Skocz do zawartości

Witamy na forum Fixitpc.pl
Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto. Rejestracja jest darmowa, prosta i umożliwia pełny dostęp do funkcji forum.
Zdjęcie

Jak usunąć v9 portal?

• Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

Havlet

Havlet

Użytkownik

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów
Ledwo zrobiłem format dysku i zainstalowałem system, wlaczam IE i juz się mi pojawił ten wredny portal, zainstalowałem Chrome i tam dzieje się to samo. Odinstalowalem portal w panelu sterowania i usunąlem z Program Files na dysku C. NIestety problem wciąz się pojawia, za każdym razem gdy włączam przeglądarkę pojawia mi się portal v9 a nie strona startowa ustawiona przeze mnie. Nie wiem co ściągnąłem czy co zainstalowalem że ten syf mi sie zainstalował, przecież ledwo sformatowałem dysk i włączyłem internet. Załączam logi z OTL, ale zaznaczam, że nie mam pojęcia o co w tym programie chodzi i proszę was o pomoc. Jak mam dalej postępować?

Załączone pliki

• Załączony plik  Extras.Txt   23.99 KB   161 Ilość pobrań
  • Załączony plik  OTL.Txt   263.99 KB   210 Ilość pobrań

picasso

picasso

Administrator

• Administratorzy
  • 27737 postów

Nie wiem co ściągnąłem czy co zainstalowalem że ten syf mi sie zainstalował, przecież ledwo sformatowałem dysk i włączyłem internet.

Jedna z aplikacji, którą dostalowałeś, musiała mieć w instalatorze tego sponsora.

Podaj skan dostosowany w OTL. Uruchom narzędzie, wszystkie opcje ustaw na Brak + Żadne, zaś w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

hklm\software\clients\startmenuinternet|command /rs
hkcu\software\clients\startmenuinternet|command /rs

Klik w Skanuj i przedstaw wynikowy log.

.

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu.

Havlet

Havlet

Użytkownik

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów
Zrobiłem według wskazówek i o to mój nowy log.

Załączone pliki

• Załączony plik  OTL3.txt   7.53 KB   379 Ilość pobrań

picasso

picasso

Administrator

• Administratorzy
  • 27737 postów
Problem stanowią te dwa wpisy w rejestrze, został do nich doklejony adres pl.v9.com:

HKEY_LOCAL_MACHINE\software\clients\startmenuinternet\chrome.exe\shell\open\command\\: "C:\Documents and Settings\Elektronik\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google\Chrome\Application\chrome.exe" http://pl.v9.com/?utm_source=b&utm_medium=prs [2012-04-12 09:37:36 | 001,224,176 | ---- | M] (Google Inc.)

HKEY_LOCAL_MACHINE\software\clients\startmenuinternet\Google Chrome\shell\open\command\\: "C:\Documents and Settings\Elektronik\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google\Chrome\Application\chrome.exe" http://pl.v9.com/?utm_source=b&utm_medium=prs [2012-04-12 09:37:36 | 001,224,176 | ---- | M] (Google Inc.)

1. Zamknij Google Chrome. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

:Reg
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Clients\StartMenuInternet\chrome.exe\shell\open\command]
""="C:\Documents and Settings\Elektronik\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google\Chrome\Application\chrome.exe"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Clients\StartMenuInternet\Google Chrome\shell\open\command]
""="C:\Documents and Settings\Elektronik\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google\Chrome\Application\chrome.exe"

Klik w Wykonaj skrypt. Zostanie wygenerowany log z wynikami usuwania.

2. Sprawdź czy w Google Chrome ustąpił defekt. Przedstaw log z wynikami usuwania z punktu 1.

.

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu.

Havlet

Havlet

Użytkownik

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów
Po wlaczeniu Chrome, nic się już nie wyświetliło. Czy to wszystko?

Załączone pliki

• Załączony plik  log4.txt   1.1 KB   158 Ilość pobrań

picasso

picasso

Administrator

• Administratorzy
  • 27737 postów
Na zakończenie wykonaj jeszcze drobnostki:

1. W OTL uruchom Sprzątanie, które skasuje z dysku składniki OTL. Funkcja wymaga restartu.

2. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

3. Zaktualizuj Internet Explorer: KLIK.

.

Havlet

Havlet

Użytkownik

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów
Tak zrobiłem. Dzięki wielkie!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych