Skocz do zawartości

Strasznie wolno działający komputer, sporo błędów


wiaderko33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś tygodnia, strasznie wolno działa mi mój laptop. Stosunkowo jest nowy (kupiłem go w czerwcu) i dość dobry. Wypisze pare objawów:

- strasznie dlugo się uruchamia,

- strasznie długo się wyłącza i do tego zawsze po kliknieciu "zamknij" pokazuje się "komputer czeka na wyłączenie programów" i jest takie jakby miejsce gdzie powinny być wypisane te programy, ale to pole jest puste. Są opcje Anuluj oraz Wymuś zamkniecie, ale jak się poczeka z minute to komputer sam się wyłączy,

- przy próbie uruchmienia pliku/aplikacji zawieszka na 10sec, dopiero po tym czasie komputer zaczyna reagować,

- często podczas przeglądania internetu wyskakuje "brak odpowiedzi" i muszę zamknąć przeglądarkę,

- przy przeglądanie stron, czesto pojawiają się tak jakby niesformatowane strony, widać ciagi skryptów, grafiki są zastąpione kwadratem z czerwonym krzyżykiem, po odświeżeniu wszystko wraca do normy. Dzieje się tak dla różnych stron, raz na 10-20min.

- wszystko w przeglądarce zaczyna mrygrać podczas przewijania strony w dół/w góre, obojętnie jakie strony, jak zacznie się tak robić to we wszystkich zakładkach. Pomaga tylko wyłączenie przeglądarki. Dzieje się tak jeden/dwa razy dziennie.

 

Nigdy tak się nie działo, wszystkie objawy pojawiły się mniej więcej w tej samej chwili. System Windows 7 64 bity (orginalny), wszystkie aktualizacje zainstalowane.

 

Znajomy który się zna przeglądał mi log z OTL ale nic nie znalazł. Na jego polecenie wykonałem pełny skan na życzenie moim Avastem, nic nie zostało znalezione. Dodatowo skanowałem przy pomocy MBAM oraz TDSSKiller i też nic te programy nie znalazły. Znajomy postawił diagnoze, że może mam coś z dyskiem. Sprawdził go poprzez HDTune 2.55 oraz jakimś innym programem (nie pamiętam nazyw ale coś ze słowem SMART) i mówił, że dysk sprawny w 100%.

 

Bardzo proszę o pomoc, jestem bezradny.

OTL1.txt

Extras.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ok, odinstalowalem dziś Avasta, komputer sie zrestartował, Po uruchomieniu usunełem ręcznie pozostałości po nim (folder AVAST Software w Program Files) i wyłaczyłem komputer. Znów uruchomiłem i dalej jest tak samo, objawy nie ustąpiły. Moge spowrotem ściągnąć Avasta?

Mogę dodać jeszcze, że kombinowałem z wyłączeniem Zasory Systemu Windows, Windows Defender, itp. i również nic się nie zmieniło. Tak samo nie włączałem programów które startują wraz z systemem (aqq, gg, itp) i też bez skutku.

CCleanerem również przeleciałem całość - bez skutku.

Odnośnik do komentarza
Po uruchomieniu usunełem ręcznie pozostałości po nim (folder AVAST Software w Program Files) i wyłaczyłem komputer.

Tak na marginesie _ do pełnej deinstalacji Avasta, która usuwa sterowniki (samo usuniecie folderu programu niewiele daje) jest specjalne narzedzie. A

Avast Unistall Utility http://www.avast.com/uninstall-utility

Narzedzie uruchamiasz w trybie awaryjnym.

Odnośnik do komentarza

Czytałem z linkowanego tematu ale za bardzo nie rozumiem, pokaże koledze i on mi to wykona bo moja wiedze komputerowa ogranicza się do korzystania z przeglądarki. No i jeszcze problemy opisane w tych linkach są inne niż moje, moge przegladać foldery, tylko pliki otwieraja się dlugo + masa problemów z przeglądarką.

Tak zastosowałem porade i odpalilem tego Uninstal Utility do Avasta ale to nic nie zmieniło.

Teraz patrze sobie w ten msconfig i jest tam troche tego softu od Asusa, chetnie bym to powyłaczał jeśli jest to zbędne, ale boje się, że wyłącze coś ważnego.

 

No i dziś jeszcze zaczęły pojawiać sie błędy na facebooku, nie wiem czy to wina fb czy mojego komputera, mianowicie widze tylko 8 ostatnich powiadomień po lewej stronie w boxie z aktywnoscią znajomych. Nie mogę przewinąć tego niżej. Kiedyś można było w nieskończoność...

Odnośnik do komentarza
Teraz patrze sobie w ten msconfig i jest tam troche tego softu od Asusa, chetnie bym to powyłaczał jeśli jest to zbędne, ale boje się, że wyłącze coś ważnego.

Odpalasz soft widoczny w msconfig - sprawdzasz co realizuje - oceniasz potrzebę zamulania lapka - odinstalowujesz i sprawdzasz czy jeszcze jest w msconfig i wówczas usuwasz ptaszka. W tej kolejności.

Natomiast Webstorage musisz wykonać zgodnie z poradami z linka. Ten soft sprawia problemy na W7 x64.

 

Widzę edycję postu.

 

W temacie fb - nie znam, nie używam i używał nigdy nie będę. Ale ten objaw może być związany dokładnie z Asus WebStorage.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Nie mogę znaleść manuala w folderze z tym WebStorage, w necie coś wyczytałem, że służy to do dzielenia się plikami w sieci, jakiejś kopii zapasowej w sieci, synchronizacji... Nie mogę tego porostu odinstalować? Wydaje mi się to zbędne i nigdy z tego nie korzystałem. Samemu nie chce się brać za te porady z linku gdyż jak wspomiałem wcześniej za bardzo się nie znam i nie chciałbym czegoś popsuć, a kolega studiuje i będzie dopiero za tydzień w weekend.

 

Szpecu a masz płyte z sterownikami i programami od Asusa? Bo jak masz - możesz spokojnie odinstalować dodane przez producenta programy.

 

Płyty nie dostałem żadnej, ale jak odpaliłem lapka pierwszy raz od zakupu to pisało żebym nagrał cały system na płyty DVD, no i nagrałem 5 płytek DVD.

Odnośnik do komentarza

wieslaw531 było i odinstalowałem i chyba wszystko działa poprawnie :) Jeszcze zobacze jak z przeglądarką bo problemy pojawiały się w raz z korzystaniem z niej, Ale pojawił sie nowy problem. Mianowicie, mam do laptopa podłaczony monitor, klawiature i mysz. No i po odinstalowaniu tego przestala mi działąć moje podłaczana klawiatura na usb, poprostu nie reaguje, do systemu musze zalogować się przy pomocy klawiatury laptopowej, Gdy sie zaloguje i wyciągne wtyczne od klawiatury zewnetrzej i znów podłącze to zaczyna działąć. Jak to naprawić żeby klawiatura na usb działała odrazu wraz ze startem systemu?

A ta klawiatura jest firmy Tracer na USB, nie było do niej żadnych sterowników i zawsze śmigała poprawnie.

Odnośnik do komentarza

Dobrze. Nie wszystko na raz. Robiłeś restart?

Czy potrafisz samodzielnie wykonać działania z linka od tego punktu: http://www.fixitpc.p...dpost__p__46244? Zwracam uwagę na pobranie właściwej wersji ShellExView - x64.

 

Tak robiłem restart, i zaraz po napisaniu tamtego posta wyskoczyło coś od tego Asusa WebStorage, że wystąpił jakiś błąd i że wszystko już jest ok i musze zrestartować system. I tak też zrobiłem i po restarcie klawiatura zaczęła działać :) Mimo wszystko jeszcze raz manualnie wyłączyłem komputer, poczekałem z minute i znów uruchomiłem. Podczas włączania na monitorze wyświetlało się tylko logo Asusa i nic się nie działo, system dalej się nie ładował. Wyłączyłem przyciskiem i znów odczekałem chwile i tym razem system się włączył normalnie. Klawiatura działa. Pliki otwierają się normalnie.

Konieczne jest pobieranie tego SehllExView skoro już nie mam Asus WebStorage a problem najprawdopodobniej został rozwiązany? (jeszcze nie wiem jak z przeglądarką bo problemy występowały po czasie). Dzieki wielkie za pomoc :)

 

Edit:

Na dysku w folderze po tym Asus WebStorage został jeszcze folder, i jest w nim m.in. ASUSWSShellExt64.dll, można tu usunąć?

Edytowane przez wiaderko33
Odnośnik do komentarza

Spokojnie odptaszkuj w uruchamianie:

- Adobe ....

- Java ....

- AQQ - jeżeli nie musisz go mieć w trakcie startu.

 

Pozostałe pozycje z uruchamiania do oceny czy są potrzebne (ASUS, Cyberlink, FancyStart Daemon, Sonic Focus Effects) i ewentualnie do odinstalowania.

Ja tu mam tylko jedną aktywną pozycję - bo chcę.

 

Czy lapek już pozbył się problemów związanych z tematem?

 

Jeżeli wszystko OK to usuń to wraz z katalogiem:

Na dysku w folderze po tym Asus WebStorage został jeszcze folder, i jest w nim m.in. ASUSWSShellExt64.dll, można tu usunąć?
Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza
Jave i Adobre moge odptaszkować? Myślałem, że to ważne dla przeglądarki.

 

Możesz odptaszkować spokojnie. To jest tylko soft monitorujący czy na kompie masz aktualne wersje Readera i Javy. Zbędny.

Lepiej to robić okresowo samemu -> Sprawdź aktualizacje. Pamiętaj, że po aktualizacji ponownie pojawią się tam ptaszki (do odptaszkowania).

Nie pamiętam jaką masz wersję Readera 9 czy X. Jeżeli 9 to odinstaluj i pobierz X z www.adobe.com (uważaj przy instalacji na dodatkowe softy i nie instaluj bo jeżeli dobrze pamiętam to proponuje McAffee).

To samo dotyczy JAVA - jeżeli v. 6 to deinstalacja i instalacja v. 7 z www.java.com .

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...