Skocz do zawartości

giyefiki

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  66
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O giyefiki

 • Tytuł
  Użytkownik

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Skoro procesy gier się uruchamiają a okno gry się nie wyświetla, to może być problem z rysowaniem okien. Spróbuj zainstalować najnowsze środowiska uruchomieniowe, dot Net, directX, te których używają gry. Czysta instalacja nowego sterownika graficznego też może pomóc.
 2. Dezaktywuj tymczasowo antywirusa i spróbuj czy gra rusza.
 3. Czy poprzedni dysk jest szyfrowany? Wytłumacz co znaczy "blokuje mi dostęp". Możesz uruchomić z dysku HDD poprzedni system i skopiować na SSD bezpośrednio lub za pomocą dysku zewnętrznego czy pendriva.
 4. Co do wymontowania dysku. Wpisz nazwę i model laptopa w youtube z dopiskiem disassembly lub disk replace i oceń czy dasz radę W skrócie jeśli masz laptop z osobną klapką na dysk to spokojnie dasz radę za pomocą jednego śrubokręta. Natomiast jeśli trzeba rozkręcać całego laptopa to wiąże się to z podważaniem obudowy np piórkiem gitary, tak żeby nie porysować i nie uszczerbić obudowy ani nie urwać zaczepów. Fakt, że niektóre serwisy też szczerbią jak się nie starają. Natomiast alternatywą będzie nagranie pendriva z systemem np medicat, czy Gandalf's Windows, załączenie laptopa z takiego pendriva i zgranie plików bez wyciągania dysku. Tak, po wymontowaniu dysku HDD komputer się uruchomi, możesz też podłączyć dysk zamiast napędu DVD.
 5. Jeśli jest, to jest naprawa windowsa 10, skoro to instalator windows 10, raczej siódemki nie naprawi, aczkolwiek tego akurat nigdy nie próbowałem. Zawsze można stworzyć dysk naprawy z już zainstalowanego windows 7
 6. Ręcznie chcesz robić to co by zrobił Yumi? Po co zmieniasz ścieżki? install.wim i instal.esd możesz traktować jako równorzędne, bez konwertowania. Po prostu jedno ktoś skompresował a działa tak samo. Mając obraz .iso windows 10 podmień plik install.wim na ten z windowsa 7. To wszystko. Bez zmieniania ścieżek, bez zmiany nazw. Później przez yumi dodaj nowy obraz i z niego odpal laptop.
 7. Skoro instalator windows 10 działa, to zrób taki trick. Z obrazu instalacyjnego windows 10 wyrzuć plik install.wim/install.esd (w zależności jaki masz, z kompresją .esd czy bez) i wstaw install.wim z obrazu windowsa 7. W Yumi dodaj jako windows 10. Instalator będzie wyglądał jak z dziesiątki a zainstaluje siódemkę. Da się tak przeskoczyć podobny błąd z brakiem sterownika USB 3.0, a tak jest prościej niż dogrywać sterownik. Tym bardziej, że u Ciebie nie wskazuje konkretnie o który sterownik chodzi. Całkiem możliwe, że właśnie o USB 3.0 skoro nośnikiem jest pendrive. Spróbuj też zrobić osobnego bootowalnego pendriva programem rufus, jest bardziej niezawodny niż yumi. Sprawdzisz tak czy to nie wina wadliwego obrazu windows 7.
 8. Edit: Spróbuj włożyć pendriva do portu USB 2.0. Jak nie pomoże to w BIOSie spróbuj przełączyć tryb dysku SATA (A)HCI na IDE (lub na Compatible w zależności jak to nazwał producent)
 9. Innymi słowy, kliknij: Bootice > process PBR > NTLDR boot record > install Wybierz odpowiedni dysk i partycję. Z tego co rozumiem masz jeden dysk i obecnie jedną partycję więc będzie ona zaznaczona domyślnie.
 10. Opisz jak odbudowałeś MBR. Z obrazu? Wgrałeś XP rozumiem, że to z obrazu? Czy EasyBCD pokazuje teraz wszystkie pozycje ze screena? Jeśli już masz obrazy i jak widzę niestraszne Ci eksperymentowanie to zobacz program Bootice. Spróbuj process PBR i dla partycji z XP zainstaluj NTLDR, wcześniej robiąc kopię. Powinien podmienić obecne menu.
 11. Jeśli używasz windows 7 to uruchom program jako administrator. Wyłącz czasowo programy antywirusowe lub firewalle lub inne blokery jakie posiadasz. Czy nie masz jakiegoś twardego blokera ustawionego, typu mbrfilter? Spróbuj według instrukcji producenta "skip menu" https://neosmart.net/wiki/easybcd/basics/setting-menu-timeout/#Skip_the_boot_menu lub usunąć niepotrzebne wpisy https://neosmart.net/wiki/easybcd/basics/deleting-entries/ Wcześniej zrób kopię https://neosmart.net/wiki/easybcd/basics/bcd-backup-and-restore/ Widzę, że najnowsza wersja programu po rejestracji też jest do użytku darmowego.
 12. EasyBCD powinien zmienić, opisz jak go używasz. Wersja bodajże 2.2 była darmowa z pełnymi możliwościami.
 13. Co to znaczy? Aby podmienić licencję w BIOS/UEFI trzeba ingerować w BIOS/UEFI co wiąże się z utratą gwarancji na laptopa, możliwością zepsucia płyty głównej i raczej specjalistycznym podejściem wraz za narzędziami. Sam windows nie podmienia ani nie nadpisuje licencji w BIOS/UEFI. Możesz spokojnie instalować drugiego windowsa na innym dysku. Rozważ też instalację w wirtualnej maszynie.
 14. giyefiki

  Dołożenie pamięci RAM

  Zacznij od sprawdzenia czy płyta główna wspiera pamięć, którą chcesz włożyć. Na stronie producenta płyty głównej powinna być lista supported memory. Zawsze najlepiej mieć pamięć w jednym zestawie. Idealnie byłoby wyciągnąć tę którą masz i zakupić zestaw 16 GB. Kolejno bezpiecznie jest wkładać pamięć taką samą jaką już masz czyli identyczne GoodRamy. A ostatecznie jak włożysz inną pamięć i nie będzie się gryzła z obecną (na co jest malutka szansa ale jest, raczej będzie trzeba sprawdzić empirycznie) to parametry zniżą się do najniższych spośród włożonych czyli taktowanie obu zestawów będzie 1600 MHz i CL10.
 15. giyefiki

  Device\Harddisk0\DR0

  Z pocztą nie ma to nic wspólnego, można być spokojnym. Ze screenu crystal disk info wartość C5, oznacza, że jeden sektor dysku jest w uproszczeniu uszkodzony. Nie wiadomo jak dawno się uszkodził, mogło to nastąpić np kilka lat temu, ale skoro nie zostały zauważone żadne uszkodzone pliki czy programy to pewnie nie trafiło na żaden plik tylko na nieużywany sektor. Póki wartość C5 nie dochodzi do kilkunastu jest niegroźnie. Myślę, że nie trzeba się tym przejmować. Na chwilę obecną warto zrobić to co zawsze, nawet przy 100% sprawnych dyskach czyli zadbać o kopię zapasową danych.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...