Skocz do zawartości

giyefiki

Użytkownicy
 • Zawartość

  36
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O giyefiki

 • Tytuł
  Użytkownik

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. giyefiki

  Pendrive nie jest dostepny, niepoprawna funkcja, naprawa

  MHDD jest tylko do dysków twardych. Mój błąd.
 2. giyefiki

  Prośba o pomoc, bardzo spowolniony system Win10

  Skoro nie ma infekcji to spowolnienie nie będzie bezpośrednio powiązane ze stronami seriali. Pierwsze podejrzenie to Kaspersky się zaktualizował i zaczęło mu coś dolegać, dlatego spowalnia komputer. Testowo odinstaluj Kasperskiego a następnie użyj oczyszczacza Kavremover https://support.kaspersky.com/1464 To samo zrób z Malwarebytes kolejno używając mbam clean. Zrestartuj komputer i zobacz czy jest przyśpieszenie.
 3. giyefiki

  Pendrive nie jest dostepny, niepoprawna funkcja, naprawa

  Z pendriva usuń wszystkie partycje. Nadpisz całą powierzchnię jedynkami, a kolejno stwórz nową partycję. Polecam programy MHDD, DiskGenius, DMDE.
 4. giyefiki

  Zgubiona partycja

  Spróbuj innymi programami. DMDE czy Partitionguru > tools > search lost partitions. Dobrze jest podejmować próby odzyskiwania robiąc wcześniej kopię binarną dysku, ponieważ ewentualne nieudane próby naprawy mogą bezpowrotnie nadpisać poprzednią strukturę.
 5. giyefiki

  Wirusy, w godzinę zniknęło 2gb z partycji dyskowej

  Programy windirstat czy wiztree pomogą stwierdzić co zajmuje miejsce na dysku i gdzie się znajduje. Może ściągnięte z utorrenta treści zajęły miejsce? Co do dysku to dobrą praktyką jest zachować minimum 10% wolnego miejsca na każdej partycji. Wpłynie to pozytywnie na szybkość działania i żywotność dysku.
 6. giyefiki

  Nie działa touchpad ASUS F2HF

  Jak nie wyświetla w managerze to sprawa hardwarowa. Odłączył się lub uszkodził. Tasiemka łącząca sama się raczej nie odpięła, chyba że był ostatnio rozkręcany, ale może też utracić styki na skutek zanieczyszczenia czy zaśniedzenia. Można spróbować odpiąć tasiemkę i przeczyścić styki np alkoholem. Nie zdziwiłbym się gdyby po prostu touchpad przestał działać sam z siebie, bo miałem w przeszłości taki przypadek właśnie z Asus F2.
 7. giyefiki

  Rozbudowa PC pod Win 7 lub 8.1

  Nie ma wzmianki o dysku. Domyślam się, że przy tej konfiguracji jest tam talerzowiec HDD. Jeśli tak to zdecydowanie wymienić dysk na SSD np. polski produkt GOODRAM CX400 za circa 100 zł. Nic więcej nie wniesie opłacalnego przyśpieszenia do przeglądania internetu dla tego sprzętu, bo to wiekowa platforma. Dla przykładu włożenie lepszego procesora przyśpieszy operacje na przeglądarce o 10%, co będzie w praktyce niezauważalne dla użytkownika. W przyszłości zmienić komputer na nowszy i przenieść tam proponowany dysk SSD.
 8. giyefiki

  Problemy z siecią, a raczej jej brak

  Problemy z siecią i udostępnianiem po aktualizacji są dość częste więc to mogła być przyczyna. Przeinstaluj sterowniki sieciowe. Sprawdź też czy program/nakładka producenta do sieci i skrótów klawiaturowych do łączenia z siecią nie wprowadza zakłóceń, spróbuj ją odinstalować. Nie masz włożonego modemu GSM?
 9. giyefiki

  System powoli działa, 2 konta logowania

  Problem będzie softwarowy, głównie system. Także Bios/UEFI zostaw w spokoju. Dysk sprawdziliśmy i wykluczyliśmy. Co do "komputer powoli startuje i potrzebuje czasu by uruchomić np. Menu Start czy Menedżer zadań" to może być ciężko. Najlepiej sprawdziłoby się tu przywrócenie systemu do ustawień fabrycznych w ustawieniach lub przez przycisk recovery lenovo. Jeśli bardzo chcesz zostać przy obecnym systemie, to spróbujmy. Odinstaluj wszystkie programy, które wiesz co robią a których nie używasz. Najlepiej odinstaluj też Chomikbox oraz Java, programem https://www.java.com/pl/download/uninstalltool.jsp ze względu na bezpieczeństwo. Odinstaluj chrome i użyj https://www.bleepingcomputer.com/download/chrome-cleanup-tool/ zachowując wcześniej swoje zakładki i potrzebne ustawienia. Po restarcie komputera zainstaluj chrome ponownie i powiedz co się zmieniło. Kolejno zobaczmy co załącza się razem z systemem. Ściągnij i uruchom program Autoruns https://docs.microsoft.com/en-us/sysinternals/downloads/autoruns Kliknij File > save > (Zapisz jako typ) text .txt i załącz wygenerowany notatnik.
 10. Dysk się sypie. Świadczy o tym parametr C6 ze skanu S.M.A.R.T. Można próbować naprawiać, ale będzie to czasochłonne a poprawa jeśli będzie, to będzie chwilowa, bo w przyszłości będą wyskakiwały kolejne bad sektory i problem będzie powracał. Biorąc pod uwagę niską cenę nowych, szybkich dysków SSD rozważyłbym wymianę dysku. PS. W HDTune > Error Scan zawsze robimy bez zaznaczania "Quick Scan"
 11. giyefiki

  Długie uruchamianie Windows 10 Home

  Spróbuj przywrócić Bios/UEFI do ustawień domyślnych oraz zaktualizować Bios/UEFI.
 12. giyefiki

  Długie uruchamianie Windows 10 Home

  Skoro najdłużej zatrzymuje się na ekranie z logo płyty głównej więc dzieje się to przed załadowaniem systemu. W tym czasie szuka według kolejności z jakiego urządzenia załadować system. Możliwe, że masz krążek lub pendriva włożonego i tam szuka plików rozruchowych. Wejdź do biosu/UEFI i ustaw sekwencję boot tak, aby jako pierwszy uruchamiał dysk, na którym masz windowsa.
 13. Przyczyną może być jeden z dodatków do przeglądarki, sam firefox lub problem z dyskiem. Spróbuj zresetować firefoxa do ustawień domyślnych https://support.mozilla.org/pl/kb/przywracanie-domyslnych-ustawien-firefoksa robiąc wcześniej kopię potrzebnych zakładek czy własnych ustawień.
 14. giyefiki

  System powoli działa, 2 konta logowania

  Ponieważ nawarstwia się tu sporo problemów, najszybciej będzie je rozwiązać kompleksowo przywracając windows do ustawień fabrycznych. A zaraz później defragmentacja dysku poprzez właściwości dysku C: > Narzędzia > Optymalizuj. Jeśli koniecznie chcesz pozostać przy obecnym systemie zacznij od wejścia w właściwości dysku C: > Ogólne> Oczyszczanie dysku > Oczyść pliki systemowe. Zaznacz wszystkie pozycje pliki do usunięcia i kliknij OK. Następnie właściwości dysku C: > Narzędzia > Sprawdzanie błędów Następnie właściwości dysku C: > Narzędzia > Optymalizuj i po zakończeniu restart komputera. Po tych operacjach opisz co się zmieniło z pozycji wymienionych w pierwszym poście.
 15. giyefiki

  System powoli działa, 2 konta logowania

  Test dysku wygląda dobrze. Powiedz czy to "mielenie" dysku ma odgłos pracy dysku? Czy może występują nienaturalne odgłosy, których nie miał kiedy był nowy, np piski, pyknięcia, nagłe zatrzymania . Jeśli odgłosy wskazują jedynie na wytężoną pracę dysku to myślę, że dysk możemy wykluczyć jako przyczynę i stwierdzić problem softwarowy.
×