Skocz do zawartości

giyefiki

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  185
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

1 obserwujący

O giyefiki

 • Tytuł
  Użytkownik

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. W ostateczności http://101-computer-troubleshooting.blogspot.com/2009/09/how-to-perform-repair-installation-of.html
 2. Widzę, że to nowy komputer z dość świeżą płytą główną. Poradzę na pewno update bios, szczególnie, że wychodzi sporo usprawnień/łatek do tej płyty (ostatni update sprzed 5 dni), a i występują na niej problemy z pamięcią, jak ten z linku poniżej. A więc ściągnij najnowszy bios https://www.asus.com/pl/Motherboards/TUF-GAMING-X570-PLUS/HelpDesk_BIOS/ i uaktualnij. W filmiku masz instrukcje jak to zrobić. Kolejno przywróć w bios ustawienia związane z pamięcią do domyślnych (jeśli wcześniej pamięć była np podkręcana), możesz też przywrócić całe ustawienia bios do domyślnych. I daj znać jakie są efekty.
 3. Wpisując nslookup wchodzisz do programu nslookup (stąd znak > na początku linii) . Nie ma w nim komendy ipconfig. Wyjdź do linii komend wpisując exit lub wciśnij ctrl + c Spróbuj ipconfig /flushdns z uprawnieniami administratora.
 4. Błąd RAM wydaje się najpoważniejszy. Zaobserwuj i opisz czy występuje regularnie i w jakich sytuacjach. Przetestuj RAM np. według tego opisu https://pl.stealthsettings.com/testeaza-memoria-ram-pe-windows-10-windows-10-tools.html Problem z explorerem mogą powodować Kasperky lub sanboxie. Odinstaluj te programy do czasu uporania się z problemem. Dorze będzie zastosować Kavremover. Autostart programów sprawdzisz w Menadżer zadań > uruchamianie
 5. Aktualizacja Microsoftu wypuszczona 2020-06-18 może być winna. Spróbuj wrócić do punktu przywracania sprzed tej daty.
 6. Spróbuj sformatować ponownie, a jeśli się nie uda to użyj zewnętrznego programu np PartitionGuru lub MiniTool Partition Wizard.
 7. giyefiki

  Windows 10 nie ładuje się

  Czyli głęboko uszkodzony system. Ponieważ z istniejących możliwości naprawy nic się nie załącza, ani tryb awaryjny, ani opcje windows recovery, ani nie da się zresetować do ustawień fabrycznych to zostały opcje następujące jeśli laptop dysponuje własnym przywracaniem do stanu fabrycznego, to go użyć. jeśli masz obraz dysku lub systemu to przywrócić z niego zainstalować na nowo system z nośnika instalacyjnego próba naprawy "napraw komputer" z nośnika instalacyjnego (która raczej nic nie da)
 8. giyefiki

  Windows 10 nie ładuje się

  Uruchom tryb awaryjny Otwórz linię komend (win + r, wpisać cmd) i uruchom operacje CHKDSK C: /F a następnie sfc /scannow Jeśli status po operacjach będzie wskazywał błędy, wklej wyniki tutaj. Kolejno restart komputera znowu do trybu awaryjnego. I przywracanie systemu otwierane z trybu awaryjnego/ Edit: Widzę, że edytowałaś i dodałaś sporo tekstu. W tym świetle najbardziej prawdopodobne wydaje się uszkodzenie systemu z winy aktualizacji. Więc albo naprawa systemu albo instalacja na nowo powinna starczyć.
 9. giyefiki

  Windows 10 nie ładuje się

  Przywracanie systemu uruchom z pendriva recovery. Natomiast możesz jeszcze raz spróbować CHKDSK a kolejno w ten sam wiersz poleceń sfc /scannow czyli naprawa plików systemowych. Edit: Z tego co piszesz to możliwe jest nagłe odłączenie dysku, skoro po samoistnym restarcie znów nie widzi bootable device. Możesz wtedy wejść do BIOS i zobaczyć czy tam widnieje ten SSD. Czy laptop go wykrywa. Możesz opisać jak wyglądają te załączenia systemu i brak załączeń. Jak często się załącza windows. Czy restartuje się też przed załadowaniem windowsa.
 10. giyefiki

  Windows 10 nie ładuje się

  Prawdopodobnie ta ostatnia aktualizacja windows powoduje problemy, trzeba się jej pozbyć. Jak uda się zalogować to najlepiej przywrócić system do stanu sprzed aktualizacji. Bez logowania można też przywrócić z pendriva recovery.
 11. giyefiki

  Windows 10 nie ładuje się

  Pierwsze co to odepnij od laptopa wszystkie pendrivy i dyski zewnętrzne, wejdź do BIOS i zobacz czy kolejność bootowania zaczyna się od dysku na którym masz system. Jeśli nie wiesz jak to zrobić wpisz w wyszukiwarkę lub youtube model laptopa bios boot order. Drugie to uruchom wiersz poleceń w środowisku odzyskiwania (Twój pendrive z Windows Revovery) i sprawdź dysk. Czyli z poniższego linka do punktu czwartego, w wierszu poleceń wpisz CHKDSK C: /F (przy założeniu że na dysku c : masz windows), po zakończeniu operacji restart komputera. Trzecie to spróbuj przywrócić mbr według tego poradnika wszsytkie kroki https://www.dell.com/support/article/pl-pl/sln304076/błąd-zablokowanego-dysku-twardego-podczas-odzyskiwania-systemu-windows-10?lang=pl
 12. Jeśli google z danego adresu dostaje za dużo zapytań wtedy załącza weryfikację czy to faktycznie człowiek je generuje. Dzieje się tak najczęściej przy darmowym VPN, kiedy wielu (zbyt wielu) użytkowników dostaje ten sam adres wyjściowy. Z tego co widzę używasz NordVPN więc to on jest winny.
 13. Jeszcze podpowiem, że przy okazji instalacji systemu jest najlepszy czas, aby wymienić dysk na SSD. Dziewczyna będzie niesamowicie zadowolona z przyśpieszenia działania laptopa. Co do wyboru systemu to warto jednak windows 10. Powrót do ustawień fabrycznych w kilku kliknięciach a i warto iść z duchem czasu. Windows 7 jest w końcu z 2009 roku
 14. To zainstaluj sam windows 10. W nim jest wbudowane przywracanie do ustawień fabrycznych (windowsa) do wyboru, czysty windows jak po instalacji lub z zachowaniem plików i programów użytkownika. Oprócz tego można stworzyć obraz dysku drugim wbudowanym narzędziem (jak już zainstalujesz sterowniki i programy) i zapisać go na osobnej partycji, usb czy na DVD jako kolejne zabezpieczenie. Zainstaluj tę samą wersję co masz teraz windows 7 a klucz będzie pasował. Czyli jeśli masz windows 7 Home to zainstaluj windows 10 Home
×
×
 • Dodaj nową pozycję...