Skocz do zawartości

Przeglądarka bardzo wolno działa, cały komputer wolno chodzi


angelika

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Coś mi przyszło do głowy... Uruchom wiersz poleceń (cmd) i wpisz komendę: ipconfig /all (ipconfig[spacja]/all). Zrób zrzut ekranu, tak aby były widoczne informacje dla aktywnej karty sieciowej (lub kart).

Następnie we "Właściwości karty sieciowej" kliknij na linię odpowiedzialną za: "Protokół internetowy w wersji 6", potem kliknij przycisk 'Właściwości" i zrób zrzuty zakładek: "Ogólne" i dwóch zakładek ("Ustawienia protokołu IP" i "DNS") w sekcji "Zaawansowane".

Odnośnik do komentarza

Jak juz to zrobisz w nastepnej kolejnosci o ile nie zadziala sprobuj odinstalowac program nokia pc suit.Moze to wydac sie dziwne ale mam wrazenie ( tego co wyczytalem)ze moze byc problemowy w takiej sytuacji a nastepnie to jednak bym przeinstalowal te sterowniki do karty sieciowej do tego modelu ze strony producenta.Skoro nie ma zadnego programu typu zapora (albo jest wylaczony)jesli zostaly wykonane powyzsze operacje to mozliwe scenariusze to ze ktorys dodatek windows update security przeszkadza. Oczywiscie sa jeszcze glebsze scenariusze.Nalezaloby rowniez zainstalowac dostepne aktualizacje od producenta.Pelne informacja w linku ponizej.Producent pisze o wymaganym dodatku przy aktualizowaniu do sp2 (Aktualizacja systemu Windows Vista (KB955430))

 

http://h10025.www1.h...product=3947317

 

 

http://www.microsoft...&displaylang=pl

 

 

Jeszcze odnosnie tego bledu przy kontaktowaniu z zapora.Sprawdz start--uruchom i wpisz Firewall.cpl

Napisz jaki jest status zapory (wylaczona czy zalaczona)

Odnośnik do komentarza
i czy avast ma zalaczona zapore(oslony w czasie rzeczywistym---olsony sieciowe

 

Proszę czytaj uważnie temat. Avasta tu już dawno nie ma. Wszystkie dane masz w poście #3. Post zedytowany.

 

 

Nalezaloby rowniez zainstalowac dostepne aktualizacje od producenta.

 

I przypominam: Windows Update w ogóle nie wyszukuje aktualizacji (błąd). Tu są dwa problemy: instalator SP2 nie przechodzi (cytat z CBS.LOG) + Windows Update jest zablokowane.

 

 

EDIT:

 

2. tam w tym skrypcie pojawił sie jakiś błąd podczas kontaktowania się z Zapora systemu Windows. i pisało żeby sprawdzić czy jest uruchomiona.

mam ją włączyć? i zrobic jeszcze raz?

 

Wg wygenerowanego wcześniej loga z usługami Windows usługa zapory jest wyłączona:

 

SRV - [2007-11-07 22:14:04 | 000,406,528 | ---- | M] (Microsoft Corporation) [Disabled | Stopped] -- C:\Windows\System32\MPSSVC.dll -- (MpsSvc)

 

Można spróbować tu postąpić odwrotnie niż się nasuwa, czyli zaporę aktywować, po to by ją zresetować:

 

Start > w polu szukania wpisz services.msc > wyszukaj na liście usługę Zapory > dwuklik w nią > Typ uruchomienia przestaw na Automatyczny i usługę zastartuj przyciskiem. Następnie wejdź do Panelu sterowania > Zabezpieczenia > Sprawdź stan zapory i porównaj co tam widać, czy zapora ma status włączony czy wyłączony. Jeśli jest wyłączona, włącz i wykonaj reset reguł poleceniem netsh advfirewall reset. Zresetuj system i sprawdź czy to ma jakieś skutki dla Windows Update i błędu 8024402C.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Co do aktualizacji producenta mialem na mysli bios(o ile jest dostepny) i stery do karty wifi.

 

A mnie chodziło o konkretne odniesienie do tego co producent zaleca, wzięłam wypowiedź jako całość:

 

Nalezaloby rowniez zainstalowac dostepne aktualizacje od producenta.Pelne informacja w linku ponizej.Producent pisze o wymaganym dodatku przy aktualizowaniu do sp2 (Aktualizacja systemu Windows Vista (KB955430))

 

Wyliczasz konkretną łatę. Dlatego mówiłam o podwójnym problemie, bo to nie powinno mieć związku z Windows Update ogólnie. A tak nawiasem mówiąc to KB955430:

 

Aktualizacja nie jest konieczna do pomyślnego instalowania i usuwania dodatku Service Pack, jeśli instalowana jest jego pełna wersja. Pełna wersja dodatku Service Pack zawiera tę aktualizację.

 

Używany tu instalator SP2 to właśnie pełna wersja.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

nie wiem czemu tam się nie załączyły plik, ale dobra... juz daje.

nokia pc suit? odinstalowałam to kilka dni temu.

Firewall.cpl - nie reaguje, w ogóle sie nie włącza, ale zapora była wyłączona.

po ustawieniu trybu automatycznego zapora nadal była wyłączona. uruchomiłam ją i zresetowałam ale w Windows Update nic się nie zmieniło-jak poprzednio bład.

to mam coś wykonywać/instalowac z tych stron?

http://h10025.www1.h...product=3947317

http://www.microsoft...&displaylang=pl

i co z tym przeinstalowaniem sterowników do karty sieciowej?

aha po właczeniu zapory wyswietla sie komunikat czy zapora ma blokowac nadal czy odblokowac programy media get oraz ares.

co mam z nimi zrobic one sa jakies szkodliwe czy jak?

post-2734-0-97230500-1313750176_thumb.jpg

post-2734-0-30219900-1313750192_thumb.jpg

post-2734-0-39133100-1313750203_thumb.jpg

post-2734-0-55226800-1313750243_thumb.jpg

post-2734-0-50574900-1313750322_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem problem tkwi tu:

 

post-2641-0-20559100-1313781706_thumb.jpg

 

(w podkreślonej pozycji powinno być: "Lokalne")

 

a potwierdza to jeszcze:

 

post-2641-0-32460800-1313782086_thumb.jpg

 

co może powodować problemy opisane w:

 

post-2641-0-61786600-1313782266_thumb.jpg

 

I jeszcze potwierdza to zachowanie Zapory (niby wyłączona a blokuje...)

Brak identyfikatorów IAID i DUID klienta DHCPv6 (w zrzucie z cmd> ipconfig /all) to najprawdopodobniej efekt "ograniczonego " dostępu połaczenia IPv6 w: >Stan: Połączenia sieci bezprzewodowej.

Ale może się mylę...:confused: (choć mam wrażenie, że juz kiedyś "nadziałem" sie na podobny przypadek),

Jak pisał doom27 spróbowałbym odinstalować karte wifi i zainstalować ponownie po czym "odświeżyć" sterowniki ze strony HP:

http://h20180.www2.hp.com/apps/Nav?h_pagetype=s-001&h_lang=pl&h_cc=pl&h_product=18703&h_client=S-A-R135-1&h_page=hpcom&lang=pl&cc=pl

Hmmm, może jeszcze "twardy" reset routera? Tylko wtedy do ponownej konfiguracji routera ( dostępu do netu) wyłącznie po kabelku :huh:

Odnośnik do komentarza

wiec tak na tej stronie http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareCategory?os=2093&lc=pl&cc=pl&dlc=pl&sw_lang=&product=3562427#N738

sa tam niby aktualizacje do mojego komputera i mam zainstalowac ten plik z tej zakładki BIOS?

i nie bardzo wiem jak mam przeinstalować te sterowniki i karte wifi.

aha i jeszcze coś w pewnym momencie zaświecił się niebieski ekran coś tam było napisane, po 2 sekundach komputer się wyłączył i uruchomił ponownie. i wyskoczył tylko komunikat.

post-2734-0-40337500-1313857570_thumb.jpg

post-2734-0-85689000-1313857868_thumb.jpg

post-2734-0-95286900-1313857884_thumb.jpg

post-2734-0-03683800-1313857896_thumb.jpg

post-2734-0-41307500-1313857905_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Masz zainstalować najnowszą:) poprawkę do karty sieciowej to po co w BIOS? Klikasz na "+" przy "Sterownik - sieć" i wyszukujesz interesującą Cię pozycję: Sterowniki Intel PRO/Wireless dla Microsoft Windows Vista> Więcej informacji> Nazwa pliku> Klikasz na podkreśloną nazwę pliku> Zapisz (zapamiętaj lokalizację). Następnie otwórz lokalizację w której zapisałaś plik> Dwuklik> Uruchom. Otworzy się okienko w którym musisz sprawdzić, czy poprawka dotyczy Twojej karty> jeśli tak klikasz Dalej io instalujesz poprawkę. W razie niezgodności, program zakomunikuje, że poprawka nie dotyczy Twojego komputera.

Ah... A'propos wypowiedzi doom27: nawet jeśli jest dostepna nowsza wersja BIOS (ta sama strona tylko "+" przy BIOS), wstrzymałbym się z jakimkolwiek upgrade'm dopóki system nie będzie stabilny - w notebookach HP aktualizacji BIOS dokonuje się z poziomu Windows wiec pad systemu może miec poważne konsekwencje.:(

Odnośnik do komentarza

Zawsze możesz spróbować pobrać poprawkę i zainstalować "z palca" (musisz wybrać swoją wersję językową).

http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?displaylang=en&id=21796

Na stronce jest też Fix Center, ale nie wiem czy znajdzie coś na rzeczy. Chociaż zdaje się, że fix był do tego udostępniany, tak pobieżnie przeglądając poniższy temat.

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_vista-windows_update/security-update-for-microsoft-works-8-kb977304/2db6c003-b0b0-419f-bd20-eab8c8b065ac

Sprawdź może, w dzienniku zdarzeń systemowych (albo jakoś tak - sorry, ale vista to dla mnie kind of magic), z jakim kodem błędu zwracana jest instalacja tej poprawki. Być może widać to będzie gdzieś na stronce Windows/Microsoft Update. Pewno także 646.

Odnośnik do komentarza

Apropos błędu 8024402C podczas próby wyszukiwania Windows Update, to jeszcze:

 

1. Pokombinowałabym z proxy. Póki co, tu były następujące odczyty:

 

----> Proxy użytkowane przez BITS było resetowane i skrypt OTL zwrócił:

 

========== FILES ==========

Bieżące ustawienia serwera proxy WinHTTP:

Dostęp bezpośredni (bez serwera proxy).

 

----> Proxy IE (nie resetowane) w ostatnim OTL odnotowane równoważnie z brakiem proxy / odfajkowaniem opcji:

 

IE - HKU\S-1-5-21-1971754627-1710362692-1558115739-1000\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings: "ProxyEnable" = 0

IE - HKU\S-1-5-21-1971754627-1710362692-1558115739-1000\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings: "ProxyOverride" = *.local

 

Z tych dwóch, to ustawienie WinHTTP powinno być kluczowe, no ale spróbowałabym przetasować także te ustawienia IE raz jeszcze (mimo ustawienia na zero). Opcje internetowe > Połączenia > Ustawienia sieci LAN > przetestuj różne układy opcji proxy:

 

  • Sprawdź czy po zaznaczeniu używania proxy po wejściu w Zaawansowane nie stoi coś aby w Wyjątkach (wszystko wymazać i zatwierdzić zmiany, przełączyć na brak proxy).
  • Jeśli żadna opcja nie jest zaznaczona, wybierz "Automatycznie wykryj ustawienia" i po zatwierdzeniu przeładuj przeglądarkę / system. Jeśli "Automatycznie wykryj ustawienia" już jest zaznaczone, odznacz na korzyść dowolnej innej opcji i zatwierdź, a następnie z powrotem ustaw auto.
  • Ewentualnie można by było także sprawdzić co by się stało gdyby IE został skonfigurowany, by używać proxy - dla porównania ostatni post w tym temacie: KLIK (oczywiście tam jest przykładowe proxy, pewnie już niesprawne, należałoby wyszukać sobie na liście coś innego...).

Jeśli nici z wszystkich eksperymentów:

 

2. Zweryfikuj czy problem powiela się na świeżym koncie użytkownika (m.in. wpisy HKCU związane z połączeniami będą inne, na nowo utworzone). Z poziomu Panelu sterowania utwórz nowe konto o uprawnieniach administracyjnych, zaloguj się na nie, Windows Update zwraca ten sam błąd? Jeśli nie, to można przynajmniej zrobić obejście = tzn. zaktualizować system z poziomu innego konta.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
3. Jezeli chodzi o to proxy to ja nie wiem jak mam znaleźć dla siebie

 

Ja chwilowo nie mam czasu sprawdzać które proxy na liście jest sprawne. Czy dane proxy jest sprawne widać "gołym okiem", gdy skonfigurujesz IE, by używał to konkretne proxy, a otworzenie strony google.pl będzie możliwe w takiej konfiguracji. Na razie ten wątek może zostaw w spokoju.

 

 

4. wpisy HKCU, które to? gdzie je znaleźć?

 

Nie masz ich szukać. Ja tylko mówię, że one będą inne dla innego konta. Ty masz przeprowadzić test, czy na nowym koncie użytkownika jest także zwracany identyczny błąd Windows Update.

 

 

PS. A co do tego (zapomniałam to skomentować):

 

aha po właczeniu zapory wyswietla sie komunikat czy zapora ma blokowac nadal czy odblokowac programy media get oraz ares.

 

To jest naturalna konsekwencja włączenia zapory i wykonania resetu ustawień przez komendę netsh advfirewall reset (czyści reguły zapory, zapora nie ma wiedzy na temat programów, które wymagają przejścia).

 

 

Firewall.cpl - nie reaguje, w ogóle sie nie włącza, ale zapora była wyłączona.

po ustawieniu trybu automatycznego zapora nadal była wyłączona. uruchomiłam ją i zresetowałam ale w Windows Update nic się nie zmieniło-jak poprzednio bład.

 

Jeszcze na wszelki wypadek sprawdź (choć wątpię czy to coś pomoże), czy teraz po uaktywnieniu usługi zapory oraz włączeniu zapory i jej resecie, gdy wyłączysz firewall w Panelu sterowania (a nie usługę) nadal będzie błąd.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
jeżeli chodzi o to inne konto to sprawdziłam z konta gościa i pojawia się inny błąd i nie wiem jak go rozwiązać-80070005

 

Typowy błąd braku uprawnień. Przecież mówiłam:

 

Z poziomu Panelu sterowania utwórz nowe konto o uprawnieniach administracyjnych

 

Nie sprawdzaj takich rzeczy na limitowanym koncie Gość.... Panel sterowania > Konta użytkowników i bezpieczeństwo rodzinne > Dodaj lub usuń konta użytkowników > Utwórz nowe konto > wybór typu "Administrator" (a nie "Użytkownik standardowy"). Zaloguj się na nowe konto i sprawdź zachowanie Windows Update.

 

 

i nie wiem jak mam wyłączyc ten firewall w Panelu Sterowania

 

Panel sterowania > Zabezpieczenia > Zapora systemu Windows > Włącz lub wyłącz Zaporę systemu Windows

 

 

z proxy chodzi mi o to gdzie są podane? i wtedy sprawdzę które działa

 

Nie za bardzo rozumiem pytanie. W linku jest link do listy proxy. Ale jak mówiłam, na razie to zostaw i sprawdź czy problem ujawnia się na nowym koncie i po wyłączeniu firewalla.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
tak tylko, że jak już wcześniej wspomniałam jest cos nie tak z panelem sterowania, więc hasło utwórz nowe konto nie działa, system nie reaguje.

 

Zrób konto przez linię komend. Start > w polu szukania wpisz cmd > z prawokliku Uruchom jako Administrator i wpisz:

 

net user NazwaKonta /add

 

net localgroup Administratorzy NazwaKonta /add

 

(pod "NazwaKonta" wstaw obojętny tekst np. Test)

 

Wyloguj się z własnego konta, na ekranie logowania pojawi się nowe konto o uprawnieniach administracyjnych, wejdź na nie.

 

 

a jeżeli chodzi o zapore to nie ma tam żadnego włącz lub wyłącz zapore systemu Windows

 

1. Ale Ty pokazujesz widok Centrum zabezpieczeń (tam nie ma tego skrótu z boku) a nie widok Zapory:

 

46481392.th.png

 

Uruchom jako Administrator plik C:\Windows\system32\FirewallControlPanel.exe lub C:\Windows\system32\firewall.cpl.

 

2. Alternatywnie, możesz zdeaktywować zaporę z poziomu linii komend. Uruchom cmd jako Administrator i wpisz:

 

netsh advfirewall set currentprofile state off

 

Następnie wejdź tam, gdzie pokazujesz na obrazku, by sprawdzić czy status się zmienił na "Wyłączone".

 

 

Po wyłączeniu zapory zresetuj system i sprawdź Windows Update.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Na razie na Windows Update nie mam pomysłu, a wiele już tu było trenowane.

 

 

zajmijmy sie tym dyskiem D na ktorym nie ma miejsca bo niby tam sa te pliki kopii zapsaowej, chcialabym to usunac a nie wiem jak

 

Wygeneruj dla dysku D raport ze SpaceSniffer (wywołany przez Uruchom jako Administrator, a przed uruchomieniem skanu dysku ustaw z menu Edit > Configure > Show Unknown Space). Ogromny log umieść na wklej.org i podaj tu link do niego.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Co do tego błędu WU to spróbuj tego:

 

Uruchom cmd.exe w trybie administratora (prawoklik na cmd.exe i wybierz "Uruchom jako administrator") i najpierw wyresetuj wszystkie ustawienia proxy jakie były robione -komenda

 

netsh winhttp reset proxy

 

(wcisnąć ENTER)

 

a nastepnie taka komenda

 

netsh winhttp import proxy source=ie

 

(wcisnąć ENTER,zrestartować komputer i spróbować WU jeszcze raz)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...