Skocz do zawartości

giyefiki

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  130
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

1 obserwujący

O giyefiki

 • Tytuł
  Użytkownik

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Ustaw bramę na switchu 192.168.0.1 Co ważne, bramy i maski nie możesz zmieniać ani wymyślać nowej. Muszą być stałe dla całej sieci. U Ciebie brama to 192.168.0.1, prowadząca do routera, który jest bramą do internetu, tak to sobie skojarz. DNSy są mniej ważne , ale też trzeba używać określonego. 8.8.8.8 to dobry DNS, ja mogę polecić 1.1.1.1 i 9.9.9.9 Gdy na twoim komputerze, jesteś podłączony do switcha i używasz klienta DHCP, czyli pobierania adresów automatycznie, to jakie adresy zostają mu przydzielone. w linii komend wpisz ipconfig /all Na komputerach za switchem, ze sztywnym IP (i koniecznie bramą 192.168.0.1), pinguje adres IP switcha? Pinguje adres routera?
 2. Jeśli pytasz o serwer DHCP to to urządzenie nie posiada. Z resztą w jednej sieci najlepiej mieć jeden serwer DHCP. Jeśli pytasz o klienta DHCP, to proponuję tak jak napisałem przydzielić mu niezajęty IP. W świetle tego co napisałeś, że "na każdym komputerze w PC jest ustawiony "twardo" nr IP" to urządzenia też lepiej ustawić na twardo, aby pozostać w tej konwencji.
 3. Tp-link TL-SG108E to urządzenie konfigurowalne nie sam switch. Co znaczy, że ma swój adres IP, domyślnie 192.168.0.1. Za pewne Wasz główny router ma taki sam adres i nastąpiła kolizja IP. A że nowy TP-link mocniej rozgłasza swój adres to wszystkie komputery próbują się przez niego łączyć z internetem. Należy zalogować się do Tp-link i zmienić jego IP na inny, niezajęty. Czyli w przeglądarce wpisać adres 192.168.0.1 i użyć pary domyślnego loginu i hasła admin:admin. Najlepiej zmienić też domyślne hasło.
 4. 10 zajmuje trochę więcej niż windows 7. Na początku, razem z systemem, instaluje się też sklep z aplikacjami, który można usunąć i trochę zaoszczędzić. Podobnie aplikacje do xboxa. Jak się okroi windowsa 10 to może zajmować i mniej niż 7. Co do gier to zbyt szerokie pytanie. Najlepiej wpisać w wyszukiwarkę nazwę konkretnej gry i windows 10.
 5. piespawlowa: możesz ściągnąć SP1 i zainstalować z dysku https://support.microsoft.com/en-us/help/15090/windows-7-install-service-pack-1-sp1 sekcja Downloading and installing Windows SP1 from the Microsoft Download Center Laptop udźwignie. Windows 7 i 10 mają te same wymagania i tę samą prędkość działania. Zawsze lepiej nowszy system, bo jest nieco bezpieczniejszy a także dłużej będzie aktualizowany. Wiele osób po przesiadce instaluje Classic Shell, aby menu start przypominało to z windowsa 7. Oprócz tego jest bardzo podobnie z wyglądu i użytkowania.
 6. giyefiki

  Samsung R540 zmiana dysku

  Zmiana dysku twardego na SSD na pewno przyśpieszy laptopa. Ograniczeń pojemności dysku nie ma. Będzie pasował dysk SATA 2,5" czyli standardowe dyski SSD. Ram nic nie wniesie do szybkości laptopa, zmiany szybkości będą marginalne, praktycznie niezauważalne. Jeśli nie potrzeba większej pojemności to nie zmieniaj. DDR3-10600 1333 MHz SoDimm ważne by były Dual Channel, bez niego może być wolniej niż obecnie.
 7. giyefiki

  Laptop acer - brak internetu

  Jeśli SFC nie dochodzi nawet do końca skanowania to znaczy o głęboko uszkodzonym systemie windows. Trzeba odnowić system. Możesz albo z obrazu producenta, jeśli taki masz na laptopie. Możesz czystą instalację z zewnętrznego nośnika. Możesz zainstalować ponownie z zachowaniem ustawień. https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4000735/windows-10-reinstall#Reinstall Windows 10 using installation media Resetowania windowsa do ustawień domyślnych nie radzę, ponieważ skoro coś w nim jest uszkodzone to może nie poradzić sobie z resetowaniem.
 8. giyefiki

  Laptop acer - brak internetu

  Tak jak KSU pisał, nie jest prawdopodobne aby uszkodziły się obie karty sieciowe na raz, raczej to wina obecnie zainstalowanego systemu. Przywróć system do poprzedniego punktu przywracania. Oprócz tego zostaje próba naprawy za pomocą sfc /scannow Wcześniej dezaktywuj czasowo avasta
 9. giyefiki

  Laptop acer - brak internetu

  Próbowałeś usunąć ostatnią aktualizację windows lub przywrócić system do wcześniejszego punktu przywracania?
 10. giyefiki

  Laptop acer - brak internetu

  https://www.windowscentral.com/how-regain-internet-access-after-installing-update-windows-10#reset_network_settings_windows10 Z instrukcji w linku wykonaj poniższe kroki How to reset network stack using Command Prompt How to reset network adapter using Settings How to disable security apps to fix network problems on Windows 10 How to uninstall recent update to fix network problems on Windows 10 Zrestartuj router odłączając wtyk zasilający wchodzący do routera na 20 sekund. Jeśli dalej problem będzie występował załącz tryb awaryjny z obsługą sieci i napisz czy w nim internet działa. https://support.microsoft.com/en-gb/help/12376/windows-10-start-your-pc-in-safe-mode
 11. Na samej górze linka za którego dziękujesz jest objaśnienie każdego elementu. Dla nas najważniejsza jest wartość Raw values 000000000000 czyli zero.
 12. Za sektory w S.M.A.R.T. odpowiadają parametry 5, C4, C5, C6 a wartości sczytuje się z kolumny Raw values. Wszystkie mają wartość zero czyli nie ma problemu z sektorami. Dodatkowo wartości są w systemie szesnastkowym, ale zero jest tak samo jak w systemie dziesiętnym. Gdybyśmy czytali parametr 0C ilość włączeń dysku wartość 33 to na system dziesiętny będzie to 51 włączeń. https://dyski.cdrinfo.pl/artykuly/smart/strona3.php
 13. S.M.A.R.T. pokazuje, że dysk jest zdrowy. Z resztą, po 50 uruchomieniach to prawie nowy dysk, musiałby porządnie upaść, aby pojawiły się bad sektory, bo w tak świeżych dyskach same z siebie raczej się nie pojawiają. Natomiast "gubienie" partycji to dość pospolita przypadłość, szczególnie przy zachowaniach z odłączaniami się jakie opisałeś. Zatem skopiuj zdjęcia, ściągnij Test Disk i działaj.
 14. Skoro dane są widoczne w DMDE to pewnie struktura danych się sypnęła tak jak wyczytałeś. Test Disk będzie najlepszy do próby naprawy, Eassos Partitionguru też sobie poradzi. Producenci tych programów nigdy nie dają gwarancji działania i zawsze informują, że używasz na własną odpowiedzialność. Szansa powodzenia wynosi szacunkowo około 95%. Sama próba naprawy jest dość szybka, pewnie nawet poniżej minuty. Sam oceń jak ważne dla Ciebie są dane i czy je najpierw skopiować. Ja zawsze polecam wykonanie kopii danych przed operacjami na dysku. Propos gwarancji to przyczyną mógł być problem z napięciem podczas działania dysku, np. wadliwy port USB lub odłączenie dysku w czasie działania (np. przy nie w pełni wpiętym kablu) . Mogła to być również wina urządzenia/kontrolera wbudowanego w obudowę dysku zewnętrznego, pośredniczącego w transmisji (w środku obudowy jest zwyczajny dysk twardy). Całkiem możliwe, że taka usterka już się nigdy nie powtórzy. Trzeba zaobserwować co może być przyczyną.
 15. Tak jak pisali w podanym linku, problem z plikami gry, najprawdopodobniej plikami ściągniętego patcha. Spróbuj zainstalować MSXML 4.0 Service Pack 3 https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=15697 widziałem, że ta gra z niego korzysta. Jeśli masz wcześniejszą wersję MSXML najpierw ją odinstaluj i zrestartuj komputer. Najlepiej pytać na forum gry, tam jest największe prawdopodobieństwo trafienia na kogoś, kto już miał ten problem.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...