Skocz do zawartości

Blue Screen 0x000000f4 podczas każdej próby uruchomienia systemu


jan0sik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj zainstalowałem program TuneUp Utulities 2012. Nie spodobały mi się zmiany które dokonał więc zrobiłem przywracanie systemu do momentu sprzed instalacji tego programu. Po tym przy każdym uruchamianiu systemu mam Blue Screen. Nie pomagają narzędzia do naprawy systemu wbudowane w ten system. Działa jedynie tryb awaryjny z którego właśnie korzystam. Jakie logi mam dołączyć? Oto błąd:

 

 

Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen

Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.256.1

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

 

Dodatkowe informacje o problemie:

BCCode: f4

BCP1: 0000000000000003

BCP2: FFFFFA80086FFB30

BCP3: FFFFFA80086FFE10

BCP4: FFFFF800033C98B0

OS Version: 6_1_7601

Service Pack: 1_0

Product: 256_1

 

W plikach mogących pomóc rozwiązać problem jest coś takiego

http://wklej.org/hash/35a0c75d203/

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
i wskazane by było zainstalowanie wyższy SP.

Wydaje mi się, że również tryb awaryjny nie byłby dostępny przy problemach z dyskiem.

To raczej skutki działania softu i modyfikacji stosownych sterowników. Wiem, że przywracał system.

 

O jakim wyższym SP dla W7 poza SP1 zainstalowanym piszesz? Chyba pomyliłeś z Vista SP2.

Wiem, że są artyści z systemem W7 SP3 :P .

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Jaki błąd? Wkładam płytkę z windowsem (oczywiście oryginał), wybieram opcję "Napraw komputer", wybieram instalację systemu, następnie "narzędzie do naprawy systemu podczas uruchamiania" - próbuje, próbuje, po czym dostaję komunikat, że nie udało się naprawić systemu. To samo jest jak próbuję naprawiać poprzez windowsa- "Zaawansowane opcje rozruchu --> Napraw komputer".

Odnośnik do komentarza
Wczoraj zainstalowałem program TuneUp Utulities 2012. Nie spodobały mi się zmiany które dokonał więc zrobiłem przywracanie systemu do momentu sprzed instalacji tego programu. Po tym przy każdym uruchamianiu systemu mam Blue Screen. Nie pomagają narzędzia do naprawy systemu wbudowane w ten system. Działa jedynie tryb awaryjny z którego właśnie korzystam.

 

Skoro działa awaryjny (to sugeruje problem sterowników), to proszę o standardowe logi z OTL oraz całą paczkę z Dziennikami zdarzeń KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1. Wg Dziennika zdarzeń pliki DMP przydatne do analizy BSOD były zrzucane:

 

Zdarzenie 1001, BugCheck

Nastąpił ponowny rozruch komputera po operacji wykrywania błędów. Wyniki tej operacji były następujące: 0x000000f4 (0x0000000000000003, 0xfffffa80086ffb30, 0xfffffa80086ffe10, 0xfffff800033c98b0). Zrzut zapisano w: C:\Windows\MEMORY.DMP. Identyfikator raportu: 010712-36317-01.

 

Niemniej tu zachodzi zjawisko ich czyszczenia:

 

Zdarzenie 1018, BugCheck

Plik zrzutu w lokalizacji C:\Windows\MEMORY.DMP został usunięty, ponieważ w woluminie dysku było mniej niż 25 GB wolnego miejsca.

 

Na wszelki wypadek sprawdź obecność pliku C:\Windows\MEMORY.DMP.

 

 

2. W Dziennikach zdarzeń nie widać zbyt konkretów na temat usterki. Należy też opuścić grom błędów, które są normalne w awaryjnym (Serwer, WSearch, DCOM, niemożność załadowania grupy sterowników rozruchowych). Względnie te błędy zwracają uwagę:

 

Błąd 1:

Zdarzenie 4, sptd

Nie można odnaleźć opisu dla identyfikatora zdarzenia 4 ze źródła sptd. Albo składnik wywołujący to zdarzenie nie jest zainstalowany na komputerze lokalnym, albo instalacja jest uszkodzona. Możesz zainstalować lub naprawić składnik na komputerze.

 

Jeśli zdarzenie pochodzi z innego komputera, wraz ze zdarzeniem może być wymagane zapisanie informacji o wyświetlaniu.

 

Do zdarzenia dołączono następujące informacje:

 

Nie można odczytać opisu o co chodzi tu z SPTD (sterownik emulatorów napędów wirtualnych typu Daemon Tools / Alcohol). Być może zdarzenie 4 odpowiada "naruszeniu integralnych struktur sterownika". Ten sterownik może pasować do BSOD o kodzie 0x000000F4. Wg OTL SPTD w awaryjnym widnieje jako zatrzymany (za to dtsoftbus01 uruchomiony, toteż chyba związku mieć nie powinien):

 

DRV:64bit: - [2011-11-30 21:06:23 | 000,526,392 | ---- | M] (Duplex Secure Ltd.) [Kernel | Boot | Stopped] -- C:\Windows\SysNative\drivers\sptd.sys -- (sptd)

DRV:64bit: - [2011-11-30 20:08:21 | 000,271,424 | ---- | M] (DT Soft Ltd) [Kernel | System | Running] -- C:\Windows\SysNative\drivers\dtsoftbus01.sys -- (dtsoftbus01)

 

 

Błąd 2:

Zdarzenie 7000, Service Control Manager

Nie można uruchomić usługi Dual Vibration Joystick with macro z powodu następującego błędu:

System Windows nie może zweryfikować podpisu cyfrowego tego pliku. Ostatnia zmiana sprzętu lub oprogramowania mogła spowodować zainstalowanie pliku, który jest niepoprawnie podpisany lub uszkodzony. Możliwe także, że jest to złośliwe oprogramowanie pochodzące z nieznanego źródła.

 

Jest tu podana nazwa wyświetlana a nie systemowa. Nie potrafię wyszukać dokładnie jak ta usługa winna wyglądać z poziomu rejestru. Niemniej do joysticka zdają się pasować te sterowniki widzialne w OTL (i nie mają klasyfikacji producenta):

 

DRV:64bit: - [2006-04-14 17:25:54 | 000,010,752 | ---- | M] () [Kernel | Auto | Stopped] -- C:\Windows\SysNative\drivers\GF0003.sys -- (GF0003)

DRV - [2006-04-14 17:25:40 | 000,008,448 | ---- | M] () [Kernel | Auto | Stopped] -- C:\Windows\SysWOW64\drivers\GF0003.sys -- (GF0003)

 

 

Błąd 3:

Zdarzenie 1060, Application Popup

Ładowanie sterownika \SystemRoot\System32\Drivers\InsektXp.sys zostało zablokowane z powodu niezgodności z tym systemem. Skontaktuj się z dostawcą oprogramowania w celu uzyskania zgodnej wersji sterownika.

 

Zdarzenie 219, Kernel-Pnp

Załadowanie sterownika \Driver\insektxp dla urządzenia IDE\CdRomTSSTcorp_CDDVDW_SH-S223C________________SB02____\4&4c1d46&0&0.1.0 nie powiodło się.

Załadowanie sterownika \Driver\insektxp dla urządzenia SCSI\CdRom&Ven_GRCZWVU&Prod_UVWDUNSXQNK&Rev_1.03\5&2868d6c9&0&000000 nie powiodło się.

etc.

 

No ten zawodnik jest mega-stary:

 

DRV:64bit: - [2002-11-04 23:05:00 | 000,030,400 | ---- | M] (Captain RED) [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Windows\SysNative\drivers\InsektXp.sys -- (insektxp)

 

Akurat nie sądzę, by ten błąd miał związek z BSOD. Sterownik jest blokowany, ponadto te błędy dręczy na większym zakresie czasowym niż "wczoraj". Niemniej ten błąd będziemy likwidować.

 

 

 


Proponuję wstępnie wyłączyć wszystkie wyliczane tu usługi (a potem zajmiemy się ewentualną pełną deinstalacją z systemu). Wyłączaj jednak usługi partiami, by upewnić się na 100% czy SPTD ma tu związek czy wręcz przeciwnie. Czyli na początek:

 

Uruchom regedit jako Administrator i w kluczu:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\sptd

 

Dwuklik na wartość Start i zamień numer 0 na 4. Upewnij się, że edycja nie zostanie odwrócona dla SPTD. Restart systemu.

 

 

 

PS. Na razie pomijam śmieci w systemie z powodu wtyczki vShare (adware VshareComplete + rekonfiguracja strony IE na startsear.ch) i jakieś szczątki. To nie ma bowiem żadnego znaczenia dla problemów głównych.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nie mam na dysku pliku "MEMORY.DMP". Niestety wyłączenie usługi sptd nic nie dało. BSOD pojawia się pod koniec ładowania systemu, wtedy kiedy normalnie pokazywał mi się ekran logowania. Zauważyłem, że TuneUp dalej znajduje się w moim systemie, ale nie można go usunąć ponieważ nie ma go w "Dodaj/Usuń programy". Program UnistallManager znajdujący się w folderze TuneUp także nie widzi instalacji tego programu.

Odnośnik do komentarza

Wyłączałam sterownik ale zapomniałam o wpisie startowym Daemon Tools.

 

 

Niestety wyłączenie usługi sptd nic nie dało. BSOD pojawia się pod koniec ładowania systemu, wtedy kiedy normalnie pokazywał mi się ekran logowania.

 

Sprawdź co się stanie, gdy wprowadzisz system w stadium czystego rozruchu: KB929135. Jeśli zawiedzie, z takich grubszych programów może jeszcze zainteresuj się Avast, tzn. go odinstaluj.

 

 

 

.

 

 

Odnośnik do komentarza
Avast już wcześniej miałem odinstalowany.

 

Dostarczony tu log z OTL pokazuje sterowniki Avast.

 

========== Driver Services (SafeList) ==========

 

DRV:64bit: - [2011-11-28 18:54:06 | 000,591,192 | ---- | M] (AVAST Software) [File_System | System | Stopped] -- C:\Windows\SysNative\drivers\aswSnx.sys -- (aswSnx)

DRV:64bit: - [2011-11-28 18:53:58 | 000,304,472 | ---- | M] (AVAST Software) [Kernel | System | Stopped] -- C:\Windows\SysNative\drivers\aswSP.sys -- (aswSP)

DRV:64bit: - [2011-11-28 18:52:22 | 000,042,328 | ---- | M] (AVAST Software) [Kernel | System | Running] -- C:\Windows\SysNative\drivers\aswRdr.sys -- (aswRdr)

DRV:64bit: - [2011-11-28 18:52:20 | 000,058,712 | ---- | M] (AVAST Software) [Kernel | System | Stopped] -- C:\Windows\SysNative\drivers\aswTdi.sys -- (aswTdi)

DRV:64bit: - [2011-11-28 18:52:11 | 000,066,904 | ---- | M] (AVAST Software) [File_System | Auto | Stopped] -- C:\Windows\SysNative\drivers\aswMonFlt.sys -- (aswMonFlt)

DRV:64bit: - [2011-11-28 18:51:53 | 000,024,408 | ---- | M] (AVAST Software) [File_System | Auto | Stopped] -- C:\Windows\SysNative\drivers\aswFsBlk.sys -- (aswFsBlk)

 

Zastosuj Avast Uninstall Utility i po tym zrób nowy log z OTL dla potwierdzenia zaniku wyliczanych, gdyż nie mam pewności czy ten usuwacz do Avasta jest x64-aware.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...