Skocz do zawartości

giyefiki

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  148
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

1 obserwujący

O giyefiki

 • Tytuł
  Użytkownik

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. @jessica Mimo abstrakcyjnej sytuacji jaką przytaczasz, której ciężko dać wiarę, warto zacząć od podstaw i zastosować rozwiązania, które pomagają znakomitej większości przypadków.
 2. W mojej ocenie na windows 7 miałaś infekcję, która przejęła hasło do poczty wp i z niej rozsyłała automatycznie spam, co doprowadziło do wpisania IP na black listy. Dlatego na innych pocztach też blokuje IP, ale nie świadczy to o wycieku danych poczty onet. Po prostu inne poczty wspierają się tymi samymi blacklistami. Po czystej instalacji do windows 10 infekcje są usuwane. Mogą zostać jedynie pliki nie związane z systemem, ale o infekcji można już zapomnieć. Podjęłaś dobre kroki z reinstalacją, zmianą haseł i weryfikację dwu etapową. Kolejnym krokiem będzie wypisanie się blacklist. Można to zrobić przez dostawcę poczty wp, która była przyczyną blokady. Opisać im przypadek tak jak tu to zrobiłaś, że był zarażony system, ale już podjęłaś kroki, opisz jakie, że już jest w porządku i aby interweniowali do blacklisty w Twojej sprawie. Całkiem możliwe, że to jest blok czasowy i samo ustąpi. Jeśli chcesz wcześniej korzystać z poczty to możesz użyć zmiany IP na zasadzie np. VPN. Ewentualnie prosić dostawcę internetu o przydzielenie nowego IP, co może wiązać się z rekonfiguracją sieci i routera. @jessica Nie przesadzasz? :) Przecież to nie jej wina, że spam został wysyłany, jest ofiarą ataku. Dlaczego ma się zachowywać jak bohater scenariusza kryminału zacierając za sobą ślady, likwidując skrzynki pocztowe i wyprowadzać się do innego miasta po nową tożsamość IP :)
 3. Dyski już były wcześniej, kiedy podłączasz dysk zewnętrzny to jest mu przypisywana kolejna literka, co widać logu z pierwszego posta Drive o: (Buziam Olcie) (Fixed) (Total:819.2 GB) (Free:42.91 GB) NTFS Wygląda na to, że masz w komputerze czytnik kart. Aby ukryć jego dyski wykonaj Opcje folderów > Widok > Ukryj puste stacje w folderze Komputerze
 4. Cieszę się. Rozważ dotację, jak w piosence "Grosza daj forumowi" :)
 5. Asus Splendid nie usunął się w całości. Uruchom FRST. Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+Y. Otworzy się Notatnik - wklej do niego: Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+S. W FRST kliknij na Fix (NAPRAW). Daj znać czy jest poprawa
 6. Zostało jeszcze kilka programów Asusa i całkiem możliwe, że jeden z nich jest jest przyczyną, ale nie mogę polecić ich odinstalowania. Spróbujmy odinstalować jeszcze Flash, bo on miewa różne humory. Czyli odinstalować Adobe Flash Player. Po uruchomieniu ponownie zrób świeży sklan FRST i wklej, zobaczymy czy nie trzeba posprzątać ręcznie po tych programach.
 7. Różne urządzenia, różne systemy to różne objawy, nie ma reguły. Która przeglądarka była od nowości laptopa, a która była ręcznie instalowana? Czy po wejściu w obie przeglądarki wyskakuje okienko czy tylko w jednej?
 8. Czy antywirus avast był już z kupnem laptopa? Czy program do pitów i Adobe Flash Player, który jest do niego konieczny był instalowany zanim zaczęło wyskakiwać okienko czy dopiero później.
 9. To kolejne, Asus Splendid Video Enhancement Technology oraz Asus Hello i restart.
 10. Skoro dzieje się tak prawie od nowości laptopa i nie zaczęło się to bezpośrednio po instalacji ręcznej jednego z programów, to pewnie będzie to powiązane z programami asusa, które były preinstalowane, które producent dodaje od siebie. Często nie są one w ogóle potrzebne a służą producentowi do sprzedaży dodatkowych programów czy usług. Najbardziej podejrzany wydaje się ASUS GIFTBOX, Proszę odinstalować (ustawienia > aplikacje) i uruchomić laptopa ponownie i dać znać czy przyniosło efekt.
 11. Skanujesz dwa tygodnie, jesteś w połowie pierwszego skanu i pytasz się czy dać sobie spokój? :) Zobacz na post #14 producent sugeruje kilkukrotne skanowanie. Jeśli zdecydujesz się skanować dalej to pewnie skończysz gdzieś w kwietniu :) Jeśli dalej się wahasz czy skanować do końca to podpowiem, że programy tego pokroju nawet jak wyświetlą, że sektor jest zregenerowany, to nie musi oznaczać to prawdy i w ponownym skanie znów będziesz regenerować te same sektory.
 12. giyefiki

  klonowanie z błędem

  Mmacrium Reflect, DiskGenius, Partition Wizard (Minitool Software). Te programy wykazują się większą niezawodnością niż Acronis. Po każdym klonowaniu na nowy dysk będzie potrzeba aktywowania windows.
 13. Driver booster przed działaniem tworzy punkt przywracania systemy, jeśli go masz, albo nawet wcześniejszy to do niego powróć.
 14. Jak skończysz to załóż partycje na dysku i zrestartuj komputer, zobacz czy po restarcie partycja dalej jest.
 15. Zarządzanie dysków widzi dysk, ok. Victoria lub HDTune widzi dysk? Jeśli tak to wklej wyniki S.M.A.R.T.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...