Skocz do zawartości

giyefiki

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  51
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O giyefiki

 • Tytuł
  Użytkownik

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Z darmowych to DiskGenius, PartitionWizard
 2. giyefiki

  Laptop przegrzewa się

  Może być w7, w8, w10, chodzi o sprawdzenie sprzętu na innym systemie. Nawet nie musi być live, np jak masz inny dysk z systemem już zainstalowanym. Dla w7 live polecam Gandalf's https://www.board4all.biz/threads/gandalfs-windows-7pe-x64-version-07-24-2018.723640/
 3. giyefiki

  Laptop przegrzewa się

  Uruchom laptop z innego systemu np z pendriva system live typu medicat windows 10 lub Sergei Strelec windows 10, aby zdiagnowozwać czy to wina sprzętowa czy systemowa. Jeśli na innym systemie także się przegrzewa to przyczyna jest fizyczna.
 4. Miałem wannę stalową starej daty a teraz mam akrylową. Co do nalewania wody to jest odwrotnie, do akrylowej woda nalewa się głośniej, też się niemiło zdziwiłem po zamontowaniu. Sposobem jest nalewanie wody przez słuchawkę, która leży na podłożu. Temperaturę trzyma lepiej stalowa, choć oczywiście więcej ciepła potrzeba na początek by ją nagrzać. Cięższa o wiele jest stalowa więc wniesienie i montaż/demontaż wymagają nie lada wysiłku. Co do odprysków to jak nic ciężkiego na nią nie spadnie to się nie pojawiają ani a akrylowej ani na stalowej. Co do rdzewienia stalowej to zależy czy jest jest ocynkowana i jaki gruby ma lakier. Moja poprzednia bez ocynkowania, bez odprysków nie rdzewiała. Co do komfortu kąpieli i dotyku to zdecydowanie stalowa.
 5. giyefiki

  Partycja Recovery

  Ze screena widać, że w tej chwili partycja odzyskiwania jest pusta, ma 100% wolnego miejsca. Nie ma tam plików więc nic się z F9 nie uruchomi. Jeśli była formatowana, możesz spróbować przywrócić dane w DMDE. A metodami na odtworzenie systemu na przyszłość są także obraz dysku, w windows można stworzyć także partycję odzyskiwania przez "Create a Recovery Drive" lub można przygotować sobie wersję instalacyjną windows na płycie czy pendrivie do instalacji Win 7 Home Premium od zera.
 6. Parametr S.M.A.R.T. C5 o wartości RAW 88 znaczy, że dysk się sypie. Szesnastkowe 88 to dziesiętne 136, tyle sektorów w uproszczeniu teraz jest uszkodzonych. Czerwony kwadracik w error scan oznacza w którym są miejscu. Co do prędkości dysku ze screenów to test jest nie miarodajny, ponieważ test wykonuje się na niepracującym dysku, czyli uruchamia system z pendriva, płyty lub innego dysku. Ale prędkość raczej będzie ok, bo uszkodzone sektory są problemem. Co możesz teraz zrobić? Możesz wymienić dysk na nowy i zainstalować system lub ew. przenieść obecny. Obecnie są dobre ceny szybkich dysków SSD. Widząc, że masz zajęte na dysku jedynie 80 GB, możesz zakupić SSD 120 lub 240 GB, np polski produkt Goodram CX400 256 GB. Poprawi on znacznie komfort korzystania z laptopa dzięki swojej szybkości. Aby pracować dalej na obecnym dysku możesz pomniejszyć obecną partycję, aby nie zawierała uszkodzonego obszaru. Da się to zrobić z zachowaniem całego obecnego systemu (Jeśli tylko żaden plik Windows nie jest akurat ulokowany w błędnym obszarze), Funkcja Resize programem np PartitionGuru lub Partition Wizard Free Edition. Błędny obszar występuje w punkcie 1/5 obszaru więc można początkowe 1/5 dysku wykluczyć, wtedy błędny obszar będzie nieużywany. Dla pewności gdzie się znajdują obszary do wykluczenia warto zrobić skan w programie HDDScan > surface test lub w programie Victoria.
 7. giyefiki

  Problem z pendrive

  Jedna partycja NTFS wystarczy do sprawdzenia czy konwertowanie przyniosło poprawę.
 8. W takim razie dla pewności wklej świeże logi FRST. Dla bezpieczeństwa zmień hasło na poczcie. Jeśli używasz tego samego hasła w innych miejscach to także warto zmienić.
 9. giyefiki

  Problem z pendrive

  Ile minut trwało nadpisywanie dysku? Zakończyło się tabliczką w stylu operacja zakończona? Spróbuj także w DiskGenius według kolejności: usunąć z pendriva wszystkie partycje i zapisać wszystkie zmiany "save all". Zaznacz pendrive i w zakładce Disk > convert to GUID partition table i zapisać zmiany. Stworzyć nową partycję NTFS i sformatować także w DiskGenius (jeśli zapyta czy stworzyć także ESP i MSR to odznaczyć), zapisać zmiany. I zobacz czy pendrive działa. Jeśli nie to zrób to samo co powyżej tylko tylko wybierz convert to MBR partition table.
 10. Poczta nie musi być powiązana z infekcją ani poprzednim problemem. Może ktoś loguje się z azjatyckiego IP, jeśli przejął hasło. Sprawdź czy nie wyciekło, wpisując adres email na https://haveibeenpwned.com/ A na stronie https://www.whatismyip.com/my-ip-information/ sprawdź swoje IP i geolokalizację czy wskazuje na Azję czy na Twoje miejsce.
 11. giyefiki

  Problem z pendrive

  FF to jedynki, to wybierz. W wersji angielskiej zakładka tools > erase sectors > erase disk. Uważnie wybierz pendriva, aby to on się wymazał.
 12. giyefiki

  Problem z pendrive

  Z pendriva usuń wszystkie partycje. Nadpisz całą powierzchnię jedynkami. np programem DiskGenius bądź DMDE. Następnie stwórz nową partycję NTFS
 13. giyefiki

  niepoprawne ikony

  Wyczyść cache ikon https://www.thewindowsclub.com/rebuild-icon-clear-thumbnail-cache-windows-10
 14. Możliwe, że automatyczne łączenie jest tu winne. Kiedy masz załączone dwie karty sieciowe w domu, kablową i wifi, nagle wifi łapie sygnał (jedną z zapamiętanych sieci, która może być daleko i mieć słaby sygnał, na granicy możliwości połączenia) i próbuje się z nią łączyć. Spróbuj zmienić priorytet kart tak, aby kablowa miała pierwszeństwo. Jak tylko będzie podłączony kabel, to nie będzie szukał połączenia innych sieci. Tu opis dla windows https://spece.it/priorytety-interfejsow-sieciowych-windows/ Co do zaznaczonej opcji "połącz automatycznie", której nie możesz usunąć, to spróbuj "zapomnij sieć" lub usunąć z listy zapamiętanych sieci, w zależności od systemu.
 15. Zmieniali modem, ten modem to też router i wifi czy masz osobne urządzenia? Na komórce albo innym urządzeniu wifi działa poprawnie? Pierwsze co to spróbuj połączyć się laptopem do innego wifi, np. z komórki udostępnianie internetu po wifi. Spróbuj też usunąć sterownik wifi, restart komputera i zainstalować go na nowo.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...