Skocz do zawartości

Problem z uprawnieniami admina oraz kontrolerem IDE


Krzycho92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Polecono mi zmianę działu z software na hardware, gdyż w dzienniku zdarzeń mam błędy IDE/ATAPI. W dzienniku też widziałem, że jakaś aplikacja (oprócz winamp i firefox, bo ich używam i czasem się nie wyłączają same) od Creative lub chyba Nvidia spowodowała opóźnienie uruchomienia lub zamykania systemu.

Mam również problem, gdyż nie mam pełnych uprawnień administratora, pomimo, że jestem jedynym użytkownikiem systemu i w menadżerze kont mam administratora. Wydawało mi się, że problem z uprawnieniami rozwiązałem poprzez PPM na Linię komend: "net user administrator /active:yes", jednakże potem, gdy chciałem przenieść skrót programu do autostartu w menu start pojawił się komunikat, że nie mam uprawnień admina.

Mam też problem "na dysku C:\ kosz jest uszkodzony. Czy chcesz go opróżnić ?".

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Kiedyś miałem problem właśnie, bo komp mi coś szwankował (dysku nie wykrywało) to zamieniłem kable SATA na płycie głównej.

 

Krzycho92

 

O ile mnie pamięć nie myli, to temat powiązany z hdd wałkowaliśmy jeszcze na SE. Także jedno pytanie = czy w końcu zaktualizowałes firmware dysku.

Do tego wyniki skanowania i smart dysku. To o co proszono w drugim temacie.

 

Btw. Daj poprawne wpisy z dziennika zdarzeń.

Odnośnik do komentarza

<150ms : 25 tj. liczba bloków z prędkością odczytu poniżej 150ms (zielone - nie świadczy to dobrze, ale to jeszcze nie błąd).

Skan wygląda OK.

 

S.M.A.R.T. w zasadzie też poza jednym,

199 : Ultra ATA CRC Error Rate : 607864

co sugeruje problemy z połączeniem dysk / płyta główna (najprawdopodobniej taśma, kabel SATA). Wcześniej wspominałeś, że wymieniałeś już kabel SATA. Ten atrybut nie zmienia swojej wartości po wyeliminowaniu problemu, więc monitoruj go jeszcze co jakiś czas. Jeśli będzie się zwiększał to znaczyłoby to, że problem nadal jest. Przeczyść też styki płyty głównej i dysku.

Odnośnik do komentarza

W zasadzie nie tylko. Wartość w polu 188 (BC, czyli Command Timeut) też jest bardzo wysoka, co z kolei zazwyczaj oznacza problemy z zasilaniem dysku. Warto sprawdzić, czy dysk jest poprawnie podłączony i monitorować te atrybuty. Dodatkowo warto sprawdzić jakie napięcia podaje zasilacz do dysku, czyli sprawdzić napięcia na liniach +5V oraz +12V. Tu znajdziesz poradnik, jak należy mierzyć napięcia. Dodatkowo podaj model zasilacza.

Odnośnik do komentarza

Tak, ale nie wymieniałem kabla tylko przełączyłem napęd ze złącza Red na Black ale żadnych kabli nie zmieniałem w sensie na inny model/typ/ czy coś. Kabelki mam z pudełka od płyty głównej i napędu (oryginalne) i tylko je miejscami zamieniłem.

 

Model zasilacza jak i całą specyfikacje kompa mam w sygnaturce.

Tagan BZ Series PipeRock 600W.

 

Jak więc wyeliminować ten problem z błędami w dzienniku zdarzeń, kontrolerem i z uprawnieniami ??

Odnośnik do komentarza

Oto raport z dziennika zdarzęn z programu SIW - HTML

KLIK

 

FIRMWARE zaaktualizowałem, do najnowszej wersji SN06. Wyczyściłem dziennik zdarzeń i zauważyłem, że już nie ma żadnych błędów w zakładce System ale jest kilka błędów w Aplikacje. Są jednak ostrzeżenia w zakładce Diagnostyka wydajności (coś takiego).

Jednak coś jest nie tak, bo teraz przy bootowaniu następuje "stop" przy wykrywaniu SATA (dysku i napędu), i to raz nic nie wykrywa i nic się nie dzieje ale lampka od dysku miga albo wykrywa dysk a napędu nie. Pomaga odłączenie na 2 sekundy dysku i podłączenie, czasem kilkakrotnie żeby boot "zaskoczył"

Odnośnik do komentarza

Wymieniłeś przewody na nowe? Jeśli nie, to to zrób.

Ponadto sprawdź te napięcia, o których pisałem w swoim poprzednim poście. Według odczytów z SIW są one niskie, ale jeszcze mieszczą się w normie, jednakże czujniki na płytach głównych potrafią być bardzo niedokładne, dlatego konieczne jest użycie miernika.

Edytowane przez picasso
16.02.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...