Skocz do zawartości

Witamy na forum Fixitpc.pl
Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto. Rejestracja jest darmowa, prosta i umożliwia pełny dostęp do funkcji forum.
Zdjęcie

Konserwacja systemu a błędy woluminu dysku

• Zamknięty Temat jest zamknięty
10 odpowiedzi w tym temacie

marekwjk

marekwjk

Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 43 postów
Witam zespół ze starego Searchengins!
I z pytaniem od razu jak w temacie. Konserwacja systemu zgłasza mi błędy a chkdsk nic nie wykazuje. Mam 4 dyski w raid 5, system na ssd 60gb i 2 dyski ata na płycie. Jak usunąć ten komunikat bo mnie lekko denerwuje?
Pozdrawiam
Marek

Anonim3

Anonim3

Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2074 postów
zero konkretów. Chciałeś się pochwalić ile masz dysków? Dołączona grafika

switch48

switch48

Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 335 postów
W sieci znalazłem coś takiego => klik Może to jest spowodowane błędnym działaniem "chkdsk" pod W7???
B)

Postulat Hornera: "Doświadczenie zmienia się proporcjonalnie do zrujnowanego sprzętu."
Windows 7 HPx64 SP1/Windows 7 Ultimate x86 SP1/Ubuntu 12.04 LTS; Mozilla Firefox 26.0/Opera 12.16, KIS 2014 14.0.0.4651(f) + IObit Malware Fighter v.2.2 Pro

Anonim3

Anonim3

Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2074 postów
Tak switch48 - to bardzo świeże info, zaledwie z przed dwóch lat, hmmmm wtedy to win7 był chyba w fazie testów początkowych wersji. Dołączona grafika

marekwjk

marekwjk

Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 43 postów

zero konkretów. Chciałeś się pochwalić ile masz dysków? Dołączona grafika

Wow a jakie konkrety? Myślałem, że ilość dysków ma znaczenie dla chkdsk w super win7. Ponawiam powoli pytanie...
W konserwacji systemu Windows 7 mam zgłoszenie, że mój komputer na którymś dysku ma błędy woluminu. Nie jest wyszczególnione na którym i gdzie. Sprawdziłem wszystkie dyski chkdsk i w wyniku otrzymałem informację o prawidłowym stanie mych dysków. No i pytanie - jak pozbyć się tego komunikatu w konserwacji systemu.
A propo odpowiedzi "switch48" - tez to mam gdy daję chkdsk /f/r na dysku, na raidzie 5 - program zajmuje mi 12 G pamięci i pod koniec wyświetla krzaczki typu ?9)??. Pełen skan mogę zrobić jedynie startując win z płyty dvd..... :(

Pozdrawiam :blink: :confused:

Marek

picasso

picasso

Administrator

• Administratorzy
  • 28264 postów
Konkrety: chociażby wersja Windows 7 (czy to goły czy z SP1) gdyż objawy, które opisujesz, prawdopodobnie mogą być rozwiązane tą oto łatką: KB2498472 (która jest częścią SP1).

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu.

marekwjk

marekwjk

Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 43 postów
Windows 7 home premium kupiony, nie crakowany, z SP1, x64, wszystkie łatki aktualne.
W domu sprawdzę ale powinna już być.....
Dzięki za odpowiedź Picasso :cheer:
Marek

picasso

picasso

Administrator

• Administratorzy
  • 28264 postów

Windows 7 home premium kupiony, nie crakowany, z SP1, wszystkie łatki aktualne.

Skoro masz SP1, to łata się nie aplikuje (bo już jest zawarta w SP1). Inne pytanie: czy na tym systemie są jakieś aplikacje tworzące wirtualne maszyny?

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu.

marekwjk

marekwjk

Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 43 postów
I tu mnie masz, mam zainstalowanego VirtualBox'a bo nie miałem dostępu do kochanego subedita
Marek

picasso

picasso

Administrator

• Administratorzy
  • 28264 postów
Skoro tu jest VirtualBox (może generować objawy z podanego artykułu MS), to ja bym sprawdziła co się stanie po jego całkowitym usunięciu. W ramach testu. Gdyby wyszło, że to pochodna tej aplikacji, to tu chyba nic się nie da zrobić.

marekwjk

marekwjk

Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 43 postów
Czyli nie mam się denerwować tym komunikatem ...
Ok, dzięki, w domu sprawdzę wieczorem
Marek

Użytkownik picasso edytował ten post 12-12-2011 - 06:43
12.12.2011 - 4 miesiące, brak wyraźnej konkluzji, zamykam. //picasso

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych