Skocz do zawartości

giyefiki

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  82
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

1 obserwujący

O giyefiki

 • Tytuł
  Użytkownik

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. giyefiki

  dobra diagnostyka hdd

  Oba dyski są w porządku. Wyglądają zdrowo. Pytasz jak diagnozować HDD. Głównie z parametrów S.M.A.R.T. a dodatkową wskazówką mogą być dźwięki, które wydaje dysk podczas pracy, szczególnie jeśli wcześniej ich nie wydawał. Z parametrów S.M.A.R.T najczęstsze problemy sygnalizują parametry 5, 197, 198. 199, które powinny mieć wartość zero. A ogólnie każdy parametr może świadczyć o usterce dysku, trzeba je porównać z normami. Z tym że różni producenci różnie podchodzą do tematu, np Seagate niektóre wartości ma przesadzone, dlatego potrzebne były modele dysków, bo np. parametr pierwszy jest tam bardzo wysoki, ale dla Seagetów taki jest ok. Więcej możesz poczytać np tu http://forum.pclab.pl/topic/1097824-Tutorial-SMART-interpretacja-parametrów/ A co wpływa najbardziej na pojawianie się usterek to wstrząsy, głównie upadki, ale drgania również oraz przegrzania dysku.
 2. giyefiki

  dobra diagnostyka hdd

  Wklej wynik S.M.A.R.T. drugiego dysku oraz modele dysków. Pod windowsem możesz urochumić HDTune lub Vikcoria. Pod linuxem GSmartControl.
 3. giyefiki

  Lan bez internetu

  Jeśli dobrze rozumiem pytanie, masz dwa komputery z windows 10, podłączone do routera, w którym jest internet, a chcesz żeby te komputery były odcięte od internetu i widziały tylko swoje udostępnione foldery i drukarki? Można na komputerach stworzyć regułę w zaporze windows defender, która zablokuje wszystkie porty za wyjątkiem tych odpowiedzialnych za udostępnianie plików czyli tych https://docs.microsoft.com/en-us/previous-versions/windows/it-pro/windows-server-2008-R2-and-2008/cc731402(v=ws.11)?redirectedfrom=MSDN Jeśli pobierasz na tych komputerach IP dynamiczne przydzielane z routera to potrzeba dodatkowo zostawić otwarty port UDP 68. Jeśli masz IP wpisane statycznie to nie trzeba.
 4. Wyłączenie karty graficznej w managerze i tryb awaryjny działa w podobny sposób czyli system ładuje swój własny, podstawowy sterownik graficzny. Nie przełącza karty. My chcemy sprawdzić czy na drugiej karcie graficznej będzie ten sam problem, dlatego trzeba przełączyć w programie. Ewentualnie w BIOSie może być też wybór karty, to zależy od BIOSu, każdy jest inny, sprawdź. Jeśli da się wyłączyć AMD to wyłącz. Na karcie zintegrowanej powinna się pojawić pełna rozdzielczość, z normalną grafiką. W normalnym trybie, nie w awaryjnym. Co do czerwonego kwadracika na dysku to osobny temat. Wklej screeny z S.M.A.R.T. dysku. W HDTune zakładka health.
 5. Wygląda na problem na lini windows-sterownik. Masz w laptopie dwie karty graficzne, zintegrowana Intel i dedykowaną AMD. Wejdź w manager urządzeń i zobacz czy nie występują na nich problemy, po wejściu na każdą powinno pisać "to urządzenie działa poprawnie". Wyłącz tymczasowo antywirusy i w programie ustawień grafiki AMD Vision Control Center w opcjach przestaw używaną kartę graficzną na tę zintegrowaną Intel. Zrestartuj i zobacz jakie będzie efekt. Spróbuj naprawić pliki systemowe, może aktualizacja windows coś popsuła. W trybie awaryjnym w konsoli cmd uruchom sfc /scannow lub jak poniżej
 6. 30.09.2019 ATI wydał nowe sterowniki graficzne. Skoro ta data jest zbieżna z początkiem problemu, to możliwe, że najnowszy sterownik graficzny jest przyczyną. Spróbuj zainstalować starszy sterownik i wyłącz jego automatyczną aktualizację.
 7. W takim razie spróbuj naprawy przez edycję ręczną rejestru. Fix1 z powyższego linka lub tu masz rozszerzony opis https://www.wintips.org/how-to-fix-a-corrupted-profile-the-user-profile-service-failed-the-logon-solved/ Pamiętaj o kopii rejestru przed zabraniem się do naprawy i powodzenia.
 8. wpisz samo =ROW()-1 =WIERSZ()-1 jeśli masz polskiego Libre office, bo funkcje mają polskie nazwy, co jest mylące Polecam pliki pomocy LO https://help.libreoffice.org/Calc/Spreadsheet_Functions/pl#WIERSZ
 9. Jak najbardziej to mógł spowodować wirus, tak wskazują też tutaj https://neosmart.net/wiki/other-user/#About_8220Other_User8221 Spróbuj z tego tekstu punkt fix3 czyli naprawę systemu z nośnika.
 10. A spróbuj Net user "Inny użytkownik" /active:no (teraz przez ż, bo nie widzę na zdjęciu czy tam jest z czy ż) W panelu sterowania w kontach użytkownika pewnie też nie ma tego konta ?
 11. W netplwiz > zaawansowane > zawaansowane > użytkownicy możesz wyłączyć tego drugiego użytkownika? Wklej screena. Możesz też spróbować w cmd uruchomionym jako administrator, wpisać Net user "Inny uzytkownik" /active:no
 12. Spróbuj ustawić w panelu sterowania > konta użytkowników > wybierz swoje konto i zaznacz logowanie bez użycia hasła oraz wybierz awatar.
 13. =ROW()-1 Pobierasz funkcją pozycję wiersza, -1 bo masz tytuł kolumny, którego nie numerujesz.
 14. W BIOS ustaw Boot mode jako legacy.
 15. Parametr 0B i C8 jest bardzo wysoki, to będzie problem z głowicą dysku. Spróbuj dla potwierdzenia odpalić systemu z pendriva albo podłączyć dysk do innego komputera i tam zrobić S.M.A.R.T. i test prędkości programem HDTune lub Viktoria. Jak wyjdą podobne wyniki to będzie wina sprzętowa dysku.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...