Skocz do zawartości

giyefiki

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  99
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez giyefiki

 1. Czy tryb awaryjny działa poprawnie? 1. Spróbuj przywracania systemu 2. Uruchom sfc w trybie awaryjnym lub trybie napraw 3. Wklej logi z FRST do działu pomocy doraźnej
 2. Spróbuj innym programem, polecam Macrium Reflect lub Diskgenius. Można je znaleźć na liveCD Sergeistrelec winPE
 3. giyefiki

  Problem z komputerem

  Przycinki i spowolnienia to typowe oznaki tej usterki dysku, która wychodzi w skanie. Oprócz kontrolera jest dużo wadliwych sektorów i będzie się pojawiało coraz więcej, co wpływa nie tylko na komfort pracy, ale bezpośrednio dane są zagrożone. Polecam przegrać ważne dane na inny nośnik. Dysk ma przepracowane 791 dni 24/7 czyli przeliczając na codzienne cykle załącz/wyłącz ma pewnie koło 6 lat, to i tak dłużej niż przeciętna długość życia tego modelu.
 4. giyefiki

  Problem z komputerem

  Błędy z pierwszego screena C5 i C7 w takiej ilości oraz zatrzymywanie się testu świadczą ewidentnie, że dysk się sypie. Jest to głównie wina kontrolera w dysku więc nie ma czego ratować. Ten dysk będzie chodził tak jak teraz lub gorzej. Tytułowe problemy to wina dysku, potrzebna jest jego wymiana. Przy obecnych niskich cenach dysków SSD proponuje zakup takiego właśnie, będzie o wiele szybszy niż HDD. Np. polską markę Goodram, model CX400 lub jakikolwiek inny lecz wyprodukowany maksimum rok do tyłu.
 5. giyefiki

  Problem z komputerem

  Zastosuj to co napisała jessica i napisz co się zmieniło po tej operacji. Jest podejrzenie uszkodzenia dysku twardego. Zrób skan S.M.A.R.T. dysku programem HDTune lub Viktoria i wklej tutaj.
 6. Ok, przypuszczam, że nie tylko chodzi Ci o nowe posortowanie w filtrze, ale także wyświetlenie części wierszy i ich numeracja z ukryciem pozostałych wierszy. W takim razie pomoże funkcja SUMY.CZĘŚCIOWE Czyli to co po wpisaniu w przeglądarkę frazy "Numerowanie przefiltrowanych wierszy". Jeśli czegoś nie znajdujesz w przeglądarce dla Open Office to można wyszukiwać z frazą excel, ponieważ funkcje mają w większości te same nazwy i działają tu i tu. =JEŻELI(B2="";"";SUMY.CZĘŚCIOWE(3;B$2:B2)) JEŻELI sprawdza tu czy nie ma pustych komórek. Jeśli w kolumnie którą filtrujesz nie ma pustych komórek to nie potrzeba tego JEŻELI =SUMY.CZĘŚCIOWE(3;B$2:B2)
 7. Może antywirus skanuje strony przed wejściem, spróbuj go wyłączyć czasowo.
 8. W takim razie próbuj to co w poście czwartym.
 9. Aby połączyć partycje w jedną proponuję darmowy program Eassos PartitionGuru lub MiniTool Partition Wizard Free, gdzie łatwo da się wyklikać połączenie czyli merge. Filmik instruktażowy znajdziesz np na youtube wpisując "MiniTool Partition Wizard merge". Ukryć także można w tych programach opcją "hide". Dołączać do partycji C też się da, ale trzeba to zrobić z uruchomionego innego systemu oraz istnieje możliwość uszkodzenia obecnego systemu, mała,ale istnieje. Jeśli nie jest Ci to koniecznie potrzebne to lepiej tego nie rób.
 10. Jeśli było przepięcie to przede wszystkim odepnij przewód prądowy od zasilacza na minutę, niech wszystkie ładunki spłyną. Przeczucie podpowiada, że przepięcie mogło dojść do płyty głównej i przepalić w niej coś pomniejszego (Np. port PCI-E). Kiedy windows się uruchamiania na początku próbuje się z tym komunikować i usterka daje o sobie znać. Spróbuj odpalić system z pendriva, zobaczyć czy wykrywa dobrze urządzenia, i jak będzie z temperaturami po chwili działania w windowsie. Jeśli można w twoim BIOSie wyłączyć PCI-E to wyłącz.
 11. Jak to się stało, że się karta spaliła? Wejdź do BIOS i zostaw na tym ekranie kilkanaście minut, zobacz czy się sam nie zrestartuje. Jeśli masz w BIOSie monitorowanie temperatur to zobacz jakie daje wyniki. A jak masz system na pendrivie typu medicat lub strelec to uruchom z niego i monitoruj temperatury programem speccy lub hwinfo
 12. Edytuj 1.reg: Windows Registry Editor Version 5.00 [HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}\shell\empty\command] "DelegateExecute"=- Zapisz i teraz spróbuj uruchomić
 13. Stwórz nowy plik tekstowy, otwórz go i wklej do niego zawartość [HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}\shell\empty\command] "DelegateExecute"=- Wybierz plik>zapisz jako i nazwij 1.reg, zapisz na pulpicie, następnie go uruchom klikając na ikonę 1.reg dwa razy. Wyskoczy tabliczka, kliknij "tak". Ikonka 1.reg powinna wyglądać tak: https://img.purch.com/o/aHR0cDovL3d3dy5sYXB0b3BtYWcuY29tL2ltYWdlcy93cC9wdXJjaC1hcGkvaW5jb250ZW50LzIwMTYvMDIvMTQ1NTU5ODI5NF82NzUyODIuNTQwMTM3NjE0NjgucG5n Zrestartuj system i napisz czy zniknęło z menu kontekstowego kosza "opróżnij kosz"
 14. Plik .reg trzeba jeszcze załączyć. Zostawmy ten regedit w spokoju.
 15. Usunąć i dodać można ręcznie przez edytor rejestru regedit lub stworzyć plik o dowolnej nazwie z rozszerzeniem .reg, otworzyć w notatniku, wkleić i zapisać zawartość [HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}\shell\empty\command] "DelegateExecute"=- A dodać do rejestru tworząc analogiczny plik z zawartością [HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}\shell\empty\command] "DelegateExecute"="{48527bb3-e8de-450b-8910-8c4099cb8624}" Zawsze można też wyszukać w wyszukiwarce "jak usunąć z rejestru"
 16. Spróbuj powyższe albo zajrzyj tutaj https://www.eightforums.com/threads/getting-back-empty-recycle-bin-context-menu-on-recycle-bin.8451/ usuń pozycję rejestru a po restarcie systemu dodaj ją [HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}\shell\empty\command] "DelegateExecute"="{48527bb3-e8de-450b-8910-8c4099cb8624}"
 17. Dla pewności sprawdź to co powyżej dla wszystkich istniejących partycji C, D, E... https://www.thewindowsclub.com/recycle-bin-is-corrupted-windows Uruchom file checker, jako administrator w cmd uruchom sfc /scannow Sprawdź wyłączenie kosza, restart, załączenie kosza. Samą pozycję właściwości możesz spróbować wyłączyć i po restarcie załączyć według tego poradnika https://www.sevenforums.com/tutorials/61630-recycle-bin-properties-add-remove.html lub https://www.tenforums.com/tutorials/99269-add-remove-properties-recycle-bin-context-menu-windows.html
 18. giyefiki

  dobra diagnostyka hdd

  Oba dyski są w porządku. Wyglądają zdrowo. Pytasz jak diagnozować HDD. Głównie z parametrów S.M.A.R.T. a dodatkową wskazówką mogą być dźwięki, które wydaje dysk podczas pracy, szczególnie jeśli wcześniej ich nie wydawał. Z parametrów S.M.A.R.T najczęstsze problemy sygnalizują parametry 5, 197, 198. 199, które powinny mieć wartość zero. A ogólnie każdy parametr może świadczyć o usterce dysku, trzeba je porównać z normami. Z tym że różni producenci różnie podchodzą do tematu, np Seagate niektóre wartości ma przesadzone, dlatego potrzebne były modele dysków, bo np. parametr pierwszy jest tam bardzo wysoki, ale dla Seagetów taki jest ok. Więcej możesz poczytać np tu http://forum.pclab.pl/topic/1097824-Tutorial-SMART-interpretacja-parametrów/ A co wpływa najbardziej na pojawianie się usterek to wstrząsy, głównie upadki, ale drgania również oraz przegrzania dysku.
 19. giyefiki

  dobra diagnostyka hdd

  Wklej wynik S.M.A.R.T. drugiego dysku oraz modele dysków. Pod windowsem możesz urochumić HDTune lub Vikcoria. Pod linuxem GSmartControl.
 20. giyefiki

  Lan bez internetu

  Jeśli dobrze rozumiem pytanie, masz dwa komputery z windows 10, podłączone do routera, w którym jest internet, a chcesz żeby te komputery były odcięte od internetu i widziały tylko swoje udostępnione foldery i drukarki? Można na komputerach stworzyć regułę w zaporze windows defender, która zablokuje wszystkie porty za wyjątkiem tych odpowiedzialnych za udostępnianie plików czyli tych https://docs.microsoft.com/en-us/previous-versions/windows/it-pro/windows-server-2008-R2-and-2008/cc731402(v=ws.11)?redirectedfrom=MSDN Jeśli pobierasz na tych komputerach IP dynamiczne przydzielane z routera to potrzeba dodatkowo zostawić otwarty port UDP 68. Jeśli masz IP wpisane statycznie to nie trzeba.
 21. Wyłączenie karty graficznej w managerze i tryb awaryjny działa w podobny sposób czyli system ładuje swój własny, podstawowy sterownik graficzny. Nie przełącza karty. My chcemy sprawdzić czy na drugiej karcie graficznej będzie ten sam problem, dlatego trzeba przełączyć w programie. Ewentualnie w BIOSie może być też wybór karty, to zależy od BIOSu, każdy jest inny, sprawdź. Jeśli da się wyłączyć AMD to wyłącz. Na karcie zintegrowanej powinna się pojawić pełna rozdzielczość, z normalną grafiką. W normalnym trybie, nie w awaryjnym. Co do czerwonego kwadracika na dysku to osobny temat. Wklej screeny z S.M.A.R.T. dysku. W HDTune zakładka health.
 22. Wygląda na problem na lini windows-sterownik. Masz w laptopie dwie karty graficzne, zintegrowana Intel i dedykowaną AMD. Wejdź w manager urządzeń i zobacz czy nie występują na nich problemy, po wejściu na każdą powinno pisać "to urządzenie działa poprawnie". Wyłącz tymczasowo antywirusy i w programie ustawień grafiki AMD Vision Control Center w opcjach przestaw używaną kartę graficzną na tę zintegrowaną Intel. Zrestartuj i zobacz jakie będzie efekt. Spróbuj naprawić pliki systemowe, może aktualizacja windows coś popsuła. W trybie awaryjnym w konsoli cmd uruchom sfc /scannow lub jak poniżej
 23. 30.09.2019 ATI wydał nowe sterowniki graficzne. Skoro ta data jest zbieżna z początkiem problemu, to możliwe, że najnowszy sterownik graficzny jest przyczyną. Spróbuj zainstalować starszy sterownik i wyłącz jego automatyczną aktualizację.
 24. W takim razie spróbuj naprawy przez edycję ręczną rejestru. Fix1 z powyższego linka lub tu masz rozszerzony opis https://www.wintips.org/how-to-fix-a-corrupted-profile-the-user-profile-service-failed-the-logon-solved/ Pamiętaj o kopii rejestru przed zabraniem się do naprawy i powodzenia.
 25. wpisz samo =ROW()-1 =WIERSZ()-1 jeśli masz polskiego Libre office, bo funkcje mają polskie nazwy, co jest mylące Polecam pliki pomocy LO https://help.libreoffice.org/Calc/Spreadsheet_Functions/pl#WIERSZ
×
×
 • Dodaj nową pozycję...