Skocz do zawartości

Błąd "eksplorator windows przestał działać" podczas otwierania folderów


niewidomy3373

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam nowego laptopa Asus k53sc. Posiadam go zaledwie od 2ch tygodni i praktycznie w nim nic nie grzebałem. Jedynie informatyk coś w niego patrzył.

Co chwilę pojawia mi się komunikat, iż "eksplorator windows przestał działać". Eksplorator gdy otwieram foldery co chwilę się resetuje i uniemożliwia to przeglądanie folderów, nie mówiąc o kopiowaniu.

A na dodatek klawisze funkcyjne przestały działać. Co prawda ten problem już rozwiązałem instalując ze strony asusa sterowniki hotkey i jakieś tam jeszcze. Nie wszystkie klafisze Funkcyjne działają ale ok.

Ważniejsze co z eksploratorem bo nic nie mogę zrobić, a lapek jest nowy i mnie to bardzo irytuje.

 

Windows 7 Home Premium x64

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wygląda na to, że bardzo pomogłeś. Wcześniej tak po 15sek. mi się eksplorator wyłączał. Tylko jedna sugestia wydawało mi się, że już po uruchomieniu samego programu shellxview eksplorator się nie resetował (może się mylę) . Ale dla pewności wyłączyłem te asusWebstorage i zresetowałem system i działa.

Serio 2dni szukałem po necie i nigdzie tego nie znalazłem. A Ty pomogłeś dzięki. Nie wiem tylko czy te moje klawisze funkcyjne wszystkie działają. Bo np. wyłączanie wifi nie działa.

Odnośnik do komentarza
Tylko jedna sugestia wydawało mi się, że już po uruchomieniu samego programu shellxview eksplorator się nie resetował (może się mylę)

 

To raczej przypadek, samo uruchomienie ShellExView nie prowadzi żadnych modyfikacji, tylko przedstawia listę rozszerzeń. To wyłączenie rozszerzeń + restart systemu, zatwierdzający pełne odładowanie biblioteki z pamięci, czyni różnicę.

 

 

Nie wiem tylko czy te moje klawisze funkcyjne wszystkie działają. Bo np. wyłączanie wifi nie działa.

 

Co masz na myśli z klawiszami? Opisz problem bardziej precyzyjnie. ślepota

 

 

 

Apropos pomogłeś > pomogłam. Jestem babką.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jak pisałem wcześniej klawisze funkcyjne przestały mi działać i to jako pierwsze zauważyłem, a później resetowanie się eksploratora. Dlatego sądziłem, że informatyk przez przypadek odinstalował klawisze FN. Dlatego zainstalowałem ze strony asusa hotkey i kb filter driver bo ktoś tak napisał na jakimś forum.

Generalnie większość klawiszy działa, ale np. wyłączanie karty wifi- brak reakcji przy fn+F2(czyli wifi) i może by się znalazły jeszcze ze dwa takie przyciski. Reasumując wyłączanie wifi to najmniejszy problem.

Jeszcze raz wielkie dzięki i idę na kolację. Nie spodziewałem się tak szybkich i trafnych odpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza

niewidomy3373

 

Jakoś nie zauważyłam tej wypowiedzi w pierwszym poście. :wacko:

 

To, że przestały działać, może to jest również problem jak z tematu, który linkowałam (KLIK). Tam na Asusie przestały działać klawisze, mimo że sterowniki były, i podawałam instrukcje jak dodać uruchamianie HControl.exe via Harmonogram zadań.

 

 

wieslaw531

 

Oj tam, oj tam. :P

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Tak na zakończenie, czy to nie dziwne, że dwie osoby mają takie same objawy na nowych laptopach tej samej marki i modelu?

 

To akurat mnie nie dziwi. Obrazy systemu są serwisowane masowo, ta sama matryca zrzucana, powielają identyczne oprogramowanie. To co może natomiast dziwić, to wypuszczanie bubla, oprogramowania, które jest niedopracowane.

 

 

.

Edytowane przez picasso
Brak dodatkowych komentarzy, temat uznaję za zamknięty. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...