Skocz do zawartości

giyefiki

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  107
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

1 obserwujący

O giyefiki

 • Tytuł
  Użytkownik

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Spróbuj naprawy SFC. Uruchom linię poleceń jako Administrator, z klawiatury + X > z menu wybierz pozycję Wiersz polecenia (administrator), uruchom w nim komendę sfc /scannow
 2. Widocznie aktualizacja coś namieszała. Najlepiej będzie przywrócić system do punktu przywracania sprzed aktualizacji, kiedy jeszcze nie było samoistnych restartów. Co do wyskakujących programów to nie są wirusy, spokojnie. To programy które już wcześniej były, a po aktualizacji ich certyfikaty uległy ponownej weryfikacji. Aby okienka nie wyskakiwały można wyłączyć te programy z autostartu lub potwierdzić załączanie z uprawnieniami administratora. https://www.dell.com/community/Alienware/A-Volute-3D-Sound-constantly-has-a-startup-UAC-warning/td-p/6154229 https://answers.microsoft.com/en-us/protect/forum/all/ss3svc32exe-popping-up-on-startup/81b1b167-0fcc-4570-a9f2-790076ef31ad
 3. 01, BB są dla Seagate nieistotne, producent nie stosuje się do tych parametrów i praktycznie zawsze są wysokie. 07 mogło się pojawić po wystąpieniach C5 i C6, więc teraz ciężko powiedzieć kiedy się pojawiło, 07 monitoruje się codziennie na przestrzeni dni, wtedy można coś wnioskować. BC i BF są w miarę niskie, ale ogólnie się nimi zajmujemy. Tak jak proponowałem trzeba zrobić test prędkości dysku w HDTune z liveCD czyli lub systemu uruchomionego z innego nośnika.
 4. S.M.A.R.T. nie wygląda najgorzej, dwa sektory, wątpię aby trafiły w punkt dający tyle objawów. Dla pewności zrób chkdsk /f /r oraz sfc /scannow przy dezaktywowanym czasowo Kasperskim Napisz efekty skanów oraz czy coś wniosły w działanie laptopa.
 5. HDTune i Viktoria mają wersję z tego roku, taką użyj. S.M.A.R.T. jest sczytywany z dysku, nie robi na nim testów więc nie zależnie czy dysk jest w użyciu czy nie. Jeśli będziemy chcieli zrobić test prędkości to bardzo słusznie jest to zrobić z systemu uruchomionego z innego nośnika. Zrób od razu taki test w HDTune z liveCD. Jeśli nie ma pisków czy zgrzytów to dobry prognostyk.
 6. Zrób skan S.M.A.R.T. dysku programem HDTune lub Viktoria i wklej screen. Czy dysk wydaje dźwięki, których wcześniej nie wydawał? Szczególnie podczas przestojów, zawieszeń w pracy.
 7. Jest podejrzenie uszkodzenia dysku twardego, wynika to z logów oraz bezpośrednio wymienionych objawów. Zrób skan S.M.A.R.T. dysku programem HDTune lub Viktoria i wklej, najlepiej w dziale hardware forum. 
 8. Użyj dedykowanego narzędzia producenta https://download.eset.com/com/eset/tools/installers/eset_apps_remover/latest/esetuninstaller.exe https://support.eset.com/pl/jak-moge-recznie-odinstalowac-produkt-eset
 9. Czy tryb awaryjny działa poprawnie? 1. Spróbuj przywracania systemu 2. Uruchom sfc w trybie awaryjnym lub trybie napraw 3. Wklej logi z FRST do działu pomocy doraźnej
 10. Spróbuj innym programem, polecam Macrium Reflect lub Diskgenius. Można je znaleźć na liveCD Sergeistrelec winPE
 11. giyefiki

  Problem z komputerem

  Przycinki i spowolnienia to typowe oznaki tej usterki dysku, która wychodzi w skanie. Oprócz kontrolera jest dużo wadliwych sektorów i będzie się pojawiało coraz więcej, co wpływa nie tylko na komfort pracy, ale bezpośrednio dane są zagrożone. Polecam przegrać ważne dane na inny nośnik. Dysk ma przepracowane 791 dni 24/7 czyli przeliczając na codzienne cykle załącz/wyłącz ma pewnie koło 6 lat, to i tak dłużej niż przeciętna długość życia tego modelu.
 12. giyefiki

  Problem z komputerem

  Błędy z pierwszego screena C5 i C7 w takiej ilości oraz zatrzymywanie się testu świadczą ewidentnie, że dysk się sypie. Jest to głównie wina kontrolera w dysku więc nie ma czego ratować. Ten dysk będzie chodził tak jak teraz lub gorzej. Tytułowe problemy to wina dysku, potrzebna jest jego wymiana. Przy obecnych niskich cenach dysków SSD proponuje zakup takiego właśnie, będzie o wiele szybszy niż HDD. Np. polską markę Goodram, model CX400 lub jakikolwiek inny lecz wyprodukowany maksimum rok do tyłu.
 13. giyefiki

  Problem z komputerem

  Zastosuj to co napisała jessica i napisz co się zmieniło po tej operacji. Jest podejrzenie uszkodzenia dysku twardego. Zrób skan S.M.A.R.T. dysku programem HDTune lub Viktoria i wklej tutaj.
 14. Ok, przypuszczam, że nie tylko chodzi Ci o nowe posortowanie w filtrze, ale także wyświetlenie części wierszy i ich numeracja z ukryciem pozostałych wierszy. W takim razie pomoże funkcja SUMY.CZĘŚCIOWE Czyli to co po wpisaniu w przeglądarkę frazy "Numerowanie przefiltrowanych wierszy". Jeśli czegoś nie znajdujesz w przeglądarce dla Open Office to można wyszukiwać z frazą excel, ponieważ funkcje mają w większości te same nazwy i działają tu i tu. =JEŻELI(B2="";"";SUMY.CZĘŚCIOWE(3;B$2:B2)) JEŻELI sprawdza tu czy nie ma pustych komórek. Jeśli w kolumnie którą filtrujesz nie ma pustych komórek to nie potrzeba tego JEŻELI =SUMY.CZĘŚCIOWE(3;B$2:B2)
 15. Może antywirus skanuje strony przed wejściem, spróbuj go wyłączyć czasowo.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...