Skocz do zawartości

Anonim4

Użytkownicy
  • Postów

    72
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Anonim4

  1. Dojrzałego ponoć faceta poznaje się po zegarku. W dobie komórek, cegieł i innych elektronicznych śmieci zegarek odchodzi do lamusa. Ale czy na pewno? Używacie? Pochwalcie się :) Od pewnego czasu lubię "radzieckie"- głównie Poljoty, Rakiety czy Wostoki. Sam noszę taki:

    post-42-0-64886400-1334258980_thumb.jpg

  2. Był temat o noszeniu różnych przedmiotów, gadżetów tudzież utensyliów i produktów. Skręcił w tematykę obronną ale już pojawiały się przebłyski damskiej "torebki", która zwykle waży z 10- 15 kg ;-) A teraz po wstępie, szowinistycznie i przyjemnie zapraszam panów do podzielenia się wiedzą odnośnie toreb, noszonych codziennie. Powiedzmy, że do pracy.

    U mnie torba ma klasyczny chwyt i przewieszany na ramię, druga mniejsza służy noszeniu laptopa ale jak chcę się zamaskować chowam jedną w drugą :) Oprócz tego w torbie mam chusteczki higieniczne, dokumenty (yeah, w końcu noszę), przyjacielski nóż nr 2, kupę gazet i czasopism (zwykle Militaria, Focusy i IOH albo Odkrywca, czasem Uważam Rze, Najwyższy Czas i Forum), nieodłączne cukierki wspomagające czyli Hallsy, butelkę mineralnej- Wielka Pieniawa i często książki, zwykle szpiegowskie jak przystało na prawdziwego macho mana :D

    Pochwalcie się :)

  3. Z doświadczenia wiem, że najbardziej chłamowatym softem do odzyskiwania jest swego czasu maniakalnie wręcz reklamowany w czasopismach komputerowych- od Ontracka. Kilka dokumentów odzyskała mi Recuva. Co do zdjęć, miałem podobny problem, odzyskałem większość przez R-studio. Inne, które dawały radę jako uzupełniające (chociaż mogą być jako bazowe) to:

    http://www.cgsecurity.org/wiki/PhotoRec

    http://www.dobreprogramy.pl/Ashampoo-Undeleter,Program,Windows,28530.html

    http://www.dobreprogramy.pl/Pandora-Recovery,Program,Windows,18186.html

  4. Święta i czas wolny skłania do obejrzenia czegoś bardziej ambitnego niż klasyczne "oglądacze", z nieśmiertelnym Kevinem i Powrotem do przyszłości. Szukając, czytając, pytając, często mam wrażenie, że niepowtarzalne filmy odeszły w siną dal a zostały takie, które na drugi dzień...nie kojarzą się absolutnie z niczym. "Klimat" filmu liczy się obecnie mniej niż efekty, akcja czy durna historyjka o niczym, płaska niczym bajki dla potłuczonych. W powodzi chłamu znalazłem kilka filmów, które są mało znane, zapomniane lub całkowicie nieznane, nawet fanom filmowym. Mam nadzieję, że i Wam będą się podobać. Tak się dziwnie składa, że aż dwa są jednego reżysera.

     

    ----

    1. Wśród nocnej ciszy.

    http://www.filmweb.p...iszy-1978-11845

    Kryminał, dramat, psychologiczny? Trudno jednoznacznie określić. Dla miłośników przedwojennego sznytu a la Vabank film okaże się z pewnością strzałem w dziesiątkę.

    2. Ewa chce spać.

    http://www.filmweb.p...C4%87-1957-5475

    Pitaval ale w PRLu. Chociaż klimatem przypomina przedwojnie, jak widać "ciemną, węszącą, żerującą" strefę trudno dobić nawet wojną i powstaniem, nie mówiąc o komunistach.

    3. The Arrival (pol. Spotkanie)

    http://www.filmweb.p...anie-1996-10162

    Oczywiście są kosmici ale jakby nieco inni. Reptilianie, spiskowy ogląd na rzeczywistość i kilka dziwnych momentów, gdzie widzowi zapala się światełko ostrzegawcze w głowie.

    4. Bohaterowie Sybiru

    http://www.filmweb.p...biru-1936-94317

    Film z lamusa. Wart obejrzenia ze względu na porównanie, co z historią zrobiła komunistyczna (i nie tylko) propaganda. Dywizja Syberyjska. Palec do góry, kto kojarzy? Plus postać bohatera grana przez znanego aktora, którego biografia zasługuje na porządny film :)

    http://pl.wikipedia..../Eugeniusz_Bodo

    ----

  5. Zawsze to jakaś reklama :) Co do gazet, obecnie nie ma nic ciekawego. Zrobiłem dwa małe eksperymenty, nakupowałem ostatnich numerów różnych komputerowych- Chip, PC World, KomputerŚwiat, Ekspert, PC Format i popatrzyłem ile czasu zajmie mi: a. przewertowanie, b. przeczytanie z wyłapaniem czegoś interesującego. Wyniki: wszystkie- 5 minut, przeczytanie z wyłapaniem- niecałe pół godziny, wyłapałem dwa newsy...Gdybym miał kupować na bieżąco- szkoda kasy.

    Jeśli ktoś zaczyna, podnieca się tym i nie siedzi non stop w necie, te gazety mają jeszcze jakiś sens. Ale wtedy chyba lepiej w wersji elektronicznej brać albo szukać "czarnych" punktów, gdzie sprzedają za pół ceny ;-)

  6. Problem obcych naleciałości wiąże się nieodłącznie z modami językowymi i raczej zawsze będzie "na czasie." Kiedyś włoski, francuski, niemiecki, czeski, rosyjski, arabski czy ostatnio angielski. Ograniczenia i powoływane rady nic nie dadzą bo jest to mowa potoczna. W mowie pisanej łatwiej można wyegzekwować określone zachowania, szczególnie jeśli dotyczy to tekstów formalnych. W zasadzie jest mi cały proceder obojętny bo znam kilka języków ale rozumiem, że wielu drażni przesadne epatowanie 'ingliszem'. W nazwach "technologicznych" problem był już widoczny w latach 60.tych i 70.tych. Ówczesne propozycje są bardzo przyjemne dla ucha i nieraz fajnie się kojarzą ;-)

    Inna kwestia to zubażanie języka kalkami językowymi czy spłycanie go poprzez "ułatwianie", czyli różne pseudoreformy ortograficzne czy wynalazki, zabawy słowne, tak jak to robili literaci międzywojenni. Wielu wzięło ich zabawy na poważnie...I pojawiły się różne prądy negujące wszystko i wszystkich. Aż do absurdu.

    Większość problemów z językiem wynika z lenistwa. Nie przemawiają do mnie rozmaite -grafie i -izmy. Człowiek czytający raczej nie ma problemów. 'Samo wnika.'

  7. Odkurzacz to program do usuwania zbędnych plików z systemu. Nowa, 13. wersja, ma przebudowany interfejs i wiele nowych elementów.

    Zapraszam do udziału w betatestach. Obecnie dostępna jest beta 7, na dniach wyjdzie beta 8.

    Hasłem do archiwum jest ciąg znaków sumy kontrolnej MD5.

    Z uwagi na zaawansowaną zmianę zawartości, aplikacja powinna być testowana w osobnym folderze (jeśli nadal korzystasz też z wersji 12-tej).

    http://franmo.pl/betatesty/odk13b7.rar

     

    MD5: 6F767E04346AAC4FF13B7B0E25712D5A

    Uwagi proszę zgłaszać:

    http://forum.odkurzacz.prohost.pl/index.php?topic=356.0

    Każdy zainteresowany po zarejestrowaniu się na forum, jeśli czuję taką potrzebę, ma dostęp do działu dla testerów i na bieżąco może śledzić postępy prac.

    Jeśli ktoś chce potestować bez rejestracji na forum, może uwagi wklejać w tym wątku, przekażę autorowi programu. Linki z kluczem do kolejnych wersji beta będę wklejał cyklicznie.

    Więcej testerów i zgłoszonych uwag = mniej błędów.

    odk13b71.png

    BETA 8:

    Hasłem do archiwum jest jest ciąg znaków sumy kontrolnej MD5.

    Z uwagi na zaawansowaną zmianę zawartości, aplikacja powinna być testowana w osobnym folderze (jeśli nadal korzystasz też z wersji 12-tej).

    http://franmo.pl/betatesty/odk13b8.rar

     

    MD5: 71A16210040916EE2CF3146DCE4EBAF1

  8. Dziwna sprawa ale nie mam zdania  :)  Facebook jest przereklamowany, zresztą chyba mają go wyłączyć Anonimowi więc po co tam się pchać? Z drugiej strony, zawsze jakaś forma promocji. Ostatnio, dość sceptycznie podchodzę do promocji w internecie, opartej na społecznościówki. O wiele bardziej konkretne są rezultaty działań wizytówkowych czy wlepkowych  ;)  Na Allegro za grosze można zamówić pakiety, dać fanom jako gadżet w konkursie i jazda na miasto.
    http://allegro.pl/wizytowki-100-szt-projekt-z-szablonu-gratis-fv-i1759430744.html
    http://allegro.pl/etykiety-wlepki-naklejki-dwa-kolory-50mmx25mm-druk-i1734614778.html

  9. Odnośnie bezpieczeństwa jeśli chodzi o Windowsy to raczej żadne. Czasopismo komputerowe, przynajmniej na polskim rynku, ma dać podstawowe informacje i ewentualnie parę porad, reklam i nakręcić popyt. Niby są różne "eksperckie" ale nie prezentują wysokiego poziomu. Rzadko autorzy "czują" temat, ich wiedza sprowadza się do podania linków i doradzenia automatów do analizy logów. Ekstremalnie rzadko podają opisy programów, linki do forów specjalistycznych i konkretne zagadnienia. Po prostu się na tym nie znają, jak i 90% dziennikarzy (nie znają się ale cwaniakują) czy raczej pracowników mediów innych.

    PC Format początkowo miał niezły poziom, później dołował. PC World Computer ma za dużo zapchajdziur i niestety zjada już swój ogon, był Enter, Next (całkiem), w Chipie od czasu do czasu można coś znaleźć. Do przeglądania można coś raz na ruski rok zarzucić ale żeby kupować i czytać regularnie? Nie. KŚ to osobna kwestia, powinien mieć wydzieloną kategorię za różne odjazdy. Testy sprzętu czy laptopów lepiej sprawdzać na wyspecjalizowanych portalach, podobnie jak laptopów a kwestie bezpieczeństwa? Można czytać forum Bleeping albo Wilders i Fixita ;) Z mniej znanych lubię Safegroup- mamy tutaj mocną ekipę- bo fajnie się kłócą o HIPSy :) ale dają sporo nowości - akurat dla mnie, co już nie siedzi w temacie na bieżąco.

  10. Niziurski pisał raczej dla młodzieży ale żeby było jaśniej- zawęziłem. Ankieta skierowana do nieco starszej młodzieży :) W zasadzie tak z przedziału 40+ chociaż pewnie i 25+ znajdą coś dla siebie i kto wie- może nawet wracają do tych książek. Literatura młodzieżowa w PRLu miała się całkiem nieźle, pomimo niektórych cyklów opowiadań, ewidentnie robionych pod rządzących i bieżącą linię partyjną. Sam Niziurski również początkowo uległ owej "modzie"- w Księdze Urwisów wiele wątków wyskakuje niczym królik z podręcznika powiatowego ideologa...Następne były klasą samą w sobie.

    "Sposób na Alcybiadesa", "Niewiarygodne przygody Marka Piegusa", "Awantura w Niekłaju", "Siódme wtajemniczenie" czy "Klub włóczykijów." Uważny czytelnik po przeczytaniu wszystkich pozycji znajdzie powtórki i kalki językowe, używane przez autora w kolejnych słownych łamańcach ale kto czyta wszystko na jeden raz?

    Patrząc z perspektywy czasu najbardziej (mimo już widocznych ściem propagandowych) wchodziła mi Księga Urwisów, potem Sposób...i "cykl niekłajowy" z opowiadaniami. Siódme wtajemniczenie to rozliczenie z dzieciństwem, czasem gorzkie więc książka ostatecznie jest...smutna. Obecnie, najciekawiej prezentuje się dla mnie Klub włóczykijów ponieważ ma nieco inną atmosferę, o wiele bardziej zakręconą niż klasyczne pozycje "dzieciuchowe- szkolne."

    Na drugim miejscu- Odrzywoły, Gnat i Okist czyli np. Naprzód, Wspaniali! Kończy się też smutno- Adelo, zrozum mnie.

    Bronią się nadal Awantury kosmiczne i Nieziemskie przypadki Bubla i spółki. Pisząc kolejne książki, bliższe czasom współczesnym :) z lat 80. tych XX wieku atmosfera się zagęszcza, nawet rzekłbym- upala. Wchodzi ostra groteska i mocny kociokwik pojęciowy. Ale...książki są nadal śmieszne.

    Tak samo jest z cyklem po 1989- o Bąblu i Syfonie. Widać, że Niziurski odrobił lekcję z "uwspółcześnienia."

×
×
  • Dodaj nową pozycję...