Skocz do zawartości

MS Excel 2007 - Masowa zmiana formatowania komórek


Rafael

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

posiadam MS Excel 2007. W kolumnie posiadam adres strony interentowej (zgodnie z rysunkiem 1 - są to oczywiście adresy przykładowe). Problem polega na tym, że excel nie rozpoznaje zawartości komórek jako hiperłącze prowadzącego do tej strony. Po spojrzeniu w ustawienia hiperłącza danej komórki widać, że pole adres jest puste (rysunek 1).

Aby zawartość komórki stała się hiperłączem należy w polu "wstawianie hiperłącza" wpisać/wkleić ręcznie adres pod który prowadzić ma kliknięcie (rysunek 2).

Nie jest to duży problem przy kilku komórkach, ale mam ich ok. dwóch tysięcy, w związku z tym ręczna zmiana hiperłącza w każdej komórce jest niemożliwa (lub conajmniej bardzo pracochłonna). Adresy kopiowane są do excela z paska adresu przeglądarki internetowej (Firefox).

Proszę o pomoc, jak masowo zmienić zawartość komórek na hiperłącza za pomocą kliknięcia/formuły.

Dodam, że malarz formatów nie działa (nie zmienia zawartości komórek w hiperłącza), nie działa także próba stworzenia makra (makro stworzone w jednej komórce (czyli ręczne wpisanie w komórce www.onet.pl adresu www.onet.pl w oknie "wstawianie hiperłącza) przy jego użyciu poprzez skrót klawiaturowy w każdej nowej komórce wkleja adres www.onet.pl).

Nie działa także próba kopiowania formatów do pozostałych komórek.

 

Mam nadzieję, że w miarę jasno przedstawiłem problem. Gdyby potrzebne było doprecyzowanie tematu proszę o informację.

 

Z góry dziękuję za pomoc

post-626-0-28937900-1342186122_thumb.jpg

post-626-0-99322000-1342186124_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dziękuję za odpowiedź.

Zastosowałem się do podanych wskazówek, jednak nie przyniosły one rozwiazania. Po wpisaniu do komórki obok podanej formuły excel nie wykonuje żadnej akcji. Przeciągnięcie formuły w dół kolumny powoduje tylko skopiowanie treści formuły do kolejnych komórek. W miarę obrazowo starałem się to przedstawić na załączonym obrazku.

Niemniej dziękuję za chęć pomocy.

Może ktoś z forumowiczów wie jak rozwiazać ten problem?

post-626-0-05708000-1342426314_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...