Skocz do zawartości

Problem z internetem - spowolnienie działania


Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Picasso mam taki problem. Otóż brat mój ściągnął pełno gier z różnych stron i w kilku powyskakiwały wirusy. Wszystko usunąłem (gry) ale od tego momentu tj. od dziś rano internet chodzi mi bardzo ale to bardzo powoli. Tak jakby wirusy został i może hm zjadały zasoby ? Nie znam się na tym ale wpisując cmd/netstat to linijek z aktywnymi portami jest z 30 jak nie więcej. Aż tyle to chyba być nie powinno. Miałem przed chwilą nawet taki problem, że nie mogłem linku potwierdzić bo interia wczytała mi się z samymi literkami na białym tle. Bardzo proszę o sprawdzenie co on narobił.

 

Dziękuję bardzo za okazany czas i chęci.

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Pokaż co i w czym pokazywało owe wirusy. W logach nie widać nic związanego z infekcją. Dla świętego spokoju zrób sobie jeszcze skan przez Kaspersky TDSSKiller, przypuszczalnie pokaże się tam jako zablokowany sterownik dtsoftbus01 (od DAEMON Tools) i tego nie ruszaj przyznając akcję Skip.

 

 

d dziś rano internet chodzi mi bardzo ale to bardzo powoli. (...) Miałem przed chwilą nawet taki problem, że nie mogłem linku potwierdzić bo interia wczytała mi się z samymi literkami na białym tle.

 

Nie jestem przekonana czy to jest problem infekcji. Równie dobrze podejrzanym może być AVG Internet Security. Wstępnie wykonaj test (acz, to nie jest tak do końca wiarygodne sprawdzanie) jak się zachowuje sieć, jeśli wyłączysz wszystkie osłony rezydentne AVG + zresetujesz system.

 

 

Nie znam się na tym ale wpisując cmd/netstat to linijek z aktywnymi portami jest z 30 jak nie więcej. Aż tyle to chyba być nie powinno.

 

Czy podczas tego sprawdzania jest otworzona przeglądarka?

 

Dodatkowa uwaga: odinstaluj zbędny Akamai NetSession Interface. On także może bruździć, dla porównania temat z forum: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za pomoc i zainteresowanie tematem.

 

Naet teraz otwierając przykładowo 3 karty naraz wiesza się ogólnie firefox i strasznie źle to wszystko chodzi. W przeciwieństwie do internetu na choćby laptopie. Cała przeglądarka umiera jak i internet po prostu zawias i tyle.

 

-TdSsKiller nic nie znalazł. (nic o sterowniku nie było)

-wyskakiwało na AVG przy crackach że wirus więc automatycznie usuwałem bo się trochę bałem o to. Ciągle na komputerze jest jedna gra która pokazuje niby wirusa ale sprawdzałem ten plik na virusscan.jotti i jedynie avg które ja właśnie mam znajduje w tym pliku wirusa o nazwie win32/heur

-nawet klikając na wrzucenie obrazka na imageshack teraz kolejny raz zawieszone. Dołączam screen z tymi portami może uda Ci się na nie spojrzeć. Teraz wyłączyłem przeglądarkę.

 

Cały czas brak odpowiedzi w Mozilli. Zaraz dopisze resztę bo nie jestem wstanie spokojnie tego napisać.

Dziękuję

-

 

Przepraszam, że w 2 postach ale tak mi było łatwiej kliknąć żeby nic nie padło albo się nie wyłączyło.

Tutaj dołączam screen tego netstata może uda Ci się zobaczyć a jeśli nie to spiszę ręcznie.

 

statsnet.png

 

To jest z wyłączoną przeglądarką.

 

CO do Akamai NetSession Interface to PONOĆ nie ma go na komputerze. Przy kliknięciu odinstalowania w menedżerze programów wyskoczyło, że już nie jest zainstalowane i tylko usunęło napis ten z usuń/dodaj programy. Ale nie wiem czy to prawda.

 

Jak już się z tym uporami doradź proszę CZY jakiegoś firewalla i JAKI antywirus bo z avg to chyba same problemy. Comodo chyba jest 64 bit. Ale to na koniec najważniejsze aby w ogóle działało. Dziękuję.

 

 

Jeszcze raz dziękuję i proszę o pomoc.

Edytowane przez picasso
Posty połączone. //picasso
Odnośnik do komentarza

Mówię: przetestuj czy to AVG nie jest zbyt przedsiębiorczy. Gdy zostanie wykazana jego wina, wtedy zajmiemy się tym:

 

 

Jak już się z tym uporami doradź proszę CZY jakiegoś firewalla i JAKI antywirus bo z avg to chyba same problemy. Comodo chyba jest 64 bit. Ale to na koniec najważniejsze aby w ogóle działało.

 

Aktualnie większość darmowych produktów jest już zgodna z x64.

 

 

Tutaj dołączam screen tego netstata może uda Ci się zobaczyć a jeśli nie to spiszę ręcznie.

 

Ten zestaw nic nie mówi, ale ilość pozycji nie jest zadziwiająca (na moim Windows 7 jest dwukrotnie dłuższa lista i to tylko przy otwartej samej przeglądarce). Albo w cmd wpisz netstat -ano (ale musi być porównawczo otwarty także Menedżer zadań z włączoną kolumną PID procesu) albo skorzystaj z programu CurrPorts. Polecam tę drugą aplikacje i się dowiesz które procesy wykazują aktywność.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Ochronę rezydentną mam wyłączoną. Mam wszystko wyłączyć całę avg każdą część po kolei ?

I co zrobić z tym Currports . Ściągnąć i jakieś konkretnie działania zrobić a potem Tobie przesłać ? I rozumiem mam pobrać free trial ?

 

Przy otwartej przeglądarce tych portów jest oczywiście więcej. Jakieś 4-5 razy tyle.

Dziękuję

 

Edit. Dobrze już z tym Currports poradziłem sobie. Wkleić to w częściach abyś mogła zobaczyć czy co z tym zrobić ?

Dziękuję

 

 

Co do antywirusa to wiem, że większość darmowych ma taką opcję ale tutaj zależy mi na Twojej rekomendacji. Na czas grania zazwyczaj wyłączam antywirusa natomiast w czasie pracy np. na internecie jest oczywiście włączony i zależy mi na tym aby jakiś w miarę był a Ty na pewno jakiś polecić dobry możesz. Comodo ? Czy jakiś inny ? Bo avg wirusy zacznie niedługo widzieć w google.pl takie to przeczulone.

 

A i jeszcze jedno pytanie. Przepraszam, że aż tyle naraz chcę otóż jak usunąć avg żeby mi nie pozostawały jakieś cześci. Wystarczy zwykłe uninstal ?

Odnośnik do komentarza
Ochronę rezydentną mam wyłączoną. Mam wszystko wyłączyć całę avg każdą część po kolei ?

 

Wszystko masz wyłączyć. Ale dokładniejszy test to całkowita deinstalacja programu, bo tylko to likwiduje wszystkie czynności. Chcę uzyskać jasną odpowiedź czy po deinstalacji AVG ustępuje problem z siecią. Dopiero wtedy przejdziemy do dywagacji co wstawić w zamian.

 

 

Przepraszam, że aż tyle naraz chcę otóż jak usunąć avg żeby mi nie pozostawały jakieś cześci. Wystarczy zwykłe uninstal ?

 

Zawsze rozpoczyna się od naturalnej deinstalacji w Panelu sterowania + restart systemu, dopiero po tym możesz poprawić narzędziem AVG Remover.

 

 

I co zrobić z tym Currports . Ściągnąć i jakieś konkretnie działania zrobić a potem Tobie przesłać ? I rozumiem mam pobrać free trial ?

 

Jaki "free trial"? To jest całkowicie darmowy program. Chodziło o link Download CurrPorts for x64. Ale jak sądzę już to ogarnąłeś:

 

 

Edit. Dobrze już z tym Currports poradziłem sobie. Wkleić to w częściach abyś mogła zobaczyć czy co z tym zrobić ?

 

Po prostu zrób log z tego narzędzia: View > HTML Report - All Items. Plik HTML shostuj np. na speedyshare.com i podaj link do tego.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

CurrPorts nie został zastartowany przez Uruchom jako Administrator, toteż brak w zestawie czynności procesów systemowych svchost.exe, lsass.exe i kilku innych usług Windows. W raporcie tu dostarczonym nie widzę nic podejrzanego. Łączy się Firefox (te zwroty Unknown na porcie 80 to też wynik pracy przeglądarki), aktualizator nVidia i PunkBuster. Proces System nie wykazuje podejrzanych czynności.

 

Tak więc przejdź do operacji z AVG i zobaczymy co się stanie. EDIT:

 

Edit. Na pierwszy rzut oka od razu widzę, że nic się nie zmieniło jeżeli chodzi o internet.

-sprawdziłem i mozille i chrome

-na laptopie działa normalnie

 

Dopisałeś. Co konkretnie teraz przeprowadziłeś, wyłączanie czy pełną deinstalację AVG?

 

 

.

Odnośnik do komentarza

http://www.speedyshare.com/files/30816094/report.html

 

Tutaj wrzucam poprawione - jako administrator

 

Odinstalowałem avg następnie użyłem avg remover. Jakby mała poprawa nastąpiła gdyż mozilla tylko raz się zawiesiła i internet raz się nie włączył ale dalej nie widać komfortu. Nie wiem czego tak się dzieje, jeżeli nie masz pojęcia mogę przykładowo zobaczyć jutro czy problem też będzie występował. Znamiennym przykładem była tuta jsytuacja gdy nie byłem wstanie pooglądać meczu online gdyż strasznie przerywało natomiast po przejściu na laptopa nie miałem z tym problemu. A na komputerze ciągle łączyło ze streamem.

 

I jakbyś mogła podać jakiśantywirus ciekawy tak jak wcześniej pisałem byłbym wdzieczny. No i oczywiście jeśli jakiś pomysł masz na ten problem.

dziękuję

 

Edit, Cięzko mi też zrzucić winę na dostawcę choćby dlatego, że pora jest jaka jest i bywało jak to w Polsce, że problemy z internetem są w dzień czy wieczorem natomiast o 3 w nocy nawet u naszych operatorów nie jest tak źle.

Odnośnik do komentarza
Jakby mała poprawa nastąpiła gdyż mozilla tylko raz się zawiesiła (...) Mozilla jak zawsze ma problemy ale z nią to ja miałem od zawsze kłopot.

 

Opisz dokładnie na czym polegają problemy Firefox, jak to wygląda. Przetestuj czy Firefox w trybie bezpiecznym (wyłączone wszystkie rozszerzenia i plugi) też wariuje, tzn. kombinacja klawisz z flagą Windows + R i w Uruchom wklej komendę:

 

"C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\firefox.exe" -safe-mode

 

 

Co do antywirusa to wiem, że większość darmowych ma taką opcję (...) Na czas grania zazwyczaj wyłączam antywirusa natomiast w czasie pracy np. na internecie jest oczywiście włączony i zależy mi na tym aby jakiś w miarę był a Ty na pewno jakiś polecić dobry możesz. Comodo ? Czy jakiś inny ?

 

Z darmowych wypróbuj coś z tej kolekcji: Avast (wielopłaszczyznowy rezydent + Tryb gracza), COMODO Internet Security (cały pakiet + Tryb gracza), Panda Cloud Antivirus (lekkie rozwiązanie w odmiennej technice chmury).

 

 

 

PS. Uwagi spoza, fragment z Twojej listy zainstalowanych:

 

Internet Explorer (Version = 8.0.7601.17514)

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216027FF}" = Java™ 6 Update 27

"{AC76BA86-7AD7-1045-7B44-A94000000001}" = Adobe Reader 9.4.6 - Polish

"Adobe Flash Player ActiveX" = Adobe Flash Player 10 ActiveX

"Adobe Flash Player Plugin" = Adobe Flash Player 11 Plugin

"Gadu-Gadu" = Gadu-Gadu 7.7

"KLiteCodecPack_is1" = K-Lite Codec Pack 7.2.0 (Full)

"Windows 7 - Codec Pack" = Windows 7 Codec Pack 2.3.0

 

- Zaktualizuj Internet Explorer oraz wtyczkę Flash w Internet Explorer (wersja 11 należy do Firefox): KLIK.

- Stare GG7 to lewy but, ani nie ma szyfrowania, ani nawet już nie obsługuje w pełni własnej sieci. W temacie Darmowe komunikatory znajdziesz alternatywy. Polecany przeze mnie program na Windows x64 to WTW: natywna wersja 64-bit, portable, obsługa wszystkich ważnych cech GG10, import archiwum oryginalnego Gadu, brak reklam.

- Przedobrzyłeś z pakietami kodeków, są aż dwa.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Głównym problemem jeżeli chodzi o Firefox jest zawieszenie się przeglądarki. Przeglądarka przestaje odpowiadać nie da się nic włączyć a w pasku występuje informacja (brak odpowiedzi). Chwilę trzeba poczekać i sytuacja wraca do normy. Bardzo często też występuje informacja, że wtyczka flash nie odpowiada.

Internet Explorer jest przeze mnie nieużywany prawdę mówiąc pierwsze słyszę, że w ogóle posiadam IE na komputerze.

Z kodekami nic nie ruszałem chyba przy stawianiu mi systemu ktoś przekombinował. Powinienem coś z tym zrobić ?

Do gg 7 jestem przywiązany gdyż jest to dla mnie proste i fajne rozwiązanie ale skoro uważasz, że jest to powód do obaw to będę musiał zmienić

 

Dziękuję za pomoc.

 

EDit. Mam jeszcze jedno pytanie otóż czy windows ma zwyczaj rozrastania się w czasie swojej żywotności ? Chodzi o to, że miałem w momencie oddania mi komputera 28 gb miejsca na dysku systemowym C. Teraz nagle mam tych gb 23 czyli 5 mniej. Wszystkie gry zapisuję na dysku D a plik dokumentów z tych gier nie przekracza objętości paru mb ( mówie o moich dokumentach). Programó na 5 gb to ja nie zainstalowałem bo nie miałem nawet jakich.

Dziękuje

 

EDIT. Słyszałaś może o programie Cheat Engine ? Taki mał program który pomaga w grach SP. Mój młodszy brat bardzo by to chciał ale na starym komputerze ściągając to wyskoczyła informacja, że zawiera wirusy i nie wiem czy to wina tego, że jest to plik ingerujący w grę czy faktycznie coś w nim jest.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Głównym problemem jeżeli chodzi o Firefox jest zawieszenie się przeglądarki. Przeglądarka przestaje odpowiadać nie da się nic włączyć a w pasku występuje informacja (brak odpowiedzi). Chwilę trzeba poczekać i sytuacja wraca do normy. Bardzo często też występuje informacja, że wtyczka flash nie odpowiada.

 

Toteż mówię: sprawdź jak zachowuje się Firefox w trybie z wyłączonymi wszystkimi wtyczkami / rozszerzeniami. Na temat wieszania wtyczki Flash, zweryfikuj którą wersję Flash 11 masz zainstalowaną, a strona weryfikacji jest linkowana w podanym już przeze mnie wątku.

 

 

EDit. Mam jeszcze jedno pytanie otóż czy windows ma zwyczaj rozrastania się w czasie swojej żywotności ? Chodzi o to, że miałem w momencie oddania mi komputera 28 gb miejsca na dysku systemowym C. Teraz nagle mam tych gb 23 czyli 5 mniej. Wszystkie gry zapisuję na dysku D a plik dokumentów z tych gier nie przekracza objętości paru mb ( mówie o moich dokumentach). Programó na 5 gb to ja nie zainstalowałem bo nie miałem nawet jakich.

 

Miejsce na dysku nie będzie stałe. Wystarczą same aktualizacje Windows, by zacząć tracić miejsce (a na systemie 64-bit kosztuje to więcej miejsca niż na systemie 32-bit). Działa także Ochrona systemu produkująca kopie cieniowe woluminu. Ponadto aplikacje mogą tworzyć pliki tymczasowe.

Szczegółową analizę zajętego miejsca możesz wykonać na własny rachunek posiłkując się darmową aplikacją SpaceSniffer zastartowaną przez Uruchom jako Administrator.

 

 

EDIT. Słyszałaś może o programie Cheat Engine ? Taki mał program który pomaga w grach SP. Mój młodszy brat bardzo by to chciał ale na starym komputerze ściągając to wyskoczyła informacja, że zawiera wirusy i nie wiem czy to wina tego, że jest to plik ingerujący w grę czy faktycznie coś w nim jest.

Ze słyszenia znam, z praktyki nie. Toteż nie mogę się do tego ustosunkować.

 

 

Internet Explorer jest przeze mnie nieużywany prawdę mówiąc pierwsze słyszę, że w ogóle posiadam IE na komputerze.

 

Internet Explorer jest zintegrowanym składnikiem Windows (którego nie można odinstalować, co najwyżej tylko ukryć), a jego silnik jest używany jako podstawa działania różnych funkcji systemowych. Przeglądarkę tę należy aktualizować, mimo że się z niej w ogóle nie korzysta.

 

 

Z kodekami nic nie ruszałem chyba przy stawianiu mi systemu ktoś przekombinował. Powinienem coś z tym zrobić ?

 

Ktoś z pewnością kombinował. Są tu zainstalowane dwie paczki kodeków (K-Lite Codec Pack (Full) + Windows 7 Codec Pack), oczywiście takie coś nie występuje w Windows zaraz po instalacji. Jest to niezdrowe, pozbądź się jednej z nich.

 

 

Do gg 7 jestem przywiązany gdyż jest to dla mnie proste i fajne rozwiązanie ale skoro uważasz, że jest to powód do obaw to będę musiał zmienić

 

GG7 łudzi prostotą, ale to nie zmienia faktów, że aplikacja nie ma obsługi nowej wersji własnego protokołu (problem wysokich numerów, brak szyfrowania, brak obsługi autosynchronizacji listy i kilku innych cech).

 

 

 

.

Edytowane przez picasso
10.12.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...