Skocz do zawartości

Liczne problemy z systemem


Mysza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

 

nie wiem, czy to ma znaczenie, ale miałam sytuację, że avast 5 przestał mi działać i instalowałam go od nowa ,

przedtem nie było błędów przy pełnym skanowaniu ,

a teraz wyrzuca mi błąd, że nie szło jednego pliku przeskanować - w zał.

 

czy można coś zrobić, żeby avast skanował wszystko bez błędów w dzienniku ?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wyjnastaluj Avasta, użyj Norton Removal Tool (usuwając resztki pozostalości po Nortonie), następnie wyczyść rejestr Eusing Free Registry Cleaner i CCleanerem a potem zainstaluj Avasta ponownie. Najlepiej jednak zainstaluj lepszy antywirus, Avirę Personal, Pandę Cloud lub pakiet COMODO Internet Security Premium.

 

http://www.dobreprogramy.pl/Norton-Removal-Tool,Program,Windows,12812.html

http://www.eusing.com/free_registry_cleaner/registry_cleaner.htm

http://www.piriform.com/ccleaner

 

http://www.free-av.com/

http://www.cloudantivir

http://www.comodo.com/home/internet-security/free-internet-security.php

Odnośnik do komentarza

nie chciałabym na razie wyrzucać AVASTA 5 - jakby nie było jest on nadal przez wiele osób polecany , a ja się przywiązuję do niektórych rozwiązań,

 

nie jestem pewna czy deinstalacja i ponowna instalacja avasta to metoda na ten plik - namęczyłam się już w lipcu przy deinstalacji avasta, gdy nie chciał się włączyć po moich zabiegach na kompie

i czyściłam wszystko CCleanerem, Odkurzaczem i Eusing Free Registry ,

po czym ponownie udało się zainstalować Avasta i po tych właśnie czynnościach jest ten komunikat ,

więc nie jestem przekonana, co powtórka tych samych czynności poprawi ,

nie jestem przekonana czy problemem jest avast czy ten plik , co się nie daje przeskanować ,

 

poza tym jakoś tak czerwiec/lipiec tego roku robiłam "porządki" w komputerze po tym jak w kwietniu informatyk postawił nam system na nowo ,

zainteresowało mnie to , że mam katalog WINDOWS( starszy) i WINDOWSS ( z kwietnia 2010 z daty stawiania systemu, ale z mniejszą zawartością),

oraz podwójne katalogi inne

All Users i All Users.Windows

Default User i Default User.Windows

oraz na dysku C w Dokuments and settings miałam kilka katalogów z nazwą PC na początku i dwa katalogi dla Administrator ,

 

moje porządki polegały na tym , że sprawdziwszy , która partycja jest uruchamiana , usunęłam całkowicie katalog WINDOWSS oraz skopiowałam pliki z All Users do All Users.Windows i z Default User do Default User.Windows , po czym usunęłam też All Users i Default User,

następnie skasowałam jeden katalog z plikami administratora, który wg mnie był pozostałością po wcześniejszej instalacji ,

a następnie sprawdziwszy katalogi typu PC.... zostawiłam tylko ten, który wg mnie jest aktualny , a reszta doszłam do wniosku , że to pliki po poprzednich instalacjach , po starym komputerze i przejrzwszy zawartość też to pousuwałam,

jakoś system na razie chodzi, więc mam nadzieję, że swoimi zabiegami nie narobiłam szkód,

to wszystko to dla mnie nowości, robiłam takie rzeczy w systemie po raz pierwszy, do tej pory jak komputer siadał to był zawozony do serwisu lub ktoś wzywany do domu,

 

nie wiem na ile komunikat avasta jest niebezpieczny , czy wogóle powinnam się tym przejmować ,

ale wolałabym na początek coś naprawiać bez odinstalowywania programu, jesli się da ,

 

dzięki za rady

Odnośnik do komentarza

Ajajaj chyba masz poważniejszy problem niż ten avast. Masz zainstalowane 2 WINDOWSY na 1 partycji. Myślę że ten informatyk chciał zrobić instalację nakładową - czyli podmiana plików systemowych bez utraty danych (muzyki, filmów, zdjęć) lecz nie do końca mu się to udało. I chyba kasacja tamtejszych folderów sprawy nie załatwia. Poczekaj jeszcze na zdanie osoby bardziej kompetentnej w tym temacie.

 

EDIT.

 

Nie rozumiem:

moje porządki polegały na tym , że sprawdziwszy , która partycja jest uruchamiana , usunęłam całkowicie katalog WINDOWSS oraz skopiowałam pliki z All Users do All Users.Windows i z Default User do Default User.Windows , po czym usunęłam też All Users i Default User

https://www.fixitpc.pl/topic/1030-nieusuwalne-pliki-pozostalosc-po-starym-windows/

Tutaj piszesz że oba te katalogi (windows i windowss) są na jednej partycji czyli C.

Myślę że mylisz pojęcia partycja a System operacyjny.

Jeśli tak to do poczytania: http://portalwiedzy.onet.pl/135931,,,,partycja,haslo.html

Jeśli nie zignoruj edycję i mnie popraw.

Odnośnik do komentarza

całkiem możliwe, że mylę pojęcia - doczytam jutro ,

miałam WINDOWS i WINDOWSS na jednym dysku C ,

sprawdziłam poniższy zapis :

"[boot loader]

timeout=3

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition" /noexecute=optin /fastdetect"

 

i ponieważ miałam tylko linię z WINDOWS, to stwierdziłam , że WIDNOWSS jest zbędny, bo katalogi miały zdublowane pliki ,

 

sporo muszę jeszcze doczytać , tak więc przepraszam z góry za moje "wpadki" przy opisywaniu problemu

Odnośnik do komentarza

Witam ,

 

w nawiązaniu do poprzednich tematów - małe sprostowanie

https://www.fixitpc.pl/topic/1030-nieusuwalne-pliki-pozostalosc-po-starym-windows/

 

pisałam, że nie moge usunąc plików, które są pozostałością po drugiej partycji -

musze to sprostować - problem nie dotyczył dwóch partycji, tylko prawdopodobnie dwóch WINDOWS-ów,

ale ta pomyłka chyba nie jest bardzo istotna dla problemu usunięcia zbędnych plików

 

mam XP Home 32-bit, dwa dyski C i D,

na dysku C były dwa katalogi : WINDOWS(starszy z 2008 ) i WINDOWSS ( nowszy z 30.04.2010 utworzony podczas stawiania systemu na nowo) - oba miały zdublowane pliki, z tym, że ten nowszy był znacznie okrojony i mniejszy

oprócz tego na dysku C byłu podwójne katalogi

All Users i All Users.Windows

Default User i Default User.Windows

oraz na dysku C w Dokuments and settings miałam kilka katalogów z nazwą PC na początku i dwa katalogi dla Administrator

 

do tej pory komputer był naprawiany w serwisie lub informatyk był wzywany do domu,

w tym roku po raz pierwszy sama zaczęłam coś z nim robić i się interesować,

 

W kwietniu po naprawieniu systemu informatyk zaintstalował nam AVAST5 i stwierdził, że to wystarczy, nie instalował innych programów mających pomóc w prawidłowym funkcjonowaniu komputera,

tym, że zostawił nam dwa katalogi WINDOWS i WINDOWSS zainteresowałam się póżniej, ponieważ dysk C miał bardzo mało wolnej pamięci (5-6 GB),

zaraz po naprawieniu systemu (tego samego dnia) avast wykrył wirusa - nie pamiętam dokładnie co to było - coś z WIN32 ....

 

Korzystając z rad innego forumowicza oprócz Avasta5 zainstalowałam i korzystam z :

Spybot-Search & Destory

Malwarebytes' Anti=Malware

CCleaner

Odkurzacz

Eusing Free Registry Cleaner

Panda USB Vattine

 

żeby poprawić stan dysku C odinstalowałam część programów ( głównie Simsy) i zainstalowałam ponownie na dysku D ,

oraz wzięłam się za usuwanie podwójnych i starych katalogów

sugerowałam się informacjami z internetu m.in. :

Http://forum.pcformat.pl/thread-125926.html

http://forum.pcformat.pl/showthread.php?tid=125078

sprawdziłam, że mój Windows uruchamia się z pierwszego katalogu - WINDOWS , więc uruchomiłam kopiowanie plików z WINDOWSS do WINDOWS bez zastępowania już istniejących , po czym usunęłam cały katalog WINDOWSS ,

to samo zrobiłam z pozostalymi podwójnymi katalogami - sprawdziłam tylko ścieżki elementów docelowych np. Document and Settings i z których katalogów korzystają programy ,

po czym też uruchomiłam przekopiowywanie i usunęłam All Users i Default User,

 

przy usuwaniu katalogów w C:\Documents and settings typu PC... - zostawiłam tylko PC.XXX , bo według mnie był aktualny ,

a pozostałe, które wewnątrz zawierały podobne pliki typu menu start, ulubione, moje dokumenty i różne stare pliki ... oceniłam, że są pozostałością skopiowaną z poprzednich instalacji, z zamknietych profili użytkownika i ze starego komputera - przy usuwaniu niektórych plików był błąd - odmowa dostępu - korzystałam przy usuwaniu z narzędzia w Malwarebytes Anti-Malware, choć potem nie szło uzunąc tego z kosza . Ostatecznie wykorzystując informacje o przejmowaniu własności zrobiłam to w trybie awaryjnym , zostały mi dwa ostatnie pliki z dziwnymi nazwami , które usunęłam przy pomocy tego forum i programu DelinvFile

aktualnie wolne miejsce na dysku C to 46 GB ,

 

PROBLEM 1 -

nie wiem, czy moje porządki z dwoma Windowsami były właściwe, czy usunęłam wszystko co trzeba , albo czy może usunęłam za dużo i coś trzeba naprawić ,

chciałabym jakiejś rady w tym zakresie, czy to usuwanie katalogów WINDOWSS, All Users i Default User było właściwe , czy powinnam coś jeszcze sprawdzić i usnunąć, by nie było podwójnego Windows, albo, czy coś powinnam naprawić

 

system się uruchamiał i przez jakiś czas wszystko działało ,

w pewnym momencie pojawił się problem z dostępem do NEOSTRADY- a w szczególności przy wchodzeniu na pocztę w okienku neostrady nie szło jej otworzyć i był błąd poczty POP3 ,

oraz pakiet Office 2007 w menu start miał pustą zawartość, choś dokumenty się otwierały ,

chcąc naprawić problem próbowałam odinstalować i zainstalować z płyty neostradę na nowo - model ZXDSL 852 - w rezultacie w ogóle dostęp do internetu przestał działać ,

i już zupełnie nie znając się na tym - myśląc, że może coś w systemie naprawię - włożyłam płytę główną i cos tam uruchomiłam - chyba wgrałam od nowa jakieś sterowniki, ale nie powiem dokładnie co nagrzebałam,

w rezultacie system Windows wymusił ponowną rejestrację z uwagi na zmienione składniki , a internet i tak nie zadziałał ,

dostęp do internetu został przywrócony po telefonie na pomoc techniczną TPSA - inny domownik pod dyktando wykonał jakieś czynności, prawdopodobnie instalował nowe sterowniki neostrady - dostęp został przywrócony , tylko z tą różnicą, że pominięte zostały zupełnie pliki neostrady, a połączenie jest (chyba ) bezpośrednio przez modem

 

po tych czynnościach pojawił się problem z uruchomieniem usługi Apple Mobile Device ( opisywany w innym miejscu ) i programem iTunes - ostatecznie, ponieważ rady z tego forum nie pomogły - odinstalowałam po kolei : iTunes, Quick Time, Apple Software Update, Apple Mobile Device Suppot, Bonjour , a następnie zainstalowałam od nowa iTunes i usługa Apple Mobile Device już działa .

Pakiet Office 2007 dla Użytkowników domowych też odinstalowywałam i instalowałam na nowo ( z niemałymi problemami )

 

wystąpił też problem z AVASTEM - 5 , który nie chciał się uruchomić, więc go odinstalowywałam i instalowałam na nowo

 

PROBLEM 2 - po ponownej instalacji Avasta

kiedyś tego komunikatu nie było , a teraz za każdym razem przy opcji PEŁNE skanowanie wyrzuca komunikat

"nie dało się przeskanować, błąd: plik sieciowy, w chwili obecnej niedostępny (42006) ,

C:\Dokuments and settings\All Uses Windows\Dane aplikacji\Symantec\symdata.xml",

przy szybkim skanowaniu oraz przy skanowaniu przed uruchomieniem tego nie ma ,

przy skanowaniu przed uruchomieniem dodatkowo jest komunikat o uszkodzeniu archiwów zip,

oraz

od niedawna ( jakieś 3 dni ) po włączeniu systemu ( avast jest w autostarcie) upływa kilka minut zanim włączą się osłony POCZTY i WWW,

przedtem nie było takiego opóźnienia , klikanie na "uruchom osłony" nie pomaga i dopiero po odczekaniu włączają się ,

reszta osłon w czasie rzeczywistym działa od razu ,

 

kilka dni temu połączenie internetowe ( nie pamiętam strony) - zostało nagle przerwane z komunikatem avasta o wykrytym wirusie - w dziennikach tego nie ma , więc wyglądało to tak, jakby avast w porę przerwał połączenie, zanim wirus zaatakował komputer

 

DROBNIEJSZE PROBLEMY - ale nasilające się ,

- system czasami bardzo długo się nie chce zamknąć i bardzo długo trwa zapisywanie

- pojawia się nagłe przerwanie dostępu do internetu (np. w trakcie gier ) i problem z ponownym uruchomieniem

- czasem trudno wogóle połączyć z internetem - ikonka (skrót) do modemu neostrady nie otwiera się ( żeby ręcznie kliknąć połącz ) - dopiero po kilkukrotnym zresetowaniu komputera internet zaczyna działać - takie zabiegi to często 20-30 minut , by zadziałało

 

nie wiem czy nasz komputer ma problem z infekcją (której avast nie pokazuje) lub jej skutkami, czy to problemy techniczne , czy po prostu leży to po stronie TPSA ,

będę wdzięczna za pomoc i wskazówki

 

LOGI:

http://wklej.org/id/376432/

http://wklej.org/id/376434/

http://wklej.org/id/376435/

http://wklej.org/id/376605/

 

=====================================

na koniec - dodatkowo dzisiaj tj. 14.08.2010 , wystąpiła nowa sytuacja - komputer samoczynnie się zresetował przy próbie otwierania stron internetowych :

nasza klasa

hxxp://s1.footbaltteam.pl/index.php

hxxp://futbolcup.pl/

 

z mojej strony to wszystko :confused:

Odnośnik do komentarza

69 niezły bigosik - o ile pamiętam to xp informuje, że mogą wystąpić problemy przy instalacji 2 systemów na jednej partycji - poprawcie mnie jeśli się mylę.

 

pewnie dałoby się sprzątnąć ten syf ale nie wiadomo ile czasu to zajmie - wizyty informatyków (btw jakiś dziwny ten informatyk :huh: albo odwiedziłaś jakiegoś cyber-szamana?), twój czas na dochodzenie co i dlaczego, reinstalacje etc. pewnie zaraz odbędzie się tekstowy lincz ale - sformatuj albo wyzeruj dysk & utwórz partycje na nowo, zrób wszystko raz a porządnie i dbaj o OS. wiem, że zaraz odezwą się przeciwnicy i będę katowany stwierdzeniami: format to nie wyjście! nie słuchaj go etc. i że są sposoby.ok pewnie, że są tylko czy warto poświęcać na to czas - w dodatku nie masz pewności czy w przyszłości nie okaże się, że jednak coś ktoś przeoczył i wystąpią nowe problemy.

 

btw to jest piękne z podanych linków: "Przypadkowo zainstalowalem 3 razy windowsa xp..." no cóż wypadki się zdarzają B)

Odnośnik do komentarza

W tej sytuacji mnie też wydaje się że format to najlepsze rozwiązanie. Widać że programy szaleją, system jest niestabilny.

Tutaj masz wszystko opisane krok po kroku: http://forum.dobreprogramy.pl/formatowanie-dysku-twardego-win-t330742.html

Jeśli jednak nie jesteś pewna to wezwij tego informatyka, ale wydaje mi się że sobie sama poradzisz ;)

Żeby było jasne stracisz wszystko co jest na partycji C. Jeśli masz jakieś ważne dane to je lepiej gdzieś przekopiuj (jakiś pendrive czy płytka cd)

Powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza

Dzięki za rady - poczekam z działaniem na odpowiedź PICASSO lub LANDUSSA,

 

format zawsze mogę zrobić, to nie ucieknie

 

tymczasem mając już ten cały galimatias dostałam radę, by zacząć korzystać z forum (to mi polecono jako najlepsze) i samemu zacząć dbać o system, właśnie by uniknąć ciągłych formatów i ustawiania wszystkiego od nowa, ponieważ korzystanie z usług informatyków często kończy się najłatwiejszą metodą - czyli format jako jedyne lekarstwo i po sprawie (użytkownik się nie zna, więc nie zaprotestuje) , system działa, a użytkownik musi wszystko zaczynać od początku ,

 

poza tym zanim przyjmę FORMAT jako jednyną i najwłaściwszą metodę "leczenia" ,

chciałabym usłyszeć najpierw DIAGNOZĘ i konkretne argumenty za formatem - czyli np. format, bo brakuje tego..., nie zadziała to a tamto ... itp... ,

i chciałabym wiedzieć co jest grane z tym plikiem , który nie chce się przeskanować , czyli ... Dane aplikacji\Symantec\Symdata.xml ,

np. czy jest niezbędny, czy też mogę go usunąć ? ,

komunikat mówi, że to plik systemowy i usunięcie grozi tym, że niektóre programy przestaną działać,

 

plik symdata.xml ma datę utworzenia 10.07.2010 , ale , co jest dla mnie dziwne ma też datę modyfikacji wcześniejszą niż utworzenia - 03.02.2010 r. gdy uruchamiam pełne skanowanie przez avast - to nie daje się przeskanować i jest niedostępny ,

ale jak klikam PKM i skanuję ten konkretny plik to avast pokazuje, że nie zaneziono zagrożenia i nie ma komunikatu o braku dostępu - chciałabym, by ktos mi wytłumaczył dlaczego ?

Odnośnik do komentarza

 

dostałam radę, by zacząć korzystać z forum (to mi polecono jako najlepsze) i samemu zacząć dbać o system, właśnie by uniknąć ciągłych formatów

 

dokładnie i robiąc wszystko raz a porządnie, jak ci zresztą wspomniałem, unikniesz tego.

 

poza tym zanim przyjmę FORMAT jako jednyną i najwłaściwszą metodę "leczenia" chciałabym usłyszeć najpierw DIAGNOZĘ i konkretne argumenty za formatem - czyli np. format, bo brakuje tego..., nie zadziała to a tamto ... itp...

 

interpretacja logów pod kątem infekcji przez zwykłych użytkowników nie jest dozwolona - moja wypowiedz dotyczyła raczej tego bigosu na twojej maszynie, który widziałem w logach. toolbary, sporo softu od hp, pozostałości po nortonie etc. dodatkowo ta ingerencja w foldery użytkowników - przecież tam też są dane aplikacji i dodatkowo przecież programy w PF zainstalowane pod stary system no i te klucze rejestru, problemy z neostradą etc.

 

Dane aplikacji\Symantec\Symdata.xml [/color],

np. czy jest niezbędny, czy też mogę go usunąć ?

 

wygląda na pozostałość po nortonie - tylko teraz pytanie czy był on zainstalowany na starym windowsie czy na nowym np. przed avastem i został niepoprawnie odinstalowany (do poprawnej dezinstalacji służy norton removal tool)

 

tutaj po prostu jest taki bajzel, że szkoda gadać :thumbsup:

 

btw avast - popularność przerasta jakość - tak samo spybot. po formacie możesz sobie ze spokojną głową wszystko ładnie poustawiać - LUA + SRP (w wersji home też się da) a jak nie to skorzystać np. dodatkowo z wirtualizacji albo piaskownicy etc. kombinacji jest wiele tak jak i darmowych narzędzi.

Odnośnik do komentarza

Ten pliczek to małe piwo ;) Rozumiem Cie ja ostatnio dysk formatowałem 3 lata temu :) Dla mnie format to nawet nie ostateczność tylko ostateczna ostateczność :P

Niestety są sytuacje w których format jest nieunikniony. Poprawnie postawiony system operacyjny to podstawa do działania programów. Nie wiem czy jest inne wyjście bo nigdy nie miałem takiej sytuacji ani nie spotkałem się z osobą która ten "problem" rozwiązała inaczej. Jak to kiedyś fokus powiedział "Nie rzeźbimy w gówn**"

tymczasem mając już ten cały galimatias dostałam radę, by zacząć korzystać z forum (to mi polecono jako najlepsze) i samemu zacząć dbać o system, właśnie by uniknąć ciągłych formatów i ustawiania wszystkiego od nowa

No tak ale, dba się o solidnie postawiony system a nie o coś co restartuje komputer po wejściu na stronę internetową (choć może to być objaw infekcji).

poza tym zanim przyjmę FORMAT jako jednyną i najwłaściwszą metodę "leczenia" chciałabym usłyszeć najpierw DIAGNOZĘ i konkretne argumenty za formatem

Argumenty podałaś w 1 poście tego tematu. A zwłaszcza:

na dysku C były dwa katalogi : WINDOWS(starszy z 2008 ) i WINDOWSS ( nowszy z 30.04.2010 utworzony podczas stawiania systemu na nowo) - oba miały zdublowane pliki, z tym, że ten nowszy był znacznie okrojony i mniejszy

oprócz tego na dysku C byłu podwójne katalogi

All Users i All Users.Windows

Default User i Default User.Windows

oraz na dysku C w Dokuments and settings miałam kilka katalogów z nazwą PC na początku i dwa katalogi dla Administrator

- wyrok...
Dzięki za rady - poczekam z działaniem na odpowiedź PICASSO lub LANDUSSA,
Ma się rozumieć :P Ten dział to ich "królestwo" :D
Odnośnik do komentarza

po formacie możesz sobie ze spokojną głową wszystko ładnie poustawiać - LUA + SRP (w wersji home też się da) a jak nie to skorzystać np. dodatkowo z wirtualizacji albo piaskownicy etc. kombinacji jest wiele tak jak i darmowych narzędzi.

 

LUA + SRP, wirtualizacja, piaskownica etc... - obawiam się, że samo zrozumienie rady mnie (na razie) przerasta, a skąd dopiero realizacja :(,

bronię się przed formatem, bo nigdy samodzielnie tego nie robiłam i jak coś sknocę, to rodzinka zabierze mi dostęp do komputera :wacko: ,

Odnośnik do komentarza

LUA + SRP, wirtualizacja, piaskownica etc... - obawiam się, że samo zrozumienie rady mnie (na razie) przerasta, a skąd dopiero realizacja :(,

bronię się przed formatem, bo nigdy samodzielnie tego nie robiłam i jak coś sknocę, to rodzinka zabierze mi dostęp do komputera :wacko: ,

 

tak tylko podałem przykłady i informację, że istnieją możliwości - nie musisz ich od razu rozumieć, wszystko z czasem. na tym forum jest mnóstwo bardzo dobrych howto czyli tutoriali = co i jak zrobić. pytanie czy masz ewentualnie dostęp do drugiej maszyny, czy jest to desktop czy laptop. jakie masz płyty z softem i bebechy w PC (płyta główna etc. do nowych sterów). wtedy ściągnie się ewentualnie świeższe wersje oprogramowania i sterowników. jaka płyta z windowsem - xp vs xp sp2 vs sp3 etc. i na koniec aktualizacje i później zabezpieczyć odpowiednio kompa. to tylko tak w skrócie ale jak coś to służę pomocą.

Odnośnik do komentarza

jako uzupełnienie:

 

1) w przypadku decyzji, że trzeba zrobić FORMAT - nie mam w tym momencie dostępu do sieci z innego komputera, żeby na bieżąco rozwiązywać ewentualne problemy (chyba, że będę korzystać z uprzejmości Znajomych ) - musiałabym być dobrze przygotowana zanim cos zacznę robić

 

2) posiadam płytę główną , płytę instalacyjną Windows XP Home z dodatkiem SP2, płytę Office 2007 dla użytkowników domowych, płytę nero 7 essentials, oraz płytę HP - wydaje mi się, że to jest wszystko, co niezbędne na początek

 

3) komputer został zakupiony w marcu 2008 (gwarancja z 18.03.2008) , od tego czasu miał dwa albo trzy formaty

 

4) po formacie z kwietnia 2010 robiłam raport przy pomocy wersji testowej Everest - raport daje obraz komputera na dzień 05.05.2010 - na dysku mam zapisaną pełna wersję raportu ze wszystkimi opcjami - w linku podsumowanie

http://wklej.org/id/377359/

 

nowy problem :

dzisiaj pojawił się objaw (innemu użytkownikowi), co było bardzo częste i nasilające się, przed poprzednim formatem,

mianowicie, system się nie uruchomił normalnie i bez wywoływania F8, samoczynnie pojawił się ekran z wyborem trybu uruchomienia komputera -

tryn normalny nie zadziałał, komputer uruchomił się jako ostatnia dobra konfiguracja,

 

avast nadal nie wyrzuca infekcji, ale przed poprzednią całkowitą awarią też na początek włączał się ciągle ekran z trybem wyboru sposobu uruchomienia, albo wogóle nie dochodził do tego momentu itd...

 

 

EDIT 24.08.2010 :

dodam jeszcze takie drobiazgi

 

- w ciągu ostatnich dni na pasku zadań pojawiła się automatycznie aktualizacja ADOPE READER 9 z zaleceniem zainstalowania, ale próba zainstalowania kończyła się błędem , mimo błędu aktualizacja ciągle się pojawiała ,

w końcu wczoraj (23.08.2010) odinstalowałam Adope Reader 9 i zainstalowałam ponownie - dzisiaj już się nie wymusza aktualizacja

 

- od dłuższego czasu mam też na pasku ikonkę aktualizacji Windows z przygotowanymi aktualizacjami i ciągle jest błąd - dot. dodatku Service Pack 2 - szczegóły w załączniku , tylko mam (chyba) ściągnięty Service Pack 3, więc nie wiem dlaczego instalator Windows wymusza ciągle instalację czegoś, czego nie można zainstalować,

mam zaznaczoną opcję odnośnie pobierania aktualizacji automatycznie - jak to odznacze to z kolei mam ostrzeżenie, że system nie jest w pełni chroniony

 

- w dzienniki zdarzeń mam sporo błędów - dołączam coś z tego w załącznikach , nie wiem jak i czy ewentualnie można z tego wyciągnąć jakiś raport

 

 

 

EDIT 25.08.2010 :

- Połączenia internetowe nadal się zawieszają i komputer jest poddawany resetowi,

- Avast nadal bardzo długo się włącza - chodzi o osłony poczty i www - i nawet jak to nie jest skutek wirusa to i tak nie jest to dla mnie normalna sytuacja, ponieważ juz jakiś czas korzystam z tego antywirusa i kiedyś takich problemów nie było, uruchamiał się od razu z wszystkimi osłonami

- 17.08.2010 miałam też sytuację błedu 797 w dostępie do internetu mówiący o tym, że nie znaleziono modemu - po telefonie do pomocy technicznej TPSA pomogło podłączenie modemu do innego portu USB

- jeszcze miewamy problemy ze stacją dysków CD - bywa, że dysk jest wogóle niewidoczny , przed formatem komputera informatyk dokręcał cos w srodku, bo się poluzowało , teraz jak komputer nie chce czytać płyty albo bardzo długo się uruchamia otwieram pokrywę i dociskam nektóre kabelki - na razie pomaga - w załączeniu podgląd wnętrza komputera, może tutaj też jest cos do poprawy

 

 

EDIT 27.08.2010 :

dzisiaj na kilka sekund wyłączył się dopływ prądu do mieszkania i komputer w trakcie połączenia z siecią wyłączył się,

przy pierwszej próbie ponownego włączenia stanęłam na czarnym ekranie z migającą kreseczką - po 2 minutach ponownie zresetowałam komputer i przy wejściu w przeglądarkę był komunikat o nieoczekiwanym przerwaniu sesji z pytaniem czy przywrócić ostatnią stronę, czy przejść do głównej,

tego typu komunikaty po przerwaniu połączenia i resecie komputera zdarzają się często

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

- jeszcze miewamy problemy ze stacją dysków CD - bywa, że dysk jest wogóle niewidoczny , przed formatem komputera informatyk dokręcał cos w srodku, bo się poluzowało , teraz jak komputer nie chce czytać płyty albo bardzo długo się uruchamia otwieram pokrywę i dociskam nektóre kabelki - na razie pomaga - w załączeniu podgląd wnętrza komputera, może tutaj też jest cos do poprawy

Ja bym sugerował zainteresować się tematem zasilaczy. Tracer 4Life to niezbyt fortunny wybór.

https://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/138-zasilacze-komputerowe/

Nie twierdzę, że jest on na 100% przyczyną obecnych problemów np. dociskanie kabelków, długie uruchamianie się komputera = choć skądś to znam... ale może być nią w przyszłości.

 

Ten komunikat o niezainstalowanych dwóch poprawkach nie dotyczy SP2 dla systemu, ale dla pakietu Office 2007 i pakietu .NET Framework. Być może nie masz zainstalowanych wszystkich poprzednich poprawek. Wejdź poprzez IE do Windows Update, ale nie poprzez Express Install (tylko Custom - nie wiem jak to spolszczono) i zobacz co masz na stanie do zainstalowania. Zwłaszcza te z puli Opcjonalne (Optional). Poprawek sprzętwowych (Hardware) nie instaluj!

 

Jeśli chodzi o ewentualny format to dobrze byłoby zintegrować wcześniej SP3 z instalką. I prawdopodobnie musiałabyś zintegrować sterowniki SATA trybu tekstowego (nie widzę stacji dyskietek do ewentualnego podania ich z dyskietki). A to na okoliczność, gdyby instalator nie rozpoznawał dysku. Choć możliwe, że nie trzeba - to wie informatyk.

Odnośnik do komentarza

Przeczytałem wnikliwie Twój temat Mycha i muszę przyznać, że bałagan masz na tym komputerze, jak w damskiej torebce.:)

 

Co z tym fantem zrobić i jak posprzątać? Otóż na początek skopiuj swoje dane ( zdjęcia, pliki tekstowe, filmy, muzykę, gry) z partycji D na jakiś dysk przenośny. Oczywiście w trakcie kopiowania plików powinnaś ocenic, co jest Ci tak naprawdę niezbędne. Potem będzie możliwe sformatowanie partycji D z poziomu zainstalowanego Windowsa.

Odnośnik do komentarza

Ja bym się wstrzymał z formatem.

 

Zająłbym się tym co widać na pierwszy rzut oka:

 

1. Wejdź do

 

C:\WINDOWS\system32\drivers\etc

 

edytuj plik hosts, tak żeby została tylko jedna linijka:

 

127.0.0.1 localhost

 

 

2. Odinstaluj tego śmiecia

 

Nero Toolbar/Ask Toolbar

 

3. Wejdź do

 

C:\WINDOWS\tasks

 

i pousuwaj te pliki

 

AppleSoftwareUpdate.job

Scheduled Update for Ask Toolbar.job

GoogleUpdateTaskMachineUA.job

GoogleUpdateTaskMachineCore.job

 

4. Wrzuć ten plik Symdata.xml na

 

http://www.virustotal.com/

 

5. Problemy z aktualizacjami to wg mnie braki w folderze

 

C:\WINDOWS\Installer

 

pewnie przenoszenie i nadpisywanie coś popsuło...

 

 

spróbuj zainstalować tą aktualizacje ręcznie:

 

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=e93ab1be-ade6-4ff8-8637-dbd3ebe3c5c5&displaylang=pl

 

i tą:

 

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=333325FD-AE52-4E35-B531-508D977D32A6&displaylang=pl

 

pamiętaj o odinstalowaniu wszystkich .NET Frameworków z Dodaj/Usuń programy przed instalacją .NET Framework 3.5

Odnośnik do komentarza

Przy takim poziomie skomplikowania problemu... Również zaleciłbym format - to istny węzeł gordyjski i tylko solidny cios mieczem tu pomoże.

Jest to po prostu wadliwa instalacja, a nie zepsucie systemu w trakcie użytkowania...

Format jest także opcją najlepszą, ze względu na pokłady cierpliwości Twojej i użytkowników, które trzeba włożyć w naprawę... "tego".

Odnośnik do komentarza

Ja bym sugerował zainteresować się tematem zasilaczy. Tracer 4Life to niezbyt fortunny wybór.

 

Ten komunikat o niezainstalowanych dwóch poprawkach nie dotyczy SP2 dla systemu, ale dla pakietu Office 2007 i pakietu .NET Framework. Być może nie masz zainstalowanych wszystkich poprzednich poprawek. Wejdź poprzez IE do Windows Update, ale nie poprzez Express Install (tylko Custom - nie wiem jak to spolszczono) i zobacz co masz na stanie do zainstalowania.

temat zasilacza raczej zostawię na później - trochę obawiam się montowania samodzielnie czegokolwiek wewnątrz

 

Zwłaszcza te z puli Opcjonalne (Optional). Poprawek sprzętwowych (Hardware) nie instaluj!Jeśli chodzi o ewentualny format to dobrze byłoby zintegrować wcześniej SP3 z instalką. I prawdopodobnie musiałabyś zintegrować sterowniki SATA trybu tekstowego (nie widzę stacji dyskietek do ewentualnego podania ich z dyskietki). A to na okoliczność, gdyby instalator nie rozpoznawał dysku. Choć możliwe, że nie trzeba - to wie informatyk.

z resztą na razie się wstrzymałam, bo zaczęłam realizować wypunktowane zalecenia przez Hirczana i obawiam się, że realizacja jednych i drugich wskazówek jednocześnie może jakos kolidować ze sobą

 

1. Wejdź doC:\WINDOWS\system32\drivers\etcedytuj plik hosts, tak żeby została tylko jedna linijka:127.0.0.1 localhost

nie zrobiłam na razie nic , bo mam więcej plików typu hosts - pierwszy bez rozwinięcia , przy otwieraniu podstawia się lista programów , oraz kilka z dodatkowym rozwinięciem nazwy, których nie można otworzyć - szczegóły w załącznikach ,

jak rozumiem, z tego pliku tekstowego mam po prostu całą reszte poniżej tej linijki usunąć ?

 

http://wklej.org/id/542850/txt/

 

 

2. Odinstaluj tego śmieciaNero Toolbar/Ask Toolbar

chyba odinastalowało się , ale opcja dodaj/usuń programy nie zadziałała , użyłam Revo Uninstaller - ale po drodze były problemy i komunikat typu - żródło instalacji tego produktu nie jest dostępne, sprawdź, czy żródło istnieje i czy masz do niego dostęp - ostatecznie był komunikat o poprawnym odinstalowaniu - ale w zał. scan tego co było po drodze

 

3. Wejdź do C:\WINDOWS\tasksi pousuwaj te plikiAppleSoftwareUpdate.jobScheduled Update for Ask Toolbar.jobGoogleUpdateTaskMachineUA.jobGoogleUpdateTaskMachineCore.job

to zrobiłam

 

4. Wrzuć ten plik Symdata.xml na http://www.virustotal.com/

zrobiłam - nie znam się na tym , ale chyba nic tam nie ma

http://wklej.org/id/384370/

 

5. Problemy z aktualizacjami to wg mnie braki w folderze C:\WINDOWS\Installerpewnie przenoszenie i nadpisywanie coś popsuło...spróbuj zainstalować tą aktualizacje ręcznie:http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=e93ab1be-ade6-4ff8-8637-dbd3ebe3c5c5&displaylang=pli tą:http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=333325FD-AE52-4E35-B531-508D977D32A6&displaylang=plpamiętaj o odinstalowaniu wszystkich .NET Frameworków z Dodaj/Usuń programy przed instalacją .NET Framework 3.5

jeszcze tego nie zrobiłam - chcę się upewnić ,

mam

Microsoft.NET Framework 2.0 Service Pack 2

Microsoft.NET Framework 3.0 Service Pack 2

Microsoft.NET Framework 3.5 SP 1

czy to wszystko mam odinstalować ?

 

 

co do FORMATU, z całym szacunkiem dla wszystkich innych Użytkowników - chciałabym jednak uzyskać opinię PICASSO

Odnośnik do komentarza
z tego pliku tekstowego mam po prostu całą reszte poniżej tej linijki usunąć ?

 

 

Plik hosts otwierasz przy pomocy systemowego notatnika (notepad.exe)

 

Plik ma wygladac tak:

 

# Copyright © 1993-1999 Microsoft Corp.

#

# To jest przykładowy plik HOSTS używany przez Microsoft TCP/IP

# w systemie Windows.

# Ten plik zawiera mapowania adresów IP na nazwy komputerów

# Każdy wpis powinien być w osobnej linii.

# W pierwszej kolumnie powinny być umieszczone adresy IP, a następnie

# odpowiadające im nazwy komputerów. Adres i nazwa powinny być oddzielone

# co najmniej jedną spacją

#

# Dodatkowo, komentarze (takie jak te) można wstawiać w poszczególnych

# liniach lub po nazwie komputera, oznaczając je symbolem '#'.

#

# Na przykład:

#

# 102.54.94.97 rhino.acme.com # serwer źródłowy

# 38.25.63.10 x.acme.com # komputer kliencki x

 

127.0.0.1 localhost

 

U ciebie pozostałe wpisy wygenerował Spaybot. Uzywałas kiedys tego programu?

 

A teraz kilka słów: gdzie kucharek sześć tam nie wiadomo co naprawiać.:)

Dlaczego doradzam format? Otóż nigdy nie instalowałaś Windowsa, więc będzie, to dla Ciebie cenna lekcja. Po właściwej instalacji o wiele łatwiej skonfigurować system. Trochę więcej odwagi.

 

co do FORMATU, z całym szacunkiem dla wszystkich innych Użytkowników - chciałabym jednak uzyskać opinię PICASSO

 

 

zawsze jest nadzieja....

Odnośnik do komentarza

1. Plik host o który mi chodzi to ten w lewym górnym rogu (pozostałe to kopie zapasowe) otwórz go za pomocą notatnika i wystarczy, że zostawisz w nim tylko

127.0.0.1 localhost

cała reszta jest nie potrzebna, bo linijki z # na początku to komentarz, który nie jest do niczego potrzebny!

Pozostałe linijki poniżej localhost są często powodem do dziwnego zachowania się Internetu.

 

2. Chyba trochę przesadziłem z tymi FrameWorkami

Wejdź na te stronę:

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=pl&FamilyID=1e53f250-2d4b-4f61-86ee-9f9f3a9c0b48#filelist

pobierz i zainstaluj tylko ten plik:

NDP20SP2-KB983583-x86.exe

 

ja się nie uda to zrób tak jak pisałem wcześniej, czyli odinstalowujesz to:

Microsoft.NET Framework 2.0 Service Pack 2

Microsoft.NET Framework 3.0 Service Pack 2

Microsoft.NET Framework 3.5 SP 1

 

i instalujesz to:

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=333325FD-AE52-4E35-B531-508D977D32A6&displaylang=pl

 

3. Daj znać, czy udało Ci się zainstalować tę drugą problematyczną aktualizację:

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=e93ab1be-ade6-4ff8-8637-dbd3ebe3c5c5&displaylang=pl

 

4. Napisz w jakim stanie jest system - czy pojawiają się jakieś inne komunikaty/błędy?

 

5. Odinstaluj Spybota - znów doda te dodatkowe linijki w pliku host.

Zresztą ja osobiście nie lubię tego Spybota - zawsze gdy go testowałem strasznie męczył mi kompa.

 

6. Ten plik Symdata.xml nie jest niebezpieczny - pewnie brakuje mu jakiego znacznika i przez to Avast się burzył...

 

7. Jak chcesz dodawać jeszcze jakieś screeny to możesz wrzucać np. na http://imageshack.us/ a na forum tylko sam link :)

Edytowane przez Hirczan
Temat już dawno odbiegł od tematyki WIrusów i zostaje przeniesiony. W logach nic nie ma
Odnośnik do komentarza

1. Plik host o który mi chodzi to ten w lewym górnym rogu (pozostałe to kopie zapasowe)

usunęłam zgodnie z zaleceniem - musiałam tylko odznaczyć atrybut tylko do odczytu, bo się nie chciały zapisać zmiany

pytanie - czy te kopie zapasowe moge usunąć ?

 

2. Chyba trochę przesadziłem z tymi FrameWorkamiWejdź na te stronę:http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=pl&FamilyID=1e53f250-2d4b-4f61-86ee-9f9f3a9c0b48#filelist pobierz i zainstaluj tylko ten plik:NDP20SP2-KB983583-x86.exe

nie udało się zainstalować - był komunikat - "Na komputerze nie jest zainstalowany żaden z produktów, których dotyczy ta aktualizacja oprogramowania. Kliknij przycisk Anuluj aby zakończyć instalację."

więcej na razie nie zrobiłam - rozumiem, że teraz powinnam przystąpić do dalszych kroków, czyli odinstalowywania tych trzech .Net Frameworków i instalowaniu zgodnie z linkiem ?

 

Odinstaluj Spybota - znów doda te dodatkowe linijki w pliku host.

tylko, że ja lubię Spybota - co w takim razie w zamian lepszego?

 

Dzisiaj ponownie - po poprzednich problemach z Adope Reader - po tym jak odinstalowywałam i instalowałam na nowo ten program znowu na pasku zadań pokazała się aktualizacja do pobrania , a w trakcie instalacji błąd 1635

http://img844.imageshack.us/f/adoperreaderbad16350209.jpg/

 

Problemy - mniej więcej - były opisane wcześniej - postaram się je podsumować, ale troche później

 

Ps.

TAKA MOJA MAŁA UWAGA OGÓLNA -

osobiście najlepiej zapamietuję rzeczy, które można zrozumieć - dlaczego i po co to robię ,

czynności wykonywane "pod dyktando" - są bardzo pomocne i pomaga to naprawić błedy, zwłaszcza jak się samemu nie wie gdzie zajrzeć i co można sprawdzić,

ale fajnie by było, gdyby, przy każdej instrukcji typu - " zrób to... , zainstaluj to..., usuń to ... " był mały komentarz "dlaczego? w jakim celu ? itp..." - to lekcja zostałaby na dłużej - ale to tylko tak na wąskim marginesie, o ile za dużo nie wymagam ;)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...