Skocz do zawartości

Nie działają ikony na Pulpicie i błąd przy zamykaniu systemu


Rekomendowane odpowiedzi

Obróbka mp3 - chodzi o najprostsza edycję - dzielenie, łączenie plików. Mam mp3DirectCut, ale na pewno są lepsze.

 

Przychodzi mi jeszcze na myśl z darmowych: Audacity lub Wavosaur.

 

Z listy programów zostaje jeszcze: Office - kiedyś zainstalowałem 2007, ale mi kompletnie nie podszedł; ACDSee - potrzebny darmowy odpowiednik, co wybrać?; podobnie z WinRar-em i Total Commanderem.

 

  • Office - Tu niestety nie mam pod ręką innej alternatywy niż OpenOffice.org, jeśli miałoby być całkowicie za darmo.
  • ACDSee - Chodzi bardziej o bibliotekę plików graficznych czy przeglądarkę? Pierwsza z free propozycji to XnView.
  • WinRAR - 7-zip nie spełnia swojego zadania?
  • Total Commander - Jeśli chodzi o darmowe odpowiedniki: Unreal Commander czy Free Commander (instalacja z ominięciem sponsora eBay).

PS. I nie odpowiedziałeś na pytanie czy Przywracanie systemu sam wyłączałeś i jaki jest aktualnie jego status.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Przywracanie systemu już włączyłem. Zainstalowałem Office 2007, XnView, Unreal Commander.

 

Zgłoś się tu z podsumowaniem jak działa system i czy coś jeszcze trzeba tu naprawiać bądź dostosowywać.

 

Wygląda na to, że system działa stabilnie. Problem jaki jeszcze widzę to komunikaty przy aktualizacji:

 

Następujące aktualizacje nie zostały  zainstalowane:

Powiadamianie o oryginalności systemu Windows (KB905474)

Aktualizacja zabezpieczeń dla systemu Windows XP (KB975558)

Aktualizacja systemu Windows XP (KB970430)

Aktualizacja dla systemu Windows XP (KB2345886)

Aktualizacja dla systemu Windows XP (KB976662)

 

Może uda się ręcznie zainstalować.

 

Na zrobienie czeka jeszcze tylko to:

 

Na koniec wykonaj defragmentację dysku w trybie normalnym oraz Boot Time za pomocą darmowego Puran Defrag Free Edition.

OTL.20.10.Txt

Extras.20.10.Txt

Odnośnik do komentarza

1. Takie minimalne drobnostki w OTL jeszcze możesz skorygować. W OTL w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
O16 - DPF: {02BF25D5-8C17-4B23-BC80-D3488ABDDC6B} "http://www.apple.com/qtactivex/qtplugin.cab" (Reg Error: Key error.)
O16 - DPF: {67DABFBF-D0AB-41FA-9C46-CC0F21721616} "http://go.divx.com/plugin/DivXBrowserPlugin.cab" (Reg Error: Key error.)
 
:Reg
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SharedAccess\Parameters\FirewallPolicy\StandardProfile\AuthorizedApplications\List]
"D:\Instalki\!Nokia\eMule\emule.exe"=-
"C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe"=-

 

Klik w Wykonaj skrypt. Będzie szybka operacja. Po jej ukończeniu w OTL wywołaj Sprzątanie.

 

2. Ostatnie komentarze do zainstalowanych programów: USBFix nie jest już potrzebny. "Aktualizowałeś" GhostScript, ale o starszą wersję AFPL Ghostscript 7.33 > AFPL Ghostscript 8.54. Najnowsze są w tym widoku strony: GhostScript.

 

3. Jeszcze przeglądnij sobie katalogi Program files | C:\Documents and Settings\Administrator\Dane aplikacji | C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji i skasuj foldery po już usuniętych programach. Możesz przejść po tym do defragmentacji dysku.

 

Z logami i programami już skończyliśmy.

 

Problem jaki jeszcze widzę to komunikaty przy aktualizacji

 

1. Spróbuj zainstalować ręcznie z następujących linków: KB975558, KB970430, KB2345886, KB976662. Ta ostatnia łata wymaga potwierdzenia autentyczności Windows, po kliku w Kontynuuj wybierz opcję "Alternatywna metoda sprawdzania autentyczności", na dysk pobierzesz aplikację, która poda Ci kod do wklejenia.

 

2. Osobne zagadnienie to KB905474. Widzę w logu, że już ta aktualizacja jest częściowo osadzona w systemie (zaplanowane zadanie + folder na dysku), czyli po zalogowaniu do systemu powinien wyskakiwać dialog od tej łaty. Co tu się dzieje?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...