Skocz do zawartości

System nie bootuje (nawet w awaryjnym) + BSOD (UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME)


karololszak

Rekomendowane odpowiedzi

"Na stanie" mam obecnie dysk z komputera znajomego. System nie chce się zbootować (wyskakuje BSOD [taki sam jak tutaj, dokładnie: UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME; STOP:0x000000ED (0x8A4CB708, 0xC0000006, 0x00000000, 0x00000000)) + nie udaje się w niego wejść na awaryjnym. Gdy podłączę go jako slave i próbuję odpalić komputer z mojego dysku jako master, to mój system nie chce się ładować - tak jakby ten dysk mu przeszkadzał (bez niego jest OK). Nie jestem więc w stanie sprawdzić/odzyskać cokolwiek z poziomu działającego systemu.

Co jest jednak ciekawe, to gdy po kilkukrotnym resecie mojego systemu z podłączonym drugim dyskiem, odpalił się chkdsk (dla partycji J:, czyli właśnie dla nowo-podłączonego dysku):

post-327-0-88218200-1316854320_thumb.jpg

 

Czyli wygląda na to że *cośtam* gdzieś jeszcze jest...

 

Dysk jest podłączany na SATA, nie działa ani u znajomego ani u mnie, więc pozostały sprzęt (RAMy itd.) odpada. Podpinałem go i na kablach znajomego i na moich, więc okablowanie też nie gra roli. Dwa różne komputery = różne ustawienia BIOSu, a ani tu ani tu nie działa - więc złe ustawienia też odpadają.

 

Nie posiadam płytki CD z Windows, pobrałem już .iso Konsoli Odzyskiwania i GParted LiveCD - ale nie mogę znaleźć żadnej "czystej" płytki w domu i nie mam ich na co wypalić :/ Czy to są obecnie jedynie opcje?...

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Nie posiadam płytki CD z Windows, pobrałem już .iso Konsoli Odzyskiwania i GParted LiveCD - ale nie mogę znaleźć żadnej "czystej" płytki w domu i nie mam ich na co wypalić :/ Czy to są obecnie jedynie opcje?...

 

Czy masz pendrive? Konsolę odzyskiwania + GParted + masę innych rzeczy (m.in. TestDisk czy OTLPE z wbudowanym chkdsk) można złączyć razem na jednym bootowalnym USB za pomocą kreatora SARDU. Tylko nazwę pliku ISO konsoli zmień na RC.ISO, by kreator ją wypatrzył, z tego co pamiętam to jest ta "akceptowana nazwa". Gdybyś chciał dołożyć także OTLPE, to nazwę ISO zmień na pebuilder.iso, wtedy obraz zostanie potraktowany jako "bart" (czym zresztą jest).

 

Utility.png

Windows.png

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

No więc tak: wszedłem na GParted LiveCD, stamtąd TestDisk, zrobiłem analizę, sprawdziłem czy po wciśnięciu "P" pojawią się pliki - no i były; skorzystałem z opcji write, no i zresetowałem żeby sprawdzić czy coś da. Nie dało, więc do konsoli odzyskiwania - a konsola prosi mnie o wsadzenie do napędu CD płyty z XP SP2... :/

Teraz tworzę SARDU z pobranym OTLPE, i z niego spróbuję zrobić CHKDSK /P /R - zobaczymy co z tego wyniknie...

OTLPE z podłączonym tamtym dyskiem też nie chce wystartować - po pojawieniu się niebieskiego tła i myszki nie przechodzi już dalej; gdy zostawię tylko mój dysk, to szybko przechodzi dalej (do tych napisów + logo Reatogo).

Co jeszcze zrobiłem: w GParted najpierw TestDisk, Advanced Advanced > Boot > Rebuild BS i Repair MFT. Później odpaliłem sam GParted, żeby sobie zobaczyć w nim jak to wygląda - i partycję C wykryło, z tym że pojawił się trójkąt z informacją - sugerują w niej żeby odpalić CHKDSK /f...

Pobrałem inną Recovery Console, spróbuję coś zdziałać z jej poziomu...

Odnośnik do komentarza

OK, żadna z konsoli nie chciała się odpalić z USB - uparcie prosiła o płytę CD...

Udało mi się znaleźć jakąś kilkuletnią, porysowaną płytę DVD, która okazała się czysta, i na nią wypaliłem Recovery Console... Udało się, poszedł chkdsk /p /r, i system "wstał".

 

Zabieram się więc za porządki. Większość śmieciowych toolbarów, tymczasowych plików, i innych tego typu rzeczy już się pozbyłem; wspomogłem się też AutoRuns by wyłączyć kilka niepotrzebnych sterowników czy usług (sygnalizuję że jestem jeszcze w posiadaniu tego narzędzia, gdyby było potrzebne). Przeprowadziłem też defragmentację plików.

Zamieszczam logi z OTL + GMER, chociaż nie wydaje mi się, by w systemie była jakaś aktywna infekcja. Nie zaszkodzi jednak sprawdzić.

PS OTL zaśmiecony jest przez Yahoo do Firefox'a, dlatego wrzucam go tutaj zamiast jako załącznik: http://wklej.org/hash/52b4145743d/

Poza tym, dodaję też raport S.M.A.R.T. uzyskany z CrystalDisk Info, by skonsultować, czy ten dysk nadaje się jeszcze do użytku... Podobno to nie pierwszy raz odstawia takie numery.

Extras.Txt

SMART(CrystalDiskInfo).txt

GMER.txt

Odnośnik do komentarza

Następny dysk, w którym "ilość błędów, które nie mogły być naprawione przez sprzętową korekcję błędów dysku" pozostawia wiele do życzenia. Jak grzyby po deszczu ostatnio. :)

 

BB __1 __1 __0 000000100183 Reported Uncorrectable Errors

 

Ogólna teoria mówi, że jeśli wartości z kolumny Cur(rent) lub Wor(st) osiągną wartość Thr(eshold) to będzie już bardzo źle. Tyle, że najprawdopodobniej 1 to jest właśnie ta najgorsza wartość i one nigdy nie osiągną wartości progowej (Thr) równej zeru. A co za tym idzie S.M.A.R.T. nigdy nie wykaże, że coś jest źle. Niemniej jednak nie jest to parametr krytyczny...

 

http://kb.acronis.com/content/9122

 

Although this parameter is not considered critical by the most hardware vendors, degradation of this parameter may indicate electromechanical problems of the disk. Regular backup is recommended.

If no other (critical) parameters report a problem, hardware replacement is recommended on mission critical systems only.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...