Skocz do zawartości

Jak usunąć dysk z Mój komputer?


kerpal

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
1.Nie mam windowsa 7 tylko xp sp3

2.Nie instalowałem Office 2010 tylko 2007

 

Systemem to się nie sugeruj w ogóle. Istotna jest aplikacja tworząca taki wirtualny dysk. Tam jest Office.

 

 

i w tym temacie co wkleiłaś nie mogę znaleźć żadnego rozwiązania problemu...

 

Tam nie ma żadnego "rozwiązania", to była wskazówka skąd to może pochodzić, by na własną rękę szukać aplikacji która mogła to utworzyć i przejrzeć jej funkcje. A "usuwanie" to raczej polega na ukryciu tego dysku przez polisę: KLIK / KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
odznaczyłem dysk Q , dałem apply i dalej dysk jest

 

Zresetowałeś komputer? Dla zatwierdzenia takich edycji zwykle jest wymagany restart / przelogowanie.

 

 

ale już mam NoDrives, z wartością "0" a nie wiem czy można to zmienić na tą 65...

 

NoDrives na 0 to znaczy, że właśnie żaden dysk nie jest ukryty. A poza tym, na czystym systemie w ogóle nie ma wartości NoDrives. NoDrives na zerze jest charakterystyczne dla tych, którzy uruchomili ComboFix (ComboFix resetuje tę wartość, a ci którzy jej w ogóle nie mają, otrzymują "nadwyżkę") ....

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
zniknął dysk oraz stacja dyskietek

 

Jak mam rozumieć tę treść? Powyższa edycja nie powinna ukryć nic poza dyskiem "Q". Tu masz przeliczenie (0 = dysk widoczny, 1 = dysk ukryty):

 

ZYXWVUTSRQPONMLKJIHGFEDCBA

000000000010000000000000000

 

Przy pomocy pierwszego z brzegu konwertera wartość binarna 000000000010000000000000000 przełożona na dziesiętną odpowiada dokładnie liczbie 65536. Gdyby dodatkowo dyskietka miała być ukryta (zakładając, że jest to "A"):

 

ZYXWVUTSRQPONMLKJIHGFEDCBA

000000000010000000000000001

 

Ukryte A + Q = 65537.

 

 

Może pokaż co Ty tak właściwie masz teraz w rejestrze, jaki typ wartości i w jakim przeliczniku, oraz w których kluczach (HKCU czy HKLM) i czy nie ma tu jakiś konfliktów ustawień. Wejdź do rejestru i z prawokliku wyeksportuj mi do wglądu te dwa klucze:

 

HKEY_LOCAL_MACHNE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

 

 

Przy okazji: znalazłam też w bazie wiedzy Microsoft artykuł o ukrywaniu dysku Q (KB931626). Pomijając, że tam mowa o rejestrze wirtualizowanym, Microsoft w zasadzie podaje ten sam rodzaj edycji, z tą różnicą, że mowa o dwóch polisach: NoDrives (ukrywa dysk na widoku, ale ciągle można wejść na dysk wpisując w pasku adresów ścieżkę dysku) + NoViewOnDrive (dodatkowo blokuje ów dostęp w eksploratorze). NoDrives wystarcza.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Po raz kolejny jest problem z wrzuceniem załączników

 

Jeśli chcesz pakować bezpośredni REG do Załączników, to wykluczone na forum. Na forum dopuszczam tylko i wyłącznie TXT oraz niektóre formaty graficzne. Poza tym, po co Załączniki do tak krótkich eksportów. Do posta trzeba było to wkleić ....

 

No i jest tu dubel HKLM i HKCU i liczby nie takie jak należy:

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\explorer]

"NoDrives"=dword:00655349

 

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

"NoDrives"=hex:00,00,01,00

 

Importuj do rejestru to:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\explorer]
"NoDrives"=dword:00010000
 
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]
"NoDrives"=-

 

(Dziesiętny 65536 to heksadecymalny 10000)

 

Po zaimportowaniu pliku REG do rejestru uruchom menedżer zadań i zabij explorer.exe, następnie z menu Plik > Nowe zadanie > C:\Windows\explorer.exe i otwierasz Mój komputer. Powinno być prawidłowo ukryte co należy.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...