Skocz do zawartości

gdzie jest wejscie audio in na płycie głownej


ziomus1233454

Rekomendowane odpowiedzi

siemka

 

dzisiaj doszła karta tv którą kupiłem lecz mam problem taki :

nie moge znaleźć na płycie wejścia AUDIO-IN ( na karcie jest audio out ) to nie chodzi mi o to niebieskie z tyłu tylko na płycie gdzieś ..

 

karta to: Winfast TV 2000 XP EXPERT

 

Płyta główna : http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?lc=en&dlc=en&cc=us&docname=c00910113#N1310

 

próbowałem wlozyc do AUX-IN nie miesci sie

HD AUDIO nie działa mogę włożyć ale nie działa z tym ...

 

gdzie to mam włożyć ???

 

w tym linku jest zdjęcie tej płyty więc może bedziecie wiedziec...

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
nie chodzi mi o to niebieskie z tyłu tylko na płycie gdzieś

próbowałem wlozyc do AUX-IN nie miesci sie

Ponieważ kabel musi być zakończony wtyczką Jack (jak w słuchawkach).

Ty zapewne masz kabel zakończony wtyczką cinch, więc aby podłączyć musiałbyś sobie zakupić adapter cinch na jack:

B212029.jpg

 

Poza tym powinieneś mieć dwie wtyczki cinch - dla kanału lewego i prawego.

 

na karcie jest audio out
Jak już to tuner telewizyjny powinien mieć tylko wejścia. Zapewne to gniazdo jest wejściem dla sygnału z pilota.
Odnośnik do komentarza

O ile się nie mylę to ta karta TV ma kabelek audio, którym należy połączyć zielone wyjście karty TV z niebieskim wejściem kart dźwiękowej. Przynajmniej tak miał tuner Winfast TV2000 XP. Jeśli któreś masz zajęte to bez problemu dostaniesz rozgałęźnik/przejściówkę 2 x minijack na 1 x minijack. A na płycie głównej masz jedynie złącze SPDIF (gdzieś obok wyjścia na panel przedni). Tyle, że nie wiem czy zdołasz podłączyć ten kabelek co masz...

 

Chyba jednak Twój tuner TV nieco inaczej jest zorganizowany. Masz tam taki pakiecik kabelków w tym biały, czerwony, żółty, czarny? Biały i czerwony to audio. Można dostać przejściówkę (audio) minijack na 2 x cinch (ale chyba będziesz potrzebował męskie?).

Edytowane przez 3oo
Odnośnik do komentarza

te kolorowe to tak jak te 3 boczne na telewizorze to takie samo nawet w instrukcji to bylo..

 

np do podlaczenai nie wiem ps2 ps3 i innych na te boczne

 

chociarz mam HDMI w monitorze wiec uzywac tego raczej nie bd ;p

 

a z aux zaraz sprawdze..

 

ejj ale ja mam zintegrowana karte dzwiekowa

 

 

DO AUX SIE KABEL NIE MIESCI!

 

ten aux jest inny niz na zdjeciu jakis yy mniejszy

kabel poprostu jest za szeroki ;/

 

edit yy nie doczytalem poszukam cd in czekaj

 

MOJA płyta nie ma CD-in Nie ma nigdzie ;/ ja mam okrojoną wersje płyty chyba ;(

Odnośnik do komentarza
DO AUX SIE KABEL NIE MIESCI!
Napisałem wyżej dlaczego. Te całe trzy wtyczki jak w telewizorze to właśnie cinche, a potrzebne są Jacki, by podłączyć do wejścia audio w karcie dźwiękowej na płycie głównej.

Co jest potrzebne by połączyć pokazałem wyżej.

To co masz w zestawie z tunerem to przejściówka Cinch -> S-Video do podłączenia do tunera.

 

Poza tym każdy tuner powinien mieć możliwość przesyłania sygnału audio poprzez interfejs PCI (niepotrzebny jest wtedy osobny kabelek do podłączania do karty dźwiękowej) - poszukaj w opcjach oprogramowania dla tego tunera.

Odnośnik do komentarza

ziomus1233454

 

Z tej stronki płyty głównej, którą linkowałeś... gałąź Internal Connectors.

One line input connector (white, Vista capable, requires matching front audio jack module)

IMHO to jest właśnie CD_IN. Na tym zdjęciu jest pod slotami PCI, a mniej więcej pośrodku względem slotu PCI-E x1.

 

deFco247

 

Jeśli Cię dobrze rozumiem sugerujesz przejściówkę taką jak pokazałeś na fotce wpiąć do wejścia line-in karty dźwiękowej (niebieska integra), a przejściówkę cinch/s-video do tunera... i wszystko razem połączyć? Jeśli tak to... niejako po co, skoro jego przejściówka ma żeńskie złącza cinch (co widać na jego fotkach)? Jest przejściówka minijack/2x (męski) cinch.

Odnośnik do komentarza

ziomus1233454

 

Z tej stronki płyty głównej, którą linkowałeś... gałąź Internal Connectors.

 

IMHO to jest właśnie CD_IN. Na tym zdjęciu jest pod slotami PCI, a mniej więcej pośrodku względem slotu PCI-E x1.

 

deFco247

 

Jeśli Cię dobrze rozumiem sugerujesz przejściówkę taką jak pokazałeś na fotce wpiąć do wejścia line-in karty dźwiękowej (niebieska integra), a przejściówkę cinch/s-video do tunera... i wszystko razem połączyć? Jeśli tak to... niejako po co, skoro jego przejściówka ma żeńskie złącza cinch (co widać na jego fotkach)? Jest przejściówka minijack/2x (męski) cinch.

 

 

tam nic nie ma bo mam okrojoną wersje

 

jest cos pomaranczowego ale ma to tylko kropki wiec sie do tego nic nie podlaczy albo nie wiem o ktore ci chodzi..

 

jaki kolor to ma?

 

dobra kurcze co można z tym zrobić ? ;/ bo już nie wiem ;/

Odnośnik do komentarza

Na obrazkach z linku post #5 pokazano jak wygląda CD_IN. A na tym obrazku z płyty głównej na stronce, którą linkowałeś ile jest białych (white) gniazd na płycie pod slotami PCI? Inna sprawa, że jeśli to niezupełnie ta płyta to kolor i rozmieszczenie mogą być różne.

Mógłbyś udostępnić manual do tego tunera?

 

Edit

Dzięki, ale to tylko aplikacja dołączona do tunera...

Edytowane przez 3oo
Odnośnik do komentarza

dobra nie mam takiego portu jak na obrazku..

 

jedynie 1 widze na dole ale do niego nie pasuje to jest ten aux czy jak to tam ma..

 

a miedzy pci-e x1 - pci nic nie ma..\

 

manual jest chyba tu

http://www.leadtek.com/downloads/?lang=eng&filepath=/manual/multimedia/WinFastPVR2/&filename=W05G0227%28C%29PO.pdf

 

kurde nie no jak to nie to to nie wiem wygladalo jak manual..

 

no nie wiem co mozna z tym zrobić ?

Odnośnik do komentarza

Ja to widzę tak... Jak najkrótszy taki kabelek jak poniżej (minijack/2x cinch).

http://www.saitenmarkt.com/shop/pix/a/n/1216213688-27536.jpg

Minijack do niebieskiego wejścia karty dźwiękowej na tylnym panelu płyty głównej, a cinch'e do tej przejściówki (biały/czerwony) na s-video - a to z kolei do tunera.

 

Chyba, że do czegoś służy ta niebieska wtyczka minijack? Może ją wystarczy wpiąć do wejścia line-in płyty głównej.

Odnośnik do komentarza

nie wiem do czegto ta niebieska

ale odbiornik pilota tez jest na minijack..

 

a to co mowiles aby zrobic nie dziala ;/

 

dsc00589x.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

tak zrobilem ...

 

w opcjach nie ma nic nowego do ustawienia ;/

 

nie wiem co mogę zrobić już skoro to nie działa...

 

może pojechać po karte dzwiekowa na pci ?

 

bo taka pewnie by miała a to nie ;/ ...

 

czy nie jechać coś się wykombinuje... ?

 

a to line in na plycie to ktore?

Odnośnik do komentarza

Ostatnio liczyliśmy ile masz wolnych slotów PCI? Chyba, że wywaliłeś ten kontroler SATA. Z kolei gdyby karta dźwiękowa była na slot PCI-E x1 to gdzie włożysz później dwuslotową kartę grafiki?

Tak jak masz - tzn. z tym niebieskim kabelkiem - jest OK, wydaje mi się. O ile jest on podłączony do niebieskiego wejścia integry. Tylko podłącz tą końcówkę s-video do tunera. :P A w ogóle zainstalowałeś sterowniki i oprogramowanie? Co rozumiesz pod pojęciem "nie działa"?

Odnośnik do komentarza

poland jest ustawione od poczatku..

 

Kraj poland , zrodlo kabel , opcje skanowania automatyczne dostrajanie..

 

 

Analogowe urzazenie wideo

 

Winfast tv2000 xp expert blablabla

Analogowe urządzenie audio

 

Line in / Mic in

 

innego nie mozna wybrac

 

Urządzenie miksujące ( playback )

 

Realtek HD audio rear output

 

..

 

albo screen (wiecej tam pokazane.. )

 

ddddwc.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

mam jeszcze program winfast PVR 1 on ma wiecej opcji

 

ALE NA NIM OBRAZ ŚNIEŻY JAK GŁUPI ...

 

no to chyba tyle..

 

a głosu nadal nie ma..

Odnośnik do komentarza

Zdarzało mi się w moim tunerze, że dźwięku nie było przy pierwszym uruchomieniu i skonfigurowaniu programu. Potem przy zmianie kilku ustawień wszystko jakby wróciło do normy.

 

Urządzenie miksujące ( playback )

Playback czyli odtwarzanie. Może tutaj powinieneś pokombinować? Np. to ostatnie z listy. Ale sprawdź wszystkie. Możesz spróbować podłączyć ten niebieski kabelek do wejścia różowego (mikrofon) na integrze skoro masz do wyboru Line in/Mic in. Sprawdź też w systemowych ustawieniach dźwięku czy odpowiedni mikser nie masz przypadkiem wyciszony lub wyłączony. Jeśli to nic nie da to będziesz musiał podpiąć ten kabelek od CD_IN i w ustawieniach wybrać odpowiednie źródło. To s-video będzie w takim razie tylko wejściem do podkładania m.in. dźwięku (nazwijmy to dubbing) w czasie nagrywania jakiegoś programu.

Odnośnik do komentarza

Ja to widzę tak... Jak najkrótszy taki kabelek jak poniżej (minijack/2x cinch).

http://www.saitenmarkt.com/shop/pix/a/n/1216213688-27536.jpg

Minijack do niebieskiego wejścia karty dźwiękowej na tylnym panelu płyty głównej, a cinch'e do tej przejściówki (biały/czerwony) na s-video - a to z kolei do tunera.

 

Chyba, że do czegoś służy ta niebieska wtyczka minijack? Może ją wystarczy wpiąć do wejścia line-in płyty głównej.

 

podłączyłem jak kazałeś potem w systemie zauwazylem ze jest wyciszone to odciszyłem i działa pięknie ;)

 

WIELKIE DZIĘKI !!

 

Temat można zamknąć i jeszcze raz dziękuje za szybką pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...