Skocz do zawartości

Aktualizacja forum (archiwalny)


picasso

Rekomendowane odpowiedzi

Na dzisiejszą noc jest planowana aktualizacja silnika IPB z ver1.png do wersji ver2.png. Aktualizacja nie nosi znamion krytycznej i mamy nadzieję, że nie będzie żadnych problemów. Wszystko już jest przygotowane, wliczając dopasowaną nową wersję naszej skóry i pakiet językowy PL (który jak podejrzewam i tak będzie wymagał poprawek post factum). W godzinach maksymalnego rozrzedzenia ruchu forum przejdzie na tryb offline i zostanie wykonana kopia zapasowa oraz zadania właściwe. Jutro rano powinniśmy być już czynni.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jesteśmy już na nowym terenie. Wszystkie niedomyślne tweaki w stylu oraz custom tagi utracone po aktualizacji zostały ponownie przeportowane. Nowsza wersja skóry wykazuje pewne różnice wizualne na poziomie detali. Jakby coś trzeba było dostosować, to już robótki na potem.

 

Co nowego z punktu widzenia użytkowników i objawów "graficznych":

 

- Nowe centrum notyfikacji w ustawieniach profilu użytkownika. Można w tabelce sobie ptaszkować rodzaje i metody powiadomień. Doszły też reakcje na takie zjawiska jak np. "ktoś zacytował mój post"

- Archiwizacja konwersacji prywatnych: system przesyłania kopii tematu (wariant lo-fi) jako plik HTML w załączniku e-mail

- Podrasowana wyszukiwarka, która ma teraz rozwijane menu z szybkimi opcjami szukania

- Podgląd tematu bez jego otwierania (po najechaniu na tytuł tematu pokazuje się ikonka służąca temu)

- Wzmocnione połączenie z serwisami społecznościowymi, upostaciowane jako ikony szybkiego współdzielenia contentu na spodzie każdego tematu. Do dyskusji, czy jest to element tu pożądany, bo moim założeniem wstępnym było zdjęcie wszelkich integracji i nie robienie z forum jakiegoś "medialnego targu".

- Bajer w postaci nakładania wybranego koloru lub obrazu w swoim profilu jako jego tła. Aktualnie to jest wyłączone, bo mam obawy, że zrobi się tu wioska. Ktoś wstawi tło różowe, ktoś tropikalną tapetę, a to wszystko jest widzialne dla innych i w moim odczuciu burzy zunifikowany odbiór grafiki forum. Nie widzę żadnego uzasadnienia dla forsowania takiej "katastrofy". Hasłem forum jest wizualny minimalizm.

- W zestawie skór zmiana, nowy skin IP.Board Mobile, czyli wariant przyjazny dla środowisk mobilnych.

 

 

Rozpoczyna się szukanie bugów i baboli w spolszczeniu. Proszę zgłaszajcie wszystkie zauważone defekty.

Odnośnik do komentarza

Świetna robota ;)

 

Mam tylko jedno małe pytanie: czy da się wyłączyć wewnętrzny pasek przewijania w profilu usera? To jest co najmniej niepotrzebne...

 

"Additional Content" - czyli okienko po prawej stronie z ostatnio napisanymi tematami. "Dodatkowa zawartość"?

"Nic nierób" - dodatkowe opcje posta w pełnym edytorze.

"Dodaj post" - w dodawaniu obrazków do posta.

 

Hmm... wydaje mi się, że HTML jest wyłączony dla Mod+Admin...

 

Jakaś inna czcionka jest w tytułach tematów. Da się to zmienić na poprzednią? (IMHO tamta była lepsza).

 

//EDIT

 

Czy da się przywrócić przezroczystość znaczka przy "Zalogowany jako user"?

 

//EDIT

 

defekt.png

 

Takie coś stwierdziłem. FF 3.7 Vista SP2 32-bit.

Odnośnik do komentarza

Jakaś inna czcionka jest w tytułach tematów

To jest Arial. Wcześniej mi się zdaje była Verdana jako domyślna. Tak czy siak jest wybór czcionek.

 

Jeśli wejdziemy w czyjąś zawartość to otrzymujemy wyniki, ale co oznacza np. ten komunikat?

 

Nie było elementów 60 przez deFco247

Nie powinno być przypadkiem "Znaleziono 60 tematów z udziałem deFco247"? (lub coś podobnego)

Odnośnik do komentarza

deFco247

 

 

Nie było elementów 60 przez deFco247

Kto to tak tłumaczył. ;) Poprawione na "Znaleziono X napisanych przez ...".

 

 

DawidS28

 

"Additional Content" - czyli okienko po prawej stronie z ostatnio napisanymi tematami. "Dodatkowa zawartość"?

"Nic nierób" - dodatkowe opcje posta w pełnym edytorze.

"Dodaj post" - w dodawaniu obrazków do posta.

Poprawione.

 

Jakaś inna czcionka jest w tytułach tematów. Da się to zmienić na poprzednią? (IMHO tamta była lepsza).

To chyba jakieś placebo. Czcionka w tytułach jest taka sama jak poprzednio, wskazuje na to stylesheet starej wersji skóry z tą samą specyfikacją czcionek. To co chyba generuje wrażenie, że jest inaczej, to że po prawej gdzie się wyświetla ostatni post i data jest coś inaczej z rozmiarami (większa)? A przynajmniej ja mam takie wrażenie. Porównam potem ze starszą wersją.

 

Jeszcze jest do zmiany kolor czcionki wewnątrz posta. iSkin ma domyślnie taki wyblakły. Poprzednio modowałam na czarny. Teraz kolor jest sprzężony z dolną partią "Statystyk forum" i poprzedni tweak zmienia obie części na raz. Trzeba to było w stylu rozdzielić, ale z kolei URL nie podświetlone dziedziczą to samo i trzeba poszukać jak to rozbić.

 

No chyba, że Wam się podoba aktualna bladość w poście?

 

Mam tylko jedno małe pytanie: czy da się wyłączyć wewnętrzny pasek przewijania w profilu usera? To jest co najmniej niepotrzebne...

Hmmm Dawid, ja tego paska nie mam w profilu, ale Ty owszem go masz.... Może tu ma znaczenie wielkość bloku Znajomi.

 

Takie coś stwierdziłem. FF 3.7 Vista SP2 32-bit.

Tego nie widzę, ale jestem na innej wersji Lisa. Sprawdzę to potem, bo siedzę na wakacyjnym kompie z brakami i muszę doinstalować wszystkie przeglądarki w najnowszych wersjach.

 

Czy da się przywrócić przezroczystość znaczka przy "Zalogowany jako user"?

?

 

Hmm... wydaje mi się, że HTML jest wyłączony dla Mod+Admin...

W opcjach obie grupy mają czynną opcję do stosowania tam gdzie dozwolone. Nie wszystkie sekcje mają czynny HTML, ale ja nic nie ingerowałam w to. Gdzie widzisz problem?

 

 

EDIT:

 

Z ikonek pod tematem: "print" i "download".

Poprawione.

 

Jak wchodzę w "najaktywniejsi użytkownicy w ogóle" wyświetla mi się własna poczta na forum.

Tego będę szukać.

 

ModChat nie działa.

I na razie nie będzie. Moduł musi być aktualizowany z osobna.

Odnośnik do komentarza

Chodzi o ten pasek:

 

user.png

 

Swego czasu obrazek był przezroczysty. Teraz jest biały.

Wiem, że się dupereli czepiam.. :D

 

W opcjach obie grupy mają czynną opcję do stosowania tam gdzie dozwolone. Nie wszystkie sekcje mają czynny HTML, ale ja nic nie ingerowałam w to. Gdzie widzisz problem?

Wybacz. To już moja pomyłka. Zapomniałem, że w Serwisie i Relaxation... nie ma HTML-a.

 

No chyba, że Wam się podoba aktualna bladość w poście?

Wg mnie lepsze niż czarne, ale chyba nieco za blade.

Ja używam #2C2C2C. ;)

Odnośnik do komentarza

Czemu prawie wszystko jest na czerwono?

To testy, gdzie jest wykonywana zmiana w stylu.

 

 

 

EDIT:

 

Kolejna duperelka : Strasznie rozwalony widok (Firefox 3.7 rozdzielczość 1024 x 768)

Poprawione.

 

Obrazek - bez zmian.

Na razie nie wiem o co chodzi. Na domyślnej skórze IPB jest transparent, ale nie na iSkin. Podobnie: ów scroll, który u Ciebie się aktywuje w profilu, także jest nieobecny na domyślnej skórce. Czyli coś w stylu jest zdefiniowane. Będę szukać.

 

 

Na razie tyle. Muszę się oddalić. Reszta poprawek wieczorem / nocą.

Odnośnik do komentarza

Hehe nie wiem czy tak ma być ale po wciśnięciu "najaktywniejsi użytkownicy w ogóle" wyskakuje lista użytkowników online :P

Tak, ale tylko w iSkin.

Na IPB Default jest poprawnie.

 

//EDIT

 

Przezroczystość działa - dzięki! ;)

 

EDIT by Luuk:

Wow you're fast with checking! Nice to work this way: I only have to fix the bugs, don't have to waste my time to look for bugs. Also the scrollbar should be fixed now

Odnośnik do komentarza

Było już o tym... Chat = prywatny komunikator (czyt. PW) to jest lista ignorowanych.

W moim przypadku chat to nie PW. :P

 

W swoim panelu kontrolnym mam dwie listy ignorowanych: dla komunikatora i dla chatu.

 

Komunikator:

PWIgnor_png_300x300_q85.jpg

 

No i ten moduł mnie właśnie zastanawia, czyli ignorowani na chacie:

ChatIgnor_png_300x300_q85.jpg

 

Nie mam już w historii URL-a dla chatu, więc nie mogę sprawdzić co mi wyskoczy. :P

 

EDIT. Znalazłem URL no i faktycznie: The specified application has been disabled.

Odnośnik do komentarza

OK, porcja kolejnych bugów :D

 

1/

 

av.png

 

Brak avatarków - to dotyczy wszystkich wersji IE, sprawdzałem na IE 5.5, IE 6, IE 7, IE 8, IE 9 alpha. Na IE 5.5 i 6 z forum robi się totalna sieczka, ale uważam, że nie warto się tym zajmować.

 

 

2/

 

IE 9 alpha zmienia czcionkę w blokach a la CMD - problem w gestii Microsoftu. ;)

Przypominam o problemach z czcionką Fixedsys w Operze.

Google Chrome i Safari używają chyba Ariala.

Fixedsys poprawnie działa tylko w FF i stabilnych IE, co daje nam jakieś... 81% procent rynku z poprawnymi wynikami.

 

 

3/

 

search.png

 

Opera 10.60 i IE 9 alpha rozwalają forumową wyszukiwarkę.

 

 

Podsumowując: forum działa idealnie poprawnie tylko w Firefoxie i pochodnych z silnikiem Gecko.

Odnośnik do komentarza

Opera 10.60 i IE 9 alpha rozwalają forumową wyszukiwarkę.

A mnie się tak podoba, przynajmniej jeśli chodzi o wygląd tego obrazka. :) Tylko szukajka mogłaby uwzględniać 3 literowe wyrazy po wcześniejszej spacji (np. chieftec gps). Wiem, wiem, że można w cudzysłów... A tak na marginesie, przejście na wyszukiwanie zaawansowane nie ma polskojęzycznego tłumaczenia (help files, forums, members).

 

BTW

Nie ma to dla mnie znaczenia, ale tak porządkowo... liczba postów w tematach i w profilu się nie zgadza. wink.gif

 

 

 

DawidS28

 

Dzięki. ;) Nie pomyślałem o tym...

Odnośnik do komentarza

Link "Najaktywniejsi użytkownicy w ogóle" został poprawiony. Również włączona przeźroczystość tła dla pozostałych miejsc, gdzie się wyświetlają obrazy użytkownika.

 

 

deFco247

 

When we are browsing forum as a guest, the default language is set to English instead of Polish.

This change happened around ~20:10.

To już poprawione. Był problem z językiem angielskim forum. Jakimś cudem został nadpisany częściowo zestaw angielski i nie można było przełączyć na ten język, a Luuk w takiej sytuacji jak bez ręki. :lol: Pliki manualnie zostały zamienione i przypadkowo angielski został ustawiony jako domyślny.

 

W swoim panelu kontrolnym mam dwie listy ignorowanych: dla komunikatora i dla chatu.

To już zostało usunięte z profilów. To była lista dla tego Chata a nie PW.

 

 

3oo

 

A tak na marginesie, przejście na wyszukiwanie zaawansowane nie ma polskojęzycznego tłumaczenia (help files, forums, members).

Poprawione.

 

 

DawidS28

 

Brak avatarków - to dotyczy wszystkich wersji IE, sprawdzałem na IE 5.5, IE 6, IE 7, IE 8, IE 9 alpha. Na IE 5.5 i 6 z forum robi się totalna sieczka, ale uważam, że nie warto się tym zajmować.

A jak to sprawdzasz, czy nie aby przez jakiś "emulator"? Dlaczego pytam: bo na laptopie Luuka z IE8 oraz na kompie mającym ciągle IE6 nie ma żadnego problemu z wyświetlaniem avatarów w postach / profilu / wyszukiwarkach. My je widzimy, Ty nie, więc zachodzi pytanie w jaki sposób uruchamiasz maszynę IE.

 

Sieczka oczywiście jest na IE5/6, to już było na poprzedniej wersji skóry. Skóra nie jest przystosowana do starych przeglądarek i oczywiście nie będziemy się uwstecznianiem zajmować. IE6 jest przeglądarką już niewspieraną.

 

Opera 10.60 i IE 9 alpha rozwalają forumową wyszukiwarkę.

To nie wygląda źle. Nie wydaje mi się, by trzeba było się tym zajmować.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...