Skocz do zawartości

Problem z uruchomieniem komputera


TRikus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od czasu wymiany płyty głownej na nowa asus A8ne/fm mam problemy z uruchomieniem pc. Juz przed wymiana płyty komputer po uruchomieniu właczał sie i wyskakiwała strona z wyborem trybu (awaryjny i ostanie znana konfiguracja) po wybraniu ostatniej konfiguracji komputer restartował się do tego samego okna lub sie normalnie włączał. Do tego teraz doszły problemy z pamiecia Ram, komputer działa tylko z jedna koscia 512 ewentualnie z dwoma(wczesniej 4x512). Gdy uda sie go uruchomic chodzi juz bezproblemowa az do nastepnego uruchomienia. Reinstalowałem( XP sp2) juz winde i nic to nie pomogło;/ prosze o pomoc, ewentualne braki w informacjach bede sie starał uzupełniac

OTL.TxtExtras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie ma tu za dużo do usuwania.

Odinstaluj:

"Freecorder Toolbar" = Freecorder Toolbar

 

Przemilczałeś użycie Combofixa, dowód:

C:\Qoobox

 

Póżniej zapuść adwcleaner-a

 

http://general-changelog-team.fr/downloads/viewdownload/20-outils-de-xplode/2-adwcleaner

 

Opcja delete

 

Jeszcze zaaktualizuj mozille firefox

 

Oczywiście wykonaj nowe logi żeby sprawdzić czy wszystko się usuneło.

Chodzi o stronę startową i toolbary.

Odnośnik do komentarza

Autorze wątku prosiłbym o przeczytanie tego tematu https://www.fixitpc.pl/topic/155-zakladanie-tematu-jakie-informacje-podawac/ i dostarczeniu logów z HWInfo oraz podania informacji o zasilaczu (można wkleić zdjęcie tabliczki znamionowej. Tak na teraz mogę powiedzieć że na pewno test pamięci RAM Memtestetm się przyda oraz test dysku zrobiony MHDD wraz z podaniem danych SMART tutaj.

Odnośnik do komentarza

Combofix wywalił adware compilitly pliki z temp-u i jakieś z katalogu systemowego więc nic wielkiego nie zrobił.

Nadmienie że zasilacz z czarnych list i należało by go wymienić.

Belfegor nie jestem tego w 100 % pewny ale przeglądając logi nic oprócz śmieci w przeglądarkach nie rzuciło mi się w oczy.

Zgadzam się z tobą poczekajmy na specjalistów ja tylko pobierznie to przeglądam co znajdę to mówię.

Edytowane przez Conor29134
Odnośnik do komentarza
Belfegor nie jestem tego w 100 % pewny ale przeglądając logi nic oprócz śmieci w przeglądarkach nie rzuciło mi się w oczy.

 

Ja poproszę o aktualny log z OTL. Mam nadzieje, że wykonałeś czynności o które prosił Conor 29134?

 

W dzienniku jest taki bład, co prawda dość stary ale oprogramowanie od samsunga dalej siedzi :

 

 

Error - 2012-04-24 09:29:41 | Computer Name = PPP-2EB196E5CB3 | Source = SamsungAllShareV2.0 | ID = 0
Description = Nie można uruchomić usługi. System.Runtime.InteropServices.COMException
(0x80010002): Wywołanie zostało anulowane przez filtr komunikatów. (Wyjątek od
HRESULT: 0x80010002 (RPC_E_CALL_CANCELED))	 w System.Runtime.InteropServices.Marshal.ThrowExceptionForHRInternal(Int32
errorCode, IntPtr errorInfo)	 w System.Management.ManagementScope.InitializeGuts(Object
o)	 w System.Management.ManagementScope.Initialize()	 w System.Management.ManagementEventWatcher.Initialize()
  w System.Management.ManagementEventWatcher.Start()	 w AllShareDmsUtil.Manager.AllShareDmsManager.InitEventWatcher()
  w AllShareDmsUtil.Manager.AllShareDmsManager.Initialize()	 w AllShareDmsUtil.Manager.AllShareDmsManager..ctor()
  w AllShareDmsUtil.Manager.AllShareDmsManager.get_Instance()	 w AllShareDMS.AllShareDMS.DoStart()
  w AllShareDMS.AllShareDMS.OnStart(String[] args)	 w System.ServiceProcess.ServiceBase.ServiceQueuedMainCallback(Object
state)

 

Do czego to jest/ telewizja ? To łaczy się z netem a system kompletnie nieaktualny. Mam na mysli AllShare

 

Windows XP Professional Edition Dodatek Service Pack 2 (Version = 5.1.2600) - Type = NTWorkstation
Internet Explorer (Version = 6.0.2900.2180)

 

 

zasilacz tracer 4life 400w zdj tez moge dostarczyc jutro

 

Zasilacz kiepski. To że przeglądsz internet o niczym nie świadczy. Tu trzezba zrobić porządek z systemem i określić dokładnie jak i na jakim zasilaniu pracują podzespoły, czyli logi z HWinfo.

Odnośnik do komentarza

Adw cleaner ładnie wykończył śmieci w otl-u zostały tylko 3 linijki których nie usunął

FF - prefs.js..browser.search.defaultthis.engineName: "Freecorder Customized Web Search"
FF - prefs.js..browser.search.defaulturl: "http://search.conduit.com/ResultsExt.aspx?ctid=CT1060933&SearchSource=3&q={searchTerms}"
FF - prefs.js..browser.search.selectedEngine: "Freecorder Customized Web Search"

 

gmer-a nie znam ale nie widzę żebyś miał jakiego kolwiek rootkit-a.

Trojana zeroaccess też nie widzę.

Resztę niech posprawdzają lepsi odemnie.

Odnośnik do komentarza

Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/skrypt wklej:

 

:OTL
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\ComboFix\catchme.sys -- (catchme)
FF - prefs.js..browser.search.defaultthis.engineName: "Freecorder Customized Web Search"
FF - prefs.js..browser.search.defaulturl: "http://search.conduit.com/ResultsExt.aspx?ctid=CT1060933&SearchSource=3&q={searchTerms}"
FF - prefs.js..browser.search.selectedEngine: "Freecorder Customized Web Search"
O4 - HKLM..\Run: [Freecorder FLV Service] "C:\Program Files\Freecorder\FLVSrvc.exe" /run File not found
O4 - HKLM..\Run: [NWEReboot]  File not found

:Commands
[emptytemp]

 

 

Kliknij w Wykonaj skrypt

 

Po usuwaniu uzyj w OTL opcji Sprzątanie.

 

Uruchom AdwCleaner i kliknij Unistall.

 

Odinstaluj w prawidłowy sposób Combofix

 

start > polecenie uruchom i wklej komende

 

F:\ComboFix.exe /uninstall

 

 

Obowiązkowo zaktualizuj system.

Service Pack3 http://www.microsoft.com/downloads/pl-pl/details.aspx?FamilyID=5b33b5a8-5e76-401f-be08-1e1555d4f3d4

 

Internet Explorer8 http://www.microsoft.com/downloads/pl-pl/details.aspx?FamilyID=341c2ad5-8c3d-4347-8c03-08cdecd8852b

Odnośnik do komentarza
- HWinfo( dolozyłem kosc ramu wiec w sumie mam 2 i raz sie włacza normalnie a raz wysypuje sygnałem 1 długi 2 krotkie)Dorzuce jeszce ramu i zobacze co i jak w dłuzszszym uzytkowaniu i podziele sie informacjami.

 

W raporcie HWinfo masz dwie kosci Kingstona po 512MB

 

Memory Type:						    DDR-SDRAM
 Error Check/Correction:				 None
 Memory Speed:						   166.7 MHz (PC2700)
 Module Manufacturer:				    Kingston
 Module Model:						   K

 

Płyta obsługuje max. 4GB. Kosci nie mog byc większe jak 1GB.

Czy te dźwięki przy uruchamianiu są nadal? W jakich slotach osadzone są pamieci? Powinny byc w slotach o tych samych kolorach.

 

Tu masz instrukcję do płyty http://uk.ts.fujitsu.com/rl/servicesupport/techsupport/boards/Motherboards/asus/A8NE-FM/Man_A8NE-FM_uk.pdf

Odnośnik do komentarza
Zaznacze ze po czyszceniu komputer właczał sie pieknie czysto i szybko ale 4 urucomienia i znowu ta strona z trybem awaryjnym.

Wyłacz kompa całkiem. Pozamieniaj kości Kingstona w slotach. Wcześniej możesz przedmuchać sloty. Sprawdź dokładnie mocowanie wszystkich podzespołów.

Tej nowej kostki nie podpinaj bo bedzie się gryzła z Kingstonem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...