Skocz do zawartości

Ręczne usuwanie programów z listy "Odinstaluj lub zmień program"


pzm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jak mogę usunąć wciąż wyświetlający się na liście program ??? jak na niego klikam to nie wyświetla się opcja odinstaluj/zmień,szukałem w necie i bawiłem się w usuwanie kluczy według tego http://pclive.pl/porady-komputerowe/windows-2/windows-xp/jak-usunac-program-z-listy-dodajusun-programy-lub-programy-i-funkcje.html ale nic to nie dało nawet nie mogłem znaleźć klucza tego programu i usuwałem te wszystkie które były bez nazwy,co zaowocowało tym że na liście w odinstaluj lub zmień program pojawiły się kolejne dwa programy których tez nie idzie usunąć,w sumie wyświetlają mi się teraz trzy ;(

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Skorzystaj z tego automatycznego narzędzia Microsoftu do usunięcia wadliwych pozycji: KLIK.

 

 

bawiłem się w usuwanie kluczy według tego http://pclive.pl/porady-komputerowe/windows-2/windows-xp/jak-usunac-program-z-listy-dodajusun-programy-lub-programy-i-funkcje.html ale nic to nie dało nawet nie mogłem znaleźć klucza tego programu i usuwałem te wszystkie które były bez nazwy,co zaowocowało tym że na liście w odinstaluj lub zmień program pojawiły się kolejne dwa programy których tez nie idzie usunąć,w sumie wyświetlają mi się teraz trzy

 

Usunięcie "wszystkich bez nazwy" (ale co oceniałeś - gdzie ów brak nazwy występował?) to był zapewne błąd, wygląda na to że naruszyłeś prawidłowe wpisy. A klucz Uninstall to tylko jedna z możliwości. Program może być zapisany również w kluczach Instalatora Windows:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\Installer

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Installer

 

Przy okazji: w artykule mówią o 7-zip x64, czyli programie 64-bit. Nie wspomnieli, że na Windows 64-bit jest dwoistość, 32-bitowe programy zapisują w:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wielkie dzięki znalazłem te brakujące klucze w HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\Installer a wcześniej pousuwałem te wszystkie klucze które po kliknięciu miały w środku tylko dwa wpisy i nie było display name czyli nazwy, pewnie niepotrzebnie to zrobiłem i za jakiś czas jak będe chciał cos uruchomić to okaże sie że nie dam rady bo usunąłem klucz :) ale wszystko wyjdzie w praniu ...

Odnośnik do komentarza

Ręcznie usuwałeś w kluczu Installer, czy sprawdzałeś oba klucze? Oczywiście można i tak, choć lokalizację kluczy podałam tylko informacyjnie. Właściwe usuwanie miało się tu odbyć za pomocą narzędzia Microsoftu, które samodzielnie wyszukuje dane Instalatora Windows, usuwa z podanych kluczy i nie tylko to. Jaki był powód nie skorzystania z tego automatu?

 

Co do tych "bez nazwy" to nie potrafię tego ocenić, gdyż nie wiem jak wyglądały te klucze i jakie dane zawierały. Brak "Display name" nie jest równoznaczny z wadą wpisu, wejście może być po prostu ukryte.

 

 

PS. W zlinkowanym artykule widzę nowy świeży komentarz o "dwoistości budowy". To Ty? :P

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

znalazłem te klucze od programów które chciałem usunąć z listy odinstaluj lub zmień w installer i tam ręcznie je usunąłem a tutaj już nie szukałem HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Installer skoro poznikały mi te niechciane programy z listy....a ten program uruchomiłem potem żeby sprawdzić co to jest i w momencie jak mnie poprosił o wpisanie tam czegoś, kodu programu który chce usunąć czy coś w tym stylu to anulowałem bo jak juz pisałem usunałem z listy niechciane pozycje ...

Odnośnik do komentarza
tutaj już nie szukałem HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Installer skoro poznikały mi te niechciane programy z listy....

 

Dane konkretnej aplikacji mogą być rozpisane w wielu miejscach, zależy to od budowy programu. Podchodząc do sprawy rzetelnie należy bardziej dokładnie przeszukiwać klucze Installer.

 

 

a ten program uruchomiłem potem żeby sprawdzić co to jest i w momencie jak mnie poprosił o wpisanie tam czegoś, kodu programu który chce usunąć czy coś w tym stylu to anulowałem bo jak juz pisałem usunałem z listy niechciane pozycje ...

 

Narzędzie ma dwa tryby pracy: automatyczny i ręczny. Tryb automatyczny podaje listę z wykrytymi programami, na której wybiera się stosowną pozycję do deinstalacji. To w trybie ręcznym pada prośba o kod produktu, który należy pobrać z rejestru z kluczy już przeze mnie podanych np.:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\Installer\Products\Kod

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Installer\UserData\S-1-5-18\Products\Kod

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...