Skocz do zawartości

giyefiki

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  183
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez giyefiki

 1. Widzę, że to nowy komputer z dość świeżą płytą główną. Poradzę na pewno update bios, szczególnie, że wychodzi sporo usprawnień/łatek do tej płyty (ostatni update sprzed 5 dni), a i występują na niej problemy z pamięcią, jak ten z linku poniżej. A więc ściągnij najnowszy bios https://www.asus.com/pl/Motherboards/TUF-GAMING-X570-PLUS/HelpDesk_BIOS/ i uaktualnij. W filmiku masz instrukcje jak to zrobić. Kolejno przywróć w bios ustawienia związane z pamięcią do domyślnych (jeśli wcześniej pamięć była np podkręcana), możesz też przywrócić całe ustawienia bios do domyślnych. I daj znać jakie są efekty.
 2. Wpisując nslookup wchodzisz do programu nslookup (stąd znak > na początku linii) . Nie ma w nim komendy ipconfig. Wyjdź do linii komend wpisując exit lub wciśnij ctrl + c Spróbuj ipconfig /flushdns z uprawnieniami administratora.
 3. Błąd RAM wydaje się najpoważniejszy. Zaobserwuj i opisz czy występuje regularnie i w jakich sytuacjach. Przetestuj RAM np. według tego opisu https://pl.stealthsettings.com/testeaza-memoria-ram-pe-windows-10-windows-10-tools.html Problem z explorerem mogą powodować Kasperky lub sanboxie. Odinstaluj te programy do czasu uporania się z problemem. Dorze będzie zastosować Kavremover. Autostart programów sprawdzisz w Menadżer zadań > uruchamianie
 4. Aktualizacja Microsoftu wypuszczona 2020-06-18 może być winna. Spróbuj wrócić do punktu przywracania sprzed tej daty.
 5. Spróbuj sformatować ponownie, a jeśli się nie uda to użyj zewnętrznego programu np PartitionGuru lub MiniTool Partition Wizard.
 6. giyefiki

  Windows 10 nie ładuje się

  Czyli głęboko uszkodzony system. Ponieważ z istniejących możliwości naprawy nic się nie załącza, ani tryb awaryjny, ani opcje windows recovery, ani nie da się zresetować do ustawień fabrycznych to zostały opcje następujące jeśli laptop dysponuje własnym przywracaniem do stanu fabrycznego, to go użyć. jeśli masz obraz dysku lub systemu to przywrócić z niego zainstalować na nowo system z nośnika instalacyjnego próba naprawy "napraw komputer" z nośnika instalacyjnego (która raczej nic nie da)
 7. giyefiki

  Windows 10 nie ładuje się

  Uruchom tryb awaryjny Otwórz linię komend (win + r, wpisać cmd) i uruchom operacje CHKDSK C: /F a następnie sfc /scannow Jeśli status po operacjach będzie wskazywał błędy, wklej wyniki tutaj. Kolejno restart komputera znowu do trybu awaryjnego. I przywracanie systemu otwierane z trybu awaryjnego/ Edit: Widzę, że edytowałaś i dodałaś sporo tekstu. W tym świetle najbardziej prawdopodobne wydaje się uszkodzenie systemu z winy aktualizacji. Więc albo naprawa systemu albo instalacja na nowo powinna starczyć.
 8. giyefiki

  Windows 10 nie ładuje się

  Przywracanie systemu uruchom z pendriva recovery. Natomiast możesz jeszcze raz spróbować CHKDSK a kolejno w ten sam wiersz poleceń sfc /scannow czyli naprawa plików systemowych. Edit: Z tego co piszesz to możliwe jest nagłe odłączenie dysku, skoro po samoistnym restarcie znów nie widzi bootable device. Możesz wtedy wejść do BIOS i zobaczyć czy tam widnieje ten SSD. Czy laptop go wykrywa. Możesz opisać jak wyglądają te załączenia systemu i brak załączeń. Jak często się załącza windows. Czy restartuje się też przed załadowaniem windowsa.
 9. giyefiki

  Windows 10 nie ładuje się

  Prawdopodobnie ta ostatnia aktualizacja windows powoduje problemy, trzeba się jej pozbyć. Jak uda się zalogować to najlepiej przywrócić system do stanu sprzed aktualizacji. Bez logowania można też przywrócić z pendriva recovery.
 10. giyefiki

  Windows 10 nie ładuje się

  Pierwsze co to odepnij od laptopa wszystkie pendrivy i dyski zewnętrzne, wejdź do BIOS i zobacz czy kolejność bootowania zaczyna się od dysku na którym masz system. Jeśli nie wiesz jak to zrobić wpisz w wyszukiwarkę lub youtube model laptopa bios boot order. Drugie to uruchom wiersz poleceń w środowisku odzyskiwania (Twój pendrive z Windows Revovery) i sprawdź dysk. Czyli z poniższego linka do punktu czwartego, w wierszu poleceń wpisz CHKDSK C: /F (przy założeniu że na dysku c : masz windows), po zakończeniu operacji restart komputera. Trzecie to spróbuj przywrócić mbr według tego poradnika wszsytkie kroki https://www.dell.com/support/article/pl-pl/sln304076/błąd-zablokowanego-dysku-twardego-podczas-odzyskiwania-systemu-windows-10?lang=pl
 11. Jeśli google z danego adresu dostaje za dużo zapytań wtedy załącza weryfikację czy to faktycznie człowiek je generuje. Dzieje się tak najczęściej przy darmowym VPN, kiedy wielu (zbyt wielu) użytkowników dostaje ten sam adres wyjściowy. Z tego co widzę używasz NordVPN więc to on jest winny.
 12. Jeszcze podpowiem, że przy okazji instalacji systemu jest najlepszy czas, aby wymienić dysk na SSD. Dziewczyna będzie niesamowicie zadowolona z przyśpieszenia działania laptopa. Co do wyboru systemu to warto jednak windows 10. Powrót do ustawień fabrycznych w kilku kliknięciach a i warto iść z duchem czasu. Windows 7 jest w końcu z 2009 roku
 13. To zainstaluj sam windows 10. W nim jest wbudowane przywracanie do ustawień fabrycznych (windowsa) do wyboru, czysty windows jak po instalacji lub z zachowaniem plików i programów użytkownika. Oprócz tego można stworzyć obraz dysku drugim wbudowanym narzędziem (jak już zainstalujesz sterowniki i programy) i zapisać go na osobnej partycji, usb czy na DVD jako kolejne zabezpieczenie. Zainstaluj tę samą wersję co masz teraz windows 7 a klucz będzie pasował. Czyli jeśli masz windows 7 Home to zainstaluj windows 10 Home
 14. Przy instalacji dodatkowego systemu, w tym wypadku linuxa, nadpisuje się MBR a z nim ustawienia skrótów bootowania takich jak F11 w lenovo. Istnieje narzędzie lenovo Rescue and Recovery, którym da się to naprawić czy obejść i docelowo odpalić recovery. Nie używałem więc dam tylko wskazówkę.
 15. To tym bardziej sprawdź tę kartę. Zobacz czy komputer bez niej też się wyłącza. Ewentualnie można kartę włożyć do innego komputera i zobaczyć czy on się wyłącza.
 16. To może być problem sprzętowy. Nagłe załączenie wentylatorów na maxa często wiąże się z ze zbyt dużym prądem puszczonym do karty lub błędnym odczytem temperatury. Pierwsze co, to przy wyłączonym komputerze odepnij i wyjmij kartę graficzną. Jeśli masz zintegrowaną grafikę w płycie to podłącz do niej monitor i przetestuj czy tak samo się wyłącza. Kolejno do przetestowania będzie zasilacz i płyta główna.
 17. W windowsie zmienia się język skrótem ctrl+shift, widocznie w grze go używasz. Można to zmienić lub wyłączyć w opcjach paska języka. Co do tytułowego problemu winny może być też sterownik graficzny lub aktualizacja windows, która go zepsuła. Pobierz najnowszy sterownik graficzny, odinstaluj obecny, zrestartuj komputer i zainstaluj nowy sterownik.
 18. Czy pojawienie się problemu wiąże się z konkretną akcją? Zainstalowaniem programu, zmianą czegoś w opcjach, aktualizacją windows. Jeśli masz punkt przywracania systemu z daty przed wystąpieniem problemu, to spróbuj przywrócić. Wspominasz o dwóch antywirusach, jeśli masz je zainstalowane to usuń i zostaw tylko jeden. Antywirusy często "gryzą" się nawzajem powodując różnorakie problemy. Zamieść do działu pomocy doraźnej logi FRST. Może z nich będzie się dało coś wyczytać. Napisz tam jaki to problem i od kiedy występuje.
 19. Windows 10 Pro nie ma czegoś takiego jak blokada ani okres próbny. Oryginalny windows 10 jeśli jest niezaaktywowany to ma restrykcje, jak znak wodny na pulpicie o braku aktywacji oraz inne restrykcje w personalizacji i innych. Zgodnie z licencją akceptowaną podczas instalacji należy aktywować system, aby go używać.
 20. No to podobnie zrób logi FRST i wklej do pomocy doraźniej, zobaczymy czy nie ma tak czegoś do usunięcia co może spowalniać. Podobnie też użyć Easy Service Optimize, wgrać profil zoptymalizowany lub ekstremalny, a w razie problemów przywrócić domyślny. Użyć też Registry Compressor. Co do przeglądarek, to opera nie wspiera już windowsa xp. Wspierają natomiast UCBrowser oraz Baidu Spark Browser i na takich powinno być lepiej z internetem.
 21. Czy to ten sam komputer, który masz w poniższym temacie Czy Easy Service Optimize i Registry Compressor próbowałeś?
 22. giyefiki

  Ram

  Tę wadliwą przeczyść złote styki alkoholem, szczególnie jeśli widzisz, że są zabrudzone czy zalepione. Spróbuj po wyschnięciu czy działa. Jeśli nie to będzie fizyczne uszkodzenie a tego się nie naprawia. A przynajmniej nie wyjdzie to taniej niż nowa kość.
 23. giyefiki

  Ram

  RAM 8 GB w dwóch kościach? Jeśli tak to jedna z nich może nie stykać lub problem z gniazdem pamięci. Przy wyłączonym komputerze wyjmij kości i włóż do innych gniazd.
 24. Z jednej strony, skoro jak piszesz zaczęło się to dziać nagle, kilka dni temu, to możliwe, że winowajcą jest np. aktualizacja windows i cofnięcie do poprzedzającego stanu jak radzi jessica będzie dobrym sprawdzianem. Tylko trzeba wybrać datę punktu przywracania sprzed pojawienia się problemu. Z drugiej strony skoro "bardzo intensywnie pracuje dysk" to może to być przyczyna fizyczna dysku. Skoro dzieje się to kilkanaście razy dziennie to czy nie dzieje się to po przerwie od korzystania z komputera? Wtedy przejście dysku w stan uśpienia może być przyczyną. Spróbuj tymczasowo wyłączyć uśpienie dysku. Dobrym sprawdzianem byłoby uruchomienie innego systemu, czyli z pominięciem obecnego dysku, aby sprawdzić czy to dysk nie jest przyczyną. Najlepiej uruchomić system typu windows PE, np. medicat z pendriva i zobaczyć czy wtedy będą występowały spowolnienia. Z jego poziomu zrobić też diagnostykę S.M.A.R.T. dysku programem HDtune lub Victoria. Nie widzę natomiast korelacji ze spowolnionym internetem. Kiedy występuje? Czy na innych urządzeniach internet też jest spowolniony?
 25. Drive c: (Dysk lokalny) (Fixed) (Total:119.14 GB) (Free:2.82 GB) NTFS Zaleca się trzymanie minimum 10% wolnej przestrzeni na dysku, dla szybkości działania i zachowania żywotności dysku. U Ciebie jest obecnie niecałe 3%
×
×
 • Dodaj nową pozycję...