Skocz do zawartości

Grisza

Użytkownicy
  • Postów

    498
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Grisza

  1. Cześć, zbiorcza aktualizacja o numerze KB4487017 jest instalowana, jednak po koniecznym ponownym uruchomieniu komputera, aktualizacja jest wycofywana. Dzieje się to podczas konfiguracji aktualizacji po ponownym uruchomieniu komputera, gdy osiągnie już stan 100%. Kod błędu 0x800f0922.

    Instalację próbowałem powtórzyć przez WU, następnie przez ręczną instalację. Po tym wszystkim przeskanowałem system pod kątem uszkodzeń plików systemowych (narzędzie sfc nic nie znalazło). Potem uruchomiłem Troubleshooter dla WU, który wykrył potencjalne uszkodzenie bazy danych WU. W związku użyłem narzędzia DISM do sprawdzenia kondycji całej machiny aktualizującej. Skan ScanHealth wykrył problem, komenda RestoreHealth naprawiła problem. Po tym podjąłem kolejne próby instalacji aktualizacji (przez WU i ręcznie). Potem uruchomiłem narzędzie MS do naprawy WU, które znowu wykryło potencjalny problem z bazą danych i zasugerowało usunięcie plików aktualizacji (z SoftwareDistrbution) i tak też uczyniłem. Po tym kolejne próby instalacji aktualizacji - bez skutku. Przeglądałem artykuł 

    MS dotyczący tej aktualizacji i mam zainstalowaną łatkę KB4485449.

     

    Logi z FRST.

    https://drive.google.com/drive/folders/1yMXRIMESWb6_vhJxcrePTXhF3WNq8jwj?usp=sharing

  2. W Dzienniku Zdarzeń nie ma nic nadzwyczajnego. W spoilerze propozycje rozwiązań poszczególnych problemów.

     

    Event ID: 1014 (Name resolution for the name aaa.com timed out after none of the configured DNS servers responded.). Problem powiązany z Event ID: 10002 (WLAN Extensibility Module has stopped.)

     

     

    Najpierw przejrzyj ten artykuł: https://support.microsoft.com/en-us/help/10741/windows-10-fix-network-connection-issues#network-problems=windows-81&v1h=win81tab1&v2h=win7tab4&v3h=winvistatab1&v4h=winxptab1

     

    Jeśli powyższe nie pomoże,wypróbuj zaktualizować lub całkowicie przeinstalować sterowniki od karty sieciowej.

     

    W razie czego tu są zebrane rozwiązania.

    Method 1
    For further information, refer to the section “My connection is listed as Limited” from the article.
    Why can't I connect to the Internet?
    http://windows.microsoft.com/en-US/windows-8/cant-connect-to-internet
     
    Method 2
    One of the components of the Internet connection on your computer is a built-in set of instructions called TCP/IP. TCP/IP can sometimes become damaged or corrupted. If you cannot connect to the Internet and you have tried all other methods to resolve the problem, TCP/IP might be causing it.
    I would suggest you to try resetting the TCP/IP stack I would also suggest you to try resetting TCP/IP and check.
    How to reset TCP/IP by using the NetShell utility
    http://support.microsoft.com/kb/299357/en-us
    Also applies for Windows 10 .
     
    Method 3
    Flush your computer's DNS cache.
    a) From Start screen, type command prompt.
    B) Right-click on Command Prompt and choose Run as Administrator.
    c) At the command prompt, type the following commands. Press Enter after each command.
    ipconfig /flushdns
    ipconfig /registerdns
    ipconfig /release
    ipconfig /renew

     

     

     

    Event ID: 8233 (The rules engine reported a failed VL activation attempt.)

     

     

    Tu generalnie chodzi o problem z rejestracją produktu, pewnie chodzi o pakiet Office. Jest problem połączenie się z bazą kluczy na serwerze. Proponuję uruchomić np. Word'a jako administrator, otworzyć pusty dokument z Menu wybrać Konto, zaktualizować (jeśli się da) oraz kliknąć opcję Aktywacji (jeśli jest, po aktywacji znika).

     

     

     

     

    Event ID: 10016 (The application-specific  permission settings do not grant Lokalny Aktywacja permission for the COM Server application with CLSID)

     

     

    Właściwie klasyk W10. Nie wiem czy wart zachodu, ale dla spokoju można to dość 'łatwo' rozwiązać. Instrukcja po angielsku.

    1. Open Regedit.
    2. Go to HKEY_Classes_Root\CLSID\*CLSID*.
    Note: *CLSID* stand for the ID that appears in your event viewer error. In your case, it's {8D8F4F83-3594-4F07-8369-FC3C3CAE4919}.

    3. Right click on it then select permission.
    4. Click Advance and change the owner to administrator. Also click the box that will appear below the owner line.
    5. Apply full control.
    6. Close the tab then go to HKEY_LocalMachine\Software\Classes\AppID\*APPID*.
    Note: *AppID* is the ID that appears in your event viewer. In your case it's {F72671A9-012C-4725-9D2F-2A4D32D65169}.
    7. Right click on it then select permission.
    8. Click Advance and change the owner to administrators.
    9. Click the box that will appear below the owner line.
    10. Click Apply and grant full control to Administrators.
    11. Close all tabs and go to Administrative tool.
    12. Open component services.
    13. Click Windows+X, Command Line (Admin) and enter dcomcnfg, then expand Component Services, Computer, My Computer, DCOM Config .
    14. Look for the corresponding service that appears on the error viewer.
    15. Right click on it then click properties.
    16. Click Customize under "Launch & Activation Permission" -> click Edit -> Add in the account NT AUTHORITY\SYSTEM (or other account, which is mentioned under Event, f.e. USŁUGA LOKALNA ) and set local launch and local activation.
    17. Tick the Activate local box.

     

    Dodatkowa pomoc do instrukcji https://shauncassells.wordpress.com/2015/09/28/windows-10-event-10016-fix-the-application-specific-permission-settings-do-not-grant-local-activation-permission-for-the-com-server-application-with-clsid-d63b10c5-bb46-4990-a94f-e40b9d520160-and-a/

     

     

     

    Event ID: 37 --> nie znam rozwiązania, to chyba specyfika procesorów Intel.

     

    Co do głównego problemu ze sterownikiem (odłączanie klawiatury i myszki), to trochę dziwi mnie powiązanie ze sterownikiem ekranu... (Standardowy monitor PnP). Bardziej bym się skłaniał do problemów platformy Intel z zarządzaniem energią. Dla testu pograj w te gry, przy których pojawia się problem, może wcześniejsze zabiegi już go rozwiązały i wtedy trzeba zawęzić krąg poszukiwań. Jeśli nadal coś się dzieje (zwłaszcza po wybudzeniu systemu z Hibernacji czy Uśpienia) to możesz w Opcjach Zasilania (Power Options) zmienić ustawienia planu, którego aktualnie używasz. W opcjach zaawansowanych po rozwinięciu zakładki PCI Express zmień Link State Power Managment z Maximum Power Savings na np. Moderate lub ewentualnie Wyłącz (Off).

  3. Ja poproszę żebyś otworzył Event Viewer (Win+X, Dziennik Zdarzeń) i po załadowaniu rozwinął zakładkę Custom Views (Widoki Niestandardowe). Stamtąd wyeksportuj Administrative Events (Zdarzenia Administracyjne, z panelu po prawej stronie: Zapisz wszystkie Zdarzenia z Widoku Niestandardowego jako...) do pliku .csv lub .evtx. 

     

    Powyższe kroki z wyłączaniem usług niesystemowych i aplikacji służą głównie rozwiązaniu problemu powolnego startu. 

  4. Dzień dobry,

    w trakcie przywracania systemu wyłączyłem komputer i teraz podczas uruchamiania system się nie ładuje. Przy wyborze każdej z opcji (Safe Boot, Normal start, Last known confuguration) przez chwilę następuje ładowanie plików po czym jest restart.

    Przywracanie systemu było uruchomione z powodu niedokończonej instalacji nakładkowej dodatku SP3 (zmiana języka systemu) i proces ten zawiesił się. 

     

    Co mogę teraz zrobić? Próbowałem instalacji naprawczej (z opcją R) lecz po załadowaniu instalatora nie mam dostępnej tej opcji. Wykonałem instalację systemu obok istniejącego (teraz są dwa obok siebie) i oba nie działają, dzieje się to samo.

  5. Użyłem skryptu z forum, a następnie ręcznie dobiłem pozostałe pliki (wyszukiwanie w eksploratorze Windows). Wpisy z rejestru usunąłem poprzez wyszukanie ich za pomocą RegScanner, wcześniej robiąc kopię rejestru i samych usuwanych wpisów. Po tych czynnościach nie zauważyłem problemów w działaniu komputera.

    Jednak wiem, że są jakieś niedobitki w systemie, jest to m.in. wpis VritualRoot od Comodo, zabezpieczony. Jak również powiadomienie systemowe, które mówi, że Comodo jest nieaktualny, mimo że już go nie ma.

     

    @ichito

    faktycznie, pozostał sterownik od firewalla, który odinstalowałem z poziomu Centrum Sieci i Udostępniania (w ustawieniach sieci bezprzewodowej).

     

    Dlatego załączam nowe logi.

    FRST.txt

    Addition.txt

    Shortcut.txt

  6. Nic się nie stało :)

     

    Standardowo - piszę temat i jednocześnie prowadzę własne działania.

    Póki co ustaliłem, że próba ponownej instalacji CIS w wersji jaka widnieje w Panelu Sterowania jest niemożliwa, ponieważ oprogramowanie jest niezgodne z W10 (niekompatybilna wersja). Wnioskuję, że to właśnie z tego powodu nie mogłem odinstalować pakietu oraz pojawiały się błędy rejestrowane w Dzienniku Zdarzeń. Jakimś cudem pakiet po aktualizacji z W7 do W10 działał i część plików zaktualizował do najnowszej wersji.

     

    Z automatów chyba pozostaje mi użycie Windows Install Clean Up oraz skrypt https://forums.comodo.com/install-setup-configuration-faq-cis/forced-uninstaller-tools-t95115.0.html a jeśli i to zawiedzie to ręczne usuwanie, tym razem nie 'na oślep' https://forums.comodo.com/install-setup-configuration-help-cis/those-having-installations-problems-with-80-4337-t108286.0.html;msg789731#msg789731

     

    EDIT: Windows Install Clean Up pomógł tylko na tyle, że instalator najnowszej wersji CIS nie wykrywa starszej wersji oprogramowania i uruchamia się jako normalna instalacja a nie aktualizacja. Niestety pozostawione stare pliki i wpisy rejestru blokują dalszą instalację. Instalator prosi o ponowne uruchomienie komputera, po starcie uruchamia się i znów to samo (ponowne uruchomienie).

  7. Cześć, dzisiaj zajrzałem do Podglądu Zdarzeń i okazało się że cmdagent sypie błędami, w związku z tym chciałem odinstalować CIS, jednak deinstalator przy uruchomieniu wywalał błąd. Musiałem więc usunąć CIS brutalną, ręczną metodą. Usunąłem sterowniki, dzienniki zdarzeń, wpisy z rejestru. Wydaje mi się, że wszystko usunąłem.

    Po uruchomieniu nowego instalatora CIS, odznaczeniu niepotrzebnych opcji dostaję informację, że muszę usunąć poprzednią wersję CIS...

     

    Dodatkowo skutek cięcia wpisów Comodo z rejestru pojawił się problem z uruchamianiem skrótów aplikacji z Pulpitu, Paska Zadań czy też Menu programów.

     

    Jeśli chodzi o cofnięcie systemu do poprzedniego stanu, to tak średnio to wychodzi. Rozwiązuje jedynie problem powstały wskutek cięć rejestru...

    Proszę o pomoc w skutecznym usunięciu CIS.

     

    https://www.dropbox.com/s/1cmouv1zapdpfcu/cis.JPG

     

    Aktualnie przywróciłem system, co naprawiło problem skrótów. Pozostał nie do końca usunięty, niepełnosprawny CIS.

  8. Wiem, że nie ma tu specjalistów od sprzętu :) Chodziło mi tylko o trop.

    Nie ma różnicy czy jest rozgrzany czy nie. Żeby wystartował muszę odłączyć na kilka chwil zasilanie (wystarczy kilkadziesiąt sekund). Przy podłączonej baterii to nie działa, bo przecież ona zasila laptop.

    Dzięki za link :)

  9. Cześć,

    od tego poniedziałku mam problemy z uruchomieniem laptopa. Nie jest to wina dysku (i proszę tego nie sugerować). Laptop zacina się jeszcze przed wyświetleniem planszy z logo producenta sprzętu. Słychać jak pracuje, świeci się przycisk uruchamiania, czasem świeci się kontrolka przy Caps-lock (to oznaka, że zablokował się w dalszej fazie).

     

    Nie wiem czym to może być spowodowane, nie będę tego naprawiał samemu. Chcę jedynie porady czego się można spodziewać. Laptop udaje się uruchomić po wielokrotnym wciśnięciu przycisku Start (gdy się zawiesza dłużej przytrzymuję przycisk by zrestartować laptop). Gdy to nie pomaga to na kilka chwil odłączam zasilanie (bateria również wyjęta) i po tym laptop odpala :o

     

    Po uruchomieniu działa wyśmienicie.

  10. Mnie się wydaje, że skoro zamrożenie następuje po zmianie lokalizacji laptopa (praca <--> dom) to może problemem są sterowniki sieciowe i/lub sama karta sieciowa...

     

    Możesz spróbować zaktualizować sterowniki do w/w lub wrócić do ich wcześniejszej (-ych) wersji. Podaj od razu model laptopa, bo nie wiem o czym tu się toczy rozmowa. Przy okazji testowo możesz odinstalować Avasta.

  11. Dobra, mam :) "Zhackowałem" FF poprzez dodanie wartości Integer places.history.expiration.max_pages i ustawienie jej na tyle ile wynosiła wielkość mojego starego pliku places.sqlite (80 MB = 83,886,080 bajtów zaokrągliłem do 838861). Musiałem tak to zrobić, ponieważ wartości places.history.expiration.transient_current_max_pages nie da się normalnie zmodyfikować a była ona domyślnie ustawiona na 104858 (jakaś jednostka, ani to bajty ani kilobajty...hmm, to jest zaokrąglone: 10,485,760 bajtów bez dwóch ostatnich cyfr). Dzięki zmianie wartości na większą FF mógł odczytać większy plik, Bez tego koniecznie chciał stworzyć nowy plik places.sqlite bo mu rozmiar nie pasował...

    Teraz tylko kopia zapasowa za pomocą MozBackup i mogę być spokojny :3

     

    Tyle. Proszę o zachowanie tematu dla potomnych.

  12. Hello,

     

    czy można po zresetowaniu Firefox wrócić do starego profilu? A jeśli nie, to czy jest jakiś działający sposób na przeniesienie danych ze starego profilu do nowego (jak zakładki, historia, ustawienia itd.)?

    Wiem, że jest poradnik od Mozilli, ale on mi nic nie dał :o https://support.mozilla.org/pl/kb/Odzyskiwanie%20wa%C5%BCnych%20danych%20ze%20starego%20profilu

    Kiedy kopiuję stary plik places.sqlite do nowego profilu (mam wtedy wyłączonego FF (!!!)) i potem uruchamiam FF to nie mam starej historii. Nie ma żadnej historii i zakładek. Zmienia się rozszerzenie pliku na places.sqlite.corrupted

     

    Musiałem zrestetować FF, ponieważ nie wiem dlaczego FF przestał zapamiętywać historię przeglądania mimo zaznaczonej opcji zapamiętywania historii (podejrzewam IObit Adv SysCare 8, który testuję). Na szczęście odzyskałem stary plik places.sqlite korzystając z opcji Poprzednie wersje.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...