do konca zalatwil sprawe, ikona dysku wciaz pozostaje jako folder nie dysk twardy. Po sformatowaniu pena, powrocil do normalnej postaci, tzn ikona sie zmienila i otwiera sie prawidlowo. Jesli ktos moze to prosze tylko o sprawdzenie tego loga czy napewno flash disinfector zalatwil sprawe. :) z gory dzieki!

UsbFix.txt

Odnośnik do komentarza

Mimo wszystko zamontuj taki skrypt do OTL:

 

:Processes
killallprocesses
 
:Files
F:\autorun.inf
F:\$RECYCLE.BIN
F:\RECYCLER
C:\RECYCLER
 
:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced]
"SuperHidden"=dword:00000001
"Hidden"=dword:00000001
"ShowSuperHidden"=dword:00000001
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\Hidden\SHOWALL]
"CheckedValue"=dword:00000001
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\SuperHidden\Policy\DontShowSuperHidden]
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\SuperHidden\Policy\DontShowSuperHidden]
@=""

 

Kliknij w Run Fix. Zatwierdź restart komputera.

 

Następnie pokazujesz mi nowo zrobiony log z USBFix z opcji 5.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam, zrobilem jak sugerowales, i wyglada ze pomoglo :) dyski otwieraja sie prawidlowo jak i peny... w jaki sposob moge sie na przyszlosc zabezpieczyc przed ta infekcja?? i drugie pytanko czy moge zastosowac ta sama terapie na dwuch innych kompach? ktore maja identyczny problem, identyczny system, roznia sie tylko parametrami. W zalaczniku log z UsbFix ;)

UsbFix.txt

Odnośnik do komentarza
Nie aktualizuje IE bo uzywam mozilli.

 

Nie ma to znaczenia, że nie używasz. IE jest składnikiem zintegrowanym i jego komponenty są współdzielone między różne części systemu. IE powinien być zaktualizowany do najnowszej wersji.

 

Nie napisales czy moge uzyc tej terapi do reszty kompow? znaczy tego skryptu ktory mi podales do OTL?

 

Nie. Skrypt jest unikatowy, dopasowany na podstawie widoku raportu utworzonego z konkretnego systemu. Dla kolejnych systemów muszą być wytworzone od początku wymagane zestawy logów, na podstawie których można dobrać co i w jaki sposób usuwać.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...