Skocz do zawartości

Przedłużające się instalacje i problemy z gadżetami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z Windows 7. Gadżety, gdy je przeciągnąć na pulpit pozostawiają ikonkę (taką jak w trakcie przeciągania), która jest zawsze na wierzchu, zaś sam gadżet ukazuje się w prawym górnym rogu ekranu.

Drugą nietypową rzeczą, którą zauważyłem, jest dziwny przebieg instalacji. Otóż, na początku przez dłuższy czas instalacja stoi w miejscu przy pustym pasku (dysk wtedy praktycznie nie pracuje), by potem "zaskoczyć" i wszystko instaluje się normalnie.

 

Próbowałem już włączać i wyłączać funkcję gadżetów w Windows, nie daje rady.

 

Przy okazji prosiłbym o pomoc w optymalizacji mojego komputera.

 

Załączam logi:

 

OTL

OTL.Txt

 

Extras.Txt

 

Autoruns

AutoRuns.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Precyzyjnej diagnozy nie wystawię, ale mam kilka podejrzeń i uwag:

 

 


Na temat gadżetów:

 

Gadżety, gdy je przeciągnąć na pulpit pozostawiają ikonkę (taką jak w trakcie przeciągania), która jest zawsze na wierzchu, zaś sam gadżet ukazuje się w prawym górnym rogu ekranu. (...) Próbowałem już włączać i wyłączać funkcję gadżetów w Windows, nie daje rady.

 

1. Na początek lista gadżetów niedomyślnych z Autoruns:

 

[codeplain]"C:\Users\Plusio\AppData\Local\Microsoft\Windows Sidebar\Settings.ini" "" "" ""

+ "" "" "" "C:\Program Files\Windows Sidebar\Shared Gadgets\Kaspersky.Gadget"
+ "Black Glass CPU Meter" "See the current computer CPU and system memory (RAM). Reskin By Shadowline Designs" "Shadowline Designs" "C:\Users\Plusio\AppData\Local\Microsoft\Windows Sidebar\Gadgets\GCPU.Gadget\en-us\Gadget.xml"
+ "Network Meter" "The Network Meter will show you SSID, Signal Quality, Internal IP address, External IP address, IP lookup with Google Maps, Speed test, Upload speed, download speed, total of usage and connection is secure or not secure." "AddGadget" "C:\Users\Plusio\AppData\Local\Microsoft\Windows Sidebar\Gadgets\Network_Meter_V6.3 (1).gadget\Gadget.xml"
+ "Pogoda" "Obserwuj pogodę w różnych miejscach na świecie." "Microsoft Corporation" "C:\Program Files\Windows Sidebar\Gadgets\Weather.Gadget\pl-PL\Gadget.xml"[/codeplain]
Zamknij wszystkie gadżety i upewnij się, że został odładowany z procesów sidebar.exe. Przeprowadź następujące operacje:

    [*]W spisie widać martwy gadżet po Kasperskym. Usuń z dysku widoczny tu element Kaspersky.Gadget. Sprawdź jak po tym zachowują się gadżety. Jeśli problem nadal, po Kasperskim może być więcej śladów, przypuszczalnie jeszcze pozostawił konfigurację w pliku settings.ini, podobną do tego (to z mojego testowego systemu ślad pozostawiony po deinstalacji):

    [section 1]
    PrivateSetting_GadgetName="C:%5CProgram%20Files%5CWindows%20Sidebar%5CShared%20Gadgets%5CKaspersky.Gadget"
    Skin="Default"
    PrivateSetting_GadgetDropLocationX="1054"
    PrivateSetting_GadgetDropLocationY="0"
    PrivateSetting_GadgetSize="small"
    ActionLeft="1"
    ActionRight="0"

    Zamiast ręcznie edytować plik settings.ini (który zresztą może mieć więcej niedobrych definicji):

    [*]W związku z obecnością gadżetów doinstalowanych, przetestuj jak zachowują się gadżety zredukowane tylko i wyłącznie do układu firmowego. Szybkie zerowanie konfiguracji opisane w tym tutorialu: KLIK (ustęp Awaryjne resetowanie paska i gadżetów). Jeśli po sprowadzeniu gadżetów do układu domyślnego wszystko będzie działać prawidłowo, winę prawdopodobnie ponosi zły settings.ini i/lub jeden z gadżetów doinstalowanych przez Ciebie. Jeśli nic z tego testu nie wyjdzie:

     

    2. Podejrzenia mogą też budzić nienaturalne modyfikacje czy hooki. Konkretniej tutaj:

     

    ----> Dexpot do wirtualnych Pulpitów i załadowany jego moduł. Upewnij się, że ten program nie ma nic do rzeczy w kwestii działania gadżetów.

     

    MOD - [2010-11-04 10:14:50 | 000,045,568 | ---- | M] (Dexpot GbR) -- D:\Dexpot\hooxpot.dll
    

    ----> Tweaker Sunrise Seven, co w nim mieszałeś? Na razie po znakach pośrednich w logu wnioskuję, że przynajmniej patchowałeś plik powłoki explorer.exe (bitmapy przycisku Orb?). Kolejną rzeczą do sprawdzenia będzie więc odkręcenie poczynionych modyfikacji i przywrócenie oryginalnego pliku explorer.exe.

     

    [2011-03-10 14:22:56 | 002,872,320 | ---- | M] (Microsoft Corporation) -- C:\Windows\explorer.exe

    [2011-03-09 21:08:06 | 002,870,272 | ---- | C] (Microsoft Corporation) -- C:\Windows\explorer.exe.Back

    [2011-03-09 21:00:13 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Sunrise Seven

     

    3. Wreszcie, zaktualizuj Internet Explorer (silnik bazowy dla gadżetów) do wersji Internet Explorer 9 .

     

    64bit- Ultimate Edition Service Pack 1 (Version = 6.1.7601) - Type = NTWorkstation

    Internet Explorer (Version = 8.0.7601.17514)

     

     


    Na temat reszty:

     

    Drugą nietypową rzeczą, którą zauważyłem, jest dziwny przebieg instalacji. Otóż, na początku przez dłuższy czas instalacja stoi w miejscu przy pustym pasku (dysk wtedy praktycznie nie pracuje), by potem "zaskoczyć" i wszystko instaluje się normalnie.

     

    1. Cóż, ja tu bym rozpoczęła od sprawdzenia jak działa system uwolniony od BitDefender Internet Security 2010 (kompletna deinstalacja a nie zabawy w i tak niepełną deaktywację). Wersja nie jest najnowszą, a typ oprogramowania dość mocny.

     

     

    2. Patrząc na Dziennik zdarzeń:

     

    Error - 2011-03-25 16:53:33 | Computer Name = PC | Source = MsiInstaller | ID = 11406

    Description = Product: BitDefender Internet Security 2010 -- Error 1406. Could not

    write value Device to key \.DEFAULT\Software\SetID\Internal. System error . Verify

    that you have sufficient access to that key, or contact your support personnel.

     

    Error - 2011-03-25 16:53:34 | Computer Name = PC | Source = MsiInstaller | ID = 11406

    Description = Product: BitDefender Internet Security 2010 -- Error 1406. Could not

    write value Device to key \.DEFAULT\Software\SetID\Internal. System error . Verify

    that you have sufficient access to that key, or contact your support personnel.

     

    Error - 2011-03-25 16:53:34 | Computer Name = PC | Source = MsiInstaller | ID = 11406

    Description = Product: BitDefender Internet Security 2010 -- Error 1406. Could not

    write value Device to key \.DEFAULT\Software\SetID\Internal. System error . Verify

    that you have sufficient access to that key, or contact your support personnel.

     

    Error - 2011-03-25 16:53:35 | Computer Name = PC | Source = MsiInstaller | ID = 11406

    Description = Product: BitDefender Internet Security 2010 -- Error 1406. Could not

    write value Device to key \.DEFAULT\Software\SetID\Internal. System error . Verify

    that you have sufficient access to that key, or contact your support personnel.

     

    Error - 2011-03-25 16:53:35 | Computer Name = PC | Source = MsiInstaller | ID = 11406

    Description = Product: BitDefender Internet Security 2010 -- Error 1406. Could not

    write value Device to key \.DEFAULT\Software\SetID\Internal. System error . Verify

    that you have sufficient access to that key, or contact your support personnel.

     

    Error - 2011-03-25 16:53:35 | Computer Name = PC | Source = MsiInstaller | ID = 11406

    Description = Product: BitDefender Internet Security 2010 -- Error 1406. Could not

    write value Device to key \.DEFAULT\Software\SetID\Internal. System error . Verify

    that you have sufficient access to that key, or contact your support personnel.

     

    Error - 2011-03-25 16:54:10 | Computer Name = PC | Source = MsiInstaller | ID = 11406

    Description = Product: BitDefender Internet Security 2010 -- Error 1406. Could not

    write value Device to key \.DEFAULT\Software\SetID\Internal. System error . Verify

    that you have sufficient access to that key, or contact your support personnel.

    Błąd instalatora BitDefender. Trudno ocenić czy ten konkretny błąd to jest wina tego konkretnego instalatora czy właśnie ujawnienie się problemu ogólnego Instalatora Windows.

     

    ----> Wstępnie, sugerując się sformułowaniem błędu, sprawdź w rejestrze prawa dostępowe. Start > w polu szukania wklep regedit > wyszukaj klucz:

     

    HKEY_USERS\.DEFAULT\Software

     

    Z prawokliku z menu kontekstowego pobierz opcję Uprawnienia i przedstaw jakie konta widzisz i jaki dostęp one posiadają. Podobnie postąp schodząc głębiej do podklucza figurującego na błędzie.

     

    ----> Między Twoimi postami upłynęło kilka dni. W Dzienniku zdarzeń może być już więcej danych. Wejdź doń i szukaj błędów ze źródłem MsiInstaller. Znalezione tu zaprezentuj.

     

     

    Error - 2011-03-25 17:04:18 | Computer Name = PC | Source = System Restore | ID = 8193

    Description = Nie można utworzyć punktu przywracania (Proces = C:\Windows\system32\DrvInst.exe

    "4" "20" "C:\Users\Plusio\AppData\Local\Temp\{67cc525b-2a42-6723-9673-6701867e6536}\netlwf.inf"

    "9" "63893adbf" "000000000000059C" "WinSta0\Default" "00000000000004D0" "208" "C:\Program

    Files\Common Files\BitDefender\BitDefender Firewall"; Opis = Device Driver Package

    Install: BitDefender LLC Network Service; Błąd = 0x81000101).

     

    Error - 2011-03-26 06:54:13 | Computer Name = PC | Source = System Restore | ID = 8193

    Description = Nie można utworzyć punktu przywracania (Proces = C:\Windows\system32\rundll32.exe

    /d srrstr.dll,ExecuteScheduledSPPCreation; Opis = Scheduled Checkpoint; Błąd =

    0x81000101).

     

    Error - 2011-03-26 06:54:13 | Computer Name = PC | Source = System Restore | ID = 8211

    Description = Nie można utworzyć zaplanowanego punktu przywracania. Informacje dodatkowe:

    (0x81000101).

    To też trudno mi oceniać. Takie przekroczenie czasu dla tworzenia punktu Przywracania nie wyklucza wpływu oprogramowania zabezpieczającego. Ponownie przypominam się z BitDefender.

     

     

     Error - 2011-03-25 16:23:43 | Computer Name = PC | Source = Service Control Manager | ID = 7026

    Description = Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego

    lub systemowego: kl2

    Pozostałość po Kasperskym. Start > w polu szukania wklep devmgmt.msc > z menu Widok włącz pokazywanie ukrytych, ujawni się lista "Sterowników niezgodnych z Plug and Play". Na liście wyszukaj obiekt o nazwie kl2, odinstaluj i zresetuj komputer. Po tej operacji zlikwiduj usługę: Start > w polu szukania wklep cmd > wpisz komendę sc delete kl2.

     

     

    Error - 2011-03-25 16:38:43 | Computer Name = PC | Source = Disk | ID = 262155

    Description = Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk1\DR1.

     

    Error - 2011-03-25 16:38:44 | Computer Name = PC | Source = Disk | ID = 262155

    Description = Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk1\DR1.

     

    Error - 2011-03-25 16:38:44 | Computer Name = PC | Source = Disk | ID = 262155

    Description = Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk1\DR1.

     

    Error - 2011-03-25 16:38:45 | Computer Name = PC | Source = Disk | ID = 262155

    Description = Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk1\DR1.

     

    Error - 2011-03-26 07:06:01 | Computer Name = PC | Source = Disk | ID = 262155

    Description = Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk1\DR1.

     

    Error - 2011-03-26 07:06:01 | Computer Name = PC | Source = Disk | ID = 262155

    Description = Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk1\DR1.

     

    Error - 2011-03-26 07:06:02 | Computer Name = PC | Source = Disk | ID = 262155

    Description = Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk1\DR1.

     

    Error - 2011-03-26 07:06:02 | Computer Name = PC | Source = Disk | ID = 262155

    Description = Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk1\DR1.

     

    Error - 2011-03-26 07:06:03 | Computer Name = PC | Source = Disk | ID = 262155

    Description = Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk1\DR1.

    Takie jeszcze tu błędy widać, kierujące na dysk numerowany jako 1. W Twoim logu są widzialne:

     

    Drive C: | 29,29 Gb Total Space | 9,17 Gb Free Space | 31,31% Space Free | Partition Type: NTFS

    Drive D: | 203,59 Gb Total Space | 158,94 Gb Free Space | 78,07% Space Free | Partition Type: NTFS

    Drive K: | 1,92 Gb Total Space | 0,01 Gb Free Space | 0,26% Space Free | Partition Type: FAT

    Przypuszczalnie dyskiem o numerze 1 będzie D, choć to tylko założenie w ciemno. Windows Vista i 7 mają problem z numerowaniem (KLIK), który zresztą jest i u mnie (wedle prawideł sprzętowych mojej konfiguracji jako dysk 0 powinien być wyliczony dysk z Windows, a on dostał właśnie numer 1 a nie 0). Spójrz sobie w Start > diskmgmt.msc > jak Windows widzi kolejność dysków i który jest ową jedynką. A do testowania dysku: MHDD.

     

     

    .

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedź.

Po pierwsze: Gadżety już działają (zrobiłem, tak jak kazałeś).

Podejrzewam, że wszystko, o czym pisałem, to wina źle odinstalowanego Kasperskiego, bo wtedy zaczęło się to wszystko dziać. A z Bit Defenderem nie miałem nigdy problemów, nie wiem, co mi do łba strzeliło, żeby Kasperskiego spróbować.

 

Na razie zrobiłem tylko tyle, o postępach będę informować w editach,

Odnośnik do komentarza

Sprawdzony rejestr:

Uzytkownicy:

CREATOR OWNER

SYSTEM

Administrators

Users

I teraz uprawnienia w kluczach (pełna kontrola, odczyt, uprawnienia specjalne):

 

Software/:

CREATOR OWNER - nic, nic, zezwól

SYSTEM - zezwól, zezwól, nic

Administrators - zezwól, zezwól, nic

Users - zezwól, zezwól, nic

Software/SetID/:

 

CREATOR OWNER - nic, nic, zezwól

SYSTEM - zezwól, zezwól, nic

Administrators - zezwól, zezwól, nic

Users - zezwól, zezwól, nic

Software/SetID/Internal/:

 

CREATOR OWNER - nic, nic, zezwól

SYSTEM - nic, nic, odmów (?)

Administrators - zezwól, zezwól, nic

Users - zezwól, zezwól, nic

 

 

Edit:

 

EUREKA! Kaspersky removal tool usunął pozostałości i wszystko śmiga, jak trzeba! Wiszę Ci piwo, picasso (jakie lubisz?). Jeżeli nie widzisz czegoś niepokojącego w moim systemie (albo czegoś co prosi się o optymalizację), to temat do zamknięcia

Odnośnik do komentarza

Problem wprawdzie rozwiązany, ale jeszcze to mi się wydaje nieprawidłowe (był przecież błąd instalacji odnoszący się do tego klucza):

 

CREATOR OWNER - nic, nic, zezwól

SYSTEM - nic, nic, odmów (?)

Administrators - zezwól, zezwól, nic

Users - zezwól, zezwól, nic

 

Administratorzy i Użytkownicy mają Pełną kontrolę a SYSTEM wręcz przeciwnie. Zdejmij dla tego konta Odmów na korzyść Pełnej kontroli.

 

 

Jeżeli nie widzisz czegoś niepokojącego w moim systemie (albo czegoś co prosi się o optymalizację)

 

Instalacja IE9 nadal aktualna. I na wszelki wypadek przyjrzyj się na te błędy kontrolera dysków.

 

 

Wiszę Ci piwo, picasso (jakie lubisz?)

 

Polskie przesyłaj. :lol:

 

 

.

Edytowane przez picasso
12.04.2011 - Nic już więcej nie komentujesz, temat rozwiązany - zamykam. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...