Skocz do zawartości

Komputer został zablokowany - Ukash


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, problem mam następujący: pojawia mi się, opatrzony orłem bez korony, komunikat "komputer został zablokowany...." z żądaniem zapłaty "grzywny" przy pomocy kuponu ukash Jestem raczej zwykłym użytkownikem, spróbowałem zatem wpisywania kodów, skanowania avastem itp. Niestety nic to nie dało. Prosze o pomoc. Starałem się wykonać wszytki kroki zgodnie z zasadami użytkowania forum. Jeśli czegoś nie wykonałem - z góry przepraszam.

 

Logi wykonałem w trybie awaryjnym z obsługą sieci.

 

Bardzo proszę o pomoc!

 

 

Pozdrawiam wszystkich

 

Kranken

 

Tu wklejam raport opcjonlny (choć zdaję sobie sprawę, że tyle czerwonego to raczej nie dobra wiadomość):

 

Results of screen317's Security Check version 0.99.42

Windows XP Service Pack 3 x86

Internet Explorer 8

``````````````Antivirus/Firewall Check:``````````````

Windows Security Center service is not running! This report may not be accurate!

avast! Free Antivirus

`````````Anti-malware/Other Utilities Check:`````````

CCleaner

Java™ 6 Update 23

Java version out of Date!

Adobe Flash Player 10 Flash Player out of Date!

Adobe Flash Player 10.2.159.1 Flash Player out of Date!

Adobe Reader 9 Adobe Reader out of Date!

Mozilla Firefox (6.0.2)

````````Process Check: objlist.exe by Laurent````````

Alwil Software Avast5 AvastUI.exe

`````````````````System Health check`````````````````

Total Fragmentation on Drive C::

````````````````````End of Log``````````````````````

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej następujący tekst:

 

:OTL
SRV - File not found [On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\IcdSptSv.exe -- (ICDSPTSV)
O4 - HKLM..\Run: [WinSyncMetastore] C:\Documents and Settings\Maciek\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Microsoft\Windows\824\WinSyncMetastore.exe ()
 
:Files
C:\Documents and Settings\Maciek\Dane aplikacji\hellomoto
C:\Documents and Settings\Maciek\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Microsoft\Windows\824
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Kliknij w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera.

 

Uruchamiasz OTL ponownie, tym razem wywołujesz opcję Skanuj. Pokazujesz nowe logi z OTL

Odnośnik do komentarza

Cześć,

 

Dzięki za szybką odpowiedź. Niestety nie mogłem wcześniej wykonać skryptu. Byłem z dala od komputera.

 

Zrobiłem jak napisałeś, uruchomiłem komputer i w tyrybie normalnym pokazał raport z wykoanania skryptu, ale nie poszedł dalej i zaciął się. To znaczy widziałem tylko obrazek pulpitu i kursor.

 

Uruchomiłem tryb awaryjny. Raport znów się pokazał. Uruchomiłem skanownie.

 

W załącznikach raport i nowe logi.

 

Co dalej?

raport_po wykonaniu skryptu.txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza

Infekcja usunięta i problem powinien minąć.

 

Czynności końcowe:

 

1. Użyj opcji Sprzątanie z OTL.

 

2. Opróżnij folder przywracania systemu: KLIK

 

3. Zaktualizuj wymienione programy do najnowszych wersji:

 

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216016FF}" = Java 6 Update 23

"{AC76BA86-7AD7-1033-7B44-A95000000001}" = Adobe Reader 9.5.0

"Mozilla Firefox 6.0.2 (x86 pl)" = Mozilla Firefox 6.0.2 (x86 pl)

 

Szczegóły aktualizacyjne: KLIK

 

4. Dla bezpieczeństw a zmień hasła logowania do serwisów w sieci.

Odnośnik do komentarza

Cześć,

 

Zrobiłem, jak napisałeś. Niestety z jakiogoś dziwnego powodu przestał działać IE. To znaczy włącza się na chwilę, ale zaraz się zamyka. Próbowałem go przeinstalować, ale wyrzuca mnie za każdym razem do niebieskiego ekranu. Niestety nie zdążyłem przeczytać co tam jest napisane. Czy log takiego ekranu gdzieś się rejestruje? Podobnie nie jestem w stanie uaktualnić Javy - wyskakuje komunikat o tym, że ściagnięty plik jest uszkodzony. Na razie całkiem ją odinstalowałem.

 

Co może być problemem? Na wszelki wypadek ponownie ściągnąłem OLT i chciałem załączyć logi, ale z jakiegoś powodu wyskakuje mi błąd IO przy w dodawaniu pliku do odpowiedzi na forum. Jakieś porady?

 

Pozdrawiam i życze wszystkiego najlepszego w dniu urodzin

 

Kranken

Odnośnik do komentarza
Niestety z jakiogoś dziwnego powodu przestał działać IE. To znaczy włącza się na chwilę, ale zaraz się zamyka.

 

Objaw sugeruje uszkodzenie Internet Explorer: KB967896.

 

 

Próbowałem go przeinstalować, ale wyrzuca mnie za każdym razem do niebieskiego ekranu. Niestety nie zdążyłem przeczytać co tam jest napisane. Czy log takiego ekranu gdzieś się rejestruje?

 

Diagnostykę BSOD opisuje punkt 5 w ogłoszeniu: KLIK.

 

Po pierwsze włącz widzialność wszystkich ukrytych w Mój komputer > Narzędzia > Opcje folderów > Widok: zaznacz Pokaż ukryte pliki i foldery + odptaszkuj Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego. Sprawdź czy masz na dysku katalog C:\WINDOWS\ie8 i nie jest pusty. To jest deinstalator IE8. Przy jego braku IE8 staje się permanentny i nie jest możliwa jego deinstalacja. Jeżeli natomiast katalog jest, to spróbuj:

 

1. Start z CD do Konsoli Odzyskiwania: KLIK.

 

2. Komendy do wklepania:

 

cd C:\WINDOWS\ie8\spuninst

batch spuninst.txt

 

 

.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...