Skocz do zawartości

Liczne problemy z systemem


Mysza

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź sobie dziennik zdarzeń pod kątem komunikatów, które miałaś przed instalacją sterowników chipsetu i platformy .NET, a po wyprostowaniu obu kwestii. Być może niektóre zniknęły. O filtrowaniu zdarzeń było nieco wcześniej.

O ile dobrze pamiętam to masz przepastną partycję C. Ja bym...

- poprzenosił ważniejsze rzeczy z niej na drugą partycję,

- w tych programach w których się da zmienił folder przechowywania danych na partycję niesystemową,

- wyłączył indeksowanie dysku C (co powinno dodatkowo zwolnić nieco miejsca na dysku C),

- i wtedy dopiero defragmentacja (a dmuchając na zimne, to nawet po wymianie zasilacza),

- potem można byłoby zastanowić się nad zmianą rozmiarów obu partycji... ;)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Sprawdź sobie dziennik zdarzeń pod kątem komunikatów, które miałaś przed instalacją sterowników chipsetu i platformy .NET, a po wyprostowaniu obu kwestii. Być może niektóre zniknęły. O filtrowaniu zdarzeń było nieco wcześniej.O ile dobrze pamiętam to masz przepastną partycję C. Ja bym... - poprzenosił ważniejsze rzeczy z niej na drugą partycję,- w tych programach w których się da zmienił folder przechowywania danych na partycję niesystemową,- wyłączył indeksowanie dysku C (co powinno dodatkowo zwolnić nieco miejsca na dysku C),- i wtedy dopiero defragmentacja (a dmuchając na zimne, to nawet po wymianie zasilacza),- potem można byłoby zastanowić się nad zmianą rozmiarów obu partycji... ;)

 

@300

Na dysku C nie mam żadnych katalogów Użytkowników - wszystko jest na D

Na C jest sporo programów, ale teraz prawie wszystko instaluję na D , to co wcześniej było pobierane już tak zostało - jedynie Simsy odinstalowywałam z C i ponownie instalowałam na D .

Wolne miejsce na dysku C to 40,90 GB , na D - 201 GB

 

@Belfegor

Tak wogóle to nie wspomniałam , że defragmentację już kiedyś robiłam używając narzędzia systemowego - ale jeszcze nie doczytałam, czy to był dobry krok i jak nalezy defragmentację prawidłowo robić, a gdzieś usłyszałam lub przeczytałam, że to nie jest najlepsze narzędzie ...

Zaczynam zagłębiać się w Tutoriale, Artykuły, Recenzje - - na razie zorientowałam się ogólnie co gdzie jest, ale jest tego tyle, że może po zimie skończę najprzydatniejsze zagadnienia ;)

 

Błędy w dzienniku zdarzeń - chyba ich eliminacja mnie przerasta, albo zajmie mi wieczność, spróbowałam pierwszy błąd wrzucić w google, ale nie doszłam do żadnego rozwiązania,

teraz to wygląda tak :

 

błędy aplikacji

 

bdyaplikacji23092010.jpg

 

 

błędy systemu

 

bdysystem23092010.jpg

 

 

błędy zabezpieczeń

 

bdyzabezpieczenia230920.jpg

 

 

Ps. skorzystałam ze wskazówki dot. pozostałych styli - od razu sprawniej mi to idzie :D

 

 

 

EDIT :

zaryzykowałam jednak z DEFRAGMENTACJĄ i uruchomiłam programy wskazane w artykule @Picasso #26

MyDefrag

PageDefrag

 

tylko mam wątpliwości :

przy instalacji MyDefrag był błąd :

bdinstalacjimydefrag.jpg

ale pomimo błędu przeprowadziłam defragmentację jednym i drugim narzędziem ,

ilość wolengo miejsca na obu dyskach się nie zmieniła ,

 

w programie MyDefrag użyłam tylko polecenia defragmentacja - przydałyby mi się wskazówki co do wykorzystywania pozostałych funkcji

 

mydb.jpg

 

a w programie PageDefrag - uzyłam opcji - przy następnym rozruchu - nie wiem czy dobrze

 

pagedefrag.jpg

 

Edytowane przez mycha69
Odnośnik do komentarza

Oj, Mycha Mycha. Zebyś tak ładnie stosowała sie do poleceń Belfegora ja robisz znikajace spojlerki - byłabyś najlepszą uczennicą w klasie. :lol:

 

zaryzykowałam jednak z DEFRAGMENTACJĄ i uruchomiłam programy wskazane w artykule @Picasso #26

MyDefrag

PageDefrag

 

A dlaczego dwa programy? A ja mówiłem żeby zainstalować UltimateDefrag.

 

w programie MyDefrag użyłam tylko polecenia defragmentacja - przydałyby mi się wskazówki co do wykorzystywania pozostałych funkcji

 

No właśnie - po instalacji chciałem dać wskazówki. Ale niech się dziecko uczy na błędach.

 

Błędy w dzienniku zdarzeń - chyba ich eliminacja mnie przerasta, albo zajmie mi wieczność, spróbowałam pierwszy błąd wrzucić w google, ale nie doszłam do żadnego rozwiązania,

 

Noooo....ładne obrazki z Dziennika Zdarzeń. Ale czytanie błedu troche inaczej należy robić:

PPM na wybrany błąd i wybierasz właściwości. Wtedy pojawi sie opis błedu.

Odnośnik do komentarza

A dlaczego dwa programy? A ja mówiłem żeby zainstalować UltimateDefrag.

dwa - bo w artykule Picasso jest napisane, że można je stosować jako połączenie :

"Program którym można całkowicie zastąpić defragmenter systemowy to MyDefrag (ex JKDefrag). Do połączenia z działaniem PageDefrag, który selektywnie dedykuje ułomności systemowego defragmentatora."

 

zapomniałam o wskazówce odnośnie UltimateDefrag. - po prostu zrobiłam zgodnie z artykułem, a tam ten program nie jest wymieniony i mi umknęło :rolleyes:

ale to chyba nie problem, żeby pobrać nowe narzędzie - zawsze mogę mieć wybór, ktróre uruchomić ;)

 

 

czytanie błedu troche inaczej należy robić:PPM na wybrany błąd i wybierasz właściwości. Wtedy pojawi sie opis błedu.

:) tak zrobiłam :) - ale tylko z wybranymi przykładami - z boku obrazka są wyświetlone opisy błędów wg sposobu jw

Odnośnik do komentarza
dwa - bo w artykule Picasso jest napisane, że można je stosować jako połączenie :

"Program którym można całkowicie zastąpić defragmenter systemowy to MyDefrag (ex JKDefrag). Do połączenia z działaniem PageDefrag, który selektywnie dedykuje ułomności systemowego defragmentatora."

 

W czasach, kiedy autorka pisała poradnik, program UltimateDefrag był komercyjny. Zapewne dlatego nie polecała go, jako narzędzia.

 

ale tylko z wybranymi przykładami - z boku obrazka są wyświetlone opisy błędów wg sposobu jw

 

Nie zauważyłem. Musiałem przewinąć stronę - ekran się skończył.

 

Odnośnik do komentarza

[1]

MyDefrag nigdy nie używałem. Nie wiem jak działa instalator tego programu i mogę się mylić ale z opisu błędu wydaje mi się, że próbował wstawić jakieś zadanie do harmonogramu zadań Windows. Być może tą usługę masz wyłączoną. Więcej o harmonogramie zadań (task scheduler) poniżej.

http://www.centrumxp.pl/WindowsVista/1583,1,Harmonogram_zadaD.aspx

msdn.microsoft.com

Z drugiej strony mogło to wynikać z błędu, który jako źródło wskazuje Control Service Manager, a identyfikator zdarzenia 7023 - nie mam pojęcia o co mogłoby chodzić poza tym, że o jakiś brakujący składnik Windows? To pytanie do pani w czerwonej sukience. ;) Wydaje mi się, że powinnaś od tego zacząć. Może wyeliminuje to przy okazji niektóre z poniższych błędów.

 

[2]

Czasem jak chcesz znaleźć wyniki wyszukiwania jakieś frazy z konkretnej stronki możesz użyć jako słów kluczowych wyszukiwania frazy

site:<adress stronki><spacja><szukana fraza>

Np. (zerknij co wpisano do wyszukiwania)

http://www.google.com/search?hl=en&client=opera&hs=WSW&rls=en&q=site%3Apclab.pl+accessrunner+adsl+connection+terminated&btnG=Search&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=

 

BTW

Prześledź powyższy temat i zweryfikuj ze swoim błędem. Najprawdopodobniej to powoduje zrywanie połączenia z netem. A konkretnie modem USB. Nie wiem o co chodzi (nie orientuję się w NEO), ale może to jedyne wyjście:

Wszystkie kłopoty z zawieszaniem Neostrady przy ściąganiu z P2P ustały gdy zainstalowałem modem na kartę sieciową 10/100 zamiast do USB.
Ewentualnie spróbuj przeinstalować stery NEO, lub zrezygnować z ichniejszej aplikacji.

 

[3]

Google Update. Na początek do wykonania wg… Troubleshoot > Google Update.

http://www.google.com/support/installer/bin/answer.py?answer=98805

 

[4]

Nie wiem o co czepia się Avira, ale może też warto spróbować dodać ją do wyjątków firewalla.

 

[5]

Ostrzeżenie TCPIP możesz spróbować zweryfikować wg poniższej wskazówki.

http://www.microsoft.com/technet/support/ee/transform.aspx?ProdName=Windows+Operating+System&ProdVer=5.2&EvtID=4226&EvtSrc=Tcpip&LCID=1033

 

[6]

Źródło ESENT, identyfikator zdarzenia 490… nie widać o jaki folder chodzi… choć myślę, że i tak by to mi nie pomogło. Możesz spróbować zacząć od przykładowych zapytań:

http://www.google.com/search?hl=en&client=opera&hs=7EY&rls=en&q=site%3Asupport.microsoft.com+source+ESENT+event+id+490&btnG=Search&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=

http://www.google.com/search?hl=en&client=opera&hs=uus&rls=en&q=source+ESENT+event+id+490&btnG=Search&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=

http://www.google.com/search?hl=en&client=opera&hs=xaD&rls=en&q=%C5%BAr%C3%B3d%C5%82o+ESENT+identyfikator+zdarzenia+490&btnG=Search&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=

Odnośnik do komentarza

Nie zauważyłem.

:) pocieszające, że i Belfegor potrafi czasem coś przeoczyć :) , a nie jest to tylko moja przypadłość ;)

 

 

 

@300

no to mam co czytać i analizować ....

 

@Belfegor - o defragmentację zapytałam oddzielnie tu KLIK

 

 

... a w międzyczasie mam pytanie do tej "prostej" obsługi Aviry - skonfigurowana jest prawidłowo wg wskazówek @Belfegor,

a moje pytanie dotyczy tego - czy muszę coś robić i co ewentualnie muszę robić z kominikatami Aviry ? np. czy mam sama coś usuwać z kwarantanny ?

 

aviraq.jpgavira2.jpgavira3.jpg

 

Edytowane przez mycha69
Odnośnik do komentarza

a moje pytanie dotyczy tego - czy muszę coś robić i co ewentualnie muszę robić z kominikatami Aviry ? np. czy mam sama coś usuwać z kwarantanny ?

 

aviraq.jpgavira2.jpgavira3.jpg

 

System Volume Information podpada pod instrukcje, które znajdziesz w przyklejonych https://www.fixitpc.pl/index.php?/forum/38-dzial-pomocy-doraznej/ a konkretniej Dezynfekcja: metody usuwania (część 1) > ____ Czyszczenie folderów Przywracania systemu (Windows XP/Vista/7).

https://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/5-dezynfekcja-metody-usuwania-czesc-1/#1

 

Co do iconsave.dll (z Program Files) to nie wiem o co może chodzić.

 

BTW

Co do błędu Usługa Zarządzania aplikacjami zakończyła działanie. Błąd: Nie można odnaleźć określonego modułu. zerknij na stare śmieci, ostatni post. Tego chyba nie ma w tutejszym tutku.

stare śmieci vs https://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/43-archiwalny-services-uslugi-w-xp/

Edytowane przez 3oo
Odnośnik do komentarza

System Volume Information podpada pod instrukcje, które znajdziesz w przyklejonych https://www.fixitpc.pl/index.php?/forum/38-dzial-pomocy-doraznej/ a konkretniej Dezynfekcja: metody usuwania (część 1) > ____ Czyszczenie folderów Przywracania systemu (Windows XP/Vista/7).https://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/5-dezynfekcja-metody-usuwania-czesc-1/#1

Dzięki za naprowadzenie,

Z wyłączania "punktu przywracania" jako metody usuwania kopii wirusów już korzystałam - powtórzyłam to dzisiaj i zobaczymy.

Dalsze części tematu jak usuwanie strumieni, kluczy "null".... na razie odkładam na potem ...

 

Moje pytanie odnośnie komunikatów Aviry dotyczyło też tego, czy ja mam coś robić z tym co wyrzuciło do kwarantanny tzn. czy mam kliknąć na przycisk DELETE ..., żeby ostatecznie skasować te obiekty ?

 

Co do błędu Usługa Zarządzania aplikacjami zakończyła działanie. Błąd: Nie można odnaleźć określonego modułu. zerknij na stare śmieci, ostatni post. Tego chyba nie ma w tutejszym tutku.stare śmieci vs https://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/43-archiwalny-services-uslugi-w-xp/

Bardzo pomocna wskazówka i też nie znalazłam tego w artykule na tym forum ,

skorzystałam z artykułu @Picasso ze starych śmieci , czyli dokładnie z tego

 

uszarzdzaniaaplikacjami.jpg

 

i zrobiłam to :

 

uszarzdzaniaaplikacjami.jpg

 

 

:D więc chyba kolejny z problemów został rozwiązany :D

 

 

EDIT :

[3]

Google Update. Na początek do wykonania wg… Troubleshoot > Google Update.

http://www.google.com/support/installer/bin/answer.py?answer=98805

[4]

Nie wiem o co czepia się Avira, ale może też warto spróbować dodać ją do wyjątków firewalla.

 

Wykorzystałam to:

Dostęp programu do internetu jest blokowany przez zaporę sieciową, oprogramowanie antywirusowe lub serwer proxy. W tym przypadku musisz dodać program do listy wyjątków oprogramowania zabezpieczającego. Jeśli korzystasz z zapory sieciowej systemu Windows, można to zrobić w następujący sposób:

 

1. Kliknij przycisk Start na pasku zadań systemu Windows, a następnie wybierz kolejno polecenia Panel sterowania > Zapora systemu Windows.

2. Wybierz kartę Wyjątki.

3. Kliknij przycisk Dodaj program.

4. Kliknij przycisk Przeglądaj, a następnie wybierz w lewej części okna pozycję Mój komputer.

5. Wybierz pozycję Dysk lokalny (C:) i kliknij przycisk Otwórz.

6. Otwórz folder Documents and Settings.

7. Otwórz folder odpowiadający Twojej nazwie użytkownika.

8. Otwórz kolejno foldery Ustawienia lokalne > Dane aplikacji > Google > Update.

9. Wybierz folder o najwyższym numerze i otwórz go.

10. Wybierz plik googleupdate.exe.

 

 

i dodałam podobnie Avirę do wyjątków.

 

 

EDIT :

 

po przetłumaczeniu wyszła mi z tego taka instrukcja :

 

Wydarzenie to jest ostrzeżenie, że złośliwy program lub wirus może być uruchomiony w systemie. Aby rozwiązać problem, znaleźć program, który jest odpowiedzialny za połączenie i nie próbuje, jeśli może być złośliwy program, zamknij program w następujący sposób.

 

Aby zamknąć program

 

1. W wierszu polecenia wpisz polecenie

Netstat -no

2. Znajdź proces z dużą liczbą otwartych połączeń, które nie są jeszcze ustalone.

Połączenia te są wskazane przez SYN_SENT TCP stan w kolumnie Stan informacji aktywnych połączeń.

3. Uwaga numer identyfikacyjny procesu (PID) procesu w kolumnie PID.

4. Naciśnij klawisze CTRL ALT DELETE, a następnie kliknij przycisk Menedżer zadań.

5. Na karcie Procesy, zaznacz procesów z pasującym PID, a następnie kliknij przycisk Zakończ proces.

Jeśli musisz wybrać opcję, aby wyświetlić PID dla procesów, w menu Widok kliknij polecenie Wybierz kolumny, zaznacz PID (Process Identifier) pole wyboru, a następnie kliknij przycisk OK.

 

 

i już punkt 2 jest dla mnie niejasny - jak mam znaleźć ten złośliwy proces z dużą liczbą otwartych połączeń ?

Jedyne co wiem, to jak wejść w PROCESY w Menedżeże Zadań - ewentualnie mogę tam więcej zaznaczyć w "widoku" tylko nie wiem, czy coś jest potrzebne :(

ale z tego co zrozumiałam , to najpierw powinnam znaleźć gdzieś indziej wspomniany proces i potem go dopiero porównać z kartą procesów w Menedżeże Zadań ?

 

procesyq.jpg

 

prośba o kolejne wskazówki

Edytowane przez mycha69
Odnośnik do komentarza

i już punkt 2 jest dla mnie niejasny - jak mam znaleźć ten złośliwy proces z dużą liczbą otwartych połączeń ?

http://en.wikipedia.org/wiki/Command_Prompt = możesz z prawej strony przejść na polski, ale z angielskiego szybciej połapiesz się co znaczy 'command prompt' (to tak a propo pkt-u 1).

 

W punkcie 1 wykonujesz:

Start > Uruchom...

(wpisz) cmd

OK

I dalej...

(wpisz) netstat -no

OK

W wynikach powyższego polecenia odszukaj kolumnę 'State', i odpowiadającą mu sygnaturkę 'SYN_SENT'. Zaś z kolumny 'PID' numer procesu, oczywiście przypisany 'SYN_SENT', i to takie które będą miały sporą liczbę takiego samego PID jak sądzę. Z tym przechodzisz do pkt-u 2.

 

W punkcie 2 wykonujesz:

- dodajesz PID (Identyfikator procesu) do listy widocznych kolumn (co już z robiłaś).

- odszukujesz interesujący Cię 'PID' i patrzysz w kolumnie 'nazwa obrazu' o jaki proces bądź program chodzi.

Instrukcja wspomina o zamknięciu procesu, ale to raczej zależy od tego o co (jaki proces/program) dokładniej chodzi...

 

Co do Aviry... Skoro wcześniej usunęłaś SVI to dlaczego nie spróbujesz usunąć tych pozycji spod Aviry? DELETE usunie Ci to nie tylko z okienka Aviry, ale także bezpośrednio z dysku. Inna sprawa, czy Avira sobie z tym poradzi. Nie spróbujesz, się nie dowiesz.

Odnośnik do komentarza

Uruchom...(wpisz) cmd

 

tego cmd zabrakło mi w instrukcji i błędnie od razu w okienku Start-uruchom wpisywałam komendę, hmmm.... dla zaawansowanych Użytkowników błąd równie zabawny jak to, że komputer nie działa, bo się wtyczka z gniazdka wyciągnęła :lol:

 

pojawił mi się taki ekran

 

cmdi.jpg

 

z czego wychodzą trzy procesy

0- proces bezczynności

2700 - firefox.exe ( przy okazji zainstalowałam nową przeglądarkę rezygnując z używanie IE na rzecz Firefox )

1464 - jgs.exe ( czyli java )

 

potem jeszcze użyłam programu ProcessExplorer - poniżej zrzut z wyników

 

processexplorer.jpg

 

 

i na tym KONIEC - bo dalej już nie wiem co miałabym zrobić z wynikami, może coś z tą javą :confused:

Odnośnik do komentarza

Start > Pomoc i wsparcie (lub jak to tam przetłumaczono...)

Wpisz netstat i przeszukaj... potem soprawdź jakie sygnaturki może przyjmować 'Stan'. Zweryfikuj z google czemu odpowiada 'SYN_SENT' (na obrazku raczej jest to błędnie wpisane jako SYN_SEND).

netstatz.th.jpg

 

A tak wogóle to całą procedurkę wykonaj jak zauważysz wpis w dzienniku błędów systemu dotyczący tcpip. Postaraj się zweryfikować po godzinach wpisu tego zdarzenia co mniej więcej robiłaś lub co się działo w systemie (z systemem) to szybciej trafisz na właściwą porę. ;)

Odnośnik do komentarza

Start > Pomoc i wsparcie (lub jak to tam przetłumaczono...)Wpisz netstat i przeszukaj... potem soprawdź jakie sygnaturki może przyjmować 'Stan'. Zweryfikuj z google czemu odpowiada 'SYN_SENT' (na obrazku raczej jest to błędnie wpisane jako SYN_SEND).... .A tak wogóle to całą procedurkę wykonaj jak zauważysz wpis w dzienniku błędów systemu dotyczący tcpip. Postaraj się zweryfikować po godzinach wpisu tego zdarzenia co mniej więcej robiłaś lub co się działo w systemie (z systemem) to szybciej trafisz na właściwą porę. ;)

 

@300

Usługę "Pomoc techniczna ..." - wyłączyłam , bo jak powiedział @Belfegor - pomoc mam na tym forum :lol:,

ale włączyłam ją z powrotem, żeby sprawdzić - szukając netstat - wyniki wyszukiwania były = 0.

 

Ostatecznie - korzystając z tych wskazówek, które mi już dałeś i google postaram się sama coś z tymi błędami w dzienniku zdarzeń zrobić ....

 

TEN TEMAT POSTANOWIŁAM ZAMKNĄĆ - za bardzo się rozrósł - jak brazylijski tasiemiec, a mało kto ma cierpliwość śledzić kolejne odcinki... ;)

 

Na pomniejsze nierozwiązane problemy jak :

- błędy dziennika zdarzeń

- temat zasilacza

- zawieszanie połączeń internetowych

założę NOWE TEMATY

 

PODSUMOWUJĄC :

Moje podstawowe pytanie dotyczące dwóch Windowsów - pozostało bez odpowiedzi

Dostałam opinie i komentarze odnośnie swojego bałaganu z zaleceniem formatu, ale to nie dało mi odpowiedzi na pytanie, czy moje rozumowanie i metoda robienia porządków były słuszne ?

Dla przypomnienia - mając po formacie komputera z 30.04.2010 katalog WINDOWS i WINDOWSS oraz mając w pliku boot.ini wpis:

[boot loader]

timeout=3

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition" /noexecute=optin /fastdetect

stwierdziłam, że system uruchamia się z katalogu WINDOWS , więc katalog WINDOWSS jest zbędny.

Nadal chciałabym wiedzieć, czy takie rozumowanie było właściwe ?

To znaczy, czy prawidłowe jest założenie, że potrzebny jest tylko ten katalog, z którego uruchamia się system (WINDOWS), czy również pliki z tego drugiego katalogu ( WINDOWSS) mogły być do czegoś używane pomimo, że nie był on wskazany w pliku boot.ini ?

Tego w sumie nikt mi nie wyjaśnił :(

 

Za to zostały rozwiązane inne problemy, o istnieniu których dowiedziałam się w trakcie, jak:

1. problem z NET.Frameworkami

2. zapisy w pliku HOSTS

3. błędy ADOPE READER

4. niektóre USŁUGI

5. instalacje sterowników i likwidacja pytajników w MU

6. naprawa instalatora Windows

7 . ... i pomniejsze porządki

 

i na tym KONIEC w tym temacie - temat można zamknąć :)

Odnośnik do komentarza

Moje podstawowe pytanie dotyczące dwóch Windowsów - pozostało bez odpowiedzi

[...]

Dla przypomnienia - mając po formacie komputera z 30.04.2010 katalog WINDOWS i WINDOWSS oraz mając w pliku boot.ini wpis:

[boot loader]

timeout=3

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition" /noexecute=optin /fastdetect

stwierdziłam, że system uruchamia się z katalogu WINDOWS , więc katalog WINDOWSS jest zbędny.

Nadal chciałabym wiedzieć, czy takie rozumowanie było właściwe ?

To znaczy, czy prawidłowe jest założenie, że potrzebny jest tylko ten katalog, z którego uruchamia się system (WINDOWS), czy również pliki z tego drugiego katalogu ( WINDOWSS) mogły być do czegoś używane pomimo, że nie był on wskazany w pliku boot.ini ?

Tego w sumie nikt mi nie wyjaśnił :(

Jakoś nie zauważyłem wpisu z boot.ini wcześniej... chyba coś pominąłem? IMHO dobrze to wydukałaś, aczkolwiek plik boot.ini mógł być wcześniej przeedytowany ręcznie... tzn. chodzi mi o to, że była(by) możliwość startowania z tej drugiej wersji windy. A ktoś - omyłkowo lub nie - zadecydował, że system będzie się od teraz uruchamiać z katalogu WINDOWS. BTW - Po co było to nieprzemyślane szaleństwo z nadkopiowywaniem plików? tj.

 

sprawdziłam, że mój Windows uruchamia się z pierwszego katalogu - WINDOWS , więc uruchomiłam kopiowanie plików z WINDOWSS do WINDOWS bez zastępowania już istniejących , po czym usunęłam cały katalog WINDOWSS ,

IMHO mogłaś też sprawdzić zmienne środowiskowe... http://pl.wikipedia.org/wiki/Zmienna_środowiskowa np. %windir%, %systemroot%.

1.

Start > Uruchom...

(wpisz) cmd

OK.

(wpisz) set

OK.

2.

PPM na ikonce Mój komputer > Właściwości > zakładka Zaawansowane > Zmienne środowiskowe.

 

Niezbyt już to pamiętam, ale jest chyba jeden haczyk. Gdybyś miała odwrotną sytuację tj. system startowałby z katalogu WINDOWSS i ten katalog byś zostawiła, a usunęła WINDOWS to najprawdopodobniej co nieco by się uwaliło... ale to nie wchodzi w zakres niniejszych rozważań. :)

 

OK, a teraz pora na.... Windows 7 w pakiecie rodzinnym. ;)

http://pclab.pl/news43119.html

Edytowane przez 3oo
Odnośnik do komentarza

BTW - Po co było to nieprzemyślane szaleństwo z nadkopiowywaniem plików?

... moje rozumowanie było takie : tak na wszelki wypadek, jeśli by się miało okazać, że jednak jakieś pliki z katalogui WINDOWSS są używane (choć nie ma go w pliku boot.ini) - nie zaszkodzi przekopiować plików do WINDOWS, żeby nie było sytuacji, że kasuję jakieś pliki, które występowały tylko w WINDOWSS, a nie było ich w WINDOWS :D a, że to jednak z WINDOWS sie uruchamiał system to tylko nie zastępowałam, jeśli już coś występowało - taka moja artystyczna twórczość :lol:

 

 

IMHO mogłaś też sprawdzić zmienne środowiskowe... http://pl.wikipedia.org/wiki/Zmienna_środowiskowa np. %windir%, %systemroot%.1.Start > Uruchom...(wpisz) cmdOK.(wpisz) setOK.2.PPM na ikonce Mój komputer > Właściwości > zakładka Zaawansowane > Zmienne środowiskowe.

MOGŁAM :lol: , ale pojęcia o tym nie miałam, że mogę i co mogę :lol:

 

OK, a teraz pora na.... Windows 7 w pakiecie rodzinnym. ;)http://pclab.pl/news43119.html

brzmi interesująco ;)

 

EDIT :

zastanawiam się, czy można znaleźć w jednym miejscu zbiór wszystkich komend wpisywanych w okienku<uruchom>

z opisem, do czego dają dostęp i co można w ten sposób zdziałać ...

albo czy jest gdzieś zbiór takich różnych metod sprawdzających jak powyższa wskazana przez @300 (1.Start > Uruchom...(wpisz) cmdOK.(wpisz) setOK.2.PPM na ikonce Mój komputer > Właściwości > zakładka Zaawansowane > Zmienne środowiskowe.)?

Edytowane przez mycha69
Odnośnik do komentarza

zastanawiam się, czy można znaleźć w jednym miejscu zbiór wszystkich komend wpisywanych w okienku<uruchom>

z opisem, do czego dają dostęp i co można w ten sposób zdziałać ...

albo czy jest gdzieś zbiór takich różnych metod sprawdzających jak powyższa wskazana przez @300 (1.Start > Uruchom...(wpisz) cmdOK.(wpisz) setOK.2.PPM na ikonce Mój komputer > Właściwości > zakładka Zaawansowane > Zmienne środowiskowe.)?

Gugl, proszę pani, jest niekwestionowanym liderem w przechowywaniu i wyszukiwaniu takich informacji. A z drugiej stony ciekawy temat na artykuł i tutoriale w strefie użytkowników, czyż nie? ;)

 

Tak po prawdzie to polecenie SET nie jest żadnym poleceniem sprawdzającym. Ono ma swoją składnię i przyjmuje parametry, a służy do tworzenia i modyfikacji zmiennych środowiskowych - przy czym zmiany te są pamiętane do wylogowania się (przynajmniej tak to pamiętam). Zaś samo polecenie bez parametrów akurat wyświetla listę wszystkich zmiennych środowiskowych. Polecenie help wyświetli Ci listę dostępnych poleceń wiersza poleceń CMD (popularnie zwanej konsolą). Zaś opis polecenia, np. set, możesz znaleźć w następujący sposób:

help set

albo

set /?

http://wierszpolecen.blogspot.com/2010/03/polecenie-help.html

To samo powinaś znaleźć w systemowej pomocy... przynajniej u mnie jest (patrz wspomniany wcześniej netstat, czy xcopy - z którego chyba najczęściej korzystam). :P Niejako rozszerzenie masz też cały dział = https://www.fixitpc.pl/index.php?/forum/11-konsola-i-windows-powershell/

 

Wydaje mi się, że nie powinnaś mylić wiersza poleceń CMD (command prompt) z wierszem poleceń Uruchom... Jeśli weźmiesz na tapetę odpowiednie słowa kluczowe np. przystawki, aplety windows to ciekawe rzeczy powinnaś znaleźć.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Control_Panel_applets

http://www.geekgirls.com/windowsxp_controlpanel.htm

Uruchom... generalnie przydaje się, gdy trzeba uruchomić jakiś program lub polecenie sytemowe z listą parametrów... (patrz chociażby artykuły picasso odnośnie windows xp).

 

Teraz Edytka, w ramach ćwiczeń do wykonania:

 

Start > Uruchom...

(wpisz) %appdata%

OK.

 

Start > Uruchom...

(wpisz) %userprofile%\Gadu-Gadu 10

OK.

Edytowane przez 3oo
Odnośnik do komentarza

Gugl, proszę pani, jest niekwestionowanym liderem w przechowywaniu i wyszukiwaniu takich informacji.

:) ta odpowiedź mówi jedno - nikt za mnie nie odrobi zadania domowego i nie poda wszystkiego na tacy - muszę sama poszperać ;)

 

 

Wydaje mi się, że nie powinnaś mylić wiersza poleceń CMD (command prompt) z wierszem poleceń Uruchom...

tyle jeszcze odróżniam ;)

 

to moje nawiązanie do komend wpisywanych np. w start-uruchom ( w tym komenda cmd) przyszło mi do głowy w związku z tym, że do tej pory wchodziłam wszędzie ( np. do USŁUG) przez PANEL STEROWANIA itp... , a pisząc w tym miejscu dostawałam wskazówki, żeby wpisać odpowiednią komendę w <URUCHOM> i np. od razu otwierały mi się USŁUGI - prościej i szybciej , czego przedtem nie znałam ;)

 

OK, poszperam sobie w Google :D

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...