Skocz do zawartości

giyefiki

Użytkownicy
 • Zawartość

  48
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O giyefiki

 • Tytuł
  Użytkownik

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. giyefiki

  Partycja Recovery

  Ze screena widać, że w tej chwili partycja odzyskiwania jest pusta, ma 100% wolnego miejsca. Nie ma tam plików więc nic się z F9 nie uruchomi. Jeśli była formatowana, możesz spróbować przywrócić dane w DMDE. A metodami na odtworzenie systemu na przyszłość są także obraz dysku, w windows można stworzyć także partycję odzyskiwania przez "Create a Recovery Drive" lub można przygotować sobie wersję instalacyjną windows na płycie czy pendrivie do instalacji Win 7 Home Premium od zera.
 2. giyefiki

  Laptop wyraźnie zwalnia

  Parametr S.M.A.R.T. C5 o wartości RAW 88 znaczy, że dysk się sypie. Szesnastkowe 88 to dziesiętne 136, tyle sektorów w uproszczeniu teraz jest uszkodzonych. Czerwony kwadracik w error scan oznacza w którym są miejscu. Co do prędkości dysku ze screenów to test jest nie miarodajny, ponieważ test wykonuje się na niepracującym dysku, czyli uruchamia system z pendriva, płyty lub innego dysku. Ale prędkość raczej będzie ok, bo uszkodzone sektory są problemem. Co możesz teraz zrobić? Możesz wymienić dysk na nowy i zainstalować system lub ew. przenieść obecny. Obecnie są dobre ceny szybkich dysków SSD. Widząc, że masz zajęte na dysku jedynie 80 GB, możesz zakupić SSD 120 lub 240 GB, np polski produkt Goodram CX400 256 GB. Poprawi on znacznie komfort korzystania z laptopa dzięki swojej szybkości. Aby pracować dalej na obecnym dysku możesz pomniejszyć obecną partycję, aby nie zawierała uszkodzonego obszaru. Da się to zrobić z zachowaniem całego obecnego systemu (Jeśli tylko żaden plik Windows nie jest akurat ulokowany w błędnym obszarze), Funkcja Resize programem np PartitionGuru lub Partition Wizard Free Edition. Błędny obszar występuje w punkcie 1/5 obszaru więc można początkowe 1/5 dysku wykluczyć, wtedy błędny obszar będzie nieużywany. Dla pewności gdzie się znajdują obszary do wykluczenia warto zrobić skan w programie HDDScan > surface test lub w programie Victoria.
 3. giyefiki

  Problem z pendrive

  Jedna partycja NTFS wystarczy do sprawdzenia czy konwertowanie przyniosło poprawę.
 4. giyefiki

  Wyskakujace okienko na ułamek sekundy

  W takim razie dla pewności wklej świeże logi FRST. Dla bezpieczeństwa zmień hasło na poczcie. Jeśli używasz tego samego hasła w innych miejscach to także warto zmienić.
 5. giyefiki

  Problem z pendrive

  Ile minut trwało nadpisywanie dysku? Zakończyło się tabliczką w stylu operacja zakończona? Spróbuj także w DiskGenius według kolejności: usunąć z pendriva wszystkie partycje i zapisać wszystkie zmiany "save all". Zaznacz pendrive i w zakładce Disk > convert to GUID partition table i zapisać zmiany. Stworzyć nową partycję NTFS i sformatować także w DiskGenius (jeśli zapyta czy stworzyć także ESP i MSR to odznaczyć), zapisać zmiany. I zobacz czy pendrive działa. Jeśli nie to zrób to samo co powyżej tylko tylko wybierz convert to MBR partition table.
 6. giyefiki

  Wyskakujace okienko na ułamek sekundy

  Poczta nie musi być powiązana z infekcją ani poprzednim problemem. Może ktoś loguje się z azjatyckiego IP, jeśli przejął hasło. Sprawdź czy nie wyciekło, wpisując adres email na https://haveibeenpwned.com/ A na stronie https://www.whatismyip.com/my-ip-information/ sprawdź swoje IP i geolokalizację czy wskazuje na Azję czy na Twoje miejsce.
 7. giyefiki

  Problem z pendrive

  FF to jedynki, to wybierz. W wersji angielskiej zakładka tools > erase sectors > erase disk. Uważnie wybierz pendriva, aby to on się wymazał.
 8. giyefiki

  Problem z pendrive

  Z pendriva usuń wszystkie partycje. Nadpisz całą powierzchnię jedynkami. np programem DiskGenius bądź DMDE. Następnie stwórz nową partycję NTFS
 9. giyefiki

  niepoprawne ikony

  Wyczyść cache ikon https://www.thewindowsclub.com/rebuild-icon-clear-thumbnail-cache-windows-10
 10. Możliwe, że automatyczne łączenie jest tu winne. Kiedy masz załączone dwie karty sieciowe w domu, kablową i wifi, nagle wifi łapie sygnał (jedną z zapamiętanych sieci, która może być daleko i mieć słaby sygnał, na granicy możliwości połączenia) i próbuje się z nią łączyć. Spróbuj zmienić priorytet kart tak, aby kablowa miała pierwszeństwo. Jak tylko będzie podłączony kabel, to nie będzie szukał połączenia innych sieci. Tu opis dla windows https://spece.it/priorytety-interfejsow-sieciowych-windows/ Co do zaznaczonej opcji "połącz automatycznie", której nie możesz usunąć, to spróbuj "zapomnij sieć" lub usunąć z listy zapamiętanych sieci, w zależności od systemu.
 11. Zmieniali modem, ten modem to też router i wifi czy masz osobne urządzenia? Na komórce albo innym urządzeniu wifi działa poprawnie? Pierwsze co to spróbuj połączyć się laptopem do innego wifi, np. z komórki udostępnianie internetu po wifi. Spróbuj też usunąć sterownik wifi, restart komputera i zainstalować go na nowo.
 12. giyefiki

  Infekcja szyfrująca na windows serwer 2008 r2

  Tu wyleczysz infekcję. Zaszyfrowane pliki dalej zostaną zaszyfrowane. Zidentyfikować wirusa można online, wpisz w wyszukiwarkę "ransomware identifier" czy "id ransom". Kolejno można szukać deszyfratora. W większości wirusy szyfrujące tworzą nowy, zaszyfrowany plik, a plik źródłowy usuwają i zamazują. Jeśli nie zamazały to jest szansa. Można próbować przywrócić skasowane pliki lub skorzystać z ich wcześniejszej wersji np. przez ShadowExplorer.
 13. giyefiki

  Pendrive nie jest dostepny, niepoprawna funkcja, naprawa

  MHDD jest tylko do dysków twardych. Mój błąd.
 14. giyefiki

  Prośba o pomoc, bardzo spowolniony system Win10

  Skoro nie ma infekcji to spowolnienie nie będzie bezpośrednio powiązane ze stronami seriali. Pierwsze podejrzenie to Kaspersky się zaktualizował i zaczęło mu coś dolegać, dlatego spowalnia komputer. Testowo odinstaluj Kasperskiego a następnie użyj oczyszczacza Kavremover https://support.kaspersky.com/1464 To samo zrób z Malwarebytes kolejno używając mbam clean. Zrestartuj komputer i zobacz czy jest przyśpieszenie.
 15. giyefiki

  Pendrive nie jest dostepny, niepoprawna funkcja, naprawa

  Z pendriva usuń wszystkie partycje. Nadpisz całą powierzchnię jedynkami, a kolejno stwórz nową partycję. Polecam programy MHDD, DiskGenius, DMDE.
×