Skocz do zawartości

Aktualizacja forum (archiwalny)


picasso

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

wieslaw531

Logowanie nie powinno mieć z tym związku. Taki efekt mogę uzyskać w dowolnym momencie (czy jestem zalogowana czy nie), po prostu zaczynając zmniejszać okno, tak że tekst robi się dwuliniowy. To uzyskanie dwuliniowości kaszani układ. U Ciebie jak widzę jest jeszcze powiększenie czcionek, które wpłynęło na dwuliniowość.

Problem występuje tylko na firmowej skórze IPB, ale nie iSkin:

http://a.imageshack.us/img413/2318/profiskin.gif
http://a.imageshack.us/img26/254/profipb.gif

Na iSkin już robiliśmy korektę tego zachowania (post dragolice KLIK). Natomiast skórka IPB to awaryjna skóra pozbawiona modyfikacji. Na niej z założeń nie są wykonywane ani żadne poprawki ani modyfikacje dodatkowe np. nie widać podwójnego przycisku Edycji, odnośników do Tutoriali powieszonych nad sekcjami czy wizualnej separacji przyklejonych tematów od zwykłych przez dodatkowy pas. Wolałabym ją zostawić w stadium oryginalnym bez żadnego grzebania. Jak mówię, to skóra awaryjna.



Majaque

Jeśli rzecz o liniach, Luuk uważa, że nie jest to wina w kodzie tylko problem Google Chrome. Zresztą defekt renderowania / zostawiania czarnych linii przy scrollowaniu był raportowany już na pewnych buildach Chrome w innych kontekstach (przykład). Posługujesz się wersją o wyższym buildzie niż oficjalny, oficjalnie pobierane Google Chrome jest w starszej wersji (6.0.472.53) i na niej nie ma problemu. Na żadnej innej przeglądarce nie widać tego efektu (IE8 / Firefox / Opera / Safari). Póki co, my tu nie mamy raczej nic do roboty.



PS. Bilety w supporcie IPB oczekują już w kolejce.

Odnośnik do komentarza

Mam odpowiedź z supportu IPB:

1.
 

- Zerowanie slesza w Edytorze wizualnym RTE (ticket IPB)


1) That's something we're tracking. Have had it reported before. Don't believe we have a fix for it yet.. The bug report is still marked cannot reproduce, so i'll send this up to have it looked at, since it can be reproduced on this site.


2.
 


- Rozwalony HTML na podglądzie tematów z HTML (ticket IPB)


2) I can duplicate that on my site.. Not sure if the preview is supposed to parse HTML, but it should likely be stripped if not. I'll let the devs answer that with #1


Podsumowanie: status nierozwiązywalny na dzień dzisiejszy. Trzeba czekać na odpowiedź developerów w kwestii 1 (czy w ogóle jest możliwy jakiś "fix") oraz 2. Czarno to widzę.

wieslaw531 niestety przy tym znikającym sleszu na teraz nie ma innych możliwości: przy włączonym edytorze wizualnym w PW nie stosować podglądu wiadomości, albo wyłączyć edytor wizualny....


3.
 

- Problem z zapisem strony na dysk przez button sharelinks_download.png, tak zapisana strona wpada w pętlę auto-odświeżania (ticket IPB)


Status: Fixed. Dostaliśmy łatę na to. Należy sobie oczyścić cache przeglądarek, by zmiana była widzialna.

Odnośnik do komentarza

Weekendowe poprawki.

1. Luuk usunął raportowaną wcześniej przez Dawida (post #22) mikro usterkę w stylu, widoczną na Opera + IE9 Platform Preview:

http://img255.imageshack.us/img255/8223/inline1.png

vs.

http://img710.imageshack.us/img710/2135/inline2.png


2. Menu emot w Opera, wyświetlane w PW, a do tej pory poprawione w sposób chałupniczy na zasadzie obcięcia jak od noża zębatego spodu (mój post #37), chyba naprawione. Zostało doprowadzone do formy:

http://img62.imageshack.us/img62/9777/operaemots.png

"Chyba", bo zostało zrobione to przez globalną zmianę limitującą rozmiar i obserwujcie, czy nie ma jakiś skutków ubocznych.

Odnośnik do komentarza

U mnie dzieje się coś dziwnego. Po zalogowaniu, gdy wejdę na stronę główną wyświetla mi się pasek Zaloguj, Rejestracja ..., tak jakbym nie był zalogowany. Rzecz dzieje się tylko na stronie głównej i tylko wtedy, gdy wejdę na nią wpisując adres ręcznie, lub zostanę na nią przekierowany po zalogowaniu. Problem nie występuje, jeśli przejdę na tą stronę z innej strony forum. Problem występuje na ostatnich stabilnych wersjach Firefoxa oraz Opery dla Gentoo (czyli odpowiednio wersje 3.6.9 oraz 10.61). Skórka iSkin. Co jednak ciekawsze jestem na liście zalogowanych użytkowników na dole strony.

Wygląda to mniej więcej tak:

post-390-048994100 1284678085_thumb.png

 

[edit]

A jednak jest nieco inaczej. Problem występuje, gdy w pasku adresu wpisze się dowolny adres inny niż www.fixitpc.pl. Jeśli wpisze się www.fixitpc.pl, to jest ok.

Odnośnik do komentarza

Czy pisać o zauważonych błędach dla IE9 Beta?

 

Jest np. taki efekt, że po kliknięciu w link zewnętrzny znika karta fixitpc a pojawiają się dwie nowe karty z linka.

Sprawdzałem na SE i tam tego efektu nie zauważyłem.

Wiem, że jest to Beta i może mieć błędy.

 

EDYTA

 

Jeżeli włączę tryb zgodności w IE9 to powyższego efektu tu nie ma. I edytor odpowiedzi zachowuje się chyba? poprawnie.

Odnośnik do komentarza

Widziałam to Dawid (dokonując tłumaczenia Pomocy) i w tamtym czasie zostawiłam uznając, że brak tłumaczenia nie jest wadą, gdyż jest to zrozumiałe. Skoro mówisz, że to "bubel" to zmieniłam na Wyślij.

 

PS. Ciągle brak mi czasu na montaż IE9. Dziś wieczorem i tak wymieniam sobie cały system, to pewnie wezmę tę beta pod lupę.

Odnośnik do komentarza

Przy używaniu funkcji multi cytowania w cytowanych postach brak jest enterów. Sprawdzone na kilku różnych przeglądarkach.

? Ja nic takiego nie widzę.... Pierwsza z brzegu przeglądarka Firefox, Multicytowanie dwóch postów > Dodaj odpowiedź i mam cały oryginalny układ tekstu (jeśli był ENTER, to jest zachowany). Czy to się dzieje na jakimś szczególnym temacie? Czy ktoś inny to jeszcze widzi?

Odnośnik do komentarza

Sprawdziłem więc, czy ten problem nie jest związany z edytorem, no i faktycznie - na edytorze RTE błąd ten NIE występuje.

Ale ja nie mam włączonego edytora RTE. W ogóle z niego nie korzystam, bo mnie denerwuje. U mnie problem nie występuje na zwykłym edytorze. Widzę normalne formatowanie z oryginału.

 

Ponawiam pytanie: czy ktoś jeszcze to widzi?

Odnośnik do komentarza

DawidS28

 

Zrobione.

 

 

wieslaw531

 

1. W kwestii tego znikającego \ w PW, który zakwalifikowano oficjalnie jako bug: na trackerze IPB pojawiła się wzmianka, że to jest naprawione w wersji ver3.png. Należy poczekać na oficjalne wydanie IPB.

 

2. IE9 beta i mam te same objawy:

 

Jest np. taki efekt, że po kliknięciu w link zewnętrzny znika karta fixitpc a pojawiają się dwie nowe karty z linka.

Tymczasowo wyrównałam to zachowanie. Przestawiłam w ACP opcję "Open posted links in a new window? Forces links to open in a new window, if javascript is available." na nie. Po tej operacji ustaje ten efekt w IE9. Teraz wszystkie linki zewnętrzne otwierać się będą w obrębie tego samego okna zastępując pierwotnie otworzoną stronę i to dotknie wszystkie przeglądarki.

 

Jeden Enter robi dziwne reakcje - np. 2 Entery (pewnie to bug IE).

To się dzieje znowu tylko na Edytorze wizualnym RTE, na normalnym nie. Na razie odpuszczam śledztwo tego. Poczekam do stabilnej IE9 oraz nowej wersji IPB.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...