Skocz do zawartości

tadek

Użytkownicy
  • Postów

    15
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez tadek

  1. Witam,

     

    Od pewnego czasu zaobserwowałem, że co jakiś czas występuje u mnie samoistne minimalizowanie się aplikacji pełnoekranowych. Same okna nie zmieniają swojego położenia. Irytuje mnie to niezmiernie biorąc pod uwagę fakt, że podczas oglądania jednego filmu zdarza się to nawet kilkukrotnie. Obstawiam na którąś z aplikacji, która wymusza takie zachowanie, jednak nie pamiętam, żebym ostatnimi czasy (czyt. od momentu występowania problemu) jakoś specjalnie mieszał z aplikacjami działającymi w trayu - być może to jakiś szkodnik który daje się we znaki?

     

    System to Windows 7 Pro x64, z autorunu działają w trayu CIS bez av, Avira Premium, Sandboxie i Tlen 7. Nie zaobserwowałem też jakichś podejrzanych procesów na liście (chociaż, jak wiadomo, menedżer procesów nie jest żadnym wyznacznikiem bezpieczeństwa).

     

    Pozdrawiam.

  2. Witajcie,

     

    Istnieje możliwość otrzymania darmowej, 90-dniowej licencji na cieszący się powodzeniem wśród forumowiczów program antywirusowy Avira Antivir Premium. Wystarczy zarejestrować się na tej stronie: https://license.avira.com/it/promotion-4fp71ucpghw1y6kspd21 i pobrać plik instalacyjny wersji premium stąd: http://dlpe.antivir.com/package/wks_avira/win32/en/pepr/avira_antivir_premium_en.exe . Promocja jest organizowana bezpośrednio przez samą Avirę, toteż myślę, że problemów legalności nie ma. Informację znalazłem na stronie Programy-Za-Darmo, toteż tam odsyłam po dalsze informacje.

     

    Pozdrawiam, mam nadzieję, że informacją się przyda :) Sam obecnie korzystam z tej wersji i jest wygodniejsza od darmowego odpowiednika.

     

    PS proszę o nie rozpoczynanie dyskusji nt skuteczności programów opartych o sygnatury ;]

  3. Hmm, przekopując benchmarki i zwracając uwagę na wartości TDP dla kart graficznych, dokopałem się do Radeona 5770, może więc warto tymczasowo położyć lachę na zasilacz i zainwestować właśnie w ten model?

     

    Reasumując - łącząc Pentium Dual Core e6500 i Radeona 5770 z zachowaniem obecnego zasilacza, uzyskałbym pobór mocy mniejszy niż w starej konfiguracji...

    Zdaje się nawet, że sporo mniejszy...

     

    Nie sugeruj się niektórymi opiniami, markowe 400W (a takim jest z pewnością ten Chieftec) spokojnie udźwignie większość sprzętu, jaki możesz załadować do tej płyty. Radeony po wtopie z poborem prądu serii 2xxx zostały poprawione i obecnie pobierają mniej energii niż niesławny HD2600.

  4. Dzisiaj zmieniono mi prędkość neta z 1 Mb na 4 Mb. Niektóre pliki pobierają się tak jak powinny (ok 500kb/s), a niektóre nie.

    Przykład - długo pobiera się instalka AQQ, a szybko instalka K-Lite: http://img801.imageshack.us/img801/9003/schowek01iw.jpg

    Mam neta z Dialogu

    Co jest przyczyną, tego że niektóre pliki się długo pobierają? U kolegi wszystko pobiera się bardzo szybko...

    Pozdrawiam :)

     

    Oprócz tego, co powiedzieli wcześniej koledzy, ściągając jednocześnie kilka plików z internetu, szybkość pobierania rozdziela się na ilość pobieranych plików, nierównomiernie. Jak na internet 4Mbit prędkość 500kb/s to i tak całkiem sporo ;)

     

    Ponadto, możesz korzystać z akceleratorów pobierania, które często poprawiają szybkości pobierania konkretnych plików.

  5. Na XP korzystałem z DefenseWall + KIS 2010, teraz (w7 x64) także ten sam Kaspersky i Sandboxie do uruchamiania zainfekowanych plików. Czekam z migracją na KIS 2011 gdy wyjdzie oficjalnie i będą zniżki dla stałych klientów ;p Zresztą, omkar mnie troszkę zmartwił w kwestii bezpieczeństwa x64 toteż teraz stosuję głównie politykę ograniczonego zaufania i minimum aplikacji + maksymalne restrykcje możliwe do ustawienia w programach.

  6. Nie chodzi o ochronę Windowsa 7 x32, tylko Windowsów 64 bitowych, w tym Win7 x 64. Twórcy malware bez większego trudu osiągają dostęp do jądra systemów 64 bitowych:

     

    Link

     

    Przyjąłem prosty podział polegający na tym że mówiąc o XP mam na myśli system 32-bitowy a w przypadku Visty/7 o x64, chyba, że wyraźnie zaznaczę że chodzi o inne wersje.

     

    Nie rozumiem jednego - skoro malware posiada dostęp do jądra to czy blokada tegoż dostępu wynika z polityki Microsoftu? Tzn. że twórcy są w stanie obejść te zabezpieczenia ale regulacje prawne nie zezwalają na to?

  7. Była już dyskusja, czy w ogóle można bardzo skutecznie chronić Windows 7 - 64 bitowy, ze względu na ograniczony dla twórców programów zabezpieczających, dostęp do jądra systemu.

     

    Jeżeli chodzi o to który system jest bezpieczniejszy, to uważam, że 32 bitowy Windows można lepiej chronić dzięki niezwykle skutecznym programom, takim jak GeSWall, DefenseWall, czy Online Armor, które nie obsługują Windowsów 64 bitowych a moim ulubionym systemem jest nadal Windows XP Pro SP 3 x 32 :)

     

    Prosiłbym o link do dyskusji.

     

    Czyli w takim razie czym warto chronić Win7 by było to najskuteczniejsze? Hipotetycznie, skoro producenci antywirusów nie mają dostępu do jądra systemu, to w takim razie twórcy malware też go nie posiadają?

  8. Witajcie,

     

    Chciałbym rozpocząć dyskusję na temat zabezpieczania systemów 64-bitowych. Z tego co wyczytałem, klasyczne, 32-bitowe aplikacje nie chronią odpowiednio systemów x64 z powodu innej ich konstrukcji. Sam korzystam na chwilę obecną z pakietu KIS 2010 (wykupiona licencja, jeszcze na pół miesiąca) i nie wiem tak do końca, czy mogę założyć, że chroni on mój system tak samo jak chronił 32-bitowy (czyli żadna rewelacja ale czasami się przydaje ;] ).

     

    Pozdrawiam.

  9. To zdanie świadczy tylko o tym, że OC proca dla ciebie jeszcze jest zagadką. To raz a dwa zastosowanie komputera raczej wyklucza wyższe OC, tak samo jak płyta główna, (chipset i sekcja zasilania proca), dokup drugie 2GB ramu byle nie 533MHz i kręć tego procka.

     

    Mam obecnie 2x1GB ramu, dokupienie drugiego takiego samego kompletu pamięci nie ma żadnego sensu, szczególnie że bardzo trudno utrzymać stabilność przy podkręcaniu pamięci 4x1. Kwestie gardła sprawdzałem osobiście, proc stoi przy dosyć niskim FSB, obniżenie taktowania pamięci pozwala na troszkę wyższe kręcenie ale mimo wszystko nie są to oszałamiające wyniki. Komputer firmowy jest jednocześnie moim domowym, toteż zastosowanie nie wyklucza wyższego OC. Kwestia napięć na płycie faktycznie nie jest zbyt kolorowa, jednakowoż właśnie na P5B bito sporo rekordów w czasach jej świetności.

  10. Witam serdecznie,

     

    Poszukuję pamięci DDR2 taktowanej częstotliwością 800Mhz (bo tyle maksymalnie obsłuży Asus P5B, prawda?) w dwóch kościach po 2GB każda. Widziałem kilka propozycji pamięci używanych i wyglądały całkiem sensownie, aczkolwiek potrzebuję sprzedawcy, który wystawia fakturę, albowiem pamięć ma pracować na firmowym komputerze. Powinna także być głębokim gardłem (lol) dla podkręcania, ponieważ obecny Kingston 667 2x1gb blokuje OC procesora na dosyć niskim poziomie. Prosiłbym o propozycje najlepiej z Krakowa, gdzie mógłbym osobiście nabyć pamięci, jeśli jednak wybór padnie na sklep z innej miejscowości, jestem w stanie to rozważyć, jeśli cena będzie korzystna :)

     

    Posiadacze P5B: jakiej częstotliwości pamięci można wsadzić do tej płyty? Oczywiście chodzi mi o rzeczywistą możliwość, bo papierki od producenta deklarują 800mhz.

     

    Pozdrawiam.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...