Skocz do zawartości

Nie uruchamia się explorer.exe podczas boota..


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem świeżo po infekcji i mam nadzieję że po dezynfekcji również. Problem tkwi w niestartującym explorer.exe przy boot'cie systemu - wygląda to tak że mam czarny pulpit i jedynie otwiera mi się okno eksploratora c:\users\*user*\moje dokumenty\ ..

Widziałem podobne tematy na forum i sam dałbym sobie z tym radę, gdyby nie to że moje logi są 2x większe niż innych i mają więcej niespodzianek (w moim mniemaniu).. Proszę o pomoc ( picasso / Landuss - help! )

 

Aaa i dodatkowo od dłuższego czasu mam taki problem że gdy przechodzę na kartę "Ochrona systemu" we "właściwościach systemu" to dostaję komunikat o błędzie

"Wystąpił nieoczekiwany błąd na stronie właściwości:

Błąd przywracania systemu. Spróbuj ponownie użyć przywracania systemu. (0x81000203)

Zamknij stronę właściwości i spróbuj ponownie."

i nie pokazuje mi żadnych dysków tylko "Trwa wyszukiwanie...", oraz żadne opcje nie są dostępne.

Windows 7 x64 Ultimate

 

----

edit: Wybacz faux pas.

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
gdyby nie to że moje logi są 2x większe niż innych i mają więcej niespodzianek (w moim mniemaniu)

 

Log zbyt obszerny, bo go skonfigurowałeś sprzecznie z zaleceniem podstawowym w instrukcjach forum. Ustawiłeś Rejestr na Wszystko, a ma być "Użyj filtrowania". Za to nie stworzyłeś drugiego fragmentu OTL Extras, czyli opcja "Rejestr - skan dodatkowy" nie została przestawiona z Brak na "Użyj filtrowania". Czyli: rób logi od początku, wszystko ustaw na "Użyj filtrowania", zedytuj post powyżej wymieniając Załączniki, a ja doedytuję swój post podając instrukcje zasadnicze.

 

 

EDIT:

 

Faux paux zmazane. :P Lecimy:

 

 

Problem tkwi w niestartującym explorer.exe przy boot'cie systemu - wygląda to tak że mam czarny pulpit i jedynie otwiera mi się okno eksploratora c:\users\*user*\moje dokumenty\ ..

 

Rejestr nie jest wyczyszczony, są różne odpadkowe wpisy infekcji plus proxy infekcji w Internet Explorer.

 

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
IE - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Search,SearchAssistant = "http://start.facemoods.com/?a=ddr&s={searchTerms}&f=4"
IE - HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings: "ProxyEnable" = 1
IE - HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings: "ProxyServer" = http=127.0.0.1:52990
F3:64bit: - HKCU WinNT: Load - (C:\Users\Maciek\AppData\Roaming\B90BF\lvvm.exe) -  File not found
F3 - HKCU WinNT: Load - (C:\Users\Maciek\AppData\Roaming\B90BF\lvvm.exe) -  File not found
O6 - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer\Run: Lgtlh = C:\Users\Maciek\AppData\Roaming\sl-SIT.exe
O20 - HKLM Winlogon: UserInit - (C:\Windows\system32\crrss.exe) -  File not found
[2012-02-23 00:37:05 | 000,000,384 | ---- | M] () -- C:\Windows\tasks\At1.job
[2010-12-13 13:36:54 | 000,002,035 | ---- | M] () -- C:\Program Files (x86)\mozilla firefox\searchplugins\fcmdSrchddr.xml
 
:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"Shell"=-
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Start Page"="about:blank"
 
:Commands
[emptytemp]

 

Rozpocznij usuwanie przyciskiem Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany i otrzymasz log z wynikami usuwania.

 

2. Odinstaluj z Firefox oraz przez ogólny Panel sterowania wątpliwą wtyczkę vShare Plugin.

 

3. Wygeneruj nowe logi do oceny: z OTL opcji Skanuj na warunku dostosowanym (patrz niżej) oraz AdwCleaner z opcji Search. Dołącz też log z wynikami usuwania uzyskany w punkcie 1.

 

 

 

Aaa i dodatkowo od dłuższego czasu mam taki problem że gdy przechodzę na kartę "Ochrona systemu" we "właściwościach systemu" to dostaję komunikat o błędzie

"Wystąpił nieoczekiwany błąd na stronie właściwości:

Błąd przywracania systemu. Spróbuj ponownie użyć przywracania systemu. (0x81000203)

Zamknij stronę właściwości i spróbuj ponownie."

 

Możliwa przyczyna to naruszenie usługi "Dostawca kopiowania w tle oprogramowania firmy Microsoft". Zrób log z OTL z warunkiem dodatkowym, w oknie Własne opcje skanowania / skrypt wklej co poniżej i klik w Skanuj (a nie Wykonaj skrypt!).

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\swprv /S

/md5start

swprv.dll

/md5stop

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
O ile pamiętam był mi kiedyś potrzebny by oglądać streamingi video na niektórych stronach, ale whatever. Zrobione dokładnie jak napisałaś.

 

Wiem do czego ta wtyczka służy, ale: KLIK. Wg mnie jest to szmelc.

 

 

1. Proxy w Internet Explorer nie chce zejść. Start > w polu szukania wpisz regedit > wejdź do klucza:

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings

 

Skasuj wartości ProxyEnable + ProxyServer.

 

2. AdwCleaner dopatrzył się śmieciuchów. Uruchom go z opcji Delete. Po tym zrób nowy log z AdwCleaner z opcji Search. Tyle wystarczy do oceny.

 

3. Przywracania systemu ma problem, gdyż usługa jest wyłączona. Start > w polu szukania wpisz services.msc > z prawokliku Uruchom jako Administrator. Na liście dwuklik na "Dostawca kopiowania w tle oprogramowania firmy Microsoft" i Typ uruchomienia zmień z Wyłączony na Ręcznie. Zweryfikuj czy nadal występuje błąd 0x81000203.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nic się nie wypowiadasz na temat błędu przy próbie wejścia w "Ochronę systemu". Finalizując czyszczenie:

 

1. W OTL uruchom Sprzątanie, w AdwCleaner zaś Uninstall.

 

2. Jeżeli można się już dostać do interfejsu konfiguracji Ochrony, to sprawdź czy jest więcej niż zero w zajęciu dysku. Jeśli tak, opróżnij te starocie.

 

3. Drobnostki aktualizacyjne (KLIK):

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

64bit: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F86416026FF}" = Java™ 6 Update 26 (64-bit)

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216022F0}" = Java™ 6 Update 22

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216022FF}" = Java™ 6 Update 30

"{AA59DDE4-B672-4621-A016-4C248204957A}" = Skype™ 5.5

"Adobe Shockwave Player" = Adobe Shockwave Player 11.6

"FileZilla Client" = FileZilla Client 3.5.2

"Mozilla Firefox 4.0 (x86 en-US)" = Mozilla Firefox 4.0 (x86 en-US)

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Znów musisz mi wybaczyć moje roztrzepanie, po prostu osłupiałem z wrażenia że w chwilę czasu aż tyle mi pomogłaś!

Kiedyś robiłem porządek z usługami, musiałem to przeoczyć, miałaś rację, teraz działa jak należy, zero śmieci :P

a z drobnostek aktualizacyjnych to teraz zauważyłem jak dawno z Firefox'a nie korzystam, bo używam Nightly (13.0a) ;)

 

Dziękuję Picasso :wub: all problems solved.

jakbyś kiedyś była w Poznaniu lub Świnoujściu to stawiam piwo ;)

Edytowane przez picasso
Piwo biorę :P, temat zamykam. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...