Skocz do zawartości

"Nie można uruchomić instalacji dwóch urządzeń"


Grisza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wczoraj reinstalowałem system na laptopie Asus A6Rp za pomocą płyty recovery. Robiłem to z wielu powodów, ale głównie dlatego, że od długiego czasu nie mógł zainstalować sterowników do dysku zewnętrznego (a powinien).

Podczas reinstalacji pojawiał się co jakiś czas komunikat: Bootsector write !! VIRUS: (tu nie pamiętam co) continue Y/N? (niereglarnie, czasem kilka razy pod rząd). W sumie olewałem tą informację.

Na samym początku reinstalacji kreator recovery pokazał informację, że nie zgadza mu się jakaś wartość LBS, CHS i czy chcę ją naprawić, oczywiście zgodziłem się, naprawił.

 

Ale do rzeczy: gdy już się dostałem do systemu, to zacząłem instalować sterowniki i chciałem zainstalować sterownik do karty Wi-Fi, ale laptop jej nie wykrywał, więc podłączyłem się kablem, pobrałem sterowniki via menadżer urządzeń i działa.

 

Potem zainstalowałem sterowniki do dysku zewnętrznego (były umieszone na tym dysku, więc tam skierowałem kreator). Zainstalował, potem zajrzałem do MU i okazało się, że zainstalowany sterownik nie ma informacji nt. jego daty, wydawcy, etc. Wybrałem opcję aktualizacji sterownika i po tym wszystko ładnie się pokazało.

Problem polega na tym, że nie mogę zaktualizować oprogramowania obsługującego ten dysk, instalacja zawiesza się (w tle proces instalacji urządzeń DPInst). Również instalator Nokia Suite zawiesza się (a w tle DPInst).

Gdy chcę otworzyć aplet: Dodawanie urządzeń, to wyskakuje mi komunikat jak na obrazku:

beztytuusxv.jpg

 

Dodatkowo dołączam logi OTL:

OTL

Extras

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie wiem Grisza czemu te pliki nie mają znacznika Microsoftu.

 

MOD - [2008-04-14 22:51:50 | 000,196,608 | ---- | M] () -- \\?\C:\WINDOWS\System32\WBEM\WMIADAP.EXE
MOD - [2008-04-14 22:50:58 | 000,214,528 | ---- | M] () -- \\?\C:\WINDOWS\System32\WBEM\wbemcomn.dll

 

Jak bedzie potrzeba napisz to podmienimy.

 

W dzienniku sypie błedami po instalacji Netframework.

 

Error - 2012-07-18 13:53:16 | Computer Name = DOMEK | Source = Windows Update Agent | ID = 20
Description = Instalacja nie powiodła się: system Windows nie mógł zainstalować
następującej aktualizacji, ponieważ wystąpił błąd 0x80070643: Dodatek Service Pack
1 dla programu Microsoft .NET Framework 3.5 i aktualizacja rodziny produktów .NET
Framework 3.5 dla wersji platformy .NET od 2.0 do 3.5 (KB951847): procesory x86.

 

Tu masz opis problemu http://support.microsoft.com/kb/976982/pl

 

W razie kłopotów proponuje uzyć Netframework Cleanup Tool i ponowic instalację bibliotek ale z pełnych pakietów, nie w ramach aktualizacji.

Odnośnik do komentarza

Co do błędu instalacji .NET Framework 3.5 to właśnie kończę "naprawę". Odinstalowałem wszystkie pakiety od 2.0 do 4.0 (ponieważ oprócz tego błędu, nie chciał zainstalować się pakiet językowy dla wersji 3.0 pomimo tego, że był obecny na liście Dodaj/ usuń programy).

 

Najbardziej martwi mnie tytułowy problem, który występuje również w trybie awaryjnym. Przez to nie mogę zainstalować pakietu Nokia Suite, sterowników do skanera ani do drukarki, bo instalatory blokują się.

Odnośnik do komentarza
Najbardziej martwi mnie tytułowy problem, który występuje również w trybie awaryjnym. Przez to nie mogę zainstalować pakietu Nokia Suite, sterowników do skanera ani do drukarki, bo instalatory blokują się.

 

Masz Comodo, odinstaluj. Jest tez bład aplikacji Installer moze trzeba pobrać nowszą wersję. http://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=8483

 

Sprawdź jaka jest wersja pliku msiexec.exe

Odnośnik do komentarza

Comodo odinstalowałem, wersja pliku to: 3.1.4001.5512, także zaktualizuję Instalator Windows.

 

Skończyłem instalować wszystkie aktualizacje do pakietów .NET Framework, wszystkie odbyły się bez błędów.

Tymczasowo zainstaluję MSE, choć Comodo nie obciążał systemu, ale coś musi być. Nie będzie mnie przez tydzień.

Załączam nowe logi OTL:

OTL

Extras

 

EDIT: Już jestem, możemy kontynuować wątek.

Edytowane przez Grisza
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Problem polega na tym, że nie mogę zaktualizować oprogramowania obsługującego ten dysk, instalacja zawiesza się (w tle proces instalacji urządzeń DPInst). Również instalator Nokia Suite zawiesza się (a w tle DPInst).

Gdy chcę otworzyć aplet: Dodawanie urządzeń, to wyskakuje mi komunikat jak na obrazku:

 

To ja zapytam tak: jaki to dysk, konkretnie model nazwa itd.

Odnośnik do komentarza

Jest to WD My Passport Essential wersja 500GB (w MU z dopiskiem na końcu: 7040). Jeszcze nie miałem dostępu do tego laptopa, więc nie wiem czy coś się zmieniło (pod moją nieobecność był używany).

 

 

EDIT: Znalazłem rozwiązanie na jednym z zagraniczych for (w spoilerze). Nie wiem czemu nie zapytałem Google wcześniej w innym języku...

 

<p>After an exhaustive search on Google and contacting Microsoft on two different occassions for support on the Add Hardware Wizard error of "Cannot run two device installations", I have fixed my Windows XP.<br><br>Solution that worked for me:<br><br>Step I. backup registry<br><br>------------------------------<br></p><div id=":50"><wbr>-------<br><br>1. Click Start->Run, type "regedit.exe" in the Open box, and click OK.<br><br>2. In Registry Editor, click File->Export.<br><br>3. Specify a name in the File Name box, making sure that "All" is selected in the Export range box, and then click Save.<br><br>***(Probably not a bad idea to create a RESTORE point in XP also just to be safe)<br><br>Step II. Delete some keys<br><br>------------------------------<wbr>-------<br><br>1. Click Start->Run, type "regedit.exe" in the Open box, and click OK.<br><br>2. Navigate to HKEY_LOCAL_MACHINE\System\Setu<wbr>p"<br><br>3. If there is any key or values named "FactoryPreInstallInProgress", please right click and delete it.<br><br>4. Repeat the above steps to delete HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Mi<wbr>crosoft\Factory<br><br>5. Restart the computer.<br><br>Upon restart my PC ran the Hardware Wizard and prompted me for a restart so it could rebuild the deleted registry keys. After restart it was fixed and I am now able to use the "Add Hardware Wizard".</div>

 

 

Temat do zamknięcia.

Edytowane przez Grisza
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...